Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης.. 1. Ισχυει DOA σε σκρουτζοκαταστημα; και 2 γινεται αντικατασταση συσκευης (και οχι σερβις) κινητου παλι απο σκρουτζοκαταστημα;
Link to comment
Share on other sites

Επισης.. 1. Ισχυει DOA σε σκρουτζοκαταστημα; και 2 γινεται αντικατασταση συσκευης (και οχι σερβις) κινητου παλι απο σκρουτζοκαταστημα;

 

Τι έγινε ετοιμάζεσαι κι όλας για service ή προληπτικά ρωτάς?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με το lg up, από την 10d open europe σε εκείνη της cosmote, θα πατήσω refurbish;

 

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παλιά μου παρέα πλέον... Προσωπικά δεν είχα ποτέ και κανένα θέμα με το G4 και το θεωρώ από τις καλύτερες συσκευές... Γρήγορο... Άμεσο... Ποιοτικό. Προσωπικά δεν με βόλευε το μέγεθος του και η μπαταρία του... Οπότε πήγα σε s7 ελπίζοντας να το χαρώ το ίδιο και περισσότερο... Εννοείται θα παρακολουθώ το νήμα όπου προσφέρει ποιοτικές πληροφορίες!

 

(οποίος ενδιαφέρεται για μια spygen hybrid gun Metal olmost Brand New σε τιμή superb για το φόρουμ ας στείλει πμ... Για Αθήνα μεριά μόνο)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε lollipop open europe και θέλω να μεταβώ σε lollipop της cosmote. Refurbish δηλαδή;

 

ναι ρε αδερφε διαβασε αυτο που εστειλα το λεει αναλυτικα ειναι ακριβως το ιδιο με την διαδικασια ΜΜ

 

TO DO A FULL WIPE AND INSTALL MM - Open the LGUP on your computer. FILE PATH point it towards the MM KDZ.

IMPORTANT!!!!!!! shut down LGUP!

Now open LGUP again - you will notice that the MM KDZ will still be showing in the FILE PATH section. Select REFURBISH and make sure BIN file is ticked. Press Start. Make cup of tea and be patient

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε αδερφε διαβασε αυτο που εστειλα το λεει αναλυτικα ειναι ακριβως το ιδιο με την διαδικασια ΜΜ

 

TO DO A FULL WIPE AND INSTALL MM - Open the LGUP on your computer. FILE PATH point it towards the MM KDZ.

IMPORTANT!!!!!!! shut down LGUP!

Now open LGUP again - you will notice that the MM KDZ will still be showing in the FILE PATH section. Select REFURBISH and make sure BIN file is ticked. Press Start. Make cup of tea and be patient

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προληπτικα αλλα μου ανεβαζει αρκετα θερμοκρασιες χωρις λογο..

 

1) Κατεβασε αυτο το προγραμμα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easyx.coolermaster

2) Τσεκαρε καμια κακογραμμενη εφαρμογη επισης.. καλο ειναι να κανεις ενα hardreset.

3) Mη παιζεις βλακειες :p κατεβασε κανενα emulatorα για σωστο gaming :happy:

Link to comment
Share on other sites

1) Κατεβασε αυτο το προγραμμα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easyx.coolermaster

2) Τσεκαρε καμια κακογραμμενη εφαρμογη επισης.. καλο ειναι να κανεις ενα hardreset.

3) Mη παιζεις βλακειες :p κατεβασε κανενα emulatorα για σωστο gaming :happy:

 

Εκανα φυσικα hard reset και ακομα το ιδιο.. Κατεβασα και την εφαρμογη, χαιρω πολυ σου κλεινει τις εφαρμογες στο παρασκηνιο και σου ζηταει να αφησεις το κινητο σου να κρυωσει. λολ..

 

Το παιχνιδι ειναι μουφα και χαμηλων απαιτησεων γι αυτο και το ανεφερα.. Το κινητο εχει αυτη τη συμπεριφορα ακομα και σε απλες εργασιες πχ μονο και μονο για να μπω στην εφαρμογη CPU-Z παει 45-50 βαθμους απο 35..

 

Μεσα στην εφαρμογη εκει που βλεπω τις θερμοκρασιες αν κανω swype πανω κατω δεξια απλα για να του δωσω ενα input να επεξεργαστει κατι το κινητο ανεβοκατεβαζει 10-15 βαθμους για πλακα σε δευτερολεπτα.

 

Επισης εχω απεγκαταστησει ολες τις εφαρμογες της LG απο την αρχη, εχω κανει απενεργοποιηση οτι δεν χρησιμοποιω πχ hangouts, google βιβλια κλπ και πριν το hard reset ειχα και nova launcher με ενα απλο widget, τιποτα αλλο..

Link to comment
Share on other sites

To οτι το παιχνιδι ειναι μουφα το γνωριζουμε... Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να φτασει την cpu στο 100% συνηθως μουφα παιχνιδι = κακογραμμενο παιχνιδι.

 

Τεσπα αφου σου δημιουργει θεματα θερμοκρασιας πηγαινε το φτιαξιμο.. Εγω δεν εχω τετοια θεματα..

;)

Link to comment
Share on other sites

Επισης.. 1. Ισχυει DOA σε σκρουτζοκαταστημα; και 2 γινεται αντικατασταση συσκευης (και οχι σερβις) κινητου παλι απο σκρουτζοκαταστημα;

1. DOA ισχύει σε κάποια μαγαζιά. Το γράφουν στο site τους.

2. Όχι δεν υπάρχει αντικατάσταση συσκευών παραεισαγωγής.

 

Αλλά έχω μια απορία. Το κινητό το πήρες για να κάνεις δύσκολη την ζωή σου ή για να το χαρείς; Έχω παρακολουθήσει τα post σου και πριν καν το πάρεις ψάχνεσαι. Λίγη θετική σκέψη θα σου κάνει καλό. Ψάχνεις να βρεις αρνητικά ακόμα κι εκεί που δεν υπάρχουν.

Κι εμένα οι σενσορες είναι μόνιμα πάνω από 55 βαθμούς κελσίου. Αλλά δεν δίνω σημασία εδώ και 8 μήνες.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εγκυκλοπαιδικο , εχω ανοιξει τα developer option μονο και μονο για να βαλω τις ταχυτητες των animation 0.5.Βλεπω ομως και αλλες περιεργες ρυθμισεις που δεν ειναι επιλεγμενες.

Υπαρχουν ρυθμισεις μεσα στο developer options που να κανουν το κινητο καλυτερο (σε οποιονδηποτε τομεα)?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εγκυκλοπαιδικο , εχω ανοιξει τα developer option μονο και μονο για να βαλω τις ταχυτητες των animation 0.5.Βλεπω ομως και αλλες περιεργες ρυθμισεις που δεν ειναι επιλεγμενες.

Υπαρχουν ρυθμισεις μεσα στο developer options που να κανουν το κινητο καλυτερο (σε οποιονδηποτε τομεα)?

Βάλε στο απενεργοποιημενο τις επιλογές :

 

1) Κλίμακα κινούμενη εικόνας παραθύρου

2) Κλίμακα μετάβασης κινούμενης εικονας

3) Κλίμακα διάρκειας κινούμενου σχεδίου

 

 

Εγώ αυτές έχω.. Δεν ξέρω κάτι παραπάνω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,επανέρχομαι με το θεμα του αδελφού μου,που το έβγαλαν εκτός εγγύησης.

Δέιτε το βίντεο που ανέβασα και τα συμπεράσματα δικά σας!

 

https://youtu.be/bpDPLWPQRTE

 

Μήπως σε παλιότερο κινητό του είχε περάσει την εφαρμογή Superuser και έκανε στο G4 επαναφορά εφαρμογών μέσω Google? Ξέρω για ένα G2 που το βγάλανε εκτός εγγύησης για αυτόν τον λόγο χωρίς να έχει γίνει ποτε root η συσκευή. Χρησιμοποιούν ένα διαγνωστικό της LG και αν βρει την εφαρμογή Superuser εγκατεστημένη δεν προχωράνε σε επισκευή εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκτός του ότι μερικοί γράφετε σε λάθος thread. Μπαίνω στο thread να διαβάσω και βλέπω τόσες σελίδες τα ίδια και τα ίδια. άπειρες σελίδες για τα ίδια πράγματα και για την εγγύηση έλεος...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως σε παλιότερο κινητό του είχε περάσει την εφαρμογή Superuser και έκανε στο G4 επαναφορά εφαρμογών μέσω Google? Ξέρω για ένα G2 που το βγάλανε εκτός εγγύησης για αυτόν τον λόγο χωρίς να έχει γίνει ποτε root η συσκευή. Χρησιμοποιούν ένα διαγνωστικό της LG και αν βρει την εφαρμογή Superuser εγκατεστημένη δεν προχωράνε σε επισκευή εντός εγγύησης.

 

Χμ... αυτό όντως μπορεί να συμβεί και δεν το είχα σκεφτεί. Πρέπει όμως να το έχουμε στα υπόψιν, σωστή παρατήρηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2. Όχι δεν υπάρχει αντικατάσταση συσκευών παραεισαγωγης

 

Ένα doa κινητό από κατάστημα που προσφέρει εγγύηση doa, αντικαθίσταται από το κατάστημα. Σχεδόν όλα τα σκρουτζομαγαζα παραεισαγωγές κάνουν και τα περισσότερα προσφέρουν εγγύηση doa.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άλλο ρωτάει ο φίλος και η απάντηση είναι ότι στα πλαίσια της εγγύησης, στις ελληνικές συσκευές μπορεί να γίνει αντικατάσταση από το service με νέα συσκευή κάτι που δεν παρέχεται στις παραεισαγωγής συσκευές όπου υποστηρίζεται μόνο επισκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα doa κινητό από κατάστημα που προσφέρει εγγύηση doa, αντικαθίσταται από το κατάστημα. Σχεδόν όλα τα σκρουτζομαγαζα παραεισαγωγές κάνουν και τα περισσότερα προσφέρουν εγγύηση doa.

 

Αντικατάσταση, όμως, από την Procordia δεν γίνεται στα παραεισαγωγής.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!εχει το g4 οπως το g2 στις ειδοποιήσεις να αναβοσβηνει πισω στα κουμπια φωτακι;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!εχει το g4 οπως το g2 στις ειδοποιήσεις να αναβοσβηνει πισω στα κουμπια φωτακι;;;

Όχι δεν έχει φωτάκι στο πίσω κουμπί όπως το g2

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού που έχει βγει;

6.0 android mm

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6.0 android mm

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογισμικού θέλω. Όχι android.

Έχω την V20d. Έχει βγει πιο καινούργια;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...