Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις το αγορασα, τι οθοναρα ειναι αυτη!

σεριαλ γραφει 512ΚPFX84....

απο που ειναι αυτο?

Κατέβασε αυτό να δεις τι θα σου γράψει:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πρόλαβε πρόλαβε δηλαδη; την αποσυρανε την εκδοση 6.0 από το g4; ένας Θεός ξέρει

 

Μήπως είναι branded οι συσκευές ψάξτε το μέσω suffix δεν είναι απαραίτητο να χουν welcome logo για να ναι branded

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα, τι οθοναρα ειναι αυτη!

σεριαλ γραφει 512ΚPFX84....

απο που ειναι αυτο?

 

Πανω στο κουτί γραφει με κεφαλαια την χώρα.

Πχ εμενα γραφει hug και ειναι Ουγγαρία.

 

Τα τρια πρωτα απο το νουμερο που έγραψες προφανώς ειναι η παρτίδα

Δηλαδη 512.

Link to comment
Share on other sites

Πανω στο κουτί γραφει με κεφαλαια την χώρα.

Πχ εμενα γραφει hug και ειναι Ουγγαρία.

 

Τα τρια πρωτα απο το νουμερο που έγραψες προφανώς ειναι η παρτίδα

Δηλαδη 512.

 

α ΝLD γραφει διπλα. Ολλανδια?

Θα κατεβασω σε λιγο και την εφαρμογη που εγραψε ο φιλος

Link to comment
Share on other sites

Το οτι παίζει να βγει η v20c και γι αυτό κατέβασαν την v20a που σαφώς είχε κάποια προβλήματα γι αυτό και βγήκε νέα αναβάθμιση μέσα σε ένα μήνα το αποκλειουμε; * ( αναβάθμιση συνηθως ισουται διόρθωση προβλημάτων.)

 

Ο boot loader ξεκλειδώνει μόνο στα EU γιατι οι εταιριες κινητής τηλεφωνίας ιδιαίτερα στις ΗΠΑ Δεν θέλουν να ξεκλειδωσει για διάφορους λόγους.

 

V20a τρέχω και δεν έχω το παραμικρό προβλημα, ίσως η διάρκεια της μπαταρίας να χρηζει βελτιωσης.

 

συμφωνώ γενικά, δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με την 20a. Συγκριτικά με αναβαθμίσεις σε άλλα κινητά, που κάθε μεγάλη ήθελε συνήθως 3-4 fixes για να στρώσει, είναι αρκετά καλή. Η μπαταρία είναι ότι να'ναι, έχω δει από 6 ώρες sot μέχρι 2, χωρίς ιδιαίτερη αλλαγή χρήσης. Επίσης κάποιες εφαρμογές κάνουν που και που κάτι χαζολαγκ, αλλα παιζει να μην έχουν γραφτει σωστά για mm.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
α ΝLD γραφει διπλα. Ολλανδια?

Θα κατεβασω σε λιγο και την εφαρμογη που εγραψε ο φιλος

 

Ναι.. Ολλανδικό είναι σίγουρα. Επίσης έχεις από τις τελευταίες παρτίδες, καλό αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πρόλαβε πρόλαβε δηλαδη; την αποσυρανε την εκδοση 6.0 από το g4; ένας Θεός ξέρει

 

Eμ με αυτα που γραφετε εδω μεσα και τα προβληματα που αναφερετε για τη ΜΜ τα ειδε η LG και την απεσυρε την 6.0 προς το παρον :p

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Eμ με αυτα που γραφετε εδω μεσα και τα προβληματα που αναφερετε για τη ΜΜ τα ειδε η LG και την απεσυρε την 6.0 προς το παρον :p

Αν είναι έτσι... Είμαι πολύ χαρουμενη που η lg διαβάζει τα μηνύματα μου! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με mm είναι υποδειγματικό...έχω περάσει και από 20a 20b 20c, πουθενά δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα.Κάτι κάνετε λάθος.Αν ήταν προβληματική θα είχαμε ΌΛΟΙ πρόβλημα και όχι κάποιοι...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 20b μιας και δεν μου έχει έρθει η c δεν έχω κανένα θέμα, δεν υπάρχει κανένα bug, ίχνος lag πουθενά και το τηλέφωνο έχει απόδοση όμοια με του nexus 6 που είχα πριν που ήταν εντελώς "γδυτο" από bloatware... Μέχρι και για το notification Led ήθελε root και δεν είχε καν την επιλογή restart μόνο turn off να σας δώσω να καταλάβετε όσοι δεν είχατε την συσκευή. Παρόλα αυτά το g4 δεν με έχει κάνει σε καμία περίπτωση να μετάνιωσω για τη μετάβαση για την οποία αρχικά είχα πολλους ενδοιασμούς.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πριν αρχίσουμε να βρίζουμε την LG και... τον γρύλλο της, είναι προτιμότερο να βγει πρώτα κάποιο αξιόπιστο συμπέρασμα. Και στο παρελθόν έχει τύχει να μην είναι διαθέσιμη για κάποιες μέρες μια ενημέρωση, είτε για λόγους διαχείρισης bandwidth, είτε επειδή βγήκε κάποιο fix και έρχεται η επόμενη. Σε τελική ανάλυση εσύ τί πρόβλημα έχεις με την (προαιρετική) αναβάθμιση που έκανες και νιώθεις ριγμένος?

 

edit: Ούτε αυτό το 01/02 πρέπει να αναπαράγεται ως θέσφατο. Αφενός λέει "tentatively", αφετέρου ένας πολύ μεγάλος αριθμός χρηστών έχουν ήδη πάρει την ενημέρωση (είτε με Bridge, είτε OTA).

 

Σε αγορά προϊόντων πάντα περιμένω να έχω after sales support. Αν με τη ναυαρχίδα τα έχει κάνει τόσο μαντάρα η LG πώς θέλεις να αισθάνομαι? Έχω και παραέχω πρόβλημα γιατί επίσημο update έβγαλε, είμαι άνθρωπος της τεχνολογίας και μ'αρέσει να συμβαδίζω μαζί της. Επίσημη αναβάθμιση έβαλα και όχι με εναλλακτικό τρόπο (LG Up). Εσύ θεωρείς λογικό να βγάζουν προβληματικές αναβαθμίσεις? Στο θέμα αυτό άλλα παιδιά έχουν έκδοση V20a, V20b, V20c και άλλοι δεν είδαν καν την ειδοποίηση αναβάθμισης. Σε κάποια κινητά ήρθε OTA, σ'άλλα μόνο μέσω LG Bridge. Είναι σοβαρή υποστήριξη από εταιρεία κολοσσό για την ναυαρχίδα της?

 

Υ.Γ Εσύ τι πρόβλημα έχεις?

Edited by Jimmys83
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά για software μιλάμε ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί κάτι να πάει στραβά... Και κάτι να μην φταίει στην έκδοση που να ανέβασαν και να "εσκασαν" οι server τους που λέει ο λόγος δεν είναι παράλογο. Έχει συμβεί τόσες φορές να δοθεί update και κάτι να σκάσει, άλλοι το διορθωνουν με μεταγενεστερο fix update και άλλοι σταματάνε το rollout την ίδια ώρα και στιγμή. Κανείς δεν ξέρει τι έγινε.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε αγορά προϊόντων πάντα περιμένω να έχω after sales support. Αν με τη ναυαρχίδα τα έχει κάνει τόσο μαντάρα η LG πώς θέλεις να αισθάνομαι? Έχω και παραέχω πρόβλημα γιατί επίσημο update έβγαλε, είμαι άνθρωπος της τεχνολογίας και μ'αρέσει να συμβαδίζω μαζί της. Επίσημη αναβάθμιση έβαλα και όχι με εναλλακτικό τρόπο (LG Up). Εσύ θεωρείς λογικό να βγάζουν προβληματικές αναβαθμίσεις? Στο θέμα αυτό άλλα παιδιά έχουν έκδοση V20a, V20b, V20c και άλλοι δεν είδαν καν την ειδοποίηση αναβάθμισης. Σε κάποια κινητά ήρθε OTA, σ'άλλα μόνο μέσω LG Bridge. Είναι σοβαρή υποστήριξη από εταιρεία κολοσσό για την ναυαρχίδα της?

 

Υ.Γ Εσύ τι πρόβλημα έχεις?

Φιλε μου το after sale δεν αφορα τις αναβαθμίσεις του προϊόντος αλλα του service των ανταλλακτικών και γενικα της κάλυψης σε περιπτωση βλαβής η έλλατωματικου.

Μην τρελαθούμε κιολας.

Το λογισμικό ειναι καθαρα παροχή και οχι απαίτηση απο τον πελάτη.

Εχει βγαλει καθαρη lollipop και υποσχέθηκε να δωσει την 6.0 αλλα αυτο δεν σημαινει οτι σου πουλησε το προϊόν με την 6.0.

Καλο ειναι να καταλαβαινουμε οτι μια τετοια εταιρια που εχει χιλιαδες κωδικούς και χιλιαδες software θελει και λιγο χρονο και θα κανει και λαθη.ουδης αλάνθαστος..

Οσοι λοιπον ψάχνουν την τελεια εταιρια το σιγουρο ειναι οτι δεν θα την βρουν ποτε των ποτών.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Σε αγορά προϊόντων πάντα περιμένω να έχω after sales support. Αν με τη ναυαρχίδα τα έχει κάνει τόσο μαντάρα η LG πώς θέλεις να αισθάνομαι? Έχω και παραέχω πρόβλημα γιατί επίσημο update έβγαλε, είμαι άνθρωπος της τεχνολογίας και μ'αρέσει να συμβαδίζω μαζί της. Επίσημη αναβάθμιση έβαλα και όχι με εναλλακτικό τρόπο (LG Up). Εσύ θεωρείς λογικό να βγάζουν προβληματικές αναβαθμίσεις? Στο θέμα αυτό άλλα παιδιά έχουν έκδοση V20a, V20b, V20c και άλλοι δεν είδαν καν την ειδοποίηση αναβάθμισης. Σε κάποια κινητά ήρθε OTA, σ'άλλα μόνο μέσω LG Bridge. Είναι σοβαρή υποστήριξη από εταιρεία κολοσσό για την ναυαρχίδα της?

 

Υ.Γ Εσύ τι πρόβλημα έχεις?

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, όπως και πολλοί άλλοι - γι' αυτό δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είναι θέμα της έκδοσης. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που σε ρώτησα τι πρόβλημα έχεις εσύ, που να το αποδίδεις στην αναβάθμιση.

Το παράπονο που κάνεις για το staged rollout (δεν εμφανίζεται δηλαδή σε όλους την ίδια στιγμή) είναι προφανώς αδόκιμο, αφού είναι εξαιρετικά διαδεδομένο μοντέλο αναβαθμίσεων για το πρώτο διάστημα.

 

Είναι προτιμότερο να περιμένουμε για περισσότερα δεδομένα για μια ακριβέστερη διαφοροδιάγνωση, παρά να αρχίσουμε να βάλλουμε γενικά εναντίον της LG, επί δικαίου και αδίκου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το after sale δεν αφορα τις αναβαθμίσεις του προϊόντος αλλα του service των ανταλλακτικών και γενικα της κάλυψης σε περιπτωση βλαβής η έλλατωματικου.

Μην τρελαθούμε κιολας.

Το λογισμικό ειναι καθαρα παροχή και οχι απαίτηση απο τον πελάτη.

Εχει βγαλει καθαρη lollipop και υποσχέθηκε να δωσει την 6.0 αλλα αυτο δεν σημαινει οτι σου πουλησε το προϊόν με την 6.0.

Καλο ειναι να καταλαβαινουμε οτι μια τετοια εταιρια που εχει χιλιαδες κωδικούς και χιλιαδες software θελει και λιγο χρονο και θα κανει και λαθη.ουδης αλάνθαστος..

Οσοι λοιπον ψάχνουν την τελεια εταιρια το σιγουρο ειναι οτι δεν θα την βρουν ποτε των ποτών.

Εδώ νομίζω λανθάνεσαι καθώς οι εταιρείες συνήθως (για android) λένε υποστήριξη λογισμικού για 18 μήνες από την ημέρα κυκλοφορίας (κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Το after sales support για ένα προϊόν περιλαμβάνει τα πάντα τα οποία αποτελούν το προϊόν.

Δεν έβγαλα σκάρτη ή άσχετη την LG απλώς δεν θεωρώ σοβαρό αυτό που γίνεται όπως επίσης δεν θεωρώ σοβαρό ότι στις δύο συσκευές που είχα η μια βγήκε Knock out με την αναβάθμιση στην έκδοση 6.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, όπως και πολλοί άλλοι - γι' αυτό δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είναι θέμα της έκδοσης. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που σε ρώτησα τι πρόβλημα έχεις εσύ, που να το αποδίδεις στην αναβάθμιση.

Το παράπονο που κάνεις για το staged rollout (δεν εμφανίζεται δηλαδή σε όλους την ίδια στιγμή) είναι προφανώς αδόκιμο, αφού είναι εξαιρετικά διαδεδομένο μοντέλο αναβαθμίσεων για το πρώτο διάστημα.

 

Είναι προτιμότερο να περιμένουμε για περισσότερα δεδομένα για μια ακριβέστερη διαφοροδιάγνωση, παρά να αρχίσουμε να βάλλουμε γενικά εναντίον της LG, επί δικαίου και αδίκου.

 

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα (εκτός από την μπαταρία) αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται το τραλαλα με την αναβάθμιση λογιμισκού για μια ναυαρχίδα (τονίζω το ναυαρχίδα συνέχεια γιατί είναι η βιτρίνα κάθε εταρείας). Όπως προανέφερα και πιο πάνω η μια από τις δύο συσκευές που έπεσε στα χέρια μου ψόφησε με το που πήρε αναβάθμιση. Το παράπονο μου δεν είναι ότι δεν εμφανίζεται σ'όλους την ίδια στιγμή αλλά στο ότι δεν υπάρχει τελική (σταθερή) έκδοση για LG G4.

Link to comment
Share on other sites

Μη τρελαινόμαστε ρε παιδιά ... οκ δικαιολογώ όσους δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με software και δεν γνωρίζουν τις διαδικασίες αναβάθμισης γενικότερα σαν έννοια ! τι σημαίνει "δεν επιτρέπετε για την ναυαρχίδα" "δεν επιτρέπετε να κολλάει να κάνει να ράνει" ... εξάλλου εσείς τρέχετε να περάσετε με τον όποιο ανορθόδοξο τρόπο μπορείτε εκδόσεις ρουμανίας και ουτε ξερω εγώ τί.. γιατί ολοι εμείς που είμαστε με την 5.1 την εργοστασιακή και έχουμε ακολουθήσει τα update που δίνει η εταιρία δεν έχουμε κανένα απολύτως πρόβλημα;

Sorry που σας την σπάω αλλά δείτε τα πράγματα χωρίς να έχετε επίκεντρο του κόσμου τον εαυτό σας και σκεφτείτε πιο σφαιρικά.. βλέπετε ότι συνέχεια βγαίνουν εκδόσεις που η κάθε μία διορθώνει bugs και βελτιώνει λειτουργίες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη ρε παιδιά για software μιλάμε ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί κάτι να πάει στραβά... Και κάτι να μην φταίει στην έκδοση που να ανέβασαν και να "εσκασαν" οι server τους που λέει ο λόγος δεν είναι παράλογο. Έχει συμβεί τόσες φορές να δοθεί update και κάτι να σκάσει, άλλοι το διορθωνουν με μεταγενεστερο fix update και άλλοι σταματάνε το rollout την ίδια ώρα και στιγμή. Κανείς δεν ξέρει τι έγινε.

 

takaros αυτό ρε φίλε ναι.. τώρα ειδα το post σου ...

Ολα γύρο μου γυρίζουν
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά πιο πάνω... Όλοι έχουμε διαφορετικές παρτίδες από διάφορες χώρες και λογικά έχουμε άλλους χρόνους για update... Από εκεί και μετά όπως έχει σωστά ειπωθεί είναι θέμα εφαρμογών και τρόπου αναβάθμισης η σταθερότητα... Είμαστε τόσοι που δεν έχουμε κανένα θέμα με τις εκδόσεις της 6.0 και λίγοι που αντιμετωπίζουν κάποια μικρά θέματα.... Η γνώμη μου είναι να δοκιμάσετε και εναλλακτικους τρόπους για την 6.0... Αν πάλι δεν κάτσει καλά υπάρχει και το service
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που θα ρωτησω ειναι πως γιατί μιλάτε για την c ενω υπάρχει poland H81510E.kdz εχει βγει D και μετα E εκτος και αν απο τα επίσημα απο xda δεν λενε κατι σωστα? Αν λεω κατι λαθος ας με πει κάποιος γιατι τα εχω χάσει. Εκτος και αν C ειναι κατι ποιο νεο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που θα ρωτησω ειναι πως γιατί μιλάτε για την c ενω υπάρχει poland H81510E.kdz εχει βγει D και μετα E εκτος και αν απο τα επίσημα απο xda δεν λενε κατι σωστα? Αν λεω κατι λαθος ας με πει κάποιος γιατι τα εχω χάσει. Εκτος και αν C ειναι κατι ποιο νεο.

 

Μιλάνε για την 20c τα παιδιά. Ή 10 είναι 5.1 ενώ η 20 android 6.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συντεγνοι .Πραγματικα ειμαι ενα βημα πριν το ψυχιατρειο τωρα συνδεσα το κινητο μου στον υπολογιστη και φορτιζει μονο ουτε οτι το συνδεσα στον υπολογιστη δεν μ εμφανιζεται καν το MTP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι να κανω ειναι φυσιολογικο αυτο ;

Παντος εχω ενεργο το προγραμμα LG Bridge.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συντεγνοι .Πραγματικα ειμαι ενα βημα πριν το ψυχιατρειο τωρα συνδεσα το κινητο μου στον υπολογιστη και φορτιζει μονο ουτε οτι το συνδεσα στον υπολογιστη δεν μ εμφανιζεται καν το MTP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι να κανω ειναι φυσιολογικο αυτο ;

Παντος εχω ενεργο το προγραμμα LG Bridge.

 

Καλημέρα.

αν διαβασεις 2-3 σελιδες πριν ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα. Διαβασα πολυ και τελικα ο μονος τροπος που καταφερα να το κανω να λειτοθργησει σε ΜΤΡ ήταν όταν το συνεδεσα σε USB 2.0 port.

Μόνο εκεί το ειδε ο υπολογιστης.

 

Δες τα ποστ μου γραφω αναλυτικα τι έκανα. μην μπεις δλδ σε διαδικασια να κανεις το extra mile.

 

Αν βρεις κάποια λυση πόσταρε την.

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση απο LG newbie

 

Μπορώ να φλασάρω την 20c που παραθέτει ο φίλος παραπάνω, μέσω κάποιου pc tool, όπως κάναμε με το Odin & τα samsung ?

 

 

Ευχαριστώ !

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...