Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρωτη μερα σημερα μαζι του και ψαχνοντας το ειδα οτι στο 1080p δεν τραβαει 60 καρε/sec, αλλα 30. Καπου διαβασα για καποια μοντια, αλλα πρεπει να ειναι root. Μιας και δεν το πολυκατεχω το πειραγμα (προς ωρας) λετε να βγαλει καμια αναβαθμιση μελλοντικα οπου να του επιτρεπει να τραβα 60 fps στο 1080. ?

 

Επισης υπαρχει κι αλλη μοντια οπου ανεβαζει τα Mbps sto 4K μιας και εκει ειναι χαμηλα. Η ιδια απορια.

 

Τελος, τραβωντας slow motion στο 720p, παρατηρησα οτι το παιζει slow mo, μονο μεσα στο κινητο μου. Οταν το κανω export στο pc αναπαραγεται με κανονικη ταχυτητα. Προσπαθωντας να μειωσω την ταχυτητα αναπαραγωγης στον mpc-hc, παρατηρησα πολυ σπαστη κινηση, λες και το αρχικο βιντεο ειχε τραβηχτει με λιγα καρε/sec. Εσεις πως το εχετε καταφερει να αναπαραγει σωστα και ομαλα τα slow motion εκτος συσκευης. ?

 

Να πω επισης οτι αγορασα την original lg θηκη με τον κυκλο, αλλα δεν με εντυπωσιασε. Το πορτακι της θηκης παραμενει ανοιχτο (σηκωμενο) τουλαχιστον 1-2 cm και δεν κλεινει εντελως.

Είσαι σίγουρος ότι πήρες την αυθεντική θήκη φίλε μου; Γιατί εγώ χθες την πήρα και αν δεις λίγο πιο πίσω κλείνει τέλεια, δεν αφήνει κανένα κενό...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχυει αυτο...Γι αυτο και η χαμηλοτερη τιμη

 

μολις πηρα εγω εχει και πλαστικο καπακι στην αγορα με το δερματινο καπακι, κατάστημα ομονοιας

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι πήρες την αυθεντική θήκη φίλε μου; Γιατί εγώ χθες την πήρα και αν δεις λίγο πιο πίσω κλείνει τέλεια, δεν αφήνει κανένα κενό...

 

Ναι την πηρα απο το καταστημα που πηρα και το κινητο. Στα 28.50 ευρω, γραφει LG εμπρος-πισω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ειχες σε ταυτοχρονη φορτιση???Αν ναι τοτε αυτό εφταιγε....Αν όχι εφόσον λες οτι ειχες και aircondition ανοιχτο κατά την πλοιγηση θα σου προτεινα να πας μια βολτα από procordia να το κοιταξουν.....Εκτος και αν σε ολη την διαδρομή το χτυπουσε ο ηλιος με τετοι τροπο ώστε δημηουργουσε περιπου το φαινομενω με τον μεγενθητικο φακο....πραγματικα τωρα δρομολογιο με igo primo 2.4 από Νικαια σε Παλαιο Ψυχικο και από εκει σε Χαλκιδα δηλαδή περιπου 1ωρα και 45 λεπτα στο παρμπρίζ με βεντουζα χωρις φορτιση με κλειστά δεδομένα και wifi(και αυτά παίζουν ρόλο)μεσα στον Αυγουστο η θερμοκρασια ηταν πολύ λογικη και σταθερη (σαν να εβλεπα ταινια μεσο wifi) χωρις υπερθερμανση η καποιο μυνημα και από καταναλωση περιπου 40%.....

Περιπου στα ιδια επιδεδα με το Note 4 που ειχα......Και γενικος δεν εχω παρατηρησει τρελες θερμοκρασίες και σε άλλες διαδρομες της 0,5 η 1ωρας......

 

Υποψη ότι η συσκευη μου είναι η H818P(dual sim) με ρομ V10d που δεν ξερω κατά ποσο μπορει η διαφορετικη ρομ να ρυθμιζει-αλλαζει τις θερμοκρασίες της συσκευης

Τα δεδομένα τα είχα ανοιχτά παλιότερα δεν μου το έκανε γενικά δεν έχω παρατηρήσει προβλήματα υπερθέρμανσης απλά δεν το είχε ξανακάνει και αναφέρθηκε η πλοήγησης στο θέμα. Είμαι ευχαριστημένος γενικά και μπορώ να πω ότι ζεστάνετε λιγότερο από το s6 μιας και το χρησιμοποιώ και αυτο

Link to comment
Share on other sites

LG G4 μπροστά και LG πίσω...;

 

Nαι ακριβως. Και στο εσωτερικο γραφει made in korea.

 

Tωρα ψαχνω και μια βαση αυτοκινητου (για gps) με βεντουζα της προκοπης με προστατευτικα σφουγγαρακια στο πλαι και στην πλατη ή καποιο μαλακο υλικο, ωστε να μην γρατζουνιστει το δερμα και τα πλαινα, απο τα βαλε βγαλε.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει η αγορα του

Εφοσον παω για εκδοση EU ειναι καλυτερα να παρω καποια εκδοση που να εισαγει η LG Hellas; (leather black και οχι red)

Για το service περισσοτερο. Οπως πχ και το με LG G2 που δεν καλυπτε το 32GB η εγγυηση αλλα τα 16gb εισαγωγης τα δεχονταν.

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει η αγορα του

Εφοσον παω για εκδοση EU ειναι καλυτερα να παρω καποια εκδοση που να εισαγει η LG Hellas; (leather black και οχι red)

Για το service περισσοτερο. Οπως πχ και το με LG G2 που δεν καλυπτε το 32GB η εγγυηση αλλα τα 16gb εισαγωγης τα δεχονταν.

 

οτι ευρωπαικης ενωσης εκδοση παρεις καλυπτεται απο εγγυηση κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει η αγορα του

Εφοσον παω για εκδοση EU ειναι καλυτερα να παρω καποια εκδοση που να εισαγει η LG Hellas; (leather black και οχι red)

Για το service περισσοτερο. Οπως πχ και το με LG G2 που δεν καλυπτε το 32GB η εγγυηση αλλα τα 16gb εισαγωγης τα δεχονταν.

 

Δεν ξερω αν εχει νοημα...Τα δερματινα εχουν και 2ο καπακι πλαστικο στην συσκευασια.Οποτε ακομα κι ετσι πας στο σερβις με το πλαστικο καπακι αν χρειαστει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μάλλον είμαι γκαβος αλλα δεν το βρίσκω με τιποτα! πως στο καλό μπορούμε να αλλαξουμε την αναλυση της καμερας? προσπαθω να τραβηξω μερικες φωτο μικρου μεγέθους για τη δουλεια και εχω πιασει 30Mb me 4-5 φωτό!!! επίσης στο manual mode υπάρχει καποιο κουμπι για reset ρυθμίσεων για να περνάει τις ρυθμίσεις του auto?
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα Βλασση πριν 1 μηνα μαυρο δερματινο στα 28 ευρω..Τα υπολοιπα χρωματα δεν ρωτησα αν και ποσο τα εχει

 

Η τιμή αυτή είναι απο την procordia; Επίσης ξέρει κάποιος αν ισχύει και για τα υπόλοιπα δερμάτινα;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νεος κάτοχος και εγώ.

Το κινητό πετάει και προέρχομαι και από M8 HTC.

Απλά έχω ένα θέμα με το play store.Δεν κάνει. Ενημέρωσή στα apps απο Google.μένει στο κατέβασμα χωρίς να τελειώνει ποτέ.

Έκανα clear data Της εφαρμογής αλλά πάλι το ίδιο.

Έκανα ήδη 2 φορές hard reset.

Καμία ιδέα τι φταίει;;

 

EDIT: Δεν βλέπω να κατεβάζει καμία εφαρμογή από Play Store.

Τι παίζει;;

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Τί γίνεται.....βλέπω σημαντική κατρακύλα της τιμής του G4 τον τελευταίο καιρό . Λέτε να το δούμε στα 400ευρώ πολύ σύντομα?

 

 

Καλό βράδυ

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νεος κάτοχος και εγώ.

Το κινητό πετάει και προέρχομαι και από M8 HTC.

Απλά έχω ένα θέμα με το play store.Δεν κάνει. Ενημέρωσή στα apps απο Google.μένει στο κατέβασμα χωρίς να τελειώνει ποτέ.

Έκανα clear data Της εφαρμογής αλλά πάλι το ίδιο.

Έκανα ήδη 2 φορές hard reset.

Καμία ιδέα τι φταίει;;

 

EDIT: Δεν βλέπω να κατεβάζει καμία εφαρμογή από Play Store.

Τι παίζει;;

 

Μη τρελαίνεσαι....εγώ μέχρι προχθές κατέβαζε και έκανε όλα τα update κανονικά....από χθες μου κάνει το ίδιο ακριβώς με σένα....κολλάει περίπου στο 50 % Και δεν προχωράει....δεν ξέρω τι φταιει Αλλά σίγουρα όχι η συσκευη σου εφόσον είμαστε 2 με το ίδιο πρόβλημα....πάντως χθες η προχθές έκανε update τα Google services.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μη τρελαίνεσαι....εγώ μέχρι προχθές κατέβαζε και έκανε όλα τα update κανονικά....από χθες μου κάνει το ίδιο ακριβώς με σένα....κολλάει περίπου στο 50 % Και δεν προχωράει....δεν ξέρω τι φταιει Αλλά σίγουρα όχι η συσκευη σου εφόσον είμαστε 2 με το ίδιο πρόβλημα....πάντως χθες η προχθές έκανε update τα Google services.....

 

εμένα σημερα μου έκανε κανονικά τα updates. Αλλά μου έχει σκίσει την μπαταρία, κρατάει 2μιση ωρες μόνο και δεν μπορώ να καταλάβω ποια εφαρμογή κάνει την ζημιά. Έχω το σύστημα android με ότι περιλαμβάνει να δουλέυει σερί ... :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Μη τρελαίνεσαι....εγώ μέχρι προχθές κατέβαζε και έκανε όλα τα update κανονικά....από χθες μου κάνει το ίδιο ακριβώς με σένα....κολλάει περίπου στο 50 % Και δεν προχωράει....δεν ξέρω τι φταιει Αλλά σίγουρα όχι η συσκευη σου εφόσον είμαστε 2 με το ίδιο πρόβλημα....πάντως χθες η προχθές έκανε update τα Google services.....

 

Ευχαριστώ. Φίλε μου αλλά όπως καταλαβαίνεις καινούργιο κινητό και να έχω και θέμα έστω με τa Google services Είναι αν μη τι άλλο εκνευριστικο.

Θα περιμένω και θα δω τι παίζει .

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Φίλε μου αλλά όπως καταλαβαίνεις καινούργιο κινητό και να έχω και θέμα έστω με τa Google services Είναι αν μη τι άλλο εκνευριστικο.

Θα περιμένω και θα δω τι παίζει .

 

Και εγώ το ψάχνω (έχω σε αναμονή update του opera web browser & facebook messenger)...

Έκανα διαγραφή δεδομένων στο play store & Google services & καθάρισμα της casse Αλλά τιποτα....και χθες είχα το ίδιο προβλημα το απόγευμα αλλά το βράδυ που το δοκίμασα κατά της 1 Τελικά μου τα έκανα....και σήμερα πάλι τα ίδια....

Τα μόνα διαφορετικά που έκανε χθες ήταν να πάρω backup Από το LG bridge Και τίποτα άλλο....

Ας Μας πει και κανένα άλλο παιδί τι παίζει.......

 

Edit:Βάλε μόνο μια εφαρμογή με wifi και άφησε την κανένα τέταρτο να δεις αν κατέβει....εγώ έτσι τις κατέβασα....το messenger έκανε 16 λεπτά......τι στο καλό έγινε πάλι.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ψάχνω (έχω σε αναμονή update του opera web browser & facebook messenger)...

Έκανα διαγραφή δεδομένων στο play store & Google services & καθάρισμα της casse Αλλά τιποτα....και χθες είχα το ίδιο προβλημα το απόγευμα αλλά το βράδυ που το δοκίμασα κατά της 1 Τελικά μου τα έκανα....και σήμερα πάλι τα ίδια....

Τα μόνα διαφορετικά που έκανε χθες ήταν να πάρω backup Από το LG bridge Και τίποτα άλλο....

Ας Μας πει και κανένα άλλο παιδί τι παίζει.......

 

Edit:Βάλε μόνο μια εφαρμογή με wifi και άφησε την κανένα τέταρτο να δεις αν κατέβει....εγώ έτσι τις κατέβασα....το messenger έκανε 16 λεπτά......τι στο καλό έγινε πάλι.....

 

Μην κολλατε ρε παιδιά και το play store υπολογιστές είναι. Κολλάνε καμία φορά. Κάνουν αναβαθμίσεις. Πολλά τέτοια δεν χρειάζεται τόσο άγχος και επαναφορά κατευθείαν της συσκευής η άλλα τέτοια.

Κάτι με το δίκτυο και τους servers της Google είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εμένα σημερα μου έκανε κανονικά τα updates. Αλλά μου έχει σκίσει την μπαταρία, κρατάει 2μιση ωρες μόνο και δεν μπορώ να καταλάβω ποια εφαρμογή κάνει την ζημιά. Έχω το σύστημα android με ότι περιλαμβάνει να δουλέυει σερί ... :mad::mad:

 

Αυτό μου το έκανε πριν 2 εβδομάδες και απλά έσβησα ότι εφαρμογή έκανε update, και τα ξανά πέρασα μετά από 3 μέρες και όλα καλά τώρα, τι να πω, έτυχε?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και εγώ αυτό. Μέσω wifi κολλούσε στο κατέβασμα εφαρμογών. Μόλις το γυρνουσα σε data όμως κατέβαινε κανονικά. Μετα την πρώτη εφαρμογή οι λοιπές κατέβαιναν με Wi-Fi. Τι παίζει άραγε; δεν είναι κόλλημα του πλέι πάντως γτ ταυτόχρονα το ζτε του αδερφού μ κατεβαζε κανονικότατα
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μάλλον είμαι γκαβος αλλα δεν το βρίσκω με τιποτα! πως στο καλό μπορούμε να αλλαξουμε την αναλυση της καμερας? προσπαθω να τραβηξω μερικες φωτο μικρου μεγέθους για τη δουλεια και εχω πιασει 30Mb me 4-5 φωτό!!!

Δυστυχως δεν υπαρχει τετοια ρυθμιση...

 

επίσης στο manual mode υπάρχει καποιο κουμπι για reset ρυθμίσεων για να περνάει τις ρυθμίσεις του auto?

Αυτο που κανω εγω για να κανει reset ειναι να παταω 2 φορες το ΑΕ-L

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και εγώ αυτό. Μέσω wifi κολλούσε στο κατέβασμα εφαρμογών. Μόλις το γυρνουσα σε data όμως κατέβαινε κανονικά. Μετα την πρώτη εφαρμογή οι λοιπές κατέβαιναν με Wi-Fi. Τι παίζει άραγε; δεν είναι κόλλημα του πλέι πάντως γτ ταυτόχρονα το ζτε του αδερφού μ κατεβαζε κανονικότατα

 

Σήμερα το πρωί 7 η ώρα πέρασε κανονικά τα update(facebook,intagram)...οπότε κάτι με τους server της Google παίζει.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί 7 η ώρα πέρασε κανονικά τα update(facebook,intagram)...οπότε κάτι με τους server της Google παίζει.....

 

Οι servers δεν είναι αισθητικά ένας υπολογιστής. Μπορεί εσύ έχεις πρόβλημα ο διπλανος σου να κατεβάζει τρένο.

Μην ανησυχείς για τέτοια πράγματα λίγο υπομονή χρειάζεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...