Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

Γρήγορη ερώτηση απο LG newbie

 

Μπορώ να φλασάρω την 20c που παραθέτει ο φίλος παραπάνω, μέσω κάποιου pc tool, όπως κάναμε με το Odin & τα samsung ?

 

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

αν διαβασεις 2-3 σελιδες πριν ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα. Διαβασα πολυ και τελικα ο μονος τροπος που καταφερα να το κανω να λειτοθργησει σε ΜΤΡ ήταν όταν το συνεδεσα σε USB 2.0 port.

Μόνο εκεί το ειδε ο υπολογιστης.

 

Δες τα ποστ μου γραφω αναλυτικα τι έκανα. μην μπεις δλδ σε διαδικασια να κανεις το extra mile.

 

Αν βρεις κάποια λυση πόσταρε την.

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Εγω φιλε μου σε ολα μου εχω USB 2.0 Port. Εχω βγαλει ολα τα προγραμματα τα σχετικα και τα ξανα εκανα εγκατασταση μια χαρα.

Κανενα νεοτερο για το Marshallow εχουμε παιδια ή οχι ;

Αναμενω και το δερματινο το καφε να μου ερθη σε μαυρο μπροστα απο την αγγλια μου το παραγγιλε τελικα η ξαδερφη μου και απο εκει αρα θα εχω δυο τηλεφωνα της αγαπημενης LG και κυριως δυο τηλεφωνα LG G4 <3 τωρα που το δερματινο εξαντιθηκε στην Κυπρο και στην Ελλαδα θα το εχω πιστευω πως μονο και μονο επειδη ειναι δερματινο ειναι αλλη η αισθηση του οταν το αγγιζεις μακαρι ολα να πανε καλα και θα ενημερωσω στις 2/2/2016 αν το πειρα ή οχι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γρήγορη ερώτηση απο LG newbie

 

Μπορώ να φλασάρω την 20c που παραθέτει ο φίλος παραπάνω, μέσω κάποιου pc tool, όπως κάναμε με το Odin & τα samsung ?

 

 

Ευχαριστώ !

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές, διάβασε λίγο πιο πίσω. Θα κανείς δουλειά σου με το LGUP.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

αν διαβασεις 2-3 σελιδες πριν ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα. Διαβασα πολυ και τελικα ο μονος τροπος που καταφερα να το κανω να λειτοθργησει σε ΜΤΡ ήταν όταν το συνεδεσα σε USB 2.0 port.

Μόνο εκεί το ειδε ο υπολογιστης.

 

Δες τα ποστ μου γραφω αναλυτικα τι έκανα. μην μπεις δλδ σε διαδικασια να κανεις το extra mile.

 

Αν βρεις κάποια λυση πόσταρε την.

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

παιδιά εγώ το έχω στην μπροστινή θύρα του pc μου που είναι usb 3 απλά το συνδέω με το καλώδιο που είναι για να φορτίζω το bluetooth μου(plantronic edge)........απλά για να μου βγάλει σαν mtp ξεκλειδώνω το κινητό και πατάω αποδοχή σε κάτι που γράφει το κινητό στην επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω παρατηρήσει στο κινητό είναι στις ρυθμίσεις ( έλεγχος ενημέρωσης συσκευής ) γράφει δεν ενημερώθηκε ακόμη, ενώ λογικά θα έπρεπε να γράφει πότε έγινε ο τελευταίος έλεγχος για ενημέρωση (6.0).
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω παρατηρήσει στο κινητό είναι στις ρυθμίσεις ( έλεγχος ενημέρωσης συσκευής ) γράφει δεν ενημερώθηκε ακόμη, ενώ λογικά θα έπρεπε να γράφει πότε έγινε ο τελευταίος έλεγχος για ενημέρωση (6.0).

Και μενα το ιδιο :(

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συντεγνοι .Πραγματικα ειμαι ενα βημα πριν το ψυχιατρειο τωρα συνδεσα το κινητο μου στον υπολογιστη και φορτιζει μονο ουτε οτι το συνδεσα στον υπολογιστη δεν μ εμφανιζεται καν το MTP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι να κανω ειναι φυσιολογικο αυτο ;

Παντος εχω ενεργο το προγραμμα LG Bridge.

 

Το πρόγραμμα Lg bridge αναγνωρίζει κανονικά την συσκευή?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εχει calculator το κινητο ή κατεβαζουμε? γιατι δεν βρισκω στις εφαρμογες

 

Ρυθμίσεις, Γενικές, Σχετικά με το τηλέφωνο, Κέντρο Ενημέρωσης, Ενημέρωση εφαρμογής, Αριθμομηχανή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

αν διαβασεις 2-3 σελιδες πριν ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα. Διαβασα πολυ και τελικα ο μονος τροπος που καταφερα να το κανω να λειτοθργησει σε ΜΤΡ ήταν όταν το συνεδεσα σε USB 2.0 port.

Μόνο εκεί το ειδε ο υπολογιστης.

 

Δες τα ποστ μου γραφω αναλυτικα τι έκανα. μην μπεις δλδ σε διαδικασια να κανεις το extra mile.

 

Αν βρεις κάποια λυση πόσταρε την.

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Συνήθως οταν το κάνει αυτό, βγάζει στο κινητο μήνυμα αν θέλουμε να δώσουμε δικαιώματα στο pc να δει τ' αρχεία ή κάτι τέτοιο.Αν πατήσουμε αποδοχή τότε εμφανίζονται κανονικά τ' αρχεία.Aυτο με ΜΜ

 

Για τσεκάρετε να δείτε αν εμφανιζεται μήνυμα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει καμία εφαρμογή κάποιου παροχου ή δεν βγάζει logo στην έναρξη εκτός της lg σημαίνει ότι είναι unbranded;

 

Μπορούμε να το διαπιστώσουμε και κάπως αλλιώς;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει καμία εφαρμογή κάποιου παροχου ή δεν βγάζει logo στην έναρξη εκτός της lg σημαίνει ότι είναι unbranded;

 

Μπορούμε να το διαπιστώσουμε και κάπως αλλιώς;

 

Αν η εκδοση λογισμικού ειναι v20a eur xx πχ,ειναιunbranded αν εχει νουμερα εκει που λεει eur και χα ειναι beaded.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δεν έχει καμία εφαρμογή κάποιου παροχου ή δεν βγάζει logo στην έναρξη εκτός της lg σημαίνει ότι είναι unbranded;

 

Μπορούμε να το διαπιστώσουμε και κάπως αλλιώς;

 

Όπως ειπώθηκε παραπάνω, από το software information θα καταλάβεις αν είναι branded ή όχι, οι τελευταίες branded rom δεν έχουν logo ή εφαρμογές παρόχων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Γενικές, Σχετικά με το τηλέφωνο, Κέντρο Ενημέρωσης, Ενημέρωση εφαρμογής, Αριθμομηχανή

 

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συντεγνοι εχω ενα ρωτημα. Επειδη παραγγιλα και απο αγγλια το LG G4 δερματινο καφε και απ οσα λεει εδω

 

(LGH815, SIM Free/Unlocked)

LG G4 32GB Smartphone - Genuine Leather Brown (LGH815, SIM Free/Unlocked)

 

What's in the Box:

 

LG G4 32GB Smartphone - Genuine Leather Brown (EU)

EU Mains Charger*

Headphones

USB Cable

User Manual

N.B. This is a EU version and is no different to a UK version. The warranty and software updates are valid & EU wide.

*UK Customer supplied with EU to UK Mains converter. **English user manual download available online.

Παιζει να ναι η ευρωπαικη εκδοση και οχι η κορεα οπως ειναι το ασπρο μου που εχω με χρυσω σωστα αρα λογικα θα χει και δευτερο καπακι μεσα και θα περνει την εκδοση 6.0 ; Το παραγγιλε κανεις απο αγγλια να μου πει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μολις παρελαβα το G4!! Σαν πρωτη φορτιση τι πρεπει να κανω ? Ευχαριστω

 

Να το βάλεις στην πρίζα:p. Πέρα από την πλάκα τα καινούργια κινητά δεν χρειάζεται να τα αφήνουμε 8 ώρες όπως κάναμε παλιά. Άμα θες άστο καμιά ώρα παραπάνω αλλά μέχρι εκεί..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μολις παρελαβα το G4!! Σαν πρωτη φορτιση τι πρεπει να κανω ? Ευχαριστω

 

Μην αγχωνεσαι με τη φορτιση και τη μπαταρια. Εδω και πολλα χρονια οι li-ion μπαταριες των κινητων εχουν εξελιχθει πολυ (οχι τοσο σε χωρητικοτητα). Χρησιμοποιησε το οπως ειναι.Ουτε να το βαλεις να φορτισει κλειστο χρειαζεται ουτε τιποτα. Αν θες να εχεις απλως μεγαλυτερη διαρκεια ζωης μπαταριας μη το αφηνεις να πεφτει κατω απο 20% και οχι πανω απο 85%

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχει μπαταρία τελείωσε την πρώτα και μετά φόρτιση μέχρι να πάει 100% και όπως είπε ο φίλος αν θες καμία Ωρίτσα παραπάνω και όλα καλά.

 

Δεν θέλει ιδιαίτερη προσοχή η μπαταρία. Μιας και είναι και αποσπόμενη... Χάλασε; την αλλάζεις και έχεις καινούρια σε λίγα δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

Να το βάλεις στην πρίζα:p. Πέρα από την πλάκα τα καινούργια κινητά δεν χρειάζεται να τα αφήνουμε 8 ώρες όπως κάναμε παλιά. Άμα θες άστο καμιά ώρα παραπάνω αλλά μέχρι εκεί..

 

Ευχαριστω , αυτο ηξερα αλλα ηθελα επιβεβαιωση!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα συντεγνοι εχω ενα ρωτημα. Επειδη παραγγιλα και απο αγγλια το LG G4 δερματινο καφε και απ οσα λεει εδω

 

(LGH815, SIM Free/Unlocked)

LG G4 32GB Smartphone - Genuine Leather Brown (LGH815, SIM Free/Unlocked)

 

What's in the Box:

 

LG G4 32GB Smartphone - Genuine Leather Brown (EU)

EU Mains Charger*

Headphones

USB Cable

User Manual

N.B. This is a EU version and is no different to a UK version. The warranty and software updates are valid & EU wide.

*UK Customer supplied with EU to UK Mains converter. **English user manual download available online.

Παιζει να ναι η ευρωπαικη εκδοση και οχι η κορεα οπως ειναι το ασπρο μου που εχω με χρυσω σωστα αρα λογικα θα χει και δευτερο καπακι μεσα και θα περνει την εκδοση 6.0 ; Το παραγγιλε κανεις απο αγγλια να μου πει ;

Ναι... Είναι ευρωπαϊκό και παίρνει κανονικά την 6. Δεύτερο καπάκι θα πρέπει να έχει σίγουρα, αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν το αναφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα. Μία ερώτηση γιατί έχω τρελλαθεί. Έχει ο κολλητός μου το G4, από skroutz store, Ευρωπαικό (Ολλανδία), V10d-EUR-XX και έχει θέμα με το 4G/LTE.

 

Μου το έφερε να το δω και έχω σπάσει τα νεύρα μου. Είναι στο 4G κανονικά, συνδέεται στο WLAN του γραφείου και μετά από 2-3 ώρες όταν φύγει να πάει σπίτι του, το σήμα του πάει EDGE. Δεν ανεβαίνει σε H ή 4G, παρά μόνο αν κλείσει δίκτυο, ξανανοίξει και πάει στο H+/4G.

 

Η κάρτα SIM ΔΕΝ έχει θέμα, τη δοκίμασα σε 2 κινητά χωρίς πρόβλημα.

Το σημείο ΔΕΝ έχει θέμα, πιάνουμε 4G με όλα τα κινητά εδώ.

 

Με λίγα λόγια την περισσότερη ώρα (όταν δεν είναι συνδεδεμένο σε WLAN) το κινητό είναι σε EDGE, χωρίς λόγο και ΔΕΝ ανεβαίνει ΑΥΤΟΜΑΤΑ σε H/LTE. Any help?

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα είχα σε stock ROM (4.4.2) και stock based custom ROM στο OG, μόνο βάζοντάς το σε πτήση και βγάζοντάς το ξαναέπιανε 4G.

Τότε η μόνη λύση ήταν το hard reset ή το φλασάρισμα μιας άλλης ROM, δυστυχώς.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...