Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια. Nα ρωτησω ποσο αξιοπιστα ειναι αυτα τα eshops?Πληρωνουμε τελωνειο ή ειναι εντος ε.ε ?

 

Εντός Ε.Ε. (Ιταλία) . Από τα καλύτερα μαγαζιά online για ρούχα

Yoox 4εκατ επισκέψεις μηνιαίως

Luisa 1εκατ επισκέψεις μηνιαίως + κάποιες χιλιάδες στην boutique στην Φλωρεντία

 

Αγόρασε ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει κανεις παραγγελει, κ γνωριζει οτι ειναι αξιοπιστα τα συγκεκριμενα site http://www.trendystep.com k http://www.pooz.com? Επισης κατα την αποστολη των αγορων(παπουτσια στη συγκεκριμενη περιπτωση) στην Ελλαδα πληρωνεις παραπανω Taxes?
Link to comment
Share on other sites

Για το trendystep δεν γνωριζω αλλα για το pooz, εχει μαιμουδες. Αν βεβαια θες και παλι να κανεις αγορα, δεν νομιζω να περασει τελωνιο, βεβαια καλυτερα να απαντηση και καποιος που να ξερει καλυτερα απο εμενα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω και εγώ τα φώτα σας για μια παραγγελία που θέλω να κάνω. Μέχρι στιγμής έχω εμπειρία από e-shops εντός ΕΕ. Τώρα θέλω να κάνω παραγγελία από Αμερική, οι οποίοι στο site τους λένε ότι σε κάθε αποστολή γράφουν απέξω οτι το περιεχόμενο κοστίζει κάτω από 60 δολλάρια και χρησιμοποιούν εταιρία κούριερ. Λένε επίσης ότι το 99% των πελατών τους δεν έχει χρεωθεί με taxes. Τι ακριβώς γίνεται με το τελωνείο?Γνωρίζει κανείς να με προσανατολίσει?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγη υπομονή μέχρι να σου απαντήσει ο james55, γνώστης εκ βαθέων των αγορών από e-shops. :shifty: :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω και εγώ τα φώτα σας για μια παραγγελία που θέλω να κάνω. Μέχρι στιγμής έχω εμπειρία από e-shops εντός ΕΕ. Τώρα θέλω να κάνω παραγγελία από Αμερική, οι οποίοι στο site τους λένε ότι σε κάθε αποστολή γράφουν απέξω οτι το περιεχόμενο κοστίζει κάτω από 60 δολλάρια και χρησιμοποιούν εταιρία κούριερ. Λένε επίσης ότι το 99% των πελατών τους δεν έχει χρεωθεί με taxes. Τι ακριβώς γίνεται με το τελωνείο?Γνωρίζει κανείς να με προσανατολίσει?

 

Μάλλον να μην πειραματιστείς με ταχυμεταφορές από Αμερική. Ποια εταιρεία χρησιμοποιούν; Ups-Fedex-DHL κλπ έχουν δικούς τους εκτελωνιστές στο αεροδρόμιο και θα χρεωθείς αρκετά (μπορεί και πάνω από 100 ευρω μόνο για τους δασμούς).

Αν στέλνουν και με USPS (δεν ειναι κούριερ ,αλλά ταχυδρομείο) ,όπου εκεί αν πρόκειται για ρούχα δεν υπάρχουν δασμοί συνήθως (υπάρχει μια χαλαρότητα στα ρούχα) ή αν υπάρχουν είναι πάντα σχετικά μικροί. Ο,τιδήποτε εμπορική συναλλαγή περνάει από τελωνείο ,αν υπερβαίνει τα 22 (αν θυμάμαι καλά) ευρω (πολλές φορές η τιμή του προϊόντος που βάζουν οι εκτελωνιστές είναι άθροισμα με τα ναύλα :), οπότε υπερβαίνει τα 22 ευρω).

Από Αμερική προτίμησε μόνο USPS και αυτή όχι express ,απλή (priority).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Λένε ότι στέλνουν με UPS και ΕMS. Κάτι κοσμήματα θέλω να παραγγείλω, όχι μεγάλης αξίας, και δυστυχώς έχω φάει τον κόσμο να τα βρω σε κάποιο ευρωπαϊκό site...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Λένε ότι στέλνουν με UPS και ΕMS. Κάτι κοσμήματα θέλω να παραγγείλω, όχι μεγάλης αξίας, και δυστυχώς έχω φάει τον κόσμο να τα βρω σε κάποιο ευρωπαϊκό site...

 

Προτίμησε EMS .Είναι ταχυδρομείο,δεν παίρνω όρκο ότι δε θα σου κόψουν δασμούς , αλλά αν δηλώσουν το προϊόν 60$ τότε στη χειρότερη να πληρώσεις 25% επί της τιμής.

Από Ιαπωνία μου έχει έρθει δέμα σε 5 εργάσιμες με EMS(Σάββατο έδωσα την εντολή ,Παρασκευή έλαβα) και δεν πέρασε τελωνείο (35$ το είχαν δηλώσει εμένα).

Για κοσμήματα δεν ξέρω τι πολιτική υπάρχει , πάντως και να ανοίξουν το δέμα στο τελωνείο και κοστολογήσουν τα κοσμήματα, δε νομίζω να είναι μεγάλο το χαράτσι.

Link to comment
Share on other sites

paidia kana kalo site xoris forous gia gyalia iliou tora pou kalokairiazei ?

 

This Από Ιταλία έρχονται.Συγκρίνεις τις τιμές με της Ελλάδας και διαλέγεις.

 

και το yoox έχει επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παράγγειλα κάτι από το yoox μόλις τώρα και θέλω να πάθω πότε περίπου θα το παραλάβω, αν κάποιος έχει ξαναπαραγγείλει από το site αυτό, γιατί την άλλη τρίτη φεύγω ταξίδι και ήθελα αν είναι δυνατό να το παραλαβω πριν φύγω. Θα προλάβουν να το στείλουν?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω να το έχω μέχρι την Δευτέρα. Πώς το κάνω tracking, σε ποια σελίδα?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

OK, το βρηκα. Ευχαριστώ πολύ.

Για τη σελίδα http://www.dolcefugo.com τι γνώμη έχετε? Είναι αυθεντικά? Είναι αξιόπιστη σελίδα?

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

λογω τιμης το λες ή λογω ποιοτητας?ή και τα δυο?χαχαχαχαχα

 

παντως η σελιδα αυτη αποτελει σεμιναριο για τις υπολοιπες με τα αυθεντικα καθως εχει τοσες φωτο για το καθε προιον{ακομα και τα κουμπια},και σε καθε ρουχα τις ακριβεις διαστασεις....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω παραγγείλει κάτι από το yoox και το στέλνουν με ups. Στη σελίδα μου γράφει scheduled delivery date 07/04/09. Επειδή εκέινη τη μέρα φεύγω ταξίδι και γυρίζω μετά από 20 μέρες, τι γίνεται άμα δε με βρει ο courier? Από που θα το παραλάβω όταν γυρίσω?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...