Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τυχαινει και κουβαλας παντα μαζι σου καποιο τσαντακι(μπανανα πχ) για την ολη πραματια σου(πορτοφολια,κλειδια,ταυτοτητες,κινητα etc etc)τοτε μην σκεφτεσαι ουτε καν το μεγεθος...εγω το χω σε τσαντακι οποτε γευομαι μονο τα καλα αυτης της απιστευτης συσκευης :)
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν σε ενοχλει το μεγεθος τοτε θα σου αρεσει,η συσκευη αυτη μετραει και δεν περναει απαρατηρητη και ας εχουν περασει πανω απο 2 χρονια,αυτο τα λεει ολα,ειδικα αν δοκιμασεις καποιο προγραμμα πλοηγησης θα καταλαβεις τι παει να πει ανεση!!!καλοριζικο

 

ετσι και αλλιως τα εχουμε συζητησει αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχαινει και κουβαλας παντα μαζι σου καποιο τσαντακι(μπανανα πχ) για την ολη πραματια σου(πορτοφολια,κλειδια,ταυτοτητες,κινητα etc etc)τοτε μην σκεφτεσαι ουτε καν το μεγεθος...εγω το χω σε τσαντακι οποτε γευομαι μονο τα καλα αυτης της απιστευτης συσκευης :)

 

φιλε καπως ετσι το σκεφτωμαι και εγω:)

Link to comment
Share on other sites

αντε καλοριζικο δημητρη!!!το ΠΣΚ να βρεθουμε να κερασεις και καφε,τζαμπα θα την βγαλεις;:D:D

 

φυσικα και θα κερασω καφε.

τι νομιζεις...

αντε να ερθει η παρασκευη

δεν αντεχω..

ειναι πολυ μακρια ακομα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Oτι θελετε σας λεω.ΜΕχρις στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος...Δεν εχω κανει ρεσετ!
μολις περασα την 7.4 ο λογος;ειναι η δευτερη φορα που μου εκανε reset η συσκευη με το που πατησα το on-off και μου την εσπασε:mad:για να δουμε η 7.4 πως θα τα παει:)σε κανεναν αλλον το εχει κανει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα βήματα της 7,4 με SDHC των 4 GB δείχνουν σταθερά.... αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου την κάνει ο "φρεσκοχειρουργημένος"...
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
υπομονη βασιλη ωρες την εχω:pαν δεν περασει καμμια βδομαδα συμπερασμα δεν βγαινει παιδια,ο leolipop την εχει πιο πολλες μερες νομιζω και ειπε οτι παει καλα:)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τα πρώτα βήματα της 7,4 με SDHC των 4 GB δείχνουν σταθερά.... αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου την κάνει ο "φρεσκοχειρουργημένος"...
σωστα εκει που παει καλα ξαφνικα τα "τιναζει τα πεταλα":p
Link to comment
Share on other sites

μεχρι 8 νομιζω σηκωνουν οι νεες ρομ ;)

οσο για τη ρομ την εχω κατεβασει και ειμαι stand by μολις δωσετε Ok τη περασα!!!

Link to comment
Share on other sites

μέχρι πόσα gb κάρτα μπορούμε να βάλουμε στο 9000 ; Τώρα έχω 4 , μπορεί να πάρει παραπάνω;

 

Σίγουρα 4GB, αλλά νομίζω με την δυνατότητα οργάνωσης SD (Standard, SDHC I & II) που σου παρέχει η 7.4, ενδεχομένως και περισσότερα GB, αλλά ας μην είμαστε και … πλεονέκτες.

 

Όμως που βρέθηκε τόση Μνήμη….

22 – 26 ΜΒ Main Program

24,18 ΜΒ Main Storage

9,7 ΜΒ Flash Disk

5,1 ΜΒ Storage

2,9 GB Storage Card (Όπου είναι φορτωμένα τα περισσότερα προγράμματα, πολλά mp3 & Data)

 

και τέλος τι νόημα έχουν: 9,7 ΜΒ Flash Disk & 5,1 ΜΒ Storage?

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλο το 9000 αλλα οχι & πυραυλος που λεμε , το δικο μ βλεπω καποιες στιγμες και τρωει καποιες φλασιες που ετρωγε το 9100 & to s200 ομως αυτα ηταν 300ΜΗΖ κατω!
Link to comment
Share on other sites

μέχρι πόσα gb κάρτα μπορούμε να βάλουμε στο 9000 ; Τώρα έχω 4 , μπορεί να πάρει παραπάνω;

 

 

sd βλεπει 4gb. Sdhc με τους κατάλληλους οδηγούς βλέπει μεχρι 16gb.

Πάντως η ταχύτητα πρόσβασης κυμαίνεται ανάλογα με τη rom και δεν είναι η ίδια πάντα.

Ακόμα ανεξάτητα από τις προδιαγραφές της μνήμης (αργή ή γρήγορη μνήμη 40χ ή 140χ) τρέχουν τελικά με τις ίδιες περίπου ταχύτητες).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sd βλεπει 4gb. Sdhc με τους κατάλληλους οδηγούς βλέπει μεχρι 16gb.

Πάντως η ταχύτητα πρόσβασης κυμαίνεται ανάλογα με τη rom και δεν είναι η ίδια πάντα.

Ακόμα ανεξάτητα από τις προδιαγραφές της μνήμης (αργή ή γρήγορη μνήμη 40χ ή 140χ) τρέχουν τελικά με τις ίδιες περίπου ταχύτητες).

 

Oso pio psilo einai to class tis SDHC kartas... toso kalytera apotelesmata blepeis sto thema tis taxytitas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια ο reader του 9000 ειναι πολυ αργος!!!δεν ξερω αν με τις ρομ που κυκλοφορουν αλλαζουν οι drivers οποτε διαβαζει πιο γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε παιδια καλο το 9000 αλλα οχι & πυραυλος που λεμε , το δικο μ βλεπω καποιες στιγμες και τρωει καποιες φλασιες που ετρωγε το 9100 & to s200 ομως αυτα ηταν 300ΜΗΖ κατω!
μηπως το εχει παραφορτωμενο;γενικα την today μην την φορτωνεις πολυ,επισης μην σου τρεχουν προγραμματα και σου ροκανιζουν την μνημη,αυτα που λες τα ειχα με την μαμα ρομ με τα 5
Link to comment
Share on other sites

μια sdhc που είχα κάποια στιγμή δεν μου την έβλεπε καν . Με την νέα ρομ φαντάζομαι την βλέπει . 4γβ μου είναι αρκετά προς το παρον :) χεχε
Link to comment
Share on other sites

Με την Ranju 7.4 WM6.1 βλέπει 16 gb.

Στις ρυθμίσεις SDHC type -1 διαβάζει πιο γρήγορα απο Type -2.

Το έχω δοκιμάσει με μια 4gb hc cl4 , 16gb hc cl6, και με απλή 4gb x150, 4gb x40.

Σε όλες τις περιπτώσεις οι διαφορές στην ταχύτητα ήταν μικρές.

Link to comment
Share on other sites

όντως και το δικό μου 9000 με την μαμά ρομ (WΜ5 Αce hellas) τρώει ζόρι σε πολλά πραγματάκια...ειδικά ανοίγοντας τον όπερα...δεν κανει ευκολη μετάβαση απο το ένα tab στο άλλο...θέλει το χρόνο του :lol:

 

τα μόνα που έχω να τρέχουν ειναι στο today screen

είναι

ilauncer

callendar

Device lock

ημερομηνία

messaging

 

 

Εχω βάλει στο memmaid και την επιλογή optimize high performance!

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
πιστευω οτι κατι δεν πηγαινε καλα με τα ελληνικα τις ace γιατι η original rom στο imate μου πηγαινε καλα,ηταν ενα κλικ γρηγοροτερη απο την ελληνικη,και βασικα ειναι ιδιες ρομ απλα σαν να τους πεφτουν καπως τα ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...