Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσατε να βγάλετε μια λίστα με κινητά συμβατά για το cosmote 2in1 (κυρίως της Nokia). Εγώ έχω το Νokia C3-01 αλλά κατά την μεταφορά απο την μία γραμμή στην άλλη κολλάει η δεύτερη γραμμή και δεν μπορούν να με καλέσουν. Έτσι αναγκαστικά θα πρέπει να βρω άλλη συσκευή.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις περνάς σε μια γραμμή, θα δίνεις την εντολή ##21# και θα κάνεις κλήση για να αποσταλεί και να δέχεσαι κλήσεις και στους 2 αριθμούς.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι.. η 2in1 δεν υποστηριζει 3g? μου ηρθε τωρα ο φακελος και λεει 2g και η καρτα πανω gsm! την εχει δοκιμασει καποιος με 3G?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις περνάς σε μια γραμμή, θα δίνεις την εντολή ##21# και θα κάνεις κλήση για να αποσταλεί και να δέχεσαι κλήσεις και στους 2 αριθμούς.

 

αυτη η εντολη απενεργοποιει τις προωθησεις ετσι? του τηλεφωνου η απο το δικτυο? στην αρχη οταν το ενεργοποιησα μου εβγαζε στο τηλεφωνο το βελακι της προωθησης. τωρα δεν το βγαζει αλλα δουλευουν και οι 2. Πρεπει η δεν πρεπει να το βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η cosmote υοστηρίζει στην cosmocarta οπου είναι ενταγμένη σε sim 2in1 την υπηρεσία ένα cents το λεπτό ,όπως κανει η voda?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η cosmote υοστηρίζει στην cosmocarta οπου είναι ενταγμένη σε sim 2in1 την υπηρεσία ένα cents το λεπτό ,όπως κανει η voda?

 

Όχι, δεν υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα μου ήρθε το samsung gaalaxy sii. To 2in1 δουλεύει κανονικά, όπως και με το galaxy s.

 

Ακριβως. Αλλα καλο ειναι πριν να παρουμε μια συσκευη να ρωταμε τους εμπορους αν υποστηριζουν την 2in 1 SIM. Εγω οσους και να ρωτησα, ξεκαθαρη απαντηση δεν πηρα. Ευτυχως το τσεκαρα στον Γαλαξια ενος φιλου. Ειδα οτι δουλευε και ετσι το αγορασα.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Αλλα καλο ειναι πριν να παρουμε μια συσκευη να ρωταμε τους εμπορους αν υποστηριζουν την 2in 1 SIM. Εγω οσους και να ρωτησα, ξεκαθαρη απαντηση δεν πηρα. Ευτυχως το τσεκαρα στον Γαλαξια ενος φιλου. Ειδα οτι δουλευε και ετσι το αγορασα.

Απλά μπορεί να μη ξέρουν (το πιο πιθανό) και τότε θα σου πουν όχι. Οπότε μετά παίρνεις κάποιο που σου προτείνουν αυτοί...

Link to comment
Share on other sites

Απλά μπορεί να μη ξέρουν (το πιο πιθανό) και τότε θα σου πουν όχι. Οπότε μετά παίρνεις κάποιο που σου προτείνουν αυτοί...

Παιζει να ειναι κι ετσι...

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να ειναι κι ετσι...

Πρόσφατα επισκέφτηκα ένα κατάστημα Γερμανος. Ρώτησα αν τα απεριόριστα cosmote ισχύουν σε frog. Μου είπαν όχι και πήρα cosmokarta.

Μετά ρώτησα για gps tom tom με χάρτες για εξωτερικό. Μου λένε επί λέξη...Πρόσεξε, όταν εννοούμε χάρτες εξωτερικού σε πάνε στην πόλη που θέλεις αλλά όχι μέσα, πρέπει να πληρώσεις για ολόκληρο χάρτη (Μπαρούφα) Μετά το γυρισμό από Ιταλία που οι χάρτες βέβαια ήταν εντάξει, πήγα και τους το είπα. Και η απάντηση που μου δώσανε...αυτό είναι ενδιαφέρον!!!

Συγνώμη για το off topic, οταν θέλετε να μάθετε αν κάτι λειτουργεί κάντε και μια ερώτηση σε χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορεις καποιος να με βοηθησει σε htc explorer πως αλλαζω απο τη μια γραμμη σε αλλη....το ψαχνω αλλα δεν το βρισκω...

 

ευχαριστω εκ των προτερων...

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.

 

Ξέρει κάποιος αν λειτουργεί το Cosmote 2 in 1 στο Samsoung Nexus S?

 

Ευχαριστώ

 

Στο galaxy s και sii λειτουργεί κανονικά. Φαντάζομαι και στο nexus. Πάντως λειτουργεί σε όλα τα android απλά σε μερικά χρειάζεται μετά την αλλαγή γραμμής από το μενού της κάρτας να πληκτρολογήσεις την εντολή ##21#.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά: στο δίκαρτο Nokia C2-03 χρειάζεται να ακυρώσεις με το χέρι την προώθηση με ##21# .
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει παρει το Sony Ericsson Neo V και να εχει και αυτη την υπηρεσια να μας πει αν υπαρχουν καθολου προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η καρτα sim 2in1 μαλλονδεν δουλευει στο nexus s.(...εχω κανει πολλες προσπαθειες αλλα τιποτα ακομη)

 

Μου ειχαν πει οτι το προβλημα ειναι οτι το nexus s δεν εχει sim toolkit στην official rom.

Περασα λοιπον,μια νεα custom rom που λενε οτι εχει simtoolkit.

 

Τωρα (με την custom rom)οταν βαλω μια οποιδηποτε απλη καρτα sim στο κινητο,τοτε στις εφαρμογες εμφανιζεται ενα εικονιδιο-εφαρμογη που λεγεται sim toolkit.

Οταν ομως,βαλω την καρτα 2in1,δεν εμφανιζεται κανενα εικονιδιο.Αν ψαξω στις εφαρμογες που τρεχουν εκεινη τη στιγμη,βλεπω οτι τρεχει η εφαρμογη sim toolkit αλλα μονο αυτο.Δεν μπορω να κανω κατι παραπανω.

 

Δεν υπαρχει καμια λυση-κολπο, ρε παιδια ???????????

Ειναι θεμα hardware το προβλημα?Δηλαδη λειπει κατι απο το hardware του κινητου?

Edited by anrim27
Link to comment
Share on other sites

Η καρτα sim 2in1 μαλλονδεν δουλευει στο nexus s.(...εχω κανει πολλες προσπαθειες αλλα τιποτα ακομη)

 

Μου ειχαν πει οτι το προβλημα ειναι οτι το nexus s δεν εχει sim toolkit στην official rom.

Περασα λοιπον,μια νεα custom rom που λενε οτι εχει simtoolkit.

 

Τωρα (με την custom rom)οταν βαλω μια οποιδηποτε απλη καρτα sim στο κινητο,τοτε στις εφαρμογες εμφανιζεται ενα εικονιδιο-εφαρμογη που λεγεται sim toolkit.

Οταν ομως,βαλω την καρτα 2in1,δεν εμφανιζεται κανενα εικονιδιο.Αν ψαξω στις εφαρμογες που τρεχουν εκεινη τη στιγμη,βλεπω οτι τρεχει η εφαρμογη sim toolkit αλλα μονο αυτο.Δεν μπορω να κανω κατι παραπανω.

 

Δεν υπαρχει καμια λυση-κολπο, ρε παιδια ???????????

Ειναι θεμα hardware το προβλημα?Δηλαδη λειπει κατι απο το hardware του κινητου?

 

Είναι θέμα software. To καθαρό android δεν υποστηρίζει 2in1 sim card. Απλά η samsung έβαλε το χεράκι της στα δικά της (s, sii) για να το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, εννοεις οτι με πειραγμα στο android (χρησιμοποιωντας καποια custom rom) δεν προκειτε να γινει ποτε τιποτα?

με custom rom ίσως, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ενδιαφέρει τους προγραμματιστές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια: Εχω 2 in 1. Το πρωτο νούμερο είναι καρτοσυμβόλαιο και το δεύτερο what's up.

Φυσικά καλώ πάντα από το καρτοσυμβόλαιο και οι φίλοι με καλούν στο what's up. Πρέπει να έκλεισα 1 χρόνο με αυτό και σήμερα που με καλούν τους λέει ότι έχω φραγή εισερχομένων κλήσεων στο what's up.

 

Φταίει που πέρασε 1 χρόνος; Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια: Εχω 2 in 1. Το πρωτο νούμερο είναι καρτοσυμβόλαιο και το δεύτερο what's up.

Φυσικά καλώ πάντα από το καρτοσυμβόλαιο και οι φίλοι με καλούν στο what's up. Πρέπει να έκλεισα 1 χρόνο με αυτό και σήμερα που με καλούν τους λέει ότι έχω φραγή εισερχομένων κλήσεων στο what's up.

 

Φταίει που πέρασε 1 χρόνος; Τι πρέπει να κάνω;

 

Αν δεν εχεις κανει ανανεωση χρονου στο whatsup θα πρεπει να κανεις αμεσα γιατι διαφορετικα θα ληξει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις κανει ανανεωση χρονου στο whatsup θα πρεπει να κανεις αμεσα γιατι διαφορετικα θα ληξει.

 

Aν μου στείλω απο 13838 5 ευρώ είμαι ΟΚ?

 

Γίνεται και με λιγότερα?

Link to comment
Share on other sites

Aν μου στείλω απο 13838 5 ευρώ είμαι ΟΚ?

 

Γίνεται και με λιγότερα?

 

Υποθέτω ότι το 13838 είναι για να στείλεις χρήμματα απο το καρτοσυμβόλαιο στο whatsup. Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...