Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμ.. Δεν ξέρω.. Εμένα πάντως ήταν πολύ καλή επάνω μου. Τόνιζε όμορφα την μέση και σταματούσε και στο σωστό ύψος..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά τα χρωματιστά ρολογάκια που βλέπω παντού είναι της μόδας? :p Πόσοι απο εσάς τα αγοράσατε?
Link to comment
Share on other sites

ξερετε ποτε κανουν accept ενα return στο yoox?το εχουν παραλαβει απο τις 29/07 και ακομα τιποτα.....

Σημερα αυριο θα γινει. Παιρνει 5-6 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς γίνεται ολοένα και πιο user-friendly.Εμένα δε μου αρέσει καθόλου έτσι,γιατί είχα συνηθίσει αλλιώς να κινούμαι στο yoox.

 

Χμ.. Δεν ξέρω.. Εμένα πάντως ήταν πολύ καλή επάνω μου. Τόνιζε όμορφα την μέση και σταματούσε και στο σωστό ύψος..

 

Πόσα διαθέτεις,να σου πω σε ποια μαγαζιά στην Αθήνα να κινηθείς. Προφανώς καλοκαιρινή θες για να λες ότι βρήκες με έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς γίνεται ολοένα και πιο user-friendly.Εμένα δε μου αρέσει καθόλου έτσι,γιατί είχα συνηθίσει αλλιώς να κινούμαι στο yoox.

 

Ναι,είναι πιο user-friendly. Λες να φεύγουν πιο γρήγορα τα ρούχα τώρα;Πριν, προλαβαίναμε και τίποτα.:)Όντως,αμα έχεις συνηθίσει η αλλαγή θα σου φανεί κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτί ακόμη και στα μοντέλα οι φωτογραφίες είναι "κάπως" ,ειδικά στα jeans και στα δερμάτινα,κυρίως γιατί πολλές φορές δε φοράνε το κατάλληλο νούμερο και δύσκολα να καταλάβεις και έτσι.Νομίζω όμως ότι πλέον θα φεύγουν πιο γρήγορα ορισμένα ρούχα.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρώ αυτά τα παπούτσια --> http://www.myairshoes.com/vans/vans-chukka-low-christian-pfanner-black-white.html

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Αλλάξανε το yoox ε;Πολύ καλύτερο μου φαίνεται.:):rolleyes:

 

Ταλαιπωρία και πολύ πιο αργό μου φαίνεται εμένα! Άσε που πλέον δεν μπορείς να ανοίξεις κάποιο λινκ σε νέο tab :(

 

Κάποια πρόταση για σάιτ (Ελληνικό κατά προτίμηση) για σαγιονάρες υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναμπει, αλλα σας λεει κατι αυτη η σελιδα http://www.b2c-stores.com/ ???

 

Οποιος ξερει ας πει.

James ριξε μια ματια, κινεζος λεει ειναι, εκει φτιαχνονται τα περισσοτερα και τα παιρνει πρωτο χερι... εχει τιμες που σε επηρεαζουν ****το.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναμπει, αλλα σας λεει κατι αυτη η σελιδα http://www.b2c-stores.com/ ???

 

Οποιος ξερει ας πει.

James ριξε μια ματια, κινεζος λεει ειναι, εκει φτιαχνονται τα περισσοτερα και τα παιρνει πρωτο χερι... εχει τιμες που σε επηρεαζουν ****το.

Μπα απατη ειναι το site, καμια σοβαρη εταιρια δεν εχει msn support.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ετσι ανοιγω και εγω e-shop, οι τιμες του μαγαζιου ειναι υπερβολικες εξισωνει τα δολλαρια με τα ευρω, δηλαδη τι εννοω πουκαμισο Abercrombie που κοστιζει 70 δολλαρια=53 ευρω το εχει αρχικη τιμη 117 ευρω αν ειναι ετσι θα προτιμησω να ψωνισω απο το official που εχει και πιο πολυ ποικιλια και συνολικα με τους δασμους θα μου βγουν λιγοτερα αν ειναι πληρωνω για το ιδιο πουκαμισο διπλασια τιμη:lol::lol::lol:

 

Αν δεν σε πειράζει φίλε να πληρώσεις καμμιά 50αριά ευρώ αποστολή, 50+% φόρους και να ξοδέψεις 2 μέρες στο τελωνείο κάνε ό,τι πιστεύεις. Κάθε φορά που κάποιος φίλος μου κάνει τέτοιες "μαγκιές" γελάω... Τελευταία την ΞΑΝΑπάτησε ο κολλητός μου με την abercrombie.com που του έστειλαν λάθος την παραγγελία του και το ένα μπλουζάκι είχε και μια τρύπα πάνω στο logo (όχι από το distress που κάνουν στα ρούχα τους) και μετά περνούσε μέρες στο τηλέφωνο να προσπαθεί να βρεί έναν οποιοδήποτε υπέυθυνο (φυσικά και δεν βρήκε) και όχι βέβαια τσάμπα. Ήμουν Νέα Υόρκη πριν από ένα μήνα, στην τιμή των ρούχων στο κατάστημα Abercrombie με χρέωσαν και 10% καπέλο για City Tax και καλά. Άν διαβάσεις στα διάφορα φόρουμ θα βρείς ανάλογες ιστορίες φρίκης και παρόμοια έχουν τραβήξει όλοι οι κολλητοί μου. Βρίσκονται κάτω από κάθε post κάποιου ξύπνιου που έχει βρεί κι αυτός "την άκρη" για έξυπνα, φτηνά Abercrombie.

Φίλε, βαριέμαι να ασχολούμαι τόσο. Μπορεί εγώ να είμαι περίεργος (ή να ΜΗΝ είμαι τόσο περίεργος τελικά όσο άλλοι) αλλά προτιμώ να δοκιμάζω κάτι πριν το αγοράσω και να μπορώ να το επιστρέψω αν θέλω. Θέλω να είναι αυθεντικό. Και να είναι και αψεγάδιαστο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς γίνεται ολοένα και πιο user-friendly.Εμένα δε μου αρέσει καθόλου έτσι,γιατί είχα συνηθίσει αλλιώς να κινούμαι στο yoox.

 

 

 

Πόσα διαθέτεις,να σου πω σε ποια μαγαζιά στην Αθήνα να κινηθείς. Προφανώς καλοκαιρινή θες για να λες ότι βρήκες με έκπτωση.

 

Eπειδή δεν θα ξαναπάω Αθήνα μέχρι να τελειώσει η σαιζόν, ξενοδοχουπάλληλος στην Ρόδο γαρ, σκεφτομουνα για αγορά από το ιντερνετ.. Δεν θα σου πω οτι είμαι το "κορμί", είμαι 1,71 και 60 κιλά, αλλά σπάνια κάτι δεν μου πάει και λέω να το ρισκάρω.. Εδώ στην Ρόδο είναι κλέφτες, τα έχουν πολύ πιο ακριβά και οι εκπτώσεις δεν ξεπερνούν το 30%.. Μέχρι 500 δινω αλλά και 600 να κάνει κάποια, οκ.. Αρκεί να είναι ωραία... Επειδή η κανονική μου δουλεία είναι καθηγήτρια, θέλω κάτι που να μπορώ να την φοράω και όταν θα μονιμοποιηθώ.. Σε 10 χρόνια δηλαδή..

Κατάλαβες τι εννόω? Κάτι σαν τις louis vuitton της μάνας μου.. Τόσο κλασική επιλογή θέλω να κάνω..

Edited by s_aint
Link to comment
Share on other sites

Τι πάθανε όλοι με τα Super Dry;

Τα έφερε στον Αστέρα και ξαφνικά έγιναν μόδα;

Ελλαδάρα.

 

Τα φορούσανε στο Greek Idol στις οντισιόν η επιτροπή .. τα φορούσανε και στο Μίλα μου βρώμικα .. κι έγιναν μόδα ..

Μ'αρέσει η συγκεκριμένη μάρκα πολύ .. απλά και πάλι τα θεωρώ υπερεκτιμημένα ..τα έβαλε κάποτε ο Beckam κι έκτοτε έγιναν μόδα στο uk..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει φίλε να πληρώσεις καμμιά 50αριά ευρώ αποστολή, 50+% φόρους και να ξοδέψεις 2 μέρες στο τελωνείο κάνε ό,τι πιστεύεις. Κάθε φορά που κάποιος φίλος μου κάνει τέτοιες "μαγκιές" γελάω... Τελευταία την ΞΑΝΑπάτησε ο κολλητός μου με την abercrombie.com που του έστειλαν λάθος την παραγγελία του και το ένα μπλουζάκι είχε και μια τρύπα πάνω στο logo (όχι από το distress που κάνουν στα ρούχα τους) και μετά περνούσε μέρες στο τηλέφωνο να προσπαθεί να βρεί έναν οποιοδήποτε υπέυθυνο (φυσικά και δεν βρήκε) και όχι βέβαια τσάμπα. Ήμουν Νέα Υόρκη πριν από ένα μήνα, στην τιμή των ρούχων στο κατάστημα Abercrombie με χρέωσαν και 10% καπέλο για City Tax και καλά. Άν διαβάσεις στα διάφορα φόρουμ θα βρείς ανάλογες ιστορίες φρίκης και παρόμοια έχουν τραβήξει όλοι οι κολλητοί μου. Βρίσκονται κάτω από κάθε post κάποιου ξύπνιου που έχει βρεί κι αυτός "την άκρη" για έξυπνα, φτηνά Abercrombie.

Φίλε, βαριέμαι να ασχολούμαι τόσο. Μπορεί εγώ να είμαι περίεργος (ή να ΜΗΝ είμαι τόσο περίεργος τελικά όσο άλλοι) αλλά προτιμώ να δοκιμάζω κάτι πριν το αγοράσω και να μπορώ να το επιστρέψω αν θέλω. Θέλω να είναι αυθεντικό. Και να είναι και αψεγάδιαστο.

 

Ενταξει φιλε το πολυ πολυ να τυχει να παω να ψωνισω απο το κατάστημα Abercrombie στο Λονδινο, αλλα δεν δεχομαι απο τους Ελληνες καταστηματαρχες και μαλιστα απο shop στο net να το πουλανε σε τετοιες τιμες, πουλωντας του μου λες και ειναι DG, εγω γνωριζω οτι ποιοτικα δεν ειναι και αψογα αλλα ειναι αυτο το αμερικανικο στυλ που μου αρεσει.

 

PS Εχω την εντυπωση οτι μονο στην Ελλαδα δεν γινεται να επιστρεψεις το προιον και να παρεις πισω τα χρηματα σου, και αν επιστρεψεις κατι για αλλαγη σε κοιτανε με μισο ματι, ελεος και επειδη απο εμπειρια εχω ψωνισει απο μεγαλο πολυκατσημα στην thess που μενω( FENA) να φανταστεις ποσο κομπλεξικες ειναι ακομα και οι πωλητριες σε εκεινα τα μαγαζια ηθελα να αγορασω ενα πουκαμισο και ανοιξα 2-3 και στο τελος μου λεει θα το παρεις να μην τα ανοιγω αδικα!!!! και μετα μου λετε για επαγγελματιες.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα μαγαζι στην Ελλαδα δεν μπορει επισημα να πουλαει A&F οποτε η φαση ειναι οπως με το iphone4, αφου δεν εχει ερθει ακομα επισημα το πουλανε 900 και 1000 ευρω και καποιοι (Ω!ναι!!!) πανε και τα σκανε!

Ετσι τωρα και με τα A&F μου μαθε και ο καθε fashion victim τα Α&F και ορμαει να τα παρει!

 

υ.γ Μια χαρα ποιοτητα εχουν τα A&F, απο το '95-'96 που εχω ρουχα τους ακομα τα ιδια ειναι χωρις καμια μα καμια αλλοιωση!

 

υ.γ2 Μα καλα εκει στην Θεσσαλονικη ακομα πηγαινετε σε αυτο το ΦΕΝΑ? Δεν εχω παει ποτε αλλα απο ολους εχω ακουσει τα χειροτερα! Οπως καποιος ειχε γραψει εδω μεσα οτι τους πιασανε με μαιμου κοντεινερ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανενα μαγαζι στην Ελλαδα δεν μπορει επισημα να πουλαει A&F οποτε η φαση ειναι οπως με το iphone4, αφου δεν εχει ερθει ακομα επισημα το πουλανε 900 και 1000 ευρω και καποιοι (Ω!ναι!!!) πανε και τα σκανε!

Ετσι τωρα και με τα A&F μου μαθε και ο καθε fashion victim τα Α&F και ορμαει να τα παρει!

 

υ.γ Μια χαρα ποιοτητα εχουν τα A&F, απο το '95-'96 που εχω ρουχα τους ακομα τα ιδια ειναι χωρις καμια μα καμια αλλοιωση!

 

υ.γ2 Μα καλα εκει στην Θεσσαλονικη ακομα πηγαινετε σε αυτο το ΦΕΝΑ? Δεν εχω παει ποτε αλλα απο ολους εχω ακουσει τα χειροτερα! Οπως καποιος ειχε γραψει εδω μεσα οτι τους πιασανε με μαιμου κοντεινερ!!!!!!

 

Εγω δεν εχω ψωνισει ακομα A&F τωρα για το Φθινοπωρο σκεφτομαι απλα παντα μου αρεσε αυτο το αμερικανικο στυλ που δεν ειναι πολυ επιτιδευμενο αλλα πιο απλο και cool τωρα για την ποιοτητα μια υποθεση εκανα, εγω παντως που ψωνιζω πολυ και μου αρεσει το στυλ των GANT πιστευω οτι ειναι απο τα πιο ποιοτικα ρουχα και μαλιστα κατασκευαζονται και στην Σουηδια ή τουλαχιστον ετσι λεει το ταμπελακι.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. ενδιαφερομαι να αγορασω ενα μπουφαν για το χειμωνα, μιας και το παλιο μοθ το βαρεθηκα.. το παλιο ηταν το κλασσικο barbour . θα ηθελα κατι σε κοντινο στυλ, δηλαδη οχι φουσκωτο και τετοια.. τι θα προτεινατε ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι, να αγοράσω κάποια πράγματα απο αυτο το site: http://www.asos.com/

 

Το ξέρει κανείς σας; Είναι αξιόπιστο site; Έχει αγοράσει κανείς τίποτα απο εκεί;

Για να αγοράσω πρέπει να έχω οπωσδήποτε πιστωτική κάρτα;

Αν ξέρει κανείς ας μου πεί λίγο την διαδικασία αγοράς απο αυτο το site!

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...