Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια χαρα αλλαζουν τα εικονιδια στον στοκ ;)

 

κι εγώ χρόνια είχα nova, τον καραγουστάρω τον LG home

 

Δοκιμαστε τα Belle UI (free και donate ΚΟΡΥΦΗ το συγκεκριμένο), stockUI, Balx, Sketchy κλπ

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για μεταχειρησμενο που ψαχνω μονο παρτιδα 511 και μετα?αμα ειναι παλιοτερη πειραζει?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

O στοκ έχει επιλογές παραμετροποιησης έστω και ελάχιστες; Για μένα η αλλαγή του μεγέθους εικονιδιων και η αλλαγή του μεγέθους του grid είναι απαραίτητα σε κάθε launcher.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια ερώτηση....

Αν αφήνουμε ανοιχτές εφαρμογές στο τασκ καταναλώνουν μπαταρία και mb?

Link to comment
Share on other sites

O στοκ έχει επιλογές παραμετροποιησης έστω και ελάχιστες; Για μένα η αλλαγή του μεγέθους εικονιδιων και η αλλαγή του μεγέθους του grid είναι απαραίτητα σε κάθε launcher.

 

οχι και οχι...!!

 

Πως βάζουμε icon packs στον stock;

 

αφου εγκαταστησεις ενα Icon pack πηγαινεις ρυθμισεις - προβολη - αρχικη οθονη - θέμα

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν χρειάζεται να πατε σε καποιο μαγαζί για να περασουν το προστατευτικό.Παρτε tampered glass που προστατεύει και μπαίνει πανεύκολα αφου εφαρμόζει μονο του.

 

3 tempered εχω βαλει ,και τα 3 μετα απο 3-4 μερες ξεκολανε στην αριστερη πανω πλευρα και μερα με την μερα μεγαλωνουν μεχρι που το βγαζω..δεν ξερω τι κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν και υπάρχει ξεχωριστό θέμα όπου συζητάμε για τς tempered glass και τα αξεσουάρ γενικότερα, δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο. Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 tempered εχω βαλει ,και τα 3 μετα απο 3-4 μερες ξεκολανε στην αριστερη πανω πλευρα και μερα με την μερα μεγαλωνουν μεχρι που το βγαζω..δεν ξερω τι κανω λαθος...

 

Φίλε μου να πάρεις κάποιο ποιοτικό πχ Nillkin και ας είναι λίγο πιο ακριβό (αν και από Κίνα μεριά θα το βρεις σε τιμή μια χαρά), τα φθηνά και unbranded συνήθως δεν έχουν καλή εφαρμογή.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν δεν με απατά η μνήμη μου κάποιο παιδί ανέφερε ότι μέσα στο κουτί είχε προστατευτικό για την κάμερα. Δε βρήκα κάτι τέτοιο. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είχε κολλημένο πάνω η κάμερα μια διαφάνει η οποία έπρεπε να βγει εξ'αρχής...

Τελικά τι ισχύει? Έχει το εργοστασιακό κουτί κάτι σαν μεμβράνη για την κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν δεν με απατά η μνήμη μου κάποιο παιδί ανέφερε ότι μέσα στο κουτί είχε προστατευτικό για την κάμερα. Δε βρήκα κάτι τέτοιο. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είχε κολλημένο πάνω η κάμερα μια διαφάνει η οποία έπρεπε να βγει εξ'αρχής...

Τελικά τι ισχύει? Έχει το εργοστασιακό κουτί κάτι σαν μεμβράνη για την κάμερα?

 

Εάν δεν με απατά η μνήμη μου, το δικό μου δεν είχε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/361333518542?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και είχε δύο προστατευτικά για τη κάμερα. Είναι αρκετά μικρά και εύκολα δεν γίνονται αντιληπτά κατά το άνοιγμα της συσκευασίας. Μερικές συσκευασίες ίσως δεν έχουν. Γενικά πάντως πριν την παραγγελία σας, να ελέγχετε καλά τη περιγραφή του προιόντος. Εκεί προκύπτει εάν έχει ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι κατάλαβα σε κανέναν δεν έχει και μάλλον μπερδεύτηκε το παιδί που το έγραψε.

@sotiris222 εμείς λέμε αν είχε μέσα η εργοστασιακή συσκευασία της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό ακριβώς, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στα περιεχόμενα του κουτιού της συσκευής αλλά σε third-party αξεσουάρ (ζελατίνες) κάποιων εταιριών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την προστασία οθόνης που είναι σιλικόνη και πλαστικό. Πιο λεπτό από γυαλί. Ωραίο αλλά ένα δεν με άρεσε. Στης γωνίες δεν τερματίζει... Έχει κενό... Έτσι είναι... :/
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να απαντησει αμα μπορει!!!507 σειρα αξιζει για μεταχειρισμενο η θα εχω προβλημα?σορρυ για το offtopic..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να απαντησει αμα μπορει!!!507 σειρα αξιζει για μεταχειρισμενο η θα εχω προβλημα?σορρυ για το offtopic..

 

Είχα για λίγους μήνες την 507 και δεν είχε πρόβλημα πριν το δωσω. Όπως επίσης τώρα με 510 παρτίδα το ιίδιο. Ίσως να είναι τυχαίο το όλο θεμα με το bootloop. Το μόνο που είχα παρατηρήσει ήταν απειροελαχιστο bleeding που είχαν οι αρχικές παρτίδες αλλά και πάλι σπάνιο, απλά τσέκαρε το

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

το bootloop γινεται ετσι απλα χωρις λογο?αμα τυχων γινει το bootloop η lg το αναγνωριζει για επισκευη η αντικατασταση συσκευης?ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

το bootloop γινεται ετσι απλα χωρις λογο?αμα τυχων γινει το bootloop η lg το αναγνωριζει για επισκευη η αντικατασταση συσκευης?ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

 

Και πρόσεχε όταν ανοίγει στο σήμα της LG μήπως τυχόν λέει πάνω αριστερά "Bootloader unlocked" γιατί δεν έχει εγγύηση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!διαβαζω οτι αλλαζει πλακετα η lg οποτε αμα ειναι ο bootloader locked ειμαστε οκ!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις στις προηγούμενες ερωτήσεις μου. Έχω όμως μερικές ακόμα. Γνωρίζει κάποιος πως κάνει αλλαγή οθόνης το σέρβις; Αλλάζει πάντα ολόκληρη την οθόνη μαζί με το πλαίσιο ή κολλάει στο παλιό πλαίσιο καινούρια οθόνη και γυαλί; Έχει κάνει κάποιος αλλαγή να μου πει από πρώτο χέρι πόσο ικανοποιητική δουλειά κάνουν; Οι κάμερες ήταν σε καλή κατάσταση ή παραλάβατε συσκευή με σκόνη και δαχτυλικά αποτυπώματα στους φακούς; Η συσκευή είχε την ίδια συνοχή μετά την επιδιόρθωση η δεν κόλλησαν καλά τα κομμάτια που στερεώνονται με αυτοκόλλητη ταινία;
Γένους ♀
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να απαντησει αμα μπορει!!!507 σειρα αξιζει για μεταχειρισμενο η θα εχω προβλημα?σορρυ για το offtopic..

 

σειρα 507 εχω εδω και 3-4 μηνες και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα ,προχωρα αφοβα

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδια!!ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.!!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας χρειάζεται κάποια εφαρμογή όπως το stamina που έχει η Sony ώστε να τερματίζει εφαρμογές όταν κλείνουμε την οθόνη; Έχω στο μυαλό μου το cm cleaner η Greenify.

Τι έχετε μα προτείνετε;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...