Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στη fena stock oποτε θα εχει και στην κανονικη fena...

και τον πεζοδρομο της Ικτινου...αν δεν κανω λαθος...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

jungle διπλα στη μητροπολη..και εχει και σε ενα στενο διπλα..θα μαθω και θα σου πω..εχει και στα prime timers (αλλα παιζει μονο τα μπουφαν)!επισης εχει και στο slalom το οποιο εχει καταστημα στην καλαμαρια στο τελος του πεζοδρομου(πανω) και στο κοσμος απεναντι απο το footlocker..:)
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενημερωμενος ο Kostakiss ;)

Ειναι η αγαπημενη μου μαρκα! Δεν εχω ιδεα απο Θεσ/νικη ομως δυστηχως φιλε μου.Εδω στο Athens παντως πολυ μεγαλη ποικιλια ειχε την τελευταια φορα που ειχα παει στο attica,οπου εφυγα με 2 πουλοβερακια special.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kserete pou tha vrw katastima sto kentro tis Athinas pou na poulaei barbour mpoufan?

 

ehei kai sta attica, alla uparhei kai to pratirio tis barbour dipla apo tin burbberys stin boukourestiou. pantos tha sou protina to attica an eisai foititis kathos ehoun foititiki ekptosi.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανενα online μαγαζί με DePutaMadre και Dsquared2 ρούχα;

 

Dsquared έχει ο Γαβαλάς και το Traffic (Κηφισιά, Μοναστηράκι, δεν ξέρω αν έχει και αλλού). Για DePutaMadre δεν γνωρίζω...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Online ζήτησε ρε...!

 

Dsquared έχει στο luisaviaroma.com αλλά μην περιμένεις και πολλή ποικιλία...

 

:oops:

 

Στο YooX;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι καταλαβαίνεις πολλά από την εμφάνιση κάποιου. Το πόσο σημασία δίνει στο ντύσιμό του, τα ρούχα και το στυλ που επιλέγει, οι μάρκες, το πόσο συχνά αλλάζει ρούχα, δίνουν πληροφορίες για το χαρακτήρα και τις προτεραιότητες του.
I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Dsquared έχει ο Γαβαλάς και το Traffic (Κηφισιά, Μοναστηράκι, δεν ξέρω αν έχει και αλλού). Για DePutaMadre δεν γνωρίζω...

 

Shop 21 νομιζω λεγετο το μαγαζι , ειναι στο τελος της Ερμου κοντα στο σταθμο του Θησειου.

 

Τα εχει αντιπροσωπεια η Shop & Trade δινει και σε διαφορους χονδρικη αλλα δεν ξερω καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Shop 21 νομιζω λεγετο το μαγαζι , ειναι στο τελος της Ερμου κοντα στο σταθμο του Θησειου.

 

Λες; :confused:

 

Μπορεί, καθώς έχει καιρό να ανέβω Κηφισιά για να δω το αντίστοιχο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Λες; :confused:

 

Μπορεί, καθώς έχει καιρό να ανέβω Κηφισιά για να δω το αντίστοιχο...

 

VeCo θυμισε μου στο λονδινο το μεγαλο πολυκαταστημα πως λεγετε ??

Link to comment
Share on other sites

ενα αρμανι jean ποσο περιπου κοστιζει?ακουσα για 160+

αν ειναι να δινω τοσα και να παιρνω replay προτιμω να παιρνω armani..

τι λετε?αξιζει?απλα το κακο ειναι οτι το αρμανι ειναι απλο σαν σχεδιο ετσι?

θεσσαλονικη εκτος απο φωκα που αλλου εχει?

Link to comment
Share on other sites

@kostakiss

Το κακό με τα armani είναι ότι οι γραμμές είναι ψιλοκλασσικές.

Πάντως απο προσωπική εμπειρία τα replay, energie και τα d&g έχουν απίστευτες γραμμές και πολύ καλή εφαρμογή.

Το jean είναι ίσως απο τα μόνα casual κομμάτια που θα έδινα αρκετά £££ γιατί φοριέται καθημερινά.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

VeCo θυμισε μου στο λονδινο το μεγαλο πολυκαταστημα πως λεγετε ??

 

Το Selfridges λες;

 

ενα αρμανι jean ποσο περιπου κοστιζει?ακουσα για 160+

αν ειναι να δινω τοσα και να παιρνω replay προτιμω να παιρνω armani..

τι λετε?αξιζει?απλα το κακο ειναι οτι το αρμανι ειναι απλο σαν σχεδιο ετσι?

θεσσαλονικη εκτος απο φωκα που αλλου εχει?

 

Τα περισσότερα είναι 160+, αλλά όπως λέει και ο...

 

@kostakiss

Το κακό με τα armani είναι ότι οι γραμμές είναι ψιλοκλασσικές.

Πάντως απο προσωπική εμπειρία τα replay, energie και τα d&g έχουν απίστευτες γραμμές και πολύ καλή εφαρμογή.

Το jean είναι ίσως απο τα μόνα casual κομμάτια που θα έδινα αρκετά £££ γιατί φοριέται καθημερινά.

 

Προσωπικά επειδή είμαι του πιο κλασσικού στυλ, τα προτιμάω. Αν το στυλ σου είναι κλασσικό, είναι πολύ καλή επιλογή, αλλιώς μπορείς να κοιτάξεις τα Replay, Diesel, Energie, D&G, Prada.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως.

Άσχετο, Veco που στο Λονδίνο σπουδάζεις;

 

Χμ, μου φαίνεται θα αλλάξω την τοποθεσία μου. :p

 

Δεν είμαι Λονδίνο, εν Αθήναις βρίσκομαι (τώρα βέβαια σε διακοπές a Limassol). Η τοποθεσία μου είναι από την ομώνυμη ιστορία του Stephen King...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Pardon me. :p

 

Ελεύθερα! :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

@kostakiss

Το κακό με τα armani είναι ότι οι γραμμές είναι ψιλοκλασσικές.

Πάντως απο προσωπική εμπειρία τα replay, energie και τα d&g έχουν απίστευτες γραμμές και πολύ καλή εφαρμογή.

Το jean είναι ίσως απο τα μόνα casual κομμάτια που θα έδινα αρκετά £££ γιατί φοριέται καθημερινά.

 

κι εγω..γι αυτο θελω να δοσω κατι παραπανω..θα εβλεπα για D&G αυτες τις μερες απλα ηθελα να δω και αρμανι γιατι μου αρεσει το logo στην τσεπη πισω :D

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι καταλαβαίνεις πολλά από την εμφάνιση κάποιου. Το πόσο σημασία δίνει στο ντύσιμό του, τα ρούχα και το στυλ που επιλέγει, οι μάρκες, το πόσο συχνά αλλάζει ρούχα, δίνουν πληροφορίες για το χαρακτήρα και τις προτεραιότητες του.
Αν κατάλαβα καλά για σένα δηλαδή μετρά πολύ η μάρκα και κρίνεις τον άλλον ανάλογα με τον αν είναι ακριβή κιόλας ή όχι..μάλιστα!

κοίτα άν ο άλλος δεν έχει λεφτά να αγοράσει ένα παντελόνι αρμάνι κτλ εσύ μην του μιλάς δεν πειράζει..

 

 

 

κι εγω..γι αυτο θελω να δοσω κατι παραπανω..θα εβλεπα για D&G αυτες τις μερες απλα ηθελα να δω και αρμανι γιατι μου αρεσει το logo στην τσεπη πισω :D
Εγώ προσωπικά βρίσκω ένα ρούχο που σου χτυπάει τι μάρκα είναι πολύ κιτς και αυτόν που το φοράει μεγάλο ψώνιο!

ΠΡΟΣΟΧΗ, δεν αναφέρομαι σε σένα συγκεκριμένα, αλλα μιλάω γενικά εντελώς!:)

Το θέμα είναι να ψωνίζουμε ότι μας πάει και όχι επειδή είναι μάρκα και θα το δούν οι άλλοι ή επειδή το φοράνε οι άλλοι !

Εγώ ποτέ δεν ψωνίζω από καταστήματα παρά μόνο απο λαικές αγορές, όχι γιατί μου αρέσουν περισσότερο απλά δεν έχω αρκετά χρήματα όπως εχω ξαναγράψει εδώ μέσα στο παρελθόν.

και σας πληροφορώ ότι έχω βρεί εξαιρετικά κομμάτια σε τιμές αστείες :)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά βρίσκω ένα ρούχο που σου χτυπάει τι μάρκα είναι πολύ κιτς και αυτόν που το φοράει μεγάλο ψώνιο!

 

Μαζί σου. Αν το ρούχο δεν είναι ρούχο, αλλά διαφήμιση της μάρκας δεν μου αρέσει καθόλου. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι ένα ρούχο το οποίο έχει ένα σήμα με μέγεθος 1 εκατοστό «χτυπάει» τι μάρκα είναι...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ, δεν αναφέρομαι σε σένα συγκεκριμένα, αλλα μιλάω γενικά εντελώς!:)

Το θέμα είναι να ψωνίζουμε ότι μας πάει και όχι επειδή είναι μάρκα και θα το δούν οι άλλοι ή επειδή το φοράνε οι άλλοι !

 

Συμφωνώ. Καλύτερα ένα φτηνό ρούχο που σου πάει, παρά ένα ακριβό το οποίο δεν σου πάει.

 

Προσωπικά δεν αγοράζω ακριβά ρούχα για να τα βλέπουν οι άλλοι (και σίγουρα όχι επειδή τα φοράνε άλλοι, καθώς επιλέγω μάρκες κάπως άσχετες με την ηλικία μου). Αγοράζω ακριβά ρούχα επειδή μου αρέσει να τα φοράω, επειδή έχουν καλύτερη ποιότητα από άλλα και για πολλούς λόγους άσχετους με την επίδειξη. Όταν βγαίνω για ψώνια περιορίζω τα καταστήματα που θα επισκεφθώ σε αυτά που των οποίων τα ρούχα θέλω να φοράω. Εάν εκεί βρω κάτι καλό που να μου πάει, το αγοράζω, αλλιώς όχι. Δεν θα αγοράσω κάτι που να μην μου πάει επειδή είναι μάρκα.

 

Εγώ ποτέ δεν ψωνίζω από καταστήματα παρά μόνο απο λαικές αγορές, όχι γιατί μου αρέσουν περισσότερο απλά δεν έχω αρκετά χρήματα όπως εχω ξαναγράψει εδώ μέσα στο παρελθόν.

και σας πληροφορώ ότι έχω βρεί εξαιρετικά κομμάτια σε τιμές αστείες :)

 

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί κάποιος να αγοράζει ακριβά ρούχα επειδή έχει την οικονομική ευχέρεια, ή να αγοράζει ένα ακριβό ρούχο αντί για 3 πιο φθηνά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...