Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους.

 

Είπαμε πως υπάρχει δωρεάν προώθηση κανονικών κλήσεων από τη μια γραμμή στην άλλη καθώς και ότι δεν υπάρχει προώθηση SMS.

 

Όταν έχω το τηλέφωνο κλειστό, τί γινεται με τις ειδοποιήσεις κλήσεων με SMS όταν με παίρνουν στη δεύτερη γραμμή; Πάνε τα SMS στην κύρια ή τη δεύτερη;

 

Ίσως είναι η ίδια ερώτηση με το αν όταν έχω το τηλέφωνο κλειστό ισχύουν (τυπικά) προωθήσεις ή αυτές γίνονται με το που το ανοίγω.

 

( Ισχύει το ίδιο όταν είμαι εκτός σήματος; )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ειδοποίηση έρχεται στην ενεργή γραμμή ανεξάρτητα από το που σε κάλεσαν είτε το έχεις κλειστό είτε είσαι εκτός λήψης.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο έχει αυτή τη στιγμή η 2in1 γιατί δεν το βρίσκω στο site; Μπορώ να βάλω μια δικιά μου γραμμή και μία της μητέρας μου;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πηρα τηλ την cosmote σχετικα με το 2σε1 και μου ειπαν πως δεν δουλευει στο iphone 3GS ουτε στο 3G...παιζει καμια hackια ή τπτ αλλο? δν γινεται να κουβαλαω 2 τηλεφωνα ... what's up & συνδεση ... Edited by gogosds
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ την cosmote σχετικα με το 2σε1 και μου ειπαν πως δεν δουλευει στο iphone 3GS ουτε στο 3G...παιζει καμια hackια ή τπτ αλλο? δν γινεται να κουβαλαω 2 τηλεφωνα ... what's up & συνδεση ...

 

δουλευει κανονικα στο 3gs ... δε χρειαζεται καμια ΄΄χακια΄΄

με ανοιχτο το 3G κ απενεργ. το sim pin

Edited by sotiris_s_gr
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω μια καρτα 2in1 και εχω μεσα 2 whats up. μπορω να βγαλω το ενα και στην θεση του να βαλω την συνδεση μου cosmote? το λεω αυτο για να μην πληρωση νεα καρτα 2in1.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
λοιπον εχω μια καρτα 2in1 και εχω μεσα 2 whats up. μπορω να βγαλω το ενα και στην θεση του να βαλω την συνδεση μου cosmote? το λεω αυτο για να μην πληρωση νεα καρτα 2in1.

 

Αν σπάσεις τα νούμερα για να βάλεις ένα άλλο πληρώνεις νομίζω εκ νέου. Τωρα αν και εφοσον η αλλαγή γίνεται χωρίς να σου δώσουν νέα sim τότε μπορεί να μην πληρώσεις και τίποτα (πράγμα σχεδόν απίθανο για την ελληνική πραγματικότητα) ή τουλάχιστον να πληρώσεις ένα ποσό λιγότερο από το να πάρεις ένα νεο 2in1 sim.

Link to comment
Share on other sites

Έφεραν επιτέλους στο τοπικό κατάστημα του "Ιταλού" κάρτες sim 2in1. Αλλά λόγω φόρτου εργασίας, δεν μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν, οπότε πρέπει να το κάνω μόνος μου.

Το έχει κάνει κανείς άλλος πριν ώστε να δημοσιεύσει κάποιο Howto...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω υπηρεσίας sim cloning.

 

Χρειαζομαι καποιον εξοπλισμό για να αντιγραψω τις 2 sim σε 1;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι καποιον εξοπλισμό για να αντιγραψω τις 2 sim σε 1;;

Θα κοιτάξεις και θα ρωτήσεις στο σχετικό θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1798

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία αλλά με φρενάρει το ότι -εάν δεν κάνω λάθος- δεν υποστηρίζει την υπηρεσία "1 λεπτό το λεπτό" στην COSMOKAPTA!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλό μήνα:)

Χθες ενεργοποίησα την 2 in1 και το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα και με τις 2 συνδέσεις. Αυτό που θέλω να ρωτήσω μήπως και έχω κάνει κάτι λάθος είναι εάν το κινητό θα έπρεπε να εμφανίζει το όνομα της γραμμής που είναι ενεργή, έτσι ώστε να το γνωρίζεις ανά πάσα στιγμή χωρίς να χρειάζεται να μπεις μέσα στο μενού του 2in 1. Επίσης όταν κάποιος παίρνει τηλέφωνο στη 2η γραμμή για την οποία υπάρχει η προώθηση, ΄δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται στη κλήση ότι σε καλούν στη δεύτερη γραμμή?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό σου μήνα. Στις περισσότερες συσκευές εμφανίζει το όνομα της ενεργής γραμμής πριν το COSMOTE στην αρχική οθόνη (όταν ανοίγεις το τηλέφωνο, όταν επιστρέφεις στην αρχική οθόνη από το μενού π.χ. κτλ). Δεν γνωρίζω όμως για τη συσκευή σου αλλά πρόσεξε αυτό που σου λέω. Ενδέχεται να μην το έχεις δει. Για το δεύτερο ερώτημά σου δεν υπάρχει κάτι χαρακτηριστικό που να έχει να κάνει με μήνυμα ότι η κλήση είναι στη δεύτερη γραμμή. Αν υπάρχει κάποιος τρόπος (που αφορά την συσκευή), να καταλαβαίνεις ότι η κλήση σου είναι από προώθηση (π.χ. κάποιο διαφορετικό εικονιδιάκι όταν σε καλούν) θα βλέπεις αυτό. Είναι θέμα συσκευής. Μην μπερδεύεσαι. Δεν έχεις δύο γραμμές. Έχεις δύο αριθμούς με προώθηση κλήσεων από την μία στην άλλη. Η διαφορά στην 2in1 είναι ότι η προώθηση είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό σου μήνα. Στις περισσότερες συσκευές εμφανίζει το όνομα της ενεργής γραμμής πριν το COSMOTE στην αρχική οθόνη (όταν ανοίγεις το τηλέφωνο, όταν επιστρέφεις στην αρχική οθόνη από το μενού π.χ. κτλ). Δεν γνωρίζω όμως για τη συσκευή σου αλλά πρόσεξε αυτό που σου λέω. Ενδέχεται να μην το έχεις δει. Για το δεύτερο ερώτημά σου δεν υπάρχει κάτι χαρακτηριστικό που να έχει να κάνει με μήνυμα ότι η κλήση είναι στη δεύτερη γραμμή. Αν υπάρχει κάποιος τρόπος (που αφορά την συσκευή), να καταλαβαίνεις ότι η κλήση σου είναι από προώθηση (π.χ. κάποιο διαφορετικό εικονιδιάκι όταν σε καλούν) θα βλέπεις αυτό. Είναι θέμα συσκευής. Μην μπερδεύεσαι. Δεν έχεις δύο γραμμές. Έχεις δύο αριθμούς με προώθηση κλήσεων από την μία στην άλλη. Η διαφορά στην 2in1 είναι ότι η προώθηση είναι δωρεάν.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει κάτι στο iphone που να υποδηλώνει το όνομα της γραμμής, οπότε μάλλον κάποιος χρήστης με iphone θα μπορούσε να με διαφωτίσει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Το iphone δεν συγκαταλέγεται στις πιστοποιημένα συμβατές συσκευές και αυτά που ζητάς είναι καθαρά χαρακτηριστικά συσκευής. Κι εγώ με το HTC HD δεν μπορώ να δω πότε μου έρχεται προωθούμενη κλήση και στην εργοστασιακή του κατάσταση δεν έδινε ενημέρωση για τη γραμμή που είχα ενεργή. Με ένα ελαφρύ πειραγματάκι στη registry κατάφερα να δω αυτό τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται σε dual sim να μπει ενας αριθμος με συμβολαιο και ενας με Whats Up ?

 

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται, αν και θα σου πρότινα τη λύση του SIM Cloning.

 

Ευχαριστω.Τι ειναι αυτο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...