Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα android κινητά δεν συγκαταλέγονται στις συμβατές συσκευές με την υπηρεσία. Ναι μεν μπορεί να γίνει η εναλλαγή γραμμών, αλλά δεν δίνουν την εντολή για αυτόματη ακύρωση της προώθησης κλήσης στον άλλο αριθμό, με αποτέλεσμα ο ένας να προωθεί στον άλλο και τελικά να μη δέχεσαι σε κανέναν απο τους δύο ( μέχρι εσύ να δώσεις τη σχετική εντολή ##21# για να κάνεις χειροκίνητα την ακύρωση ). Με απλά λόγια, επίσημα δεν είναι συμβατή, ανεπίσημα και έμμεσα μπορεί να λειτουργήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα android κινητά δεν συγκαταλέγονται στις συμβατές συσκευές με την υπηρεσία. Ναι μεν μπορεί να γίνει η εναλλαγή γραμμών, αλλά δεν δίνουν την εντολή για αυτόματη ακύρωση της προώθησης κλήσης στον άλλο αριθμό, με αποτέλεσμα ο ένας να προωθεί στον άλλο και τελικά να μη δέχεσαι σε κανέναν απο τους δύο ( μέχρι εσύ να δώσεις τη σχετική εντολή ##21# για να κάνεις χειροκίνητα την ακύρωση ). Με απλά λόγια, επίσημα δεν είναι συμβατή, ανεπίσημα και έμμεσα μπορεί να λειτουργήσει.

στο galaxy s με 2.2.1 , δουλεύει κανονικά δεν χρειάζεται εντολή απενεργοποίησης της προώθησης.

Link to comment
Share on other sites

Για το μηλαρακι το 4αρι τελικα υπαρχει micro sim για 2 νουμερα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν εχεις κανονικη 2in1 απλα κοψτην και βαλτην στο 4αρι, θα βρεις αρκετα guides στο google.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μου κολλησε η διαδικασια κατα την μεταφορα απο το ενα νουμερο στο αλλο. Γνωριζετε πως μπορω να επαναφερω την καρτα στην κανονικη λειτουργια της?? Εχω κλησει το κινητο, το εχω ξαναανοιξει, εχω αλλαξει συσκευη αλλα τιποτα.

 

Καπου ειχα διβασει οτι μπορεις να κανεις καπως reset στην SIM.

 

Καμια συμβουλη??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μου κολλησε η διαδικασια κατα την μεταφορα απο το ενα νουμερο στο αλλο. Γνωριζετε πως μπορω να επαναφερω την καρτα στην κανονικη λειτουργια της?? Εχω κλησει το κινητο, το εχω ξαναανοιξει, εχω αλλαξει συσκευη αλλα τιποτα.

 

Καπου ειχα διβασει οτι μπορεις να κανεις καπως reset στην SIM.

 

Καμια συμβουλη??

Δοκίμασε να το βάλεις σε Motorola. Είναι τα πιο συμβατά τηλέφωνα. Αν δεν δουλέψει ούτε εκεί, πήγαινε σε κάποιο κατάστημα Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μου κολλησε η διαδικασια κατα την μεταφορα απο το ενα νουμερο στο αλλο. Γνωριζετε πως μπορω να επαναφερω την καρτα στην κανονικη λειτουργια της?? Εχω κλησει το κινητο, το εχω ξαναανοιξει, εχω αλλαξει συσκευη αλλα τιποτα.

 

Καπου ειχα διβασει οτι μπορεις να κανεις καπως reset στην SIM.

 

Καμια συμβουλη??

 

Πηγαίνεις και ενεργοποιείς τη μια γραμμή μόνη της ( χωρίς προωθούμενη τη δεύτερη, πατάς τη πρώτη επιλογή δηλαδή ). Μόλις περάσει στη γραμμή και σου βγάλει το σχετικό μήνυμα, πληκτρολογείς σαν να καλείς κάποιον αριθμό την εντολή ##21# και πατάς το πλήκτρο της κλήσης. Θα σου πει ότι ακυρώθηκε η προώθηση. Γυρνάς στην άλλη γραμμή ( μόνη της πάλι ) και ακολουθείς την ίδια διαδικασία. Μόλις τα κάνεις αυτά, θα λειτουργεί κανονικά και θα μπορείς να κάνεις τις επιθυμητές εναλλαγές γραμμών.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κανονικη 2in1 απλα κοψτην και βαλτην στο 4αρι, θα βρεις αρκετα guides στο google.

 

για εμάς που δεν έχουμε τέτοια εγχειριτική ικανότητα υπάρχει εφαρμοσμένη λύση από κοσμοτε;

Edited by Itseto

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

για εμάς που δεν έχουμε τέτοια εγχειριτική ικανότητα υπάρχει εφαρμοσμένη λύση από κοσμοτε;

 

Δεν υπαρχει τιποτα. Επισιμα απο την κοσμοτε σου λενε οτι δεν γινεται το 2σε1 για iphone αλλα λειτουργει κανονικα αμα την κοψεις την καρτα που θα σε δωσουν. Υπαρχουν "κοφτιρια" που κανουν αυτην την δουλεια με 1-2 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα μου λυθηκε!! Δεν ειχα καρτα στον ενα αριθμο που ειναι What's Up και δεν μπορουσε να γινει η μεταγωγη:ninja::ninja::ninja:

 

Τι βλακεια?? Τοσα χρονια εχω 2 σε 1 καρτα και ποτε δεν το ειχα ακουσει, ουτε καν μου το ειχαν πει οι υπαλληλοι να το ξερω:mad::mad:

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι δυσκολο να ψαξω τοσες σελιδεσ μπορει καποιος να στειλει μια λιστα με τα κινητα που ειναι συμβατα με αυτη την υπηρεσία?

 

ευαχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Γίνεται στην cosmote να έχεις 2 sim για τον ίδιο αριθμό ;

Εννοώ ότι με τον ίδιο αριθμό τηλεφώνου να υπάρχει μία sim σε μια συσκευή και μια άλλη sim για άλλη συσκευή .... ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Γίνεται στην cosmote να έχεις 2 sim για τον ίδιο αριθμό ;

Εννοώ ότι με τον ίδιο αριθμό τηλεφώνου να υπάρχει μία sim σε μια συσκευή και μια άλλη sim για άλλη συσκευή .... ;

 

Υπήρχε μια υπηρεσία που λεγόταν twinsim. Καταργούσε την υπάρχουσα sim και έπαιρνες 2 νέες sim με το ίδιο νούμερο, με προυπόθεση να λειτουργείς μόνο την μία κάθε φορά. Δεν υπήρχε μηνιαίο πάγιο αλλά πλήρωνες για τις νέες sim. Δεν ξέρω αν διατίθεται ακόμα.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Μονο κλησεις, για να δεις τα μηνυματα πρεπει να γυρισεις την γραμμη.

 

κριμα αμα ειχε και τα sms θα ηταν τελειο..

Link to comment
Share on other sites

Με την 2 in 1 μπορώ να έχω το What's up μου και έναν καινούργιο αριθμό καρτοσυμβολαίου?

Και αν ναι, είναι συμβατό με το iPhone 3G, το SE Χ10 mini και το Nokia N8?

Edited by amoramor
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
παιδες κοστος αποκτησης καρτας για καρτοκινητα παραμενει 14ε οπως διαβασα?

 

Nομιζω πως ναι, εναι ακομη τοσο.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα. Γινεται να βαλω ενα προγραμμα Cosmote Internet On The Go 5 gb μαζι με εναν αριθμο watshup η συμβολαιο? και αν ναι ποσο ειναι η χρεωση?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κριμα αμα ειχε και τα sms θα ηταν τελειο..

 

δεν εχει αλλαξει κατι με τα μηνυματα ε? ουτε μια ειδοποιηση εστω οτι ερχεται μηνυμα..

αφου τεχνικα ειναι εφικτο γτ δν το κανουν ρε ****το

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...