Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν μπεις μέσα στην εφαρμογή και πας ας πούμε στο gmail για να ρυθμίσεις το led, πάνω πάνω λέει ενεργοποίηση. Πρέπει να το τικαρεις για να δουλέψει για αυτήν την εφαρμογή.

 

Nαι το ειδα. Τα ειχα ενεργοποιημενα. Ισως εχω πειραξει κατι απο το μενου του κινητου τι να πω.

Οποιαδηποτε αλλη βοηθεια ευπροσδεκτη για τη διαχειρηση LED

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι με ΜΜ. Ενώ μιλούσα κανονικά και έκλεισε το τηλέφωνο ο άλλος σε εμένα φαινόταν ότι ακόμα μιλάω. Πατούσα το κόκκινο πλήκτρο που τερματίζει την κλήση αλλά δεν έκανε τίποτα. Πατάω το κεντρικό και βγαίνω στο αρχικό μενού αλλά πάνω φαινόταν ότι βρίσκομαι σε ομιλία. Η μόνη λύση ήταν να βγάλω την μπαταρία γιατί ούτε επανεκκίνηση έκανε. Για να μην την ξαναπατησω έβαλα μετά να κλείνει η ομιλία με το κεντρικό κουμπί από πίσω. Μετά από 5 μέρες μιλούσα με κάποιον και δεν το πρόσεξα. Μετά από 1 ώρα που έβγαλα το κινητό φαινόταν ότι μιλουσα 58 λεπτά. Πάλι τα ίδια. Ομιλία δεν με χρέωσε γιατί το ελεγξα αλλά κάποιος που με έπαιρνε εκείνη την ώρα δεν μπορούσε να με βρει. Ούτε μήνυμα αναπάντητες ήρθε τίποτα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

ΜΜ έβαλα από την πρώτη μέρα που ήρθε για τα Γερμανικά. Και έκανα επαναφορά εργοστασιακών μετά την 6αρα.

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι με ΜΜ. Ενώ μιλούσα κανονικά και έκλεισε το τηλέφωνο ο άλλος σε εμένα φαινόταν ότι ακόμα μιλάω. Πατούσα το κόκκινο πλήκτρο που τερματίζει την κλήση αλλά δεν έκανε τίποτα. Πατάω το κεντρικό και βγαίνω στο αρχικό μενού αλλά πάνω φαινόταν ότι βρίσκομαι σε ομιλία. Η μόνη λύση ήταν να βγάλω την μπαταρία γιατί ούτε επανεκκίνηση έκανε. Για να μην την ξαναπατησω έβαλα μετά να κλείνει η ομιλία με το κεντρικό κουμπί από πίσω. Μετά από 5 μέρες μιλούσα με κάποιον και δεν το πρόσεξα. Μετά από 1 ώρα που έβγαλα το κινητό φαινόταν ότι μιλουσα 58 λεπτά. Πάλι τα ίδια. Ομιλία δεν με χρέωσε γιατί το ελεγξα αλλά κάποιος που με έπαιρνε εκείνη την ώρα δεν μπορούσε να με βρει. Ούτε μήνυμα αναπάντητες ήρθε τίποτα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

ΜΜ έβαλα από την πρώτη μέρα που ήρθε για τα Γερμανικά. Και έκανα επαναφορά εργοστασιακών μετά την 6αρα.

 

Εχω αρχισει και φοβαμαι με αυτα που διαβαζω εδω μεσα. Ευτυχως αποθηκευω φωτο/βιντεο σε sd

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Για glass protection πως σας φαινεται αυτο?

 

http://www.banggood.com/Nillkin-Transparent-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-For-LG-G4-p-987772.html

 

Κατι αλλο να προτεινετε? Και βασικα κυριως, πιστευετε οτι το χρειαζεται?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για τη συσκευή, βάζοντας αυτό το σύνδεσμο

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=

μαζί με το ΙΜΕΙ στον browser και πατάτε enter.

Εκεί θα βρείτε και απο ποια χώρα προέρχεται το κινητό G4 σας.

Χρήσιμο αν πάτε να κάνετε αναβάθμιση (ή αν αναρωτιέστε γιατί δεν γίνεται αναβάθμιση).

 

Π.χ.

LGH815.AFRALD <-- EU Γαλλία

LGH815.ADEUWH <-- EU Γερμανία

LGH815.AITALD <--EU Ιταλικό

LGH815.ATMALD <-- Carrier

LGH815.ASEAWH <-- South East Asia

Edited by Barfly
Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι με ΜΜ. Ενώ μιλούσα κανονικά και έκλεισε το τηλέφωνο ο άλλος σε εμένα φαινόταν ότι ακόμα μιλάω. Πατούσα το κόκκινο πλήκτρο που τερματίζει την κλήση αλλά δεν έκανε τίποτα. Πατάω το κεντρικό και βγαίνω στο αρχικό μενού αλλά πάνω φαινόταν ότι βρίσκομαι σε ομιλία. Η μόνη λύση ήταν να βγάλω την μπαταρία γιατί ούτε επανεκκίνηση έκανε. Για να μην την ξαναπατησω έβαλα μετά να κλείνει η ομιλία με το κεντρικό κουμπί από πίσω. Μετά από 5 μέρες μιλούσα με κάποιον και δεν το πρόσεξα. Μετά από 1 ώρα που έβγαλα το κινητό φαινόταν ότι μιλουσα 58 λεπτά. Πάλι τα ίδια. Ομιλία δεν με χρέωσε γιατί το ελεγξα αλλά κάποιος που με έπαιρνε εκείνη την ώρα δεν μπορούσε να με βρει. Ούτε μήνυμα αναπάντητες ήρθε τίποτα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

ΜΜ έβαλα από την πρώτη μέρα που ήρθε για τα Γερμανικά. Και έκανα επαναφορά εργοστασιακών μετά την 6αρα.

Το έχει κάνει και σε μένα αυτό και εγώ παρατήρησα οτι δεν χρεώνει .Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά αυτό το κάνει καμία φορά .

Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιφερεται εδώ υπάρχει ένα petition για να ξεκλειδώσει ή lg τον bootloader σε όλες τις συσκευές χωρίς να χάνεται η εγγύηση.
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρε Παιδιά η μπαταρια είναι λίγο ότι να ναι. Ενώ βγάζει καλές ώρες οθονη δεν έχει καλή αναμονή.Σαν να μη μπαινει σε κατάσταση υπνοου. Αν γυρίσω σε λολλιποπ το ρροτ είναι εύκολη υπόθεση ή θέλει ξεκλείδωμα πάλι ο boot?
Link to comment
Share on other sites

Γενικά καλύτερη διαχείριση έχει η μπαταρία στη λολλι ή στη mm?πήρα το κινητό με mm και δεν έχω μέτρο σύγκρισης με λολλι.

Και γενικά βλέπω κάποιο θέμα με τις ειδοποιήσεις hangouts Kai whatsapp. Ενώ έχω δώσει την παραβλεψη δεν μου έρχονται πάντα. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα με mm?

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιφερεται εδώ υπάρχει ένα petition για να ξεκλειδώσει ή lg τον bootloader σε όλες τις συσκευές χωρίς να χάνεται η εγγύηση.

 

Τελειο! Το εκανα ηδη

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Τελειο! Το εκανα ηδη

Για την mm είναι ?

Με ενδιαφέρει να βάλω greening k xpossed γιατί βλέπω τη μπαταρία και φεύγει λίγο.το καλό είναι ότι υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Για την mm είναι ?

Με ενδιαφέρει να βάλω greening k xpossed γιατί βλέπω τη μπαταρία και φεύγει λίγο.το καλό είναι ότι υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

 

Οχι. Αυτο ειναι απλα ενα Petition ώστε να μην χανεται η εγγυηση οταν καποιος ξεκλειδωνει τον bootloader

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Για την mm είναι ?

Με ενδιαφέρει να βάλω greening k xpossed γιατί βλέπω τη μπαταρία και φεύγει λίγο.το καλό είναι ότι υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

Ουσιαστικά μαζευουμε υπογραφές για να σταλούν στην lg και να ζητήσουμε να μην βγαίνει εκτός εγγύησης ένα κινητό με ξεκλειδωμενο bootloader. ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για glass protection πως σας φαινεται αυτο?

 

http://www.banggood.com/Nillkin-Transparent-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-For-LG-G4-p-987772.html

 

Κατι αλλο να προτεινετε? Και βασικα κυριως, πιστευετε οτι το χρειαζεται?

 

Για τα αξεσουάρ της συγκεκριμένης συσκευής έχουμε άλλο θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428591

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τα αξεσουάρ της συγκεκριμένης συσκευής έχουμε άλλο θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428591

 

Sorry, το μεταφερω εκει.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

δευτερη φορτιση και μου εβγαλε onscreen time 2 ωρες και 45 λεπτα απο το 100% της μπαταριας μεχρι το 20%.απελπισια.δεν το σκαλισα σχεδον καθολου το κινητο και την ρουφηξε την μπαταρια.τραγικη αυτονομια...σκεφτομαι την αγορα δευτερης μπαταριας μαζι με τον φορτιστη.φοβαμαι ομως μην χαλασει το καπακι απο το βαλε-βγαλε.ή να παρω την μπαταρια της zerolemon που ερχεται με την θηκη?βεβαια θα γινει γκουμουτσα το κινητο μετα...

 

το quickmemo το βρηκα,χρειαζοταν να κατεβασω την εφαρμογη.αυτο που δεν βρηκα ειναι που βλεπουμε τις ρυθμισεις για την αναλυση της καμερας???καποιος τα φωτα του!!

 

Ετσι κανει στην αρχη φιλε μεχρι να στρώσει η μπαταρία.

Βαλε την 6.0 να βελτιωθεί η αναμονή και σε λιγες μερες θα στρώσει.

Κλείσε τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιείς απο το μενού εφαρμογες ωστε να μην τραβάνε μνήμη και διεργασίες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε μια μετρηση που εκανα ειχα 37ωρες αναμονη κ 4 ωρες screen time απο το 100% της μπαταριας μεχρι το 15%.

Wifi συνεχεια ανοιχτο αλλα λιγη χρηση internet κ φωτογραφιες μονο

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Το δικό μου που γραφει αυτο απο που ειναι? και ποτε θα παρει αναβάθμιση?

 

<model>LGH815</model>

<suffix>ATM3WH</suffix>

Edited by giasak622002
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα Το δικό μου που γραφει αυτο απο που ειναι? και ποτε θα παρει αναβάθμιση?

 

<model>LGH815</model>

<suffix>ATM3WH</suffix>

 

Μάλλον είναι πορτογαλικό (ΤΝΜ_ΜΕΟ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα ήθελε ο κωλ...@#*ς μου, σήμερα το πρωί ξυπνάω και βλέπω ότι το κινητό δεν αναγνώριζε την micro sd που είχα βάλει μεσα, την βάζω στο υπολογιστή πάλι τίποτα δοκιμάζω σε άλλο κίνητο ξανά τιποτα, usb card reader και σύνδεση στην τηλεόραση μια από τα ίδια. Πάει η κάρτα (adata) δεν ξέρω αν έφταιξε το κινητό αλλά όσο καιρό την χρησιμοποιούσα στο galaxy s2 (2 χρονια) δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τουλάχιστον έχει εγγύηση εφ όρου ζωής και υπήρχε και back up.
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω ανοιχτη ακροαση για να μιλησω,οι συνομιλητες μου παραπονοουνται οτι δεν σκουγομαι σχεδον καθολου.το εχετε παρατηρησει και εσεις αυτο;;σας ακουνε οι συνομιλητες σας οταν μιλατε με ανοιχτη ακροαση;;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι πορτογαλικό (ΤΝΜ_ΜΕΟ).

 

Ευχαριστώ φιλε ! Εκανα και γω αναζήτηση στο γκουγκλ το TM3 και μαλλον πορτογαλια ειναι !

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε μια μετρηση που εκανα ειχα 37ωρες αναμονη κ 4 ωρες screen time απο το 100% της μπαταριας μεχρι το 15%.

Wifi συνεχεια ανοιχτο αλλα λιγη χρηση internet κ φωτογραφιες μονο

 

Μια χαρα εισαι με τοσες ωρες οθονη και 37 ωρες αναμονη κινητο ειναι οχι αντιδραστηρας:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω ανοιχτη ακροαση για να μιλησω,οι συνομιλητες μου παραπονοουνται οτι δεν σκουγομαι σχεδον καθολου.το εχετε παρατηρησει και εσεις αυτο;;σας ακουνε οι συνομιλητες σας οταν μιλατε με ανοιχτη ακροαση;;

 

εγώ το χρησιμοποιώ συνέχεια με ανοιχτή ακροαση. ποτέ κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...