Jump to content

Xiaomi Mi 4i


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα μου εσπασε η οθονη κατω αριστερα δυο σπασιματα,μου επεσε κατω.Τι γινεται τωρα ,μπορούμε να βρουμε οθονη στο εξωτερικο,ξερει κανεις;συμφερει η να το πουλησω καμια 150αρια ευρω,3 μηνων τηλεφωνο ,λειτουργει κανονικα παντως
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 380
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα μου εσπασε η οθονη κατω αριστερα δυο σπασιματα,μου επεσε κατω.Τι γινεται τωρα ,μπορούμε να βρουμε οθονη στο εξωτερικο,ξερει κανεις;συμφερει η να το πουλησω καμια 150αρια ευρω,3 μηνων τηλεφωνο ,λειτουργει κανονικα παντως

 

Γύρω στα 50ε έχει το ανταλλακτικό από aliexpress αλλά το θέμα είναι πως θα κάνεις παραγγελία από εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 50ε έχει το ανταλλακτικό από aliexpress αλλά το θέμα είναι πως θα κάνεις παραγγελία από εξωτερικό.

 

Ιμιτασιον ανταλλακτικό από alixpress...πάρε να πληρώνει δύο φορές από εκεί...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

μπορω να παραγγειλω εχω καρτα εξωτερικου αλλα δε ειναι εκει ,δεν συμφαιρει με τοσα λεφτα 50-70 ευρω που ειδα,ασε που για να στο βαλει καποιος θελει και να ξερει καλα γιατι ειδα ενα βιντεο μιση ωρα λεπτοδουλεια με ειδικα εργαλεια,ποιος θα κατσει να σου κανει αυτη την δουλεια και αν θα στη βαλει σωστα ,θελει λεπτομερια συν τα χρηματα που θα δωσεις εκει αν ειναι θα δω τι θα κανω ισως το πουλησω πιο φτηνα αν ειναι,δεν φαινεται το σπασιμο πολυ.
Link to comment
Share on other sites

μπορω να παραγγειλω εχω καρτα εξωτερικου αλλα δε ειναι εκει ,δεν συμφαιρει με τοσα λεφτα 50-70 ευρω που ειδα,ασε που για να στο βαλει καποιος θελει και να ξερει καλα γιατι ειδα ενα βιντεο μιση ωρα λεπτοδουλεια με ειδικα εργαλεια,ποιος θα κατσει να σου κανει αυτη την δουλεια και αν θα στη βαλει σωστα ,θελει λεπτομερια συν τα χρηματα που θα δωσεις εκει αν ειναι θα δω τι θα κανω ισως το πουλησω πιο φτηνα αν ειναι,δεν φαινεται το σπασιμο πολυ.

 

Θεσσαλονίκη έχω δικό μου άτομο όπου περνάει οθόνες φτηνά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα....

Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο... Κι έχω δυο απορίες.

Υπάρχει κάποιος που να το χρησιμοποιει για πλοηγηση , ώστε να μπορεί να καταθέσει την άποψη του αν είναι αξιόπιστο η οχι??? Το λέω αυτό γιατί έχω καεί απο άλλο κινεζικό.

Επίσης μπορεί κάποιος που το έχει να μου πει αν και τα 16gb είναι διαθέσιμα για εφαρμογές???

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τους παλιούς mediatek επεξεργαστές υπήρχαν θέματα με το GPS. Πλέον και ειδικά με τον Snapdragon δεν έχει κανένα θέμα, το αντίθετο μάλιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα στα χέρια μου το εκπληκτικό Xiaomi Mi4i. Είναι απίστευτο κινητό, αλλά το πρόβλημα της γλώσσας είναι υπαρκτό. Και ερωτώ: αξίζει ο κόπος να προσπαθήσω να εγκαταστήσω ελληνική ROM; Οι πρώτες δοκιμές απέτυχαν είτε λόγω "signature verification failed" είτε λόγω "file corrupted". Και η ROM ήταν η σταθερή της ελληνική κοινότητας. Τι κάνω λάθος; Μήπως να το αφήσω έτσι;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

το τηλεφωνο εχει ραδιο?

 

διοτι απο οτι ειδα στο νημα του mi4c εκεινεο τελικα δεν εχει

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

το τηλεφωνο εχει ραδιο?

 

διοτι απο οτι ειδα στο νημα του mi4c εκεινεο τελικα δεν εχει

 

ναι,έχει και μάλιστα με aosp rom έχει και rds

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντιμετωπίζω το εξής, ανά 20-30 ημέρες και για κανένα προφανή λόγο μου ζητάει όλα τα credentials σε κάθε υπηρεσία που είμαι γραμμένος και απαιτούνται κωδικοί (π.χ cloudmagik , το app της wind , κλπ κλπ) το αντιμετωπίζει κάνεις άλλος το θέμα αυτό? Δεν συμβαίνει μετά απο κάποιο update ούτε έχω flasharei καμιά rom , είμαι με την MIUI 6.7.2.0.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντιμετωπίζω το εξής, ανά 20-30 ημέρες και για κανένα προφανή λόγο μου ζητάει όλα τα credentials σε κάθε υπηρεσία που είμαι γραμμένος και απαιτούνται κωδικοί (π.χ cloudmagik , το app της wind , κλπ κλπ) το αντιμετωπίζει κάνεις άλλος το θέμα αυτό? Δεν συμβαίνει μετά απο κάποιο update ούτε έχω flasharei καμιά rom , είμαι με την MIUI 6.7.2.0.

 

Με την ελληνική ρομ που εγκαθιστώ κάθε βδομάδα δεν είδα κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να με βοηθήσετε, μου συμβαινει το εξης όταν μιλαω και θελω να τερματισω την κληση σβηνει η οθονη και πρεπει να πατησω το πλαινο πληκτρο για να ανοιξει η οθονη και μετα να κλεισω.Ειναι καποια ρυθμιση για την οθονη, δεν μου συμβαινει παντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!!

Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει δυνατότητα να μου περάσει κάποιος τεχνικός, ή κάποιος που να γνωρίζει, την Ελληνική ROM στο κινητό μου?? (Μι4ι)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!!

Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει δυνατότητα να μου περάσει κάποιος τεχνικός, ή κάποιος που να γνωρίζει, την Ελληνική ROM στο κινητό μου?? (Μι4ι)

 

Που βρίσκεσαι σε ποια περιοχή;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκεσαι σε ποια περιοχή;;;

 

Μπορώ να σε βοηθήσω τηλεφωνικά, είναι πολύ εύκολο.

Edited by faraomc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

βρήκα στο efox( http://en.efox-shop.com/xiaomi-mi-4i-16gb-rom-qualcomm-snapdragon-615-17ghz-octa-core-50-zoll-fhd-ips-ogs-bildschirm-andr-g-301900)

το κινητό 174€

Τι λέει το site είναι έμπιστο;

Το κινητό είναι το Mi4i σε 16αρι έτσι;

Ρωτάω μην είναι καμιά παραλαγή γιατί είναι πολύ κάτω η τιμή σε σχέση με τα άλλα Site

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εχει το link είναι mi 4i. Τώρα μέσα στο κουτί που θα παραλάβεις απο το efox τι θα βρείς, είναι μια άλλη υπόθεση.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εχει το link είναι mi 4i. Τώρα μέσα στο κουτί που θα παραλάβεις απο το efox τι θα βρείς, είναι μια άλλη υπόθεση.

 

Ευχαριστώ. Αυτό ήθελα να μάθω. Γτ τιμή είναι πάρα πολύ καλή αλλά το site δεν το ήξερα και από σχόλια που βρήκα μόνο δεν με έπεισαν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αυτό ήθελα να μάθω. Γτ τιμή είναι πάρα πολύ καλή αλλά το site δεν το ήξερα και από σχόλια που βρήκα μόνο δεν με έπεισαν

 

http://www.coolicool.com/xiaomi-mi-4i-16gb-rom-qualcomm-snapdragon-615-17ghz-octa-core-50-inch-fhd-ips-ogs-screen-android-5-g-39992

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι του Mi4i εχει απο πισω την ετικετα γνησιοτητας??

Ψαχνωντας στο google και στο youtube τα μισα δεν εχουν αυτη την ετικετα? Ειναι μουφα? Επισης φαινεται να μην ειναι ακριβως τα ιδια αυτα που γραφουν στην πισω πλευρα του κουτιου?

Οσοι το εχετε πως ειναι το κουτι απο πισω?

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι του Mi4i εχει απο πισω την ετικετα γνησιοτητας??

Ψαχνωντας στο google και στο youtube τα μισα δεν εχουν αυτη την ετικετα? Ειναι μουφα? Επισης φαινεται να μην ειναι ακριβως τα ιδια αυτα που γραφουν στην πισω πλευρα του κουτιου?

Οσοι το εχετε πως ειναι το κουτι απο πισω?

 

Μηπως εξαρταται απο την χωρα παραγωγης ή αγορας του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...