Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σχετικά με την αντικατάσταση από όσο ξέρω γίνεται από το κατάστημα, όχι από το σέρβις, και μόνο στην περίπτωση doa. Σε κάθε άλλη περίπτωση γίνεται μόνο επισκευή από το σέρβις. Μήπως κάνω λάθος;

 

Όχι, γίνεται και από την LG αντικατάσταση. :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γίνεται και από την LG αντικατάσταση. :)

 

Σε ποιες περιπτώσεις γίνεται από την LG; Ξέρω πως για να γίνει αντικατάσταση λόγω doa πρέπει να σταλεί το κινητό στο σέρβις της LG για να εγκριθεί, αλλά την αντικατάσταση το κατάστημα ή η LG την κάνει;

Γένους ♀
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες περιπτώσεις γίνεται από την LG; Ξέρω πως για να γίνει αντικατάσταση λόγω doa πρέπει να σταλεί το κινητό στο σέρβις της LG για να εγκριθεί, αλλά την αντικατάσταση το κατάστημα ή η LG την κάνει;

 

Ένας φίλος του ξαδέρφου μου είχε το G2, δεν ξέρω τι ακριβώς πρόβλημα είχε. Με είπε ότι το έστειλε στην procordia και επειδή δεν είχαν ανταλλακτικό του το έκαναν αντικατάσταση με G3. Τώρα τι να σε πω.

Link to comment
Share on other sites

Τo DOA είναι dead on arrival και την αντικατάσταση στην κάνει το κατάστημα. Αλλά αν έχει περάσει η συγκεκριμένη περιοδος και το κινητό έχει βλάβη που δεν φτιάχνεται ή χρειαζεται ανταλλακτικά που δεν υπάρχουν, τότε την αντικατάσταση την κάνει το σερβις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κατι δεν ξέρω αν το είπε κάποιος.. Απο το G5 με άρεσαν τα εικονίδια που είχε απο μια παρουσίαση. Αυτα θα έρθουν και σε μας ? Ειναι απο θεμα Android? Η συσκευής απο ότι θυμάμαι φόραγε 6.01 ενω εμεις ήμαστε 6.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κατι δεν ξέρω αν το είπε κάποιος.. Απο το G5 με άρεσαν τα εικονίδια που είχε απο μια παρουσίαση. Αυτα θα έρθουν και σε μας ? Ειναι απο θεμα Android? Η συσκευής απο ότι θυμάμαι φόραγε 6.01 ενω εμεις ήμαστε 6.
Καλημέρα.Δεν ξέρω αν εννοείς κάτι τέτοιο

LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση βρε παιδιά. Στο σονυ όταν είχα μια ειδοποίηση πχ μήνυμα από βαιμπερ στην αρχική πρώτου ξεκλειδωσω την οθόνη όπου και έκανα διπλό κλικ και άνοιγε αμέσως την ειδοποίηση. Στο g 4 δεν υπάρχει αυτό;
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος του ξαδέρφου μου είχε το G2, δεν ξέρω τι ακριβώς πρόβλημα είχε. Με είπε ότι το έστειλε στην procordia και επειδή δεν είχαν ανταλλακτικό του το έκαναν αντικατάσταση με G3. Τώρα τι να σε πω.

 

Άτυχος ο φίλος, καλύτερο είναι το G2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες !

 

Κάτοχος και εγώ του G4 εδώ και μια εβδομάδα..... έκδοση 602....το κινητό πύραυλος !!!

 

Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βγάλω απευθείας ασπρόμαυρες φωτό (χωρίς επεξεργασία) και πως μπορώ να φωτογραφίσω οτι δείχνει η οθόνη ανά πάσα στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Το κινητό μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το ένα χέρι; Για παράδειγμα στην αναζήτηση επαφής ή στην σύνταξη μηνύματος; Ρωταω γιατί με προβληματίζει εάν εν τέλει είναι χρηστικό το κινητό στην καθημερινότητα ή εάν θα πρέπει να κοιτάξω προς 5.2" (Nexus 5X ή S6 εάν πέσει ή τιμή πέριξ των 300€)

 

Επίσης, η μπαταρία με ανοικτά δεδομένα και wifi όλη την ημέρα κρατάει ολόκληρη τη μέρα;

Edited by PERIKLIS_15
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες !

 

Κάτοχος και εγώ του G4 εδώ και μια εβδομάδα..... έκδοση 602....το κινητό πύραυλος !!!

 

Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βγάλω απευθείας ασπρόμαυρες φωτό (χωρίς επεξεργασία) και πως μπορώ να φωτογραφίσω οτι δείχνει η οθόνη ανά πάσα στιγμή.

 

Κρατάς πατημένα το volume down και αυτό που κλείνει ή ξεκλειδώνει. Για την ασπρόμαυρη φώτο δεν το γνωρίζω.

Edited by saxoman85
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες !

 

Κάτοχος και εγώ του G4 εδώ και μια εβδομάδα..... έκδοση 602....το κινητό πύραυλος !!!

 

Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βγάλω απευθείας ασπρόμαυρες φωτό (χωρίς επεξεργασία) και πως μπορώ να φωτογραφίσω οτι δείχνει η οθόνη ανά πάσα στιγμή.

Για στιγμιότυπο οθόνης υπάρχουν δύο τρόποι. Η πατάς ταυτόχρονα και κρατάς πατημένα για 3 δευτερόλεπτα τα πίσω πλήκτρα του volum down και το πλήκτρο ενεργοποίησης ταυτόχρονα η θα κατεβάσεις κάτω την μπάρα ειδοποιήσεις και πατάς το κουμπί που λέει Quick memo.

Για την φωτογραφική που λες ούτε εγώ ξέρω να σου πω. Με πρόγραμμα τις αλλάζω κ εγώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους. Το κινητό μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το ένα χέρι; Για παράδειγμα στην αναζήτηση επαφής ή στην σύνταξη μηνύματος; Ρωταω γιατί με προβληματίζει εάν εν τέλει είναι χρηστικό το κινητό στην καθημερινότητα ή εάν θα πρέπει να κοιτάξω προς 5.2" (Nexus 5X ή S6 εάν πέσει ή τιμή πέριξ των 300€)

Όχι, εγώ δεν μπορώ!!

Πρέπει να κρατάω κόντρα με το άλλο χέρι. Με το ένα μόνο δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, μου πέφτει

Link to comment
Share on other sites

Μια αναζήτηση επαφής και κλήση την κάνεις. Σύνταξη μηνύματος δύσκολα με ένα χέρι.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε παιδιά δεν είναι δύσχρηστο στην καθημερινότητα αυτό; Δηλ. απλά πράγματα να μην μπορείς να τα κανείς με ένα χέρι; Και το άτιμο είναι value for money! Μπαταρία βγάζει ανετα την μέρα;
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε παιδιά δεν είναι δύσχρηστο στην καθημερινότητα αυτό; Δηλ. απλά πράγματα να μην μπορείς να τα κανείς με ένα χέρι; Και το άτιμο είναι value for money! Μπαταρία βγάζει ανετα την μέρα;

Ανάλογα την χρήση που του κάνεις! Σε μένα την βγάζει την μέρα και το χρησιμοποιώ αρκετά!! Όσο για το αν δυσκολεύει την καθημερινότητα αυτό είναι όπως το δει κανείς. Εμένα που μου αρέσουν οι μεγάλες οθόνες με βολεύει! Και δεν με ενοχλεί που δεν μπορώ να κάνω τίποτα με το ένα χέρι! Είναι θέμα συνήθειας

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρυθμιση ωστε οταν ειναι να κανεις κληση,να ακουμπας το αυτι και να ξεκιναει,αντι να πατας το πληκτρο με το τηλεφωνο...???:worry:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρυθμιση ωστε οταν ειναι να κανεις κληση,να ακουμπας το αυτι και να ξεκιναει,αντι να πατας το πληκτρο με το τηλεφωνο...???:worry:

Αυτα μονο το τζι2

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετε και απο μενα,θελω την δευτερα να παραγγειλω και εγω το κινητο αλλα δεν καταλαβα τι εκδοση η σειριακο να ζητησω?απο οτι καταλαβα εδω που διαβασα καποια μοντελα εχου θεμα με επαννεκινησεις?ενω οι εκδοσεις 602 ο σειριακος δηλαδη ειναι κομπλε?ερχετε κατευθειαν με 6.0 ,μπορειτε να με ενημερωσετε σας παρακαλω?τι ακριβως δηλαδη να ρωτησω συο καταστημα που ειναι να το παραγγειλω
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετε και απο μενα,θελω την δευτερα να παραγγειλω και εγω το κινητο αλλα δεν καταλαβα τι εκδοση η σειριακο να ζητησω?απο οτι καταλαβα εδω που διαβασα καποια μοντελα εχου θεμα με επαννεκινησεις?ενω οι εκδοσεις 602 ο σειριακος δηλαδη ειναι κομπλε?ερχετε κατευθειαν με 6.0 ,μπορειτε να με ενημερωσετε σας παρακαλω?τι ακριβως δηλαδη να ρωτησω συο καταστημα που ειναι να το παραγγειλω

Το "602" που αναφέρεται είναι η παρτίδα! Πότε δηλαδή κατασκευαστηκε το κινητό. Το 602 για παράδειγμα δηλώνει κατασκευή τον 2ο μήνα (Φεβρουάριο) του 2016......πολύ νέα δηλαδή!

Το νούμερο αυτό είναι τα τρία πρώτα νούμερα του serial number.

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι λενε οτι η 602 ειναι κατευθειαν με την 6.0 τα καταστηματα ομως στην περιγραφη λενε οτι εχει την 5 δεν παιζει ρολο αυτο σωστα?το θεμα με τις επαννεκινησεις λυθηκε στις νεες εκδοσεις?στο μαγαζι δηλαδη να τους πω πειτε μου τον σειριακο αριθμο του κινητου?Συγνωμη αν ρωταω πολλα παιδες απλα επειδη θελω να το παραγγειλω αμεσα για αυτο.Ευχαριστω
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι λενε οτι η 602 ειναι κατευθειαν με την 6.0 τα καταστηματα ομως στην περιγραφη λενε οτι εχει την 5 δεν παιζει ρολο αυτο σωστα?το θεμα με τις επαννεκινησεις λυθηκε στις νεες εκδοσεις?στο μαγαζι δηλαδη να τους πω πειτε μου τον σειριακο αριθμο του κινητου?Συγνωμη αν ρωταω πολλα παιδες απλα επειδη θελω να το παραγγειλω αμεσα για αυτο.Ευχαριστω

Το "φαινόμενο" αυτό, να γράφουν δηλαδή τα καταστήματα π.χ. "Λογισμικό Lollipop 5.1.1" και να έρχεται με τη νεότερη έκδοση, είναι γνωστό, μη σ' ανησυχεί!

Οι επανεκκινήσεις ήταν κάτι που παρουσιάστηκε στις αρχικές παρτίδες. Τελευταία βέβαια προέκυψε ένα θέμα με bootloop's, αλλά θέλουμε να πιστεύουμε ότι οι νέες παρτίδες του '16 (601, 602 και νεότερες αργότερα) δε θα' χουν τέτοια θέματα!

Στο κατάστημα μπορείς να τους ρωτήσεις να σου πούνε έστω τα τρία πρώτα νούμερα του serial number. Φαντάζομαι δε θα τους φανεί πολύ περίεργο...... πρέπει να το κάνουν πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

Bootloops επανεκινησεις δεν ειναι κ αυτο?τι να πω δεν πιστευω οτι θα εχει θεμα,υπαρχει κατι αλλο π να μπορω να ρωτησω στο καταστημα για να δω ποια εκδοση ειναι "καλη"?,ειμαι κατοχος g2 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,λεω να παω στο g4 γιατι ειναι πολυ value for money η τιμη.τωρα να μου προτεινετε καποιο καταστημα?δεν ξερω αν ειναι επιτρεπτο,απλα λεω
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Bootloops επανεκινησεις δεν ειναι κ αυτο?τι να πω δεν πιστευω οτι θα εχει θεμα,υπαρχει κατι αλλο π να μπορω να ρωτησω στο καταστημα για να δω ποια εκδοση ειναι "καλη"?,ειμαι κατοχος g2 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,λεω να παω στο g4 γιατι ειναι πολυ value for money η τιμη.τωρα να μου προτεινετε καποιο καταστημα?δεν ξερω αν ειναι επιτρεπτο,απλα λεω

Ναι. Το ίδιο είναι. Κι εγώ απόρησα που το διάβασα. Θέλουμε όλοι εδώ νέα πιστεύουμε ότι οι σειρές του 16 δεν θα έχουν πρόβλημα. Γιατί το πρόβλημα έγινε αισθητό κάπου μέσα στον Νοέμβρη. Βάλε και κάνα μήνα να βρουν την ιδανική λύση νάτο το 2016...

Link to comment
Share on other sites

video κληση κανει η οχι? δοκιμασα χθες με ενα φιλο που ηθελε και εκεινος να δοκιμασει ενα καινουργιο σαμμυ που ειχε παρει αλλα δεν καναμε κατι. με το γκαλαξυ αλφα που ειχα ειχε επιλογη βιντεοκλησης σε καθε επαφη και εκανε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...