Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι δύσκολο.Πηγαίνουμε στο μενού, επιλέγουμε Cosmote και στη συνέχεια Cosmote 2in1 και ενεργοποίηση.Εκεί μπορούμε να αλλάξουμε γραμμή κάνοντας προώθηση της μιας γραμμής στην άλλη ή να αλλάξουμε γραμμή χωρίς προώθηση.Νομίζω πάντως οτι το ίδιο ισχύει και για τα ericsson.Aυτή ή ένδειξη για γραμμή 1 και 2 που υπάρχει στα ericsson δεν πρέπει να έχει σχέση με την υπηρεσία 2 in 1.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

γεια σας αν και διαβασα ολες τις σελιδες δεν βρηκα μια σιγουρη απαντηση.

Γι αυτο θα ηθελα να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις την cosmote 2in1 σε sony-ericson κ750ι και αν ναι δουλεψε κανονικα?

αλλιως τη προβληματα αντιμετωπισε?

θελω να αγορασω μια αλλα απο αυτα που μου λενε δεν κανει σιγουρα και δεν εχω καποιον γνωστο για να την δανειστω να δοκιμασω.

επισεις μου λενε απο oteshop οτι cosmokarta&what'sup δεν δουλευει χανονται κλησεις και μπερδευει, ισχυει?

:blink: :blink: :blink: :blink:

hurt.inkshop.gr

 

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αν και διαβασα ολες τις σελιδες δεν βρηκα μια σιγουρη απαντηση.

Γι αυτο θα ηθελα να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις την cosmote 2in1 σε sony-ericson κ750ι και αν ναι δουλεψε κανονικα?

αλλιως τη προβληματα αντιμετωπισε?

θελω να αγορασω μια αλλα απο αυτα που μου λενε δεν κανει σιγουρα και δεν εχω καποιον γνωστο για να την δανειστω να δοκιμασω.

επισεις μου λενε απο oteshop οτι cosmokarta&what'sup δεν δουλευει χανονται κλησεις και μπερδευει, ισχυει?

:blink: :blink: :blink: :blink:

Μια χαρά θα ναι με το K750. δεν ξέρω για 2 κάρτες. Σύνδεση και κάρτα που έχω δουλεύει άψογα.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αν και διαβασα ολες τις σελιδες δεν βρηκα μια σιγουρη απαντηση.

Γι αυτο θα ηθελα να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις την cosmote 2in1 σε sony-ericson κ750ι και αν ναι δουλεψε κανονικα?

αλλιως τη προβληματα αντιμετωπισε?

θελω να αγορασω μια αλλα απο αυτα που μου λενε δεν κανει σιγουρα και δεν εχω καποιον γνωστο για να την δανειστω να δοκιμασω.

επισεις μου λενε απο oteshop οτι cosmokarta&what'sup δεν δουλευει χανονται κλησεις και μπερδευει, ισχυει?

:blink: :blink: :blink: :blink:

 

απο χθες ειμαι κατοχος μιας cosmote 2in1 ολα λειτουργουν ενταξει μονο μια μικρημκαθυστερησει και επανεκινησει στην αλλαγη γραμμης αλλα αξιζει γιατι ειναι πολυ βολικο.

 

ευχαριστω για την απαντηση

hurt.inkshop.gr

 

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο χθες ειμαι κατοχος μιας cosmote 2in1 ολα λειτουργουν ενταξει μονο μια μικρημκαθυστερησει και επανεκινησει στην αλλαγη γραμμης αλλα αξιζει γιατι ειναι πολυ βολικο.

 

ευχαριστω για την απαντηση

Πάντα υπάρχει μια καθυστέρηση στην αλλαγή.

Χρησιμοποίησε το ##21# για να φεύγει η προώθηση γρηγορότερα μόλις αλλάξεις γραμμή και "πάρεις σήμα"

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν είναι δυνατό να έχεις 2ΙΝ1 με εταιρική Cosmote (o αριθμός της οποίας έχει προέλθει από φορητότητα με καρτοκινητό Vodafone) και What'sUp, καθώς και εάν εκτός από την προώθηση των κλήσεων πλέον έχουμε και προώθηση SMS;;;

Το όλο εγχείρημα θα λειτουργεί σε Nokia 6300;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας

 

Υ.Γ.: Το 2ΙΝ1 το θεωρείτε καλύτερο από τις λύσεις με τα διάφορα adaptorάκια που πωλούνται στο internet;;; Πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα κάθε περίπτωσης;

Link to comment
Share on other sites

Προώθηση γίνεται μόνο στις κλήσεις. Αν το δέχεται η εταιρεία στην οποία ανήκει η sim, μπορείς να το βάλεις μαζί με το δικό σου. Κάπου πρέπει να έχει λίστα συμβατότητας, λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο μοντέλο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστώ.

 

Αν ξέρει κάποιος, ας μου πει τι διαφορετικό κάνουν τα διάφορα adaptorάκια 2(ή και παραπάνω)in1 που κυκλοφορούν στο internet και ποιον από τους δύο τρόπους να προτιμήσω!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ανταπτοράκια, απλά "φορτώνεις" παραπάνω από 1 σιμ στο κινητό σου και σβήνοντας-ανάβοντας εναλάσσονται οι σιμ.

Η ορθόδοξη λύση είναι 2σε1 να έχεις και δωρεάν προώθηση. Με τα ανταπτοράκια θα γλυτώσεις μόνο τις αλλαγές σιμ..

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τη γρήγορη και κατοπιστικότατη απάντηση σου :)

 

Oπότε βαδίζουμε προς την ορθόδοξη λύση... Το μόνο κακό είναι από ότι κατάλαβα πως μετά εάν επιθυμήσω να ξανα-ξεχωρίσω τις κάρτες το χρεώνομαι extra, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τη γρήγορη και κατοπιστικότατη απάντηση σου :)

 

Oπότε βαδίζουμε προς την ορθόδοξη λύση... Το μόνο κακό είναι από ότι κατάλαβα πως μετά εάν επιθυμήσω να ξανα-ξεχωρίσω τις κάρτες το χρεώνομαι extra, έτσι;

 

απλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ εάν στην περίπτωση 2in1 ισχύει η υπηρεσία "1 λεπτό το λεπτό" της COSMOKAPTA. Ποιος/ποια μπορεί να μας κατατοπίσει; :blink:

Link to comment
Share on other sites

απλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ εάν στην περίπτωση 2in1 ισχύει η υπηρεσία "1 λεπτό το λεπτό" της COSMOKAPTA. Ποιος/ποια μπορεί να μας κατατοπίσει; :blink:

 

ρωτησα, ξαναρωτησα, ξαναματαρωτησα..

3 στα 3 μου ειπαν οτι δεν ισχυει (ρωτησα σε Γερμανο, και επειδη δεν τους εχω και πολυ εκτιμηση, ηθελα να διασταυρωσω τα λεγομενα τους)

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα, ξαναρωτησα, ξαναματαρωτησα..

3 στα 3 μου ειπαν οτι δεν ισχυει (ρωτησα σε Γερμανο, και επειδη δεν τους εχω και πολυ εκτιμηση, ηθελα να διασταυρωσω τα λεγομενα τους)

 

...δεν ισχυει παιδια...σε 2 σε 1 "1 λεπτό το λεπτό"....ουτε Cote ουτε Voda....τις εχω και τις δυο και το εχω δοκιμασει...τσιφος.....:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...δεν ισχυει παιδια...σε 2 σε 1 "1 λεπτό το λεπτό"....ουτε Cote ουτε Voda....τις εχω και τις δυο και το εχω δοκιμασει...τσιφος.....:wacko:

Δεν ισχύει. Ρητά αναφέρεται από τις εταιρίες. Δεν τους συμφέρει...grr

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Fujitsu Siemens T830 και πήγα και έβαλα την κάρτα 2in1 της Cosmote.

Το πρόβλημα είναι ότι απ'ότι μου είπαν στην Cosmote τηλεφωνικά,το κινητό μου δεν υποστηρίζεται ακόμα προς το παρόν και γι'αυτό το λόγο θα μπορώ να έχω ενεργεί ή τη μια γραμμή ή την άλλη,προώθηση από τη μια στην άλλη δε μπορεί να γίνεται προς το παρόν.

 

Έχει τύχει σε κανένα άλλο? Υπάρχει μήπως καμιά λύση??

 

ή μόνο υπομονή μέχρι να το υποστηρίξουν...??? :(

 

ΑΚΥΡΟ: Τελικά λειτουργεί η κάρτα 2in1 στο FSC T830 απλά επειδή δεν είναι συμβατό μάλλον, χρειάζεται περίπου ένα λεπτό για να ενεργοποιηθεί και η προώθηση!!

Δεν πειράζει,παρά καθόλου....

Τουλάχιστον λειτουργεί!! :up:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Fujitsu Siemens T830 και πήγα και έβαλα την κάρτα 2in1 της Cosmote.

Το πρόβλημα είναι ότι απ'ότι μου είπαν στην Cosmote τηλεφωνικά,το κινητό μου δεν υποστηρίζεται ακόμα προς το παρόν και γι'αυτό το λόγο θα μπορώ να έχω ενεργεί ή τη μια γραμμή ή την άλλη,προώθηση από τη μια στην άλλη δε μπορεί να γίνεται προς το παρόν.

 

Έχει τύχει σε κανένα άλλο? Υπάρχει μήπως καμιά λύση??

 

ή μόνο υπομονή μέχρι να το υποστηρίξουν...??? :(

 

ΑΚΥΡΟ: Τελικά λειτουργεί η κάρτα 2in1 στο FSC T830 απλά επειδή δεν είναι συμβατό μάλλον, χρειάζεται περίπου ένα λεπτό για να ενεργοποιηθεί και η προώθηση!!

Δεν πειράζει,παρά καθόλου....

Τουλάχιστον λειτουργεί!! :up:

Στην Cosmote λιγάκι κοιμούνται. Πλέον όλα τα κινητά υποστηρίζουν λειτουργίες ενημέρωσης μέσω SIM. Και μάλιστα κάνεις και γρήγορη αλλαγή αν είσαι 60 δεύτερα. Για πιο γρήγορα... μόλις πάρεις σήμα, δείξει Cosmote ##21#

Αλλαγή σε 8-10 δεύτερα

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

"Αξιότιμε κύριε

 

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε, που επικοινωνήσατε με την Εταιρία Κινητής Τηλεφωνίας COSMOTE, μέσω INTERNET και για το ενδιαφέρον σας για την Εταιρία μας.

 

Σχετικά με το ερώτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η υπηρεσία COSMOTE 2in1 υποστηρίζεται από πληθώρα συσκευών στις οποίες συνεχώς εντάσσονται ολοένα και περισσότερα μοντέλα τερματικών.

 

Η συσκευή LG KG920 δεν ανήκει στις συμβατές με την υπηρεσία COSMOTE 2in1 συσκευές."

 

Aυτό λέει επισήμως η cosmote αν κάποιος έχει αντίθετη εμπειρία με τη συγκεκριμένη συσκευή ας με ενημερώσει!

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote λιγάκι κοιμούνται. Πλέον όλα τα κινητά υποστηρίζουν λειτουργίες ενημέρωσης μέσω SIM. Και μάλιστα κάνεις και γρήγορη αλλαγή αν είσαι 60 δεύτερα. Για πιο γρήγορα... μόλις πάρεις σήμα, δείξει Cosmote ##21#

Αλλαγή σε 8-10 δεύτερα

 

Μάλλον πως δεν λειτουργεί το FSC T830 με την κάρτα 2in1 τελικά.Εκτός αν αργεί τόσο πολύ.Το ##21# δεν κάνει δουλειά....

Τί να πω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα ρώτησα σε κατάστημα cosmote πότε θα βγει η cosmote 3g 2σε1 και μου είπαν πως όλες οι παλιές 2IN1 υποστηρίζουν πλέον 3g Oμως μπη΄κα στο cosmote view για να μπω στο mobiletv και δεν είδα πουθενά τέτοιο εικονίδιο. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο ή δεν ισχύει αυτό που μου είπαν;
Link to comment
Share on other sites

μπορει να δεχτει 1 νουμερο κοσμοτε και 1 μιας αλλης εταιριας?

 

ευχαριστω....

 

Όχι!!!

Αυτό μπορεί να το κάνεις μόνος σου (διάβασε σε άλλο σημείο του forum)

Vamos :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Όχι!!!

Αυτό μπορεί να το κάνεις μόνος σου (διάβασε σε άλλο σημείο του forum)

 

 

Κάποιο link αν είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το 2in1 σε κινητό nokia 6030 και σε sharp gx15? Αν ναι, δούλεψε καλά;

 

Κάποιο link αν είναι εύκολο.

 

Φιλαράκι το έψαξα λίγο, αλλά δεν βρίκα κάτι. Sorry... Κάνε ένα καλό scan στο forum.

Vamos :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...