Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχαχαχα ανέβασε το και στο νήμα του g3 αυτό θα κλαιμε πιο πολύ! :p:p:p

 

Τι έχετε απενεργοποίησει??

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια το κοκκινο βγαινει σε 2 κοκκινα ή μονο αυτο το κοκκινο-μωβ?Γιατι καπου πετυχα κατι φωτογραφιες με αλλο κοκκινο πιο εντονο.

Γενικα το εχει κανεις σε κοκκινο ?

To led ειναι οσο δυνατο οσο στο G3 ?

Το κοκκινο σκουρο το έχω εγω, στο κουτί σου δίνει και ένα χρυσό καπάκι

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια ρομ για αυτο.? η ακομη ειναι νωρις.??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια ρομ για αυτο.? η ακομη ειναι νωρις.??

 

Φιλε μου είναι νωρίς ακομα !!!!αλλα γιατι που δεν σε καλύπτει ετσι οπως ειναι??

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το εχετε με micro sd μεσα εχετε καταλάβει να τρωι παραπανω μπαταρια??

Πάντα και σε όλα τα τηλέφωνα γίνεται αυτό Μάνθο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα και σε όλα τα τηλέφωνα γίνεται αυτό Μάνθο.

Αν ειναι καποια ποιοτική και πολυ γρήγορη κάρτα θα επηρεάζει λιγότερα απο μια πολυ παλιά η αργή αντίστοιχα λογικά.

Δηλαδη παίζει και τον ρολο της και η κάρτα.

Προσωπικά σε όλες τις συσκευές με micro sd υποστηριξη παντα βάζω κάρτα μεσα και ποτέ δεν έτυχε τα μην βάλω ετσι ωτσι να διαπιστώσω κατα πόσον ισχύει και σε πιο βαθμό επηρεάζει προς το καλύτερο η χειρότερα αντίστοιχα και στις 2 περιπτώσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι ετσι οπως και να εχει δηλαδή ενα battery drain θα το εχω παλι ειτε ειναι καλη ειτε οχι!!!μπορει καποιος να μου προτείνει μια καλη καρτα!!!(32gb)
Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι ετσι οπως και να εχει δηλαδή ενα battery drain θα το εχω παλι ειτε ειναι καλη ειτε οχι!!!μπορει καποιος να μου προτείνει μια καλη καρτα!!!(32gb)

Για μένα η σειρά evo της sammy συνδυάζει επιδόσεις και vfm.

Στο eshop ειδικά την 64αρα την βάζει πολύ συχνά σε προσφορά.

Edit: Έχει την 32αρα 15€ στο crazy sundays.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο με εχει... "εκνευρισει" αφανταστα... :shifty:

Προσπαθω να του βρω κατι, καποιο bug, κατι λαθος, αλλα δεν μπορω με τιποτα... :p

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο με εχει... "εκνευρισει" αφανταστα... :shifty:

Προσπαθω να του βρω κατι, καποιο bug, κατι λαθος, αλλα δεν μπορω με τιποτα... :p

Θα βρεθούν καλοθελητες που θα το βγάλουν σκαρτο... Δεν μπορούν να το χωνεψουν με τίποτα ότι το τηλέφωνο πάει μπάλα με "χειρότερα" specs από άλλες ναυρχιδες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεθούν καλοθελητες που θα το βγάλουν σκαρτο... Δεν μπορούν να το χωνεψουν με τίποτα ότι το τηλέφωνο πάει μπάλα με "χειρότερα" specs από άλλες ναυρχιδες

 

Βασικα μετα το περσινο φιασκο με την μπουρδα που λεγοταν G3, ημουν πολυ σκεπτικος απεναντι στην LG.

Oταν ομως διαβασα εδω πριν βγει οτι η LG θα βαλει τον 808 αντι του 810, ειχα γραψει οτι ηταν πολυ υπευθυνη κινηση απο την εταιρια και να που στην πραξη δικαιωθηκε.

Παρολαυτα θα απελυα συσσωμη την ομαδα που σχεδιασε το εμπρος μερος της συσκευης! :lol:

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεθούν καλοθελητες που θα το βγάλουν σκαρτο... Δεν μπορούν να το χωνεψουν με τίποτα ότι το τηλέφωνο πάει μπάλα με "χειρότερα" specs από άλλες ναυρχιδες

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το ίδιο γινόταν και με το G3. Ίσως υπήρχε μία δικαιολογία καθώς το G2 ήταν μπροστά από τον ανταγωνισμό, ειδικά σε θέμα αυτονομίας. Και έτσι υπήρχε μία επιπλέον αισιοδοξία για κάτι πραγματικά φοβερό. Αλλά συνεχώς το έβγαζαν και βγάζουν σκάρτο όποιος διαβάσει στο θέμα του.

 

Όσο για το G4... Στην τελική όλα καταλήγουν στο ποιος έχει το "μεγαλύτερο". Εμένα είναι 810 ενώ εσένα 808. Υστερείς. Τέλος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μετα το περσινο φιασκο με την μπουρδα που λεγοταν G3, ημουν πολυ σκεπτικος απεναντι στην LG.

Oταν ομως διαβασα εδω πριν βγει οτι η LG θα βαλει τον 808 αντι του 810, ειχα γραψει οτι ηταν πολυ υπευθυνη κινηση απο την εταιρια και να που στην πραξη δικαιωθηκε.

Παρολαυτα θα απελυα συσσωμη την ομαδα που σχεδιασε το εμπρος μερος της συσκευης! :lol:

 

Εντάξει το μπροστά θα μπορούσε σαφώς να ήταν πιο όμορφο και αναλογικά με αυτά που έχουν φτιάξει στο παρελθόν μπορούσαν. Με τον 808 έκαναν την καλύτερη επιλογή και φαίνεται και εκ του αποτελέσματος. Ευτυχώς βοηθάει και το καλογραμμενο πλέον ux. Όσο για το g3 εγώ προσωπικά στους 7 μήνες που το είχα πραγματικά δεν είχα θέματα τύπου restart κτλ. Οκ λίγο παραπάνω θερμοκρασίες και η μη ικανοποιητικη μπαταρία με data on γιατί σε WiFi την παλευε (εννοείται δεν ήταν g2). Έμεινα ικανοποιημενος και θα το αγόραζα ξανά. Από κει και πέρα για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα στο g3 είναι το ui που έχει, σε περίπτωση που πάρει του g4 και γίνει καλή δουλειά το τηλέφωνο μπορεί να τα πάει πολύ καλύτερα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μετα το περσινο φιασκο με την μπουρδα που λεγοταν G3, ημουν πολυ σκεπτικος απεναντι στην LG.

Oταν ομως διαβασα εδω πριν βγει οτι η LG θα βαλει τον 808 αντι του 810, ειχα γραψει οτι ηταν πολυ υπευθυνη κινηση απο την εταιρια και να που στην πραξη δικαιωθηκε.

Παρολαυτα θα απελυα συσσωμη την ομαδα που σχεδιασε το εμπρος μερος της συσκευης! :lol:

 

την ιδια ανησυχία την ειχαι και εγω για το g4 αλλα πραγματικα ειναι απροβλιματιστο σε ολα και ειχα πάθει την πλακα μου οταν ειχα δει το ποσο γρηγορο ειναι!!!το G3 για μενα πραγματικα ηταν μια απογοήτευση οταν πηγα απο το g2 σε g3 ηταν σε ολα πιο αργο !!!τελος θα μπορουσε να ειναι οντως λιγο πιο ωραιο μπροστά αλλα και τι να κανουμε!!:p

παντως απο αρκετα vs που ειδα με τηλεφωνα που εχουν τον 810 ηταν της περισσοτερες φορες πιο γρηγορος ο 808!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει κανει κανεις αλλαγη απο flex 2 σε g4?

To flex 2 με εχει βγαλει ασπροπρόσωπο κυριολεκτικά ,παει μπαλα παντου δεν κολλάει πουθενα οτι και να του εχω πεταξει μεσα,απλα θελω κατι ανωτερο σε φωτογραφική μονο και μονο για αυτο,αντε και λιγο στην οθονη σε εντονη ηλιοφανεια.Να φανταστειτε οτι εχω παρει το g3 της γυναικας για να της το ξανασεταρω(το ειχα εγω παλια και το εδωσα μολις πηρα το φλεξ) και μου φενεται χελωνα και δεν υπερβαλω.

Απλα σκευφτομαι αν τα 100 ευρω και κατι που θα μου βγει παραπανω αξιζει?(για μεταχειρισμενο)

Στα 350 ποτε περιπου λεττε να πεσει το κινητο για καινουργιο?Περι τα Χριστουγεννα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει κανει κανεις αλλαγη απο flex 2 σε g4?

To flex 2 με εχει βγαλει ασπροπρόσωπο κυριολεκτικά ,παει μπαλα παντου δεν κολλάει πουθενα οτι και να του εχω πεταξει μεσα,απλα θελω κατι ανωτερο σε φωτογραφική μονο και μονο για αυτο,αντε και λιγο στην οθονη σε εντονη ηλιοφανεια.Να φανταστειτε οτι εχω παρει το g3 της γυναικας για να της το ξανασεταρω(το ειχα εγω παλια και το εδωσα μολις πηρα το φλεξ) και μου φενεται χελωνα και δεν υπερβαλω.

Απλα σκευφτομαι αν τα 100 ευρω και κατι που θα μου βγει παραπανω αξιζει?(για μεταχειρισμενο)

Στα 350 ποτε περιπου λεττε να πεσει το κινητο για καινουργιο?Περι τα Χριστουγεννα?

 

Φιλε μου αν ρωταςβαν αξίζει η αλλαγή απο το flex2 με lg g4 εγω λεω ναι ειναι το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο!!!και απο θεμα κάμερας ειναι κορυφαιο!!!και ποσο θα εχει τα Χριστούγεννα δεν μπορώ να σου πω παντως σιγουρα θα εχει πέσει η τιμή του!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει κανει κανεις αλλαγη απο flex 2 σε g4?

To flex 2 με εχει βγαλει ασπροπρόσωπο κυριολεκτικά ,παει μπαλα παντου δεν κολλάει πουθενα οτι και να του εχω πεταξει μεσα,απλα θελω κατι ανωτερο σε φωτογραφική μονο και μονο για αυτο,αντε και λιγο στην οθονη σε εντονη ηλιοφανεια.Να φανταστειτε οτι εχω παρει το g3 της γυναικας για να της το ξανασεταρω(το ειχα εγω παλια και το εδωσα μολις πηρα το φλεξ) και μου φενεται χελωνα και δεν υπερβαλω.

Απλα σκευφτομαι αν τα 100 ευρω και κατι που θα μου βγει παραπανω αξιζει?(για μεταχειρισμενο)

Στα 350 ποτε περιπου λεττε να πεσει το κινητο για καινουργιο?Περι τα Χριστουγεννα?

Φίλε μου εγώ είχα για ένα διάστημα το flex 2 και πλέον έχω το g4...προχωρά άφοβα στην αλλαγή...Δεν υπάρχει επαφή ανάμεσα στα 2 πραγματικά...σε κάμερα και οθόνη άλλο επίπεδο το g4...στα υπόλοιπα απλά καλύτερο.Ανώτερο multitasking ελέω 3gb ram, αλαγκαριστο, το flex 2 είχε τα λαγκάκια του ειδικά όταν ζεσταινόταν, ενώ στο g4η εμπειρία χρήσης είναι ίδια ακόμη και στην παραλία με ντάλα ήλιο...Αυτά σε γενικές γραμμές...

Link to comment
Share on other sites

Εδω που τα λέμε για Χριστουγεννιατικο δώρο θα ειναι ...... Λουκούμι σκέτο!

Θα εχει όλο το πακέτο και στάνταρ και πολύ καλή τιμη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γι Χριστούγεννα το ζαχαρωνω και εγώ αλλά ελέω κρίσης δεν βλέπω να πέφτει η τιμή του γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα μετα το περσινο φιασκο με την μπουρδα που λεγοταν G3, ημουν πολυ σκεπτικος απεναντι στην LG.

Oταν ομως διαβασα εδω πριν βγει οτι η LG θα βαλει τον 808 αντι του 810, ειχα γραψει οτι ηταν πολυ υπευθυνη κινηση απο την εταιρια και να που στην πραξη δικαιωθηκε.

Παρολαυτα θα απελυα συσσωμη την ομαδα που σχεδιασε το εμπρος μερος της συσκευης! :lol:

 

Χαχαχα όντως από τότε που το πήρα σε κανέναν δεν έχει κάνει εντύπωση να το δει!

 

Άσχετο αλλά αυτή η καμπύλη στο πίσω μέρος δεν βολεύει να το έχεις ξάπλα στο γραφείο και να πατάς την οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Οντως δε βολευει γιατι ταλαντευεται δεξια και αριστερα.

Παρολαυτα τα double tap για wake up και sleep ειναι ο,τι πιο βολικο εχει επινοηθει (απο τη Νοκια) τα τελευταια χρονια!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Γι Χριστούγεννα το ζαχαρωνω και εγώ αλλά ελέω κρίσης δεν βλέπω να πέφτει η τιμή του γρήγορα...

 

Πριν τα capital controls είχε φτάσει το δερμάτινο G4 κάπου 480ευρω και τώρα πήγε το φθηνότερο 610-620ευρω!! Στο skroutz και ολας!! Αντε γειααααα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω.. Αλλά και πριν τον περιορισμό δεν νομίζω να πήγαινε τα Χριστούγεννα στα 350...ισως 400 εκεί γύρω.
Link to comment
Share on other sites

Οντως δε βολευει γιατι ταλαντευεται δεξια και αριστερα.

Παρολαυτα τα double tap για wake up και sleep ειναι ο,τι πιο βολικο εχει επινοηθει (απο τη Νοκια) τα τελευταια χρονια!

 

Εγώ έδωσα το g3 και πήρα το nexus 6...το έχω τώρα δύο μέρες και ακόμα βαράω την οθόνη για να ξεκλειδωσει.. Απίστευτη επινοηση και απίστευτα βολικό δεν λες τίποτα!!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...