Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Επειδή βλέπω ότι τελευταία η συζήτηση βγαίνει συχνά εκτός θέματος, να ενημερώσω ότι σε περίπτωση που δεν επανέλθουμε στα της συσκευής και μόνο και δεν περιοριστούν οι προσωπικές αντιπαραθέσεις, θα ακολουθήσουν μαζικές διαγραφές μηνυμάτων. Δε νομίζω να αρέσει σε κανέναν να του σβήνουν post. Από εσάς εξαρτάται λοιπόν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχετε παρατηρήσει εσείς την υπερθέρμανση του κινητού στην περιοχή του ακουστικού κατά την χρήση πλοήγησης;

Κάθε φορά που θα κάνω χρήση συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Ζεματάει τόσο που δεν μπορώ να κάνω κλήση...!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχετε παρατηρήσει εσείς την υπερθέρμανση του κινητού στην περιοχή του ακουστικού κατά την χρήση πλοήγησης;

Κάθε φορά που θα κάνω χρήση συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Ζεματάει τόσο που δεν μπορώ να κάνω κλήση...!

 

Κατέβασε το cpu - z και πήγαινε εκει που λεεί thermals ούτως ώστε να δούμε για τι θερμοκρασίες μιλάμε. Το να ζεσταθεί είναι φυσιολογικό μέχρι ένα σημείο γιατι σκέψου δουλεύει ταυτόχρονα data, gps ,επεξεργαστές αρά είναι λογική μια μικρή ζεστούλα!~

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ζήτησε φίλος βοήθεια για την επιλογή ναυαρχίδας. Θα ήθελα να μάθω τρία πράγματα από τους κατόχους του G4 σχετικά με το κινητό.

Από τα 32GB, πόσο χώρο έχει διαθέσιμο ο χρήστης με την πιο πρόσφατη έκδοση Android, όποια είναι αυτή;

Όσο η συσκευή είναι καθαρή, πόση ελεύθερη ram έχει με την πιο πρόσφατη έκδοση Android;

Πόσο screen on time βγάζει με πραγματική χρήση (όχι απλά να κάθεται με την οθόνη αναμμένη) η οποία να περιλαμβάνει χρήση wifi σε όλη αυτή τη διάρκεια και με την πιο πρόσφατη έκδοση Android;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχετε παρατηρήσει εσείς την υπερθέρμανση του κινητού στην περιοχή του ακουστικού κατά την χρήση πλοήγησης;

Κάθε φορά που θα κάνω χρήση συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Ζεματάει τόσο που δεν μπορώ να κάνω κλήση...!

 

Δεν βλέπω κάτι παράξενο, μιλάμε για gps/data/συνέχως ανοικτή οθόνη...η συσκευή εν ολίγοις η συσκευή δουλεύει στο φουλ...

Λογικό μου φαίνεται να δεις όχι απλά μια μικρή ζεστούλα που λέει ο τάκης, αλλά πολύ μεγάλη :p

Link to comment
Share on other sites

Το λογικο ειναι σχετικο!

Θα μετρησω αυριο που θα το χρησημοποιησω ξανα !

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Το λογικο ειναι σχετικο!

Θα μετρησω αυριο που θα το χρησημοποιησω ξανα !

 

Εγώ εχω παρατηρήσει να ζεσταίνεται πολυ Όταν τραβάω βίντεο 4Κ.

Μάλιστα με περιορίζει στα 5 λεπτά βίντεο

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα περασα την 20d, απο την επαναφορα του back up g3 δεν περάστηκαν ρυθμίσεις ολα τα αλλα κομπλε...το τηλ πεταει δεν παρατήρησα κατι ασχημο τωρα για μπαταρια αντοχές και τα λοιπα απο βδομαδα που θα εχω κανει καλη χρήση και φορτίσεις βεβαια με χρήση που εκανα τωρα απο 100% ειμαι στο 63 σε ουτε μια ωρα αλλα φανταζομαι πως ειναι νωρις για συμπεράσματα αυτο που με χαλασε (βασικα δεν το βρήκα πουθενα)ειναι η αναγνώριση προσώπου που κρατούσε την οθόνη αναμενη...πολυ χρήσιμο εργαλείο αυτά

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχετε παρατηρήσει εσείς την υπερθέρμανση του κινητού στην περιοχή του ακουστικού κατά την χρήση πλοήγησης;

Κάθε φορά που θα κάνω χρήση συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Ζεματάει τόσο που δεν μπορώ να κάνω κλήση...!

 

Λογικό είναι να ζεματαει φίλε μου. Δεν έχει περάσει ακόμη συσκευή από τα χέρια μου, που να μπορώ μετά από πλοήγηση να την βάλω στο κεφάλι μου χωρίς να με καίει όσο δεν πάει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τον κωδικό του μοντέλου και θα σου πούμε...

 

δεν εχω στα χέρια μου κάποιο G4 ακόμα αλλά ρωτάω να δω τι πρέπει να προσεξω. Τι πρέπει να κοιτάξω; ποια είναι για αμερική και ποια για ευρώπη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ζήτησε φίλος βοήθεια για την επιλογή ναυαρχίδας. Θα ήθελα να μάθω τρία πράγματα από τους κατόχους του G4 σχετικά με το κινητό.

Από τα 32GB, πόσο χώρο έχει διαθέσιμο ο χρήστης με την πιο πρόσφατη έκδοση Android, όποια είναι αυτή;

Όσο η συσκευή είναι καθαρή, πόση ελεύθερη ram έχει με την πιο πρόσφατη έκδοση Android;

Πόσο screen on time βγάζει με πραγματική χρήση (όχι απλά να κάθεται με την οθόνη αναμμένη) η οποία να περιλαμβάνει χρήση wifi σε όλη αυτή τη διάρκεια και με την πιο πρόσφατη έκδοση Android;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

22,70 γιγα ελεύθερα μου δείχνει με την 6.

Γυρω στις 4-4:30 ώρες θα σου βγάλει μέχρι το 1%, αλλά φορτίζει πάρα πολύ γρήγορα. Από το 30% στο 100% έχει πάει σε μια ωριτσα.

352 ΜΒ ελεύθερα με υπερφορτωμενη συσκευή που τρέχουν τα πάντα πίσω. Κανένα θέμα, γιατί ψαχνεσαι με την ελεύθερη μνήμη; Είναι κάτι πολύ σχετικό, μην πω άσχετο στο Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

22,70 γιγα ελεύθερα μου δείχνει με την 6.

Γυρω στις 4-4:30 ώρες θα σου βγάλει μέχρι το 1%, αλλά φορτίζει πάρα πολύ γρήγορα. Από το 30% στο 100% έχει πάει σε μια ωριτσα.

352 ΜΒ ελεύθερα με υπερφορτωμενη συσκευή που τρέχουν τα πάντα πίσω. Κανένα θέμα, γιατί ψαχνεσαι με την ελεύθερη μνήμη; Είναι κάτι πολύ σχετικό, μην πω άσχετο στο Android.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στις 4-4:30 ώρες που αναφέρεις, μήπως περιλαμβάνεται χρήση 3G/4G; Αν η απάντηση είναι ναι, μπορεί αυτός ο χρόνος να αυξηθεί λιγάκι παραπάνω αν γίνει καθαρά χρήση wifi, και πόσο; Η μνήμη με αφορά γιατί αυτός είναι ο κύριος λόγος για τον οποίο ο φίλος αλλάζει συσκευή. Τώρα δεν μπορεί να σηκώσει viber + whatsapp + skype λόγω έλλειψης ram. Αυτά, τίποτα παραπάνω. Και έχει συνεχώς κρασαρίσματα και επανεκκινήσεις. Αυτό δεν είναι κάτι που θα μπορούσε να είχε φανταστεί πριν 2 χρόνια όταν πήρε το κινητό. Έτσι και σήμερα μπορεί να μην περνάει κάτι από το μυαλό μας που θα κολλήσει μία συσκευή με 3GB ram, αλλά μου είπε βασική προϋπόθεση είναι να μην χρειαστεί μετά από δύο χρόνια να ψάχνει πάλι για καινούριο κινητό από ανάγκη, επειδή το κινητό δεν θα είναι σε θέση να ανταπεξέλθει. Μήπως μπορείς να θυμηθείς μετά από factory reset πόσο ελεύθερη ram έχει; Πόσο την φόρτωσες δηλαδή για να έχει μόνο 350mb ελεύθερα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μονο εγω βλέπω οτι εχε βγει και 20Ε;

Sorry...Βλακεια μου. 10Ε ηταν....Ακυρο. Όντως μονο εγω την εβλεπα. χαχα

Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στις 4-4:30 ώρες που αναφέρεις, μήπως περιλαμβάνεται χρήση 3G/4G; Αν η απάντηση είναι ναι, μπορεί αυτός ο χρόνος να αυξηθεί λιγάκι παραπάνω αν γίνει καθαρά χρήση wifi, και πόσο; Η μνήμη με αφορά γιατί αυτός είναι ο κύριος λόγος για τον οποίο ο φίλος αλλάζει συσκευή. Τώρα δεν μπορεί να σηκώσει viber + whatsapp + skype λόγω έλλειψης ram. Αυτά, τίποτα παραπάνω. Και έχει συνεχώς κρασαρίσματα και επανεκκινήσεις. Αυτό δεν είναι κάτι που θα μπορούσε να είχε φανταστεί πριν 2 χρόνια όταν πήρε το κινητό. Έτσι και σήμερα μπορεί να μην περνάει κάτι από το μυαλό μας που θα κολλήσει μία συσκευή με 3GB ram, αλλά μου είπε βασική προϋπόθεση είναι να μην χρειαστεί μετά από δύο χρόνια να ψάχνει πάλι για καινούριο κινητό από ανάγκη, επειδή το κινητό δεν θα είναι σε θέση να ανταπεξέλθει. Μήπως μπορείς να θυμηθείς μετά από factory reset πόσο ελεύθερη ram έχει; Πόσο την φόρτωσες δηλαδή για να έχει μόνο 350mb ελεύθερα;

 

2 mail, Facebook, Twitter, whatsup, Viper, Skype, Yahoo weather.

Μικτός χρόνος οθόνης είναι αυτός που σου λέω. Εκει που πέφτει είναι αν έχεις και αρκετή ομιλία. Εγώ με 2ωρες ομιλία, έχω γύρω στις 2,5 με 3 ώρες στο 30% περίπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή μου κακοφάνηκαν τα νούμερα αλλά οι εφαρμογές facebook και messenger είναι κακογραμμένες και διαβάζω συνεχώς και παντού για λαγκαρίσματα και battery drain που προκαλούν. Επίσης έχεις και 2 ώρες ομιλίας οπότε καλά είναι. Όλο και περισσότερο στο G4 καταλήγω να του προτείνω. Εύχομαι να μην πέσει σε κομμάτι που θα βγάλει το bootloop πρόβλημα γιατί παίρνω και εγώ ευθύνη με την σύσταση που κάνω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή μου κακοφάνηκαν τα νούμερα αλλά οι εφαρμογές facebook και messenger είναι κακογραμμένες και διαβάζω συνεχώς και παντού για λαγκαρίσματα και battery drain που προκαλούν. Επίσης έχεις και 2 ώρες ομιλίας οπότε καλά είναι. Όλο και περισσότερο στο G4 καταλήγω να του προτείνω. Εύχομαι να μην πέσει σε κομμάτι που θα βγάλει το bootloop πρόβλημα γιατί παίρνω και εγώ ευθύνη με την σύσταση που κάνω. Ευχαριστώ.

 

εγω πηρα απο το open365 σε μαυρο ειδα πως εχει ακομα την αγγελια στο σκρουτζομαγαζο και ειναι 512 αρα καινουριες παραλαβες πες του να ριξει μια ματια....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/33cec2b4f77e2750b9a74c0272faa9fe.jpg

 

Μοσχάτο

Για κάποιο λόγο δεν μου έφαγε data από το πρόγραμμα το Speedtest

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την εκδοση 6 του android, και ακομα το ccleaner δε μου εμφανιζει τα Processes οταν πηγαινω system info -> memory -> view more.

 

Επισης δε βγαζει επιλογη για disable των system apps. Εχει ασυμβατοτητα το ccleaner με το g4; Με ποιο αλλο προγραμμα μπορω να το κανω;

 

Ρωταω για ασυμβατοτητα γιατι και στο Oppo 7a σε ορισμενες custom roms, μου παρουσιασε το ιδιο προβλημα, οποτε δε φταιει το προγραμμα αλλα η rom.

 

Το ιδιο πραγμα μου κανει και με το προγραμμα just cleaner.. Περιεργα πραγματα.. Ειναι περιορισμος του κινητου;

 

Μονο εγω εχω προβλημα αυτο το προβλημα;

 

Πως γινεται να φυγει ολη αυτη η σαβουρα που υπαρχει στο κινητο; 200+ system apps δεν ειναι και λιγο πραγμα! Με debloater;

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω εχω προβλημα αυτο το προβλημα;

 

Πως γινεται να φυγει ολη αυτη η σαβουρα που υπαρχει στο κινητο; 200+ system apps δεν ειναι και λιγο πραγμα! Με debloater;

Αν εισαι στοκ μπορεις να μπεις τις ρυθμίσεις ,γενικα,εφαρμογες και να απενεργοποιήσεις οποίες δεν θες να δουλευουν να τις απεγκαταστησεις δεν γινεται αν δεν εισαι ροοτ αλλα και ετσι δεν δουλευουν.

Κανεις πρωτα διαγραφη δεδομένων σε καθε εφαρμογή και μετα απενεργοποίηση .

That's it.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε μου τα δειχνει σωστα τα processes το ccleaner ή αντιστοιχα προγραμματα. Για την ακριβεια δε μου τις δειχνει καθολου. Οριστε και ενα screenshot μηπως καταλαβετε τι εννοω.

 

http://s11.postimg.org/bms1nkh27/Screenshot_2016_01_28_19_32_23.jpg

 

Επισης στο gsam battery monitor, δεν υπαρχει επιλογη να μου δειχνει τα kernel wakelocks. Ενω στο Oppo 7a υπαρχει. Μιλαμε για το ιδιο προγραμμα, ιδια εκδοση..

 

http://s27.postimg.org/xpr4ke6lb/Screenshot_2016_01_28_19_33_15.jpg

 

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει τα δυο παραπανω προβληματα; Ή ειμαι ο μοναδικος που τα εχει;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι κατάσταση ήταν όταν το έβαλες στην πρίζα? Πόσο % ήταν η μπαταρία του? Αστο 5-6 ώρες στο ρεύμα χωρίς να προσπαθείς να το ανοίξειςωσε αυτό το διαστημα. Και προσπάθησε μετά να δεις αν ανοίξει. Αν είχε πολύ μικρό ποσοστό μπαταρίας μπορεί αυτό να φταίει. Να έπεσε πολύ χαμηλα. Να εξαντλήθηκε εντελώς και να "νεκρωσε"
φιλε δοκιμασα μπαταρία απο φιλαρακι με το ιδιο και δεν.... Το εστειλα στα κεντρικά... Αν ψάξει καποιος θα βρει οτι κι αλλά g4 δεν ξανα άνοιξαν ποτε.... Δεν δικαιολογείται τέτοιο πρόβλημα οταν παίρνεις τετοιο κινητό με τετοια τιμή... Εχουν περάσει κινέζικα και κινέζικα κινητα απο τα χερια μου και δεν σκεφτοντουσαν καν να κλείσουν και ηταν στα μισα λεφτά... Αυτο παει για μητρική.... Απογοήτευση....
Link to comment
Share on other sites

φιλε δοκιμασα μπαταρία απο φιλαρακι με το ιδιο και δεν.... Το εστειλα στα κεντρικά... Αν ψάξει καποιος θα βρει οτι κι αλλά g4 δεν ξανα άνοιξαν ποτε.... Δεν δικαιολογείται τέτοιο πρόβλημα οταν παίρνεις τετοιο κινητό με τετοια τιμή... Εχουν περάσει κινέζικα και κινέζικα κινητα απο τα χερια μου και δεν σκεφτοντουσαν καν να κλείσουν και ηταν στα μισα λεφτά... Αυτο παει για μητρική.... Απογοήτευση....

 

οντως για μητρικη πας φιλε... αλλα δες τη θετικη πλευρα της καταστασης οπως και εγω... θα εχεις τη τελευτεα μητρικη στο τηλ σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη για την άσχετη ερώτηση , αλλά υπάρχει κάπου στο forum θέση για να βάλω αγγελία για το g4 μου. Προσπάθησα αλλά δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη για την άσχετη ερώτηση , αλλά υπάρχει κάπου στο forum θέση για να βάλω αγγελία για το g4 μου. Προσπάθησα αλλά δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ.

Υπάρχει αλλά πρέπει να έχεις κάνει 150 ουσιαστικά posts στο forum και μετά ξεκλειδώνουν οι άγγελιες.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...