Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βεβαίως και γίνεται. Απλά να γνωρίζεις ότι η υπηρεσία θα έχει πάγιο στο λογαριασμό του συμβολαίου σου 1,4 ευρώ + ΦΠΑ. Sim Cloning κατ' εμέ δεν υπάρχει λόγος να κάνεις. Η sim που θα σου δώσει η κοσμοτέ λειτουργεί μια χαρά. Καλή Ανάσταση σε όλους! Edited by mourtzman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βεβαίως και γίνεται. Απλά να γνωρίζεις ότι η υπηρεσία θα έχει πάγιο στο λογαριασμό του συμβολαίου σου 1,4 ευρώ + ΦΠΑ. Sim Cloning κατ' εμέ δεν υπάρχει λόγος να κάνεις. Η sim που θα σου δώσει η κοσμοτέ λειτουργεί μια χαρά. Καλή Ανάσταση σε όλους!

 

Ευχαριστω.Θα ειναι ενεργες και οι δυο γραμμες ταυτοχρονα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Θα ειναι ενεργες και οι δυο γραμμες ταυτοχρονα ?

 

Ενεργή πλήρως (δηλαδή: εισερχόμενες+εξερχόμενες κλήσεις+SMS κλπ) θα είναι πάντα μόνο η μία, αλλά η προώθηση των εισερχόμενων κλήσεων της άλλης γραμμής στην ενεργή είναι δωρεάν.

 

Για επίσημες πληροφορίες δες στο: http://www.cosmote.gr:80/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3241&rootid=0b0f42bb800c015f&tabClicked=information&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fservice_cosmote_2in1.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+2in1&serviceCategory=

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται. Απλά να γνωρίζεις ότι η υπηρεσία θα έχει πάγιο στο λογαριασμό του συμβολαίου σου 1,4 ευρώ + ΦΠΑ. Sim Cloning κατ' εμέ δεν υπάρχει λόγος να κάνεις. Η sim που θα σου δώσει η κοσμοτέ λειτουργεί μια χαρά. Καλή Ανάσταση σε όλους!

 

Γινεται κ με whats up + Frog ;;;;;;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Ενεργή πλήρως (δηλαδή: εισερχόμενες+εξερχόμενες κλήσεις+SMS κλπ) θα είναι πάντα μόνο η μία, αλλά η προώθηση των εισερχόμενων κλήσεων της άλλης γραμμής στην ενεργή είναι δωρεάν.

 

Για επίσημες πληροφορίες δες στο: http://www.cosmote.gr:80/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3241&rootid=0b0f42bb800c015f&tabClicked=information&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fservice_cosmote_2in1.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+2in1&serviceCategory=

 

Ευχαριστω.Ειδα οτι γραφει

 

* Η COSMOTE 2in1 σας παρέχεται δωρεάν σε περίπτωση νέας σύνδεσης συμβολαίου

 

Καρτα 2 σε 1 απο που παιρνουμε ? Μονο απο cosmote ?

 

Με τα sms τι γινεται ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Ειδα οτι γραφει

 

* Η COSMOTE 2in1 σας παρέχεται δωρεάν σε περίπτωση νέας σύνδεσης συμβολαίου

 

Καρτα 2 σε 1 απο που παιρνουμε ? Μονο απο cosmote ?

 

Με τα sms τι γινεται ?

Που διάβασες οτι παρέχεται πλεον δωρεάν και χωρίς μηνιαίο πάγιο η 2in1?Μιλάμε για δυο συμβόλαια?Σε ρωτάω γιατί εγώ που έκανα δυο συνδέσεις μια στο μηδενικό και μια στο 45 Απεριόριστα (και τις έβαλα σε μια κάρτα sim 2in1), ο πρώτος λογ/σμος απο τους δυο που εξεδόθη δεν μου χρέωσε πάγιο , στην άλλη σύνδεση ο λογ/σμος θα εκδοθεί στις 10 του μηνός.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Που διάβασες οτι παρέχεται πλεον δωρεάν και χωρίς μηνιαίο πάγιο η 2in1?Μιλάμε για δυο συμβόλαια?Σε ρωτάω γιατί εγώ που έκανα δυο συνδέσεις μια στο μηδενικό και μια στο 45 Απεριόριστα (και τις έβαλα σε μια κάρτα sim 2in1), ο πρώτος λογ/σμος απο τους δυο που εξεδόθη δεν μου χρέωσε πάγιο , στην άλλη σύνδεση ο λογ/σμος θα εκδοθεί στις 10 του μηνός.

 

Σε αυτο το link κατω κατω

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3241&rootid=0b0f42bb800c015f&tabClicked=information&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fservice_cosmote_2in1.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+2in1&serviceCategory=

 

Δεν ξερω αν με αφορα που θα βαλω ενα αριθμο με συνδεση και ενα καρτοκινητο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το παγιο είναι πάγιο αν έστω ένας αριθμός είναι συμβόλαιο. Απλά δεν πληρώνεις την sim αν υπάρχει νέο συμβολαιο. Αν βάλεις δύο καρτοκινητά,, δεν έχει πάγιο αλλά πληρώνεις την sim.Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη...

Link to comment
Share on other sites

Το παγιο είναι πάγιο αν έστω ένας αριθμός είναι συμβόλαιο. Απλά δεν πληρώνεις την sim αν υπάρχει νέο συμβολαιο. Αν βάλεις δύο καρτοκινητά,, δεν έχει πάγιο αλλά πληρώνεις την sim.Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη...

 

Δικιο εχεις....Απλα δεν θα πληρωσω την sim. Την sim για καρτοκινητο που θα προσθεσουμε στην 2 σε 1 την αγοραζουμε αν δεν εχουμε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και οι δύο γραμμές καρτοκινητό, τότε ναι την αγοράζεις. Δεν γνωρίζω τιμή. εικοσι κάτι ευρώ νομίζω. Αν βάλεις συμβόλαιο την παίρνεις δωρεάν και πληρώνεις το πάγιο κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Με sim cloning ναι, με 2in1 όχι.

 

Aρα θα πρεπει να αγορασω τον εξοπλισμό μονος μου και να περσαω τις 2 καρτες με δικές μου ενεργειες στην 3η που θα υποστηριζει sim cloning.

Ειναι λίγο πολυπλοκο αξίζει τον κόπο;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Aρα θα πρεπει να αγορασω τον εξοπλισμό μονος μου και να περσαω τις 2 καρτες με δικές μου ενεργειες στην 3η που θα υποστηριζει sim cloning.

Ειναι λίγο πολυπλοκο αξίζει τον κόπο;;

 

Υπ οψιν οτι ενεργη ειναι μονο μια καρτα.Το κανουν στο 9volto με 50 ευρω.Τοσο ειναι και τα παγια 2 χρονων σε dual sim απο Cosmote και ειναι ενεργες και οι δυο με αλληλοπροωθηση κλισεων που ειναι δωρεαν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για κατόχους COSMOKAPTA ένα μειονέκτημα (παλιότερα που το είχα ψάξει): για αριθμό COSMOKAPTA που συμμετέχει σε 2in1 δεν ισχύει η υπηρεσία "1 λεπτό το λεπτό". :(
Link to comment
Share on other sites

 

Μου φένεται οτι μια προώθηση που έγινε απο την μια γραμμή στην άλλη (μιλάω για κάρτα 2in1)με χρέωσε?Είναι σωστό αυτό?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μου φένεται οτι μια προώθηση που έγινε απο την μια γραμμή στην άλλη (μιλάω για κάρτα 2in1)με χρέωσε?Είναι σωστό αυτό?

 

Για να γινεται η αλληλοπροωθηση αν ειναι καρτοκινητο πρεπει να εχει τουλαχιστον 1 ευρω μεσα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για να γινεται η αλληλοπροωθηση αν ειναι καρτοκινητο πρεπει να εχει τουλαχιστον 1 ευρω μεσα.

 

Μα και τα δυο νούμερα είναι συνδέσεις και μάλιστα πριν γίνουν ήταν καρτοκινητά στην ιδια καρτα sim δηλαδή 2in1,και εκει οι προωθήσεις ήταν δωρεάν!Με την ίδια λοιπόν κάρτα sim έγιναν την ίδια μέρα και ώρα συνδέσεις.Τι να συμβαίνει άραγε?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μα και τα δυο νούμερα είναι συνδέσεις και μάλιστα πριν γίνουν ήταν καρτοκινητά στην ιδια καρτα sim δηλαδή 2in1,και εκει οι προωθήσεις ήταν δωρεάν!Με την ίδια λοιπόν κάρτα sim έγιναν την ίδια μέρα και ώρα συνδέσεις.Τι να συμβαίνει άραγε?

 

Φιλε μου τι να σου πω...Καποιοες φορες οτι θελουν κανουν.

 

Εγω εκανα συνδεση Μ.Παρασκευη και επειδη πηγα Τριτη του πασχα σε καταστημα comote εντος ΟΤΕ να παρω καρτα 2 σε 1 ενω επρεπε λογω νεας συνδεσης να μην την πληρωσω την πληρωσα 14 και κατι ευρω.Πηρα την cosmote και μου ειπαν οτι θα τα πιστωσουν στον πρωτο λογαριασμο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μου φένεται οτι μια προώθηση που έγινε απο την μια γραμμή στην άλλη (μιλάω για κάρτα 2in1)με χρέωσε?Είναι σωστό αυτό?

 

Δεν είναι σωστό. Αλλά γίνεται! Μου έχει συμβεί παλαιότερα. Κάλεσέ τους όταν πάρεις την ανάλυση του λογαριασμού και αν φαίνεται οτι χρεώθηκε η προώθηση θα στα δώσουν πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σωστό. Αλλά γίνεται! Μου έχει συμβεί παλαιότερα. Κάλεσέ τους όταν πάρεις την ανάλυση του λογαριασμού και αν φαίνεται οτι χρεώθηκε η προώθηση θα στα δώσουν πίσω.

 

Επειδή πήρα την ανάλυση του λογ/σμου (μεσω e billing) και εκει το είδα,υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί απο μόνο του το πρόβλημα ή πρέπει να τους καλέσω για να το κοιτάξουν?Το καλό στην ολη υπόθεση είναι οτι δεν μου χρέωσαν πάγιο για την υπηρεσία 2in1 και στις δυο συνδέσεις(ίσως επειδή έκανα τις συνδέσεις με την sim 2in1 που είχα απο τα καρτοκινητά)

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δε σου χρέωσαν το πάγιο είναι το κακό! Ξεχάσανε να ενεργοποιήσουνε την υπηρεσία! Καλύτερα να πάρεις τηλ. ότι βλέπεις στο ebill αυτό θα δείς και στο λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια

Πριν απο καιρο ειχα βαλει 2in1 και το διεκοψα.Θελω να ξαναενεργοποιησω την υπηρεσια ομως τωρα με τους ιδιους αριθμους.Μπορω να το κανω χωρις να πληρωσω τα 30 ευρω με τη παλια sim 2in1 που εχω κρατησει και δουλευει μονο ο ενας αριθμος σε αυτην?

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

μπορεις αν δωσεις τον 16-ψηφιο κωδικο που εχει η ''αδεια'' θεση της 2in1 μπορεις να βαλεις ο,τι αριθμο cosmote θελεις... το εχω κανει και εγω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο καταστημα της Cosmote που πηγα μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι το ενα απο τα 2 serial number που εχει η SIM και αντιστιχει σε οποιον αριθμο βαλως εκει εχει διαγραφει ή κατι τετοιο!!Αν ειναι δυνατον...
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...