Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα είχε εδώ και 2 βδομάδες τα raf, πολύ καλές τιμές για τις τιμές που τα πουλάει ο jil sander.Vkb βόλτα σε όσο πιο πολλά μαγαζιά μπορείς ,για να διαπιστώσεις ότι είναι πολλά είναι τα καλά,trust me .Οι φωτογραφίες του yoox είναι απλά γελοίες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα είχε εδώ και 2 βδομάδες τα raf, πολύ καλές τιμές για τις τιμές που τα πουλάει ο jil sander.Vkb βόλτα σε όσο πιο πολλά μαγαζιά μπορείς ,για να διαπιστώσεις ότι είναι πολλά είναι τα καλά,trust me .Οι φωτογραφίες του yoox είναι απλά γελοίες

Και είναι πραγματικά κρίμα. Όταν το Asos έχει τόσο καλή παρουσίαση των προϊόντων του, τo yoox να είναι τόσο χάλια σε αυτόν τον τομέα

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ,επαναλαμβάνω δυστυχώς,λόγω των κερδών του yoox ,10th anniversary το καλοκαίρι κλπ έχω την εντύπωση ότι μπορεί το νέο έτος να αλλάξουν τα πράγματα σε αυτόν τον τομέα και να βελτιώσουν τις εικόνες,update to site και τζάμπα ο κόπος μου με τα tricks :).Δεν έχουν ακούσει και λίγα σε αυτό το θέμα,αν και κομματάκι δύσκολο να φωτογραφίσουν 150.000-200.000 ρούχα.Το είχαν αλλάξει πάλι το site πριν 2 χρόνια και μάλλον θα χαθεί αυτή η μαγεία του yoox.Που σημαίνει θα φεύγουν χωρίς καμία έκπτωση τα ρούχα ,γιατί απλά θα φαίνονται τέλεια όπως εφαρμόζουν και όχι σαν σκουπίδια... Ενώ τώρα αγοράζουμε τα απίστευτα ρούχα σε 2ψηφιο ή μικρό 3ψήφιο νούμερο,επειδή ο κόσμος "κοιμάται" .Οι επιπτώσεις θα είναι τραγικές μάλλον ,αλλά πρέπει να το αλλάξουν το site.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ας μην κάνουν φωτογράφηση για τα πάντα. Ας ξεκινήσουν με τα καλοκαιρινα του 2010 και έπειτα ας το συνεχίσουν. Ένα site έχει έτσι κι αλλιώς λειτουργικά κόστη τα οποία δε γίνεται πάντα να είναι μηδαμινά. Πρέπει να επενδύεις συνεχώς για να είσαι πρωτοπόρος, νομίζω.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα δύο άκρα: το asos πουλάει μικρού και μέσου budget ρούχα (και λίγα ακριβά),άριστα πλασαρισμένα...

....και το yoox ακριβά λες και είναι λαϊκής.Αν αλλάξει τις φωτογραφίες ,απλά θα αυξηθούν οι χρήστες κατά κάποια εκατομμύρια...

Link to comment
Share on other sites

τιμωρία :lol:

 

Μέχρι αύριο θα ρίχνει τις τιμές ,αν και βλέπω ότι εκεί που θα σκέφτομαι να αποφασίσω ποιο από τις σκοτωμένες τιμές να χτυπήσω,θα καταλήξω να πάρω καμια καραευκαιρία από τα νέα καλοκαιρινά ,ως συνήθως.

 

by the way , στα καλοκαιρινά έφερε και άλλες από τις μάρκες που είχα προτείνει...την επόμενη φορά θα τους στείλω φωτογραφία και θα τους πω αυτό το θέλω (και με -90%)...

 

την επόμενη φορά που θα τους στείλεις πες τους να κάνουν και καμιά έκπτωση σε :

Superdry, CK (να προσθέσουν πολλά γυναικεία εσώρουχα), All Saints (δεν είμαι σίγουρη αν έχουν), G- Star, Gury (δεν έχουν ποικιλία), Wesc & Firetrap.. :p:p

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε ****#ο!!!ΓΑΜ@$#$# @@ ΓΡΡΡΡΡΡΡ! :angry:

Έιχε κάνει λάθος και είχε βάλει 1500ευρω δερμάτινο 350 ευρώ και ξύπνησα να πάω στην τράπεζα να βάλω τα extra αλλά το διόρθωσαν. :angry::angry::angry::angry:

Νταξ θα ήταν Ή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε ****#ο!!!ΓΑΜ@$#$# @@ ΓΡΡΡΡΡΡΡ! :angry:

Έιχε κάνει λάθος και είχε βάλει 1500ευρω δερμάτινο 350 ευρώ και ξύπνησα να πάω στην τράπεζα να βάλω τα extra αλλά το διόρθωσαν. :angry::angry::angry::angry:

Νταξ θα ήταν Ή αγορά.

 

καλά γιατί δεν το τσίμπησες με αντικ/λη;

 

 

p.s παίζει κανένα τιcket για free delivery ή discount στο yoox;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα παω ενα 3ημερο θεσσαλονικη και θα ηθελα να μου πειτε 3-4 καλα μαγαζια με επωνημα ρουχα ,οπως επισης που μπορω να βρω εκει barbour αν εχει φυσικα.

ευχαριστω πολυ.

 

κανενας μια απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις απο asos.com?

 

χρεωνεσαι μεταφορικα? τελωνειο κτλ???

 

ειναι αξιοπιστο?

 

κ κατι αλλο το 12αρι στα παπουτσια ποιο ειναι σε μας ?

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις απο asos.com?

 

χρεωνεσαι μεταφορικα? τελωνειο κτλ???

 

ειναι αξιοπιστο?

 

κ κατι αλλο το 12αρι στα παπουτσια ποιο ειναι σε μας ?

 

Έχω αγοράσει, αλλά δεν είμαι η κατάλληλη να απαντήσω, διότι εγώ μένω UK. Πάντως έχω να πω, ότι ήταν άψογοι στην εξυπηρέτηση, κι όταν χρειάστηκε να επιστρέψω προϊόντα .. όλα έγιναν πραγματικά γρήγορα .. μάλιστα μου έστειλαν και κουπόνι εκπτωτικό, για περιορισμένο χρονικό διάστημα, γιατί δεν είχαν απόθεμα στο επιστρεφόμενο προϊόν ..

 

Υπάρχει σχετική θεματική ενότητα αφιερωμένη στα παπούτσια εδώ : "Παπούτσια"

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις απο asos.com?

 

χρεωνεσαι μεταφορικα? τελωνειο κτλ???

 

ειναι αξιοπιστο?

 

κ κατι αλλο το 12αρι στα παπουτσια ποιο ειναι σε μας ?

 

Ειναι 100% αξιοπιστο , 6 ευρω νομιζω μεταφορικα και οχι τελωνειο.

Νομιζω οτι το 12αρι ειναι το 46.

Link to comment
Share on other sites

alex1414 λίγη υπομονή δεν βλάπτει. :)

 

Υ.Γ.

Τα μηνύματα αναφορικά με τα παπούτσια, μεταφέρθηκαν εδώ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχε στην Θεσσαλονίκη, έξω στο Mediterranean Cosmos κατάστημα με ρούχα Spingfield...

 

Το κατάστημα αντικαταστήθηκε απο άλλο, ξέρει κανείς άλλος κάποιο άλλο κατάστημα springfield στην Θεσσαλονίκη; Ήταν η μόνη μάρκα που με έστρωνε με την μία. :p

 

Επίσης κάποιο κατάστημα με μεγάλη ποικιλία απο "The North Face" στην Θεσσαλονίκη;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάνει βλακεία το yoox που έκοψε το κουπόνι.Προς το παρόν κοιτάω και δεν πέρνω.Και βλέπω οτι δεν φεύγουν πολλά ρούχα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις,σωστή αντίδραση.Πρόλαβα και πήρα με κουπόνι στο -40% ,αλλά όχι για μένα. Γενικά όταν προγραμματίζεις να πάρεις κάτι ,πολλές φορες πέφτεις έξω δυστυχώς/ευτυχώς .Αυτό γιατί άλλες φορές εξαντλείται ή έρχεται κάτι καλύτερο .Καλύτερα να χάσεις κάτι παρά να το πάρεις και μετα να δεις την τιμή πολύ πιο κάτω ή να δεις να έρχεται κάτι καλύτερο στο μέλλον . Υπομονή , 'think positive' και ο Αϊ Βασίλης της UPS θα χτυπήσει πολλές φορές την πόρτα στο μέλλον :).

Α σήμερα περίμενα να παραλάβω κάτι και ενώ γράφει στο status "out for delivery" ,ακόμη να παραλάβω (και δε θα παραλάβω).1η φορά συμβαίνει αυτό.

THE BUSINESS WAS CLOSED TODAY. A DELIVERY ATTEMPT WILL BE MADE ON THE NEXT BUSINESS DAY / PACKAGE WILL BE DELIVERED NEXT BUSINESS DAY-NO SATURDAY GUARANTEE .Τι σημαίνει άραγε αυτό;Κατεβάσανε ρολά σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις,σωστή αντίδραση.Πρόλαβα και πήρα με κουπόνι στο -40% ,αλλά όχι για μένα. Γενικά όταν προγραμματίζεις να πάρεις κάτι ,πολλές φορες πέφτεις έξω δυστυχώς/ευτυχώς .Αυτό γιατί άλλες φορές εξαντλείται ή έρχεται κάτι καλύτερο .Καλύτερα να χάσεις κάτι παρά να το πάρεις και μετα να δεις την τιμή πολύ πιο κάτω ή να δεις να έρχεται κάτι καλύτερο στο μέλλον . Υπομονή , 'think positive' και ο Αϊ Βασίλης της UPS θα χτυπήσει πολλές φορές την πόρτα στο μέλλον :).

Α σήμερα περίμενα να παραλάβω κάτι και ενώ γράφει στο status "out for delivery" ,ακόμη να παραλάβω (και δε θα παραλάβω).1η φορά συμβαίνει αυτό.

THE BUSINESS WAS CLOSED TODAY. A DELIVERY ATTEMPT WILL BE MADE ON THE NEXT BUSINESS DAY / PACKAGE WILL BE DELIVERED NEXT BUSINESS DAY-NO SATURDAY GUARANTEE .Τι σημαίνει άραγε αυτό;Κατεβάσανε ρολά σήμερα;

 

Μου έτυχε και εμένα αυτό την τελευταία φορά που παρήγγειλα από το yoox. Μάλιστα και τότε ήταν Πέμπτη. Την επόμενη το πρωί μου έγραφε "Out for delivery", αλλά δεν ήρθε ούτε τότε, τελικά παρέλαβα τη Δευτέρα. Τώρα γιατί έγινε ποιός ξέρει :confused:

Link to comment
Share on other sites

πάντως συνέχισε και έριξε τιμές και σε άλλα. Θα περιμένω για 2-3 items ακόμα (όχι πως με καίνε ιδιαίτερα αλλά ελπίζουμε σε καλό price drop για να μας κάψουνε ;) )

 

 

η άσος που στέλνει με DPD με ποια εταιριά courier συνεργάζεται ελλάδα;

ήταν να μου έρθει ένα δεματάκι σήμερα με express αλλα βλέπω στο tracking να έχει κολλήσει εδω:

 

03 Dec 2009 12:57 Greece Arrived at International Export Location

 

Δεν βρίσκω και κανά τηλέφωνο να έρθω σε συνενόηση μαζί τους για να σετάρουμε ώρα.

πφφφφφφφφφφ.

Link to comment
Share on other sites

πάντως συνέχισε και έριξε τιμές και σε άλλα. Θα περιμένω για 2-3 items ακόμα (όχι πως με καίνε ιδιαίτερα αλλά ελπίζουμε σε καλό price drop για να μας κάψουνε ;) )

 

 

η άσος που στέλνει με DPD με ποια εταιριά courier συνεργάζεται ελλάδα;

ήταν να μου έρθει ένα δεματάκι σήμερα με express αλλα βλέπω στο tracking να έχει κολλήσει εδω:

 

03 Dec 2009 12:57 Greece Arrived at International Export Location

 

Δεν βρίσκω και κανά τηλέφωνο να έρθω σε συνενόηση μαζί τους για να σετάρουμε ώρα.

πφφφφφφφφφφ.

Η dpd εχει παραρτημα και στην ελλαδα, 2 φορες που εχω παρει απο εκει μου ηρθε φορτηγακι με το λογοτυπο τους.

Link to comment
Share on other sites

η dpd συνεργαζεται με ιντεραττικα....Οι χειριστες των εντυπωσεων για dpd 2 φορες που εχω παραγγειλει...Παει οδικως το δεμα και περνα απο ολες τις χωρες της Ευρωπης,τουλ για τα δεματα που ειχα παρει...
Link to comment
Share on other sites

Τα καλοκαιρινά του private room του yoox είναι πλέον διαθέσιμα για όλους .Απλά πατήστε spring summer...Από δω και πέρα συνέχεια θα φέρνει καλοκαιρινά. Ορισμένα χειμωνιάτικα τα πέρασε στα spring summer, οπότε bye bye εκπτώσεις γι αυτά .

(και για να μην απογοητευτείτε ,ό,τι νούμερα βλέπετε έφερε ,πολύ μεγάλα δηλαδή προς το παρόν σε ορισμένα είδη)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλεγα να κατέβω κέντρο να δω τι παίζει απο ρούχα-τιμές αλλά δεν πρόλαβα.

Στο yoox τελικά δεν πήρα τίποτα και περιμένω κάποια αν υπάρχουν οταν πέσουν πολύ οι τιμές.Γενικά το έκανε λίγο μπουρ### το yoox για αυτόν το χειμώνα.Και με το κουπόνι και με τις σχετικά ακριβές (για yoox) τιμές.Τέσπα έτσι το βλέπω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό σα γενικός κανόνας ,αλλά παίζει από μάρκα σε μάρκα .Ο καθένας στο χώρο που θα κινηθεί να ψάξει στο yoox ,θα συγκρίνει τις τιμές και θα βγάλει τα συμπεράσματά του. Επειδή κοιτάζω πάνω από 40 μάρκες στα ανδρικά για μένα και για άλλους και διπλάσιες στα γυναικεία ,μάλλον κατά μέσο όρο είναι πολύ καλές οι τιμές .Ειδικά στα καλοκαιρινά πολυυυυυυυυυυυυ καλύτερες με τα περισσότερα ακριβά (πέρσι) jackets να κυμαίνονται από -60% ως -80%.

 

Μόλις έδωσε στα email σας το yoox το κουπόνι που έλεγα ! Για 3 παραγγελίες -10% + free shipping+ gift wrapping!!!!

 

ΥΓ Έχω 6 διαφορετικά dreambox ,αλλά προς το παρόν αναμένω καλοκαιρινά :) .Θα φύγουν πολλά ρούχα πλέον

Link to comment
Share on other sites

αν και με προλαβε ο james..αυτο που περιμενα παντως!!! :)

 

How to use it:

make your purchases, insert your personal code in the YOOX CODE space on the first page of your basket and press New Total. This code gives you an EXTRA 10% OFF on all items, Free Standard Delivery and Gift Wrapping for 3 orders. Offer good until the 31st of December.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δύο διαφορετικούς κωδικούς ή αν κάποιος φίλος σου δεν τους χρειάζεται ,οποιοσδήποτε κωδικός πιάνει στο δικό σου dreambox.

Πχ μπορώ να κάνω 6x3=18 αγορές από ένα myoox χρησιμοποιώντας άλλων κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...