Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα ακριβώς την ίδια πορεία με εσένα στις συσκευές και εδώ και ενα μήνα εχω το G4.

Δεν ξερω τι ακριβώς θελεις να σου πω αλλα θα παραθέσω μια γενικότερη εμπειρία μου.. Με το g2 ειχα εντυπωσιαστεί απο την smooth εμπειρία την πολυ ωραία οθονη του την απίστευτη του μπαταρία. Με χαλούσε η κάμερα του μονο που το βράδυ για να εστιάσει ήθελε να κανεις κανενα ευχέλαιο . Πέρασα στο iPhone 6 και το μονο θεμα που ειχα ηταν παλι η κάμερα του το βράδυ . Βεβαια κάτι μου έλειπε σε μέγεθος οθόνης αλλα και σε αναλυση. Πιξελ δεν έβλεπα φυσικά αλλα δεν ειχε εκείνο το Ουαου του g2.

Με βαριά την καρδιά και με φόβο μην χάσω σε smoothness πέρασα στο G4 . Απο την πρώτη μέρα το ευχαριστιέμαι όσο κανενα αλλο τηλεφωνο . Το τηλεφωνο ειναι πολυ πολυ smooth δεν εχω δει ίχνος απο λαγκαρισμα. Η κυρτότητα της οθόνης σου βοηθά στο να φαίνεται λιγο πιο μαζεμένο το τηλεφωνο και σιγουρα βοηθά στο να κάθεται το κινητό άψογα πάνω στην παλάμη . Η οθονη του ειναι άκρως εντυπωσιακή και δεν εμφανίζει τον υπέρ τονισμό των ambled . Εχει πολυ καλή φωτεινότητα και πολυ καλή ορατότητα στο άμεσο ηλιακό φως όταν βρισκεσαι έξω. Η κάμερα του ειναι σιγουρα το δυνατότερο χαρτί του. Ακαριαία εστίαση ορθή απεικόνιση γρήγορη λήψη και επιτυχημένη φωτογραφία δίχως δυσκολία. Σε χειροκίνητη ρύθμιση σου δίνει της Παναγίας τα μάτια απο δυνατότητες αλλα εκει που ξεχωρίζει ειναι στο αυτόματο όπου το 90% των φόρων βγαζει α ψ ο γ η φωτογραφία με πολυ πολυ καλό βάθος. Σε βραδινές λήψεις δεν θα αναφερθώ. Δεν εχει αντίπαλο. Προσωπικα δεν εχω βγάλει ακόμα φωτογραφία με φλας. Η μπαταρία του ειναι σαφώς καλύτερη απο iPhone 6 και απο θερμοκρασίες τα παει πολυ καλα.μδεν εχω δει να ανεβάζει σε σημείο να ενοχλεί . Θερμοκρασία αισθητή ανέβασε μονο στις διακοπές με 42 βαθμούς κάτω απο τον ήλιο με παιχνίδι και σερφάρισμα σε 4g .. Η ποιότητα κατασκευής ειναι πολυ ικανοποιητική και ειδικα τα δερμάτινα καπάκια δίνουν άλλη πνοή στην συσκευη . Εγω εχω 5 δερμάτινα καπάκια και αλλάζω συχνά πυκνά κάτι που το κανει αλλο κινητό και απο εμφάνιση και απο αίσθηση καθώς υπαρχουν λεία σαγρέ δερμάτινα κεραμικά πλαστικά καπάκια. Τέλος μην ξεχνάς την quick circle case που δίνει ασύρματη φόρτιση και επιπλέον δυνατότητες στην συσκευη. Μπορείς να βλεπεις notifications να πάρεις τηλέφωνα να στείλεις δεις sms να ακούσεις μουσική να βγάλεις φωτό Να ελέγχεις ασύρματα συσκευές να έχεις ημερολόγια ρολόγια κομπιουτεράκια κλΠ. Με quick charge φορτιστή το τηλεφωνο φορτίζει σε μια ώρα απο το 0 ..

Kane την μετάβαση θα το ευχαριστηθείς ..

Σ'ευχαριστώ πααααρα πολύ για το χρόνο που αφιερωσες για να μου απαντήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστουμε παιδια,απο αυριο νεος κατοχος κι εγω μιας και προερχομαι απο το θηριακι g2 και δε φευγω απο την σειρα
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστουμε παιδια,απο αυριο νεος κατοχος κι εγω μιας και προερχομαι απο το θηριακι g2 και δε φευγω απο την σειρα

 

Με το g4 θα μεινεις καταευχαριστημενος μιας και δεν ειναι απλως "θηριακι" οπως αποκαλεις το g2,αλλά τουμπανο και ενελως απροβληματιστο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ξυπνητήρι πως το ρυθμίζουμε για να χτυπάει λίγο πιο σιγά;

 

Μενου-ρολοι-ξυπνητηρια-επιλεγεις την ωρα που εχεις ορισει πατωντας πανω της κ στο μενου που θα ανοιξει εχει επιλογη εντασης ηχου ξυπνητηριου και τελος αποθηκευση

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστουμε παιδια,απο αυριο νεος κατοχος κι εγω μιας και προερχομαι απο το θηριακι g2 και δε φευγω απο την σειρα

Την καλύτερη επιλογή έκανες φίλος!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μενου-ρολοι-ξυπνητηρια-επιλεγεις την ωρα που εχεις ορισει πατωντας πανω της κ στο μενου που θα ανοιξει εχει επιλογη εντασης ηχου ξυπνητηριου και τελος αποθηκευση

 

Ευχαριστώ πολύ το βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,επειδή η μπαταρία του δεν τα πάει και φοβερά εδώ, θα μπορούσατε να κατεβάσετε την εφαρμογή wakelock detector και να μου πείτε τι ποσοστό σας λέει στο Awake; Ειχα στο Note 4 παρόμοιο θεμα (40% awake) και λύθηκε με custom rom όπου επεσε στο 7-8% και πηρα μια ωρα οθονη πανω. https://www.dropbox.com/s/t8sq21vm82tw699/QuickMemo%2B_2015-09-20-20-12-45.png?dl=0
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακριβώς την ίδια πορεία με εσένα στις συσκευές και εδώ και ενα μήνα εχω το G4.

Δεν ξερω τι ακριβώς θελεις να σου πω αλλα θα παραθέσω μια γενικότερη εμπειρία μου.. Με το g2 ειχα εντυπωσιαστεί απο την smooth εμπειρία την πολυ ωραία οθονη του την απίστευτη του μπαταρία. Με χαλούσε η κάμερα του μονο που το βράδυ για να εστιάσει ήθελε να κανεις κανενα ευχέλαιο . Πέρασα στο iPhone 6 και το μονο θεμα που ειχα ηταν παλι η κάμερα του το βράδυ . Βεβαια κάτι μου έλειπε σε μέγεθος οθόνης αλλα και σε αναλυση. Πιξελ δεν έβλεπα φυσικά αλλα δεν ειχε εκείνο το Ουαου του g2.

Με βαριά την καρδιά και με φόβο μην χάσω σε smoothness πέρασα στο G4 . Απο την πρώτη μέρα το ευχαριστιέμαι όσο κανενα αλλο τηλεφωνο . Το τηλεφωνο ειναι πολυ πολυ smooth δεν εχω δει ίχνος απο λαγκαρισμα. Η κυρτότητα της οθόνης σου βοηθά στο να φαίνεται λιγο πιο μαζεμένο το τηλεφωνο και σιγουρα βοηθά στο να κάθεται το κινητό άψογα πάνω στην παλάμη . Η οθονη του ειναι άκρως εντυπωσιακή και δεν εμφανίζει τον υπέρ τονισμό των ambled . Εχει πολυ καλή φωτεινότητα και πολυ καλή ορατότητα στο άμεσο ηλιακό φως όταν βρισκεσαι έξω. Η κάμερα του ειναι σιγουρα το δυνατότερο χαρτί του. Ακαριαία εστίαση ορθή απεικόνιση γρήγορη λήψη και επιτυχημένη φωτογραφία δίχως δυσκολία. Σε χειροκίνητη ρύθμιση σου δίνει της Παναγίας τα μάτια απο δυνατότητες αλλα εκει που ξεχωρίζει ειναι στο αυτόματο όπου το 90% των φόρων βγαζει α ψ ο γ η φωτογραφία με πολυ πολυ καλό βάθος. Σε βραδινές λήψεις δεν θα αναφερθώ. Δεν εχει αντίπαλο. Προσωπικα δεν εχω βγάλει ακόμα φωτογραφία με φλας. Η μπαταρία του ειναι σαφώς καλύτερη απο iPhone 6 και απο θερμοκρασίες τα παει πολυ καλα.μδεν εχω δει να ανεβάζει σε σημείο να ενοχλεί . Θερμοκρασία αισθητή ανέβασε μονο στις διακοπές με 42 βαθμούς κάτω απο τον ήλιο με παιχνίδι και σερφάρισμα σε 4g .. Η ποιότητα κατασκευής ειναι πολυ ικανοποιητική και ειδικα τα δερμάτινα καπάκια δίνουν άλλη πνοή στην συσκευη . Εγω εχω 5 δερμάτινα καπάκια και αλλάζω συχνά πυκνά κάτι που το κανει αλλο κινητό και απο εμφάνιση και απο αίσθηση καθώς υπαρχουν λεία σαγρέ δερμάτινα κεραμικά πλαστικά καπάκια. Τέλος μην ξεχνάς την quick circle case που δίνει ασύρματη φόρτιση και επιπλέον δυνατότητες στην συσκευη. Μπορείς να βλεπεις notifications να πάρεις τηλέφωνα να στείλεις δεις sms να ακούσεις μουσική να βγάλεις φωτό Να ελέγχεις ασύρματα συσκευές να έχεις ημερολόγια ρολόγια κομπιουτεράκια κλΠ. Με quick charge φορτιστή το τηλεφωνο φορτίζει σε μια ώρα απο το 0 ..

Kane την μετάβαση θα το ευχαριστηθείς ..

 

Άψογος !!!!...με έφτιαξες φίλε μου!!!!....Βλέπω να το χτυπάω αυτήν την εβδομάδα....

 

 

Καλό βράδυ :D

Link to comment
Share on other sites

Άψογος !!!!...με έφτιαξες φίλε μου!!!!....Βλέπω να το χτυπάω αυτήν την εβδομάδα....

 

 

Καλό βράδυ :D

 

Την αλήθεια απλά έγραψα ! Ο κινητό ειναι τοπ. Δεν βρίσκω κάτι τρανταχτό αρνητικό , άσε που την εδώ κατα βρει με τα καπάκια και τα αλλάζω όποτε μου έρθει..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,επειδή η μπαταρία του δεν τα πάει και φοβερά εδώ, θα μπορούσατε να κατεβάσετε την εφαρμογή wakelock detector και να μου πείτε τι ποσοστό σας λέει στο Awake; Ειχα στο Note 4 παρόμοιο θεμα (40% awake) και λύθηκε με custom rom όπου επεσε στο 7-8% και πηρα μια ωρα οθονη πανω. https://www.dropbox.com/s/t8sq21vm82tw699/QuickMemo%2B_2015-09-20-20-12-45.png?dl=0

 

Είναι σχετικά πολύ πάντως ακόμη και το 7-8%! Δεν το συζητώ για περισσότερο!

Εγώ, σε LG G2 με custom rom, έχω στο 24ωρο ή 48ωρο 2-3% awake, μπορεί να τύχει και 0% ή 1%. Πάρα πολύ σπάνια θα το δω πάνω από 4%.

Αφού έχεις το wakelock detector άρα είσαι root........ επομένως μπορείς να βρεις τρόπους να περιορίσεις τα "ξυπνήματα"! ;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλημερα στην ομορφη παρεα και απο εμενα

 

πρωην κατοχος του g2 και γενικα πολυ ευχαριστημενος απο την lg ηθελα να κανω την εξης ερωτηση μιας και ερωτευομαι το g4 σιγα σιγα...

 

βλεπω μια τεραστια διαφορα τιμης απο κανονικα μαγαζια σε skroutzομαγαζα 769-445

μπορειτε να μου πειτε γιατι???? οκ μια νορμαλ διαφορα να την καταλαβω

αλλα τι κρυβει ολο αυτο ? μηπως αν παρω απο skroutz εχω καποιο θεμα με εγγυηση πχ?

 

το g2 που ειχα το ειχα παρει απο κωτσοβολο και 2 φορες που χρειαστηκε αντιπροσωπεια λογο κιτρινας στην οθονης μου εκαναν αντικατασταση εντος μιας μερας... επαθα πλακα με το service της

 

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Εντός ΕΕ συσκευή που διαθέτουν στα σκρουτζομαγαζα μια χαρά εγγύηση έχεις.

Δεν έχουν κανένα πλεονέκτημα τα ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

Τωρα για την τεράστια διαφορά τιμής παίζουν πολλοι παράγοντες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση... υπαρχει καποιος παραγοντας που να δικαιολογει σοβαρα την τιμη ομως? η κοινως μου λες αφοβα να παρω απο skroutz?

 

και κατι τελευταιο πως καταλαβαινω αν απο skroutz ειναι εντος ευρωπαικης ενωσης?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση... υπαρχει καποιος παραγοντας που να δικαιολογει σοβαρα την τιμη ομως? η κοινως μου λες αφοβα να παρω απο skroutz?

 

και κατι τελευταιο πως καταλαβαινω αν απο skroutz ειναι εντος ευρωπαικης ενωσης?

Ένας παράγοντας οτι η LG καθορίζει την τιμή και ένας δεύτερος οτι τα επώνυμα καταστήματα στυλ Πλαίσιο-Public απασχολούν μεγάλο αριθμό εργαζομένων,έχουν πολυ υψηλότερα κόστη πχ ρεύματος,φόρων,εργατικές εισφορές,συντήρηση κτιριακών εγκαταστάσεων η επιπρόσθετων υπηρεσιών πχ τμήμα service η κ.α.

 

Πάντα όλα τα σκρουτζομαγαζα αναφέρουν ρητώς οτι εντός ΕΕ προέλευσης η συσκευή συνήθως κεντρικό-ανατολικής Ευρώπης πχ Ουγγαρία,Ρουμανία,Τσεχία, Πολωνία χωρις να λείπουν και δυτικών χωρών πχ Ιταλία η Γερμανια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Ο αδερφός μου αγόρασε πρόσφατα το G4, και ψάχνεται για μια κάρτα μνήμης 64gb. Μπορείτε να μου προτείνετε καμμία?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Την αλήθεια απλά έγραψα ! Ο κινητό ειναι τοπ. Δεν βρίσκω κάτι τρανταχτό αρνητικό , άσε που την εδώ κατα βρει με τα καπάκια και τα αλλάζω όποτε μου έρθει..

 

Έχεις κάποιο link για τα καπάκια και γενικά για αξεσουάρ για αυτό το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Ο αδερφός μου αγόρασε πρόσφατα το G4, και ψάχνεται για μια κάρτα μνήμης 64gb. Μπορείτε να μου προτείνετε καμμία?

Kingston 64gb class 10, κάτω από 30ευρω

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Για καρτα μνήμης εχε στο νου σου το. Eshop .. Βγαζει κατι τρομερες προσφορες. Τωρα εχει 32 αρα. Samsung. Σε τιμη χώμα που ακομα και εγω που δε την χρειάζομαι σκέφτομαι έντονα να την πάρω.

 

Για καπακια δεν εχω λινκ. Απο ατομα τα αγορασα σε πολυ καλες τιμές γιατι κατι 55 ευρα ακουω ..

 

Σήμερα λοιπόν παρέλαβα ρην quickcircle case .

Ακολουθεί mini review

Αρχικά η ποιότητα κατασκευής της είναι σε υψηλα επίπεδα. Ειναι ομορφη δεν προσθετει ογκο στο τηλεφωνο καθως βγαίνει το πισω καπάκι και δίνει δυνατοτητα ασύρματης φορτισης. (θελει να παρω wireless charger , προτείνεται τιποτα ) απο την εποχη του g2 h θήκη εχει πάει σε αλλο επιπεδο με εφαρμογες που ειναι οτι πρεπει.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι την αγορασα σε ασπρο και φοβαμαι μη γιβει γρηγορα σα το κωλο της μαϊμούς. Αμα ηταν δερμάτινη θα ηταν τέλεια καθως μιυ αρεσει αφανταστα το φθαρμενο γερασμεβο δερμα..

Η θηκη παρόλο που μπαινει στη θέση του οισω καπακιου προστατεύει και ολη την πλαινη πλευρά και για οσους εβδιαφερονται μπορεις απο πανω να βαλεις και διαφανη θήκη σιλικόνης για εξτρα προστασία.

Τελος δεν ξερω αν ειναι επειδή μόλις την αγόρασα. Αλλα βλέπω οτι δεν καθεται ισια το μπροστινο καπακι . δεν κλείνει ακριβώς μένει λιγο πάνω στον αερα. Ίσως με την χρήση να φτιαξει.

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς αν έχει η procordia πίσω καπάκια σε δέρμα για το κινητό μας; κι αν ναι σε τι τιμή και τι χρώματα;
Link to comment
Share on other sites

Είναι το κωδικό όνομα του μοντέλου, καμία σχέση με την παρτίδα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι το κωδικό όνομα του μοντέλου, καμία σχέση με την παρτίδα.

 

την παρτιδα την βλεπουμε καπου;;γτ βλεπω πολλοι ρωτανε να ειναι προσφατη..

Link to comment
Share on other sites

Την παρτίδα την βλέπεις μόνο πάνω στο κουτί...αν και το κινητό από την αρχή είναι μια χαρά.καμία παρτίδα δεν είχε πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...