Jump to content

[S6 Series] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η πτώση είναι σταθερή...... αρκετή υπομονή θέλει μόνο...... αλλά ποιος έχει υπομονή τώρα που έρχεται καλοκαίρι και θες καλές φωτό???
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η πτώση είναι σταθερή...... αρκετή υπομονή θέλει μόνο...... αλλά ποιος έχει υπομονή τώρα που έρχεται καλοκαίρι και θες καλές φωτό???

 

ούτε κατά διάνοια να πάρω ακριβό κινητό σε παραλία, μόνο παλιατζούρες, το νερό και η άμμος είναι επικίνδυνα :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

Τελικα θα μου γινει επιστροφη χρηματων και ειδη σε λιγο θα παραγγειλω απο αλλο καταστημα..

(θελω και την γνωμη σας για το ποιο να πρωτημισω).οποιοσ αγορασε προσφατα και ηταν ολα καλα ας μου πει εστω με πμ.

Λοιπον το καταστημα μου ειπε οτι η συσκευη δεν εχει κανενα προβλημα ,εχει κανονικα εγγυηση,και το λογισμικο αλλαχτηκε στο εργοστασιο.Κατασκευαστικε για αυστρια,ΔΕΝ ειναι braded μου ειπαν.τωρα δεν ξερω τι ν α πω και απο την στιγμη που μου ειπαν να μου επιστρεψουν τα χρηματα δεν εδωσα και πολυ σημασια στα λεγομενα.

απο μενα θα παρουν μια καλη αξιολογηση που παρολη την ταλαιπωρια θα παρω τα χρηματα μου.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

Τελικα θα μου γινει επιστροφη χρηματων και ειδη σε λιγο θα παραγγειλω απο αλλο καταστημα..

(θελω και την γνωμη σας για το ποιο να πρωτημισω).οποιοσ αγορασε προσφατα και ηταν ολα καλα ας μου πει εστω με πμ.

Λοιπον το καταστημα μου ειπε οτι η συσκευη δεν εχει κανενα προβλημα ,εχει κανονικα εγγυηση,και το λογισμικο αλλαχτηκε στο εργοστασιο.Κατασκευαστικε για αυστρια,ΔΕΝ ειναι braded μου ειπαν.τωρα δεν ξερω τι ν α πω και απο την στιγμη που μου ειπαν να μου επιστρεψουν τα χρηματα δεν εδωσα και πολυ σημασια στα λεγομενα.

απο μενα θα παρουν μια καλη αξιολογηση που παρολη την ταλαιπωρια θα παρω τα χρηματα μου.

Μια που θα τα πάρεις πίσω κράτα τα καλύτερα και ξέχνα το το ρημάδι,από skroutz αν το πάρεις είναι ρισκο ακόμα και αν σου πει κάποιος το πήρε χθες unbranded σε συγκεκριμμένο μαγαζί σήμερα μπορεί να σου κάτσει πάλι φόλα....;):confused:.

Καλύτερα να βρεις να πουλαει κάποιος στο insomnia σφραγισμένο από Wind πχ.(απο επιδότηση και είναι και unbranded-οχι Cosmote γιατί είναι branded) παρά να ρισκάρεις πάλι και αντε ξαναμανά να τρέχεις,σκέψου το καλά;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

Τελικα θα μου γινει επιστροφη χρηματων και ειδη σε λιγο θα παραγγειλω απο αλλο καταστημα..

 

βιάζεσαι τόσο να πάρεις οπωσδήποτε το S6?

Link to comment
Share on other sites

βιάζεσαι τόσο να πάρεις οπωσδήποτε το S6?

 

ναι φυσικα και το βιαζομαι..αυριο πρεπει να το εχω !

εκλεισα ενα 24ωρο με ασπρομαυρο τηλεφωνο και ειδη ειναι πολυ!:wacko:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

Τελικα θα μου γινει επιστροφη χρηματων και ειδη σε λιγο θα παραγγειλω απο αλλο καταστημα..

(θελω και την γνωμη σας για το ποιο να πρωτημισω).οποιοσ αγορασε προσφατα και ηταν ολα καλα ας μου πει εστω με πμ.

Λοιπον το καταστημα μου ειπε οτι η συσκευη δεν εχει κανενα προβλημα ,εχει κανονικα εγγυηση,και το λογισμικο αλλαχτηκε στο εργοστασιο.Κατασκευαστικε για αυστρια,ΔΕΝ ειναι braded μου ειπαν.τωρα δεν ξερω τι ν α πω και απο την στιγμη που μου ειπαν να μου επιστρεψουν τα χρηματα δεν εδωσα και πολυ σημασια στα λεγομενα.

απο μενα θα παρουν μια καλη αξιολογηση που παρολη την ταλαιπωρια θα παρω τα χρηματα μου.

Δεν χρειάζεται βιασύνη.

Πάρε τηλέφωνο σε αρκετα μαγαζιά και ρωτάς αν έχουν undranded συσκευη και αν σε διαβεβαιώσουν απόλυτα οτι unbranded ειναι, τότε παραγγέλνεις.

Αλλα τους τονίζεις οτι αν κάνουν λάθος το επιστρέφεις πίσω επιτόπου.

Ετςι ωςτε μην ταλαιπωρηθείς ξανα.

 

Και εγω εχω μείνει οχι μια ημέρα αλλα και 10 ημέρες με 35 ευρω dambphone εως παραλάβω απο αντιςτοιχη ταλαιπωρία στο παρελθόν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως ξαναειπα εγω απο KAIZERSHOP ψωνισα ... πριν 3 μερες κ ολα κομπλε. UNBRADED Αυστριακο ,... κ τσεκαρισμενο απο samsung HELLAS για το τυπικο της υποθεσης .! Ενταξει θα μπορουσαν λιγο καλητερα στο λεγειν με τους παλατες ... κανενα χαμογελο κανενα ευχαριστουμε (κοτζαμ στο 600αρι δεν ειναι κ λιγα τετοιες εποχες ...) ....αλλα για αγορα πηγα οχι για παντρεια .. ! :lol: Edited by NOTHS77
Link to comment
Share on other sites

Οπως ξαναειπα εγω απο KAIZERSHOP ψωνισα ... πριν 3 μερες κ ολα κομπλε. UNBRADED Αυστριακο ,... κ τσεκαρισμενο απο samsung HELLAS για το τυπικο της υποθεσης .! Ενταξει θα μπορουσαν λιγο καλητερα στο λεγειν με τους παλατες ... κανενα χαμογελο κανενα ευχαριστουμε (κοτζαμ στο 600αρι δεν ειναι κ λιγα τετοιες εποχες ...) ....αλλα για αγορα πηγα οχι για παντρεια .. ! :lol:

 

H samsung μπορεσε να σου πει αν ειναι branded η οχι?

σε συνομιλια μου παλι σημερα για να τσεκαρουμε χωρα μιας συσκευης απο open365 ,μου ειπαν ειναι αυστριακο.

σε επομενη ερωτηση μου αν μπορουσαν να μου πουν αν ειναι branded,δεν ηξεραν δεν ειχαν την δυνατοτιτα να μου το πουν.

απορω παντως πως γινεται αυστριακο unbranded αφου δεν υπαρχει στο sammobile τετοιο firmware.ολα τα αυστριακα ειναι branded.

δες και μονος σου. http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/

ο μονος ασφαλες και 100% συγουρος τροπος για να δεις ποιο ειναι το μαμα λογισμικο για το τηλεφωνο σου ειναι να δωσεις SM-G920 στο kies και στην συνεχεια τον σειριακο αριθμο της samsoung συσκευης σου.

εμενα παντως αυτοι στην samsung hellas δεν μου ακουστικαν απο το τηλεφωνο να "το χουν" το θεμα.

 

 

sorry τωρα ειδα οτι στο o υπαρχει το open austria.

δικιο εχεις!!

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

H samsung μπορεσε να σου πει αν ειναι branded η οχι?

σε συνομιλια μου παλι σημερα για να τσεκαρουμε χωρα μιας συσκευης απο open365 ,μου ειπαν ειναι αυστριακο.

σε επομενη ερωτηση μου αν μπορουσαν να μου πουν αν ειναι branded,δεν ηξεραν δεν ειχαν την δυνατοτιτα να μου το πουν.

απορω παντως πως γινεται αυστριακο unbranded αφου δεν υπαρχει στο sammobile τετοιο firmware.ολα τα αυστριακα ειναι branded.

δες και μονος σου. http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/

ο μονος ασφαλες και 100% συγουρος τροπος για να δεις ποιο ειναι το μαμα λογισμικο για το τηλεφωνο σου ειναι να δωσεις SM-G920 στο kies και στην συνεχεια τον σειριακο αριθμο της samsoung συσκευης σου.

εμενα παντως αυτοι στην samsung hellas δεν μου ακουστικαν απο το τηλεφωνο να "το χουν" το θεμα.

 

 

sorry τωρα ειδα οτι στο o υπαρχει το open austria.

δικιο εχεις!!

 

Ημερομηνία Χώρα / Carrier Εκδοχή PDA CSC Kies

24/04/2015 Ανοίξτε Αυστρία 5.0.2 G920FXXU1AOCV G920FATO1AOCN ... Ναι φιλε την εψαξα αρκετα σου λεω .... μετα ειναι κ θεμα τυχης .... τι να πω ... !

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο πλέον τα πολυ όμορφα σκούρο πράσινο και μπλε για s6 edge/s6 σύμφωνα με την Samsung.

Ειδικά το μπλε στο s6 ειναι με διαφορά το ομορφότερο χρώμα.

http://www.androidauthority.com/galaxy-s6-edge-blue-green-availability-608898/

 

The gorgeous blue and green versions of the Galaxy S6/Edge are finally available

 

http://cdn01.androidauthority.net/wp-content/uploads/2015/03/samsung-galaxy-s6-color-comparison-aa-14-710x399.jpg

 

και εγω βλεπω οτι το μπλε ειναι φοβερο..το εχει παρει καποιος να μας πει?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τι εχετε παθει ολοι με τα branded και τα unbranded;Εγω αγορασα πριν 2 εβδομαδες το s6 edge Ιταλικο Vodafone και πηρα πολυ ποιο γρηγορα το δευτερο update απο unbranded αυσκευες.Στο κατω κατω αμα δεις οτι η συσκευη αργη να παρει update του φλασαρεις μια αλλη rom και τελειωνει το θεμα.Στο service ποσως τους ενδιαφερει αυτο το ποιο σημαντικο που κοιτανε ειναι αν εχει γινει root η συσκευη.Κατι ακομα μην διυλίζετε τον κώνωπα κατανταει κουραστικο απλα χαρειτε αυτη την καταπληκτικη συσκευη. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Το 90% των note 4 που πέρασαν από τα χέρια μου (άλλαξα καμιά δεκαριά - άρρωστος χομπιστας γαρ) είχαν διπλή ταινία. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση όλα αυτά να ήταν χρησιμοποιημενα, refurbished κλπ κλπ, όπως πολύ λανθασμένα συντηρουνται μπόλικοι αστικοι μύθοι εδώ στο φορουμ...

Ο έλεγχος στο τελωνείο δεν πείθει σαν σενάριο, αλλά από την εμπειρία μου δεν υπάρχει περίπτωση τα περισσότερα από αυτά να ήταν used κάπου, κάπως, κάποτε...

Για τα branded την άποψή μου την είπα.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

μέσα σε έναν μήνα έχει ήδη πέσει 2 κατοστάρικα. στο Kaizershop μιας και έχει γίνει θέμα, βλέπω πως είναι TIM Branded

 

Έχει και ένα με 569 € που λογικά δεν θα είναι

http://www.kaizershop.gr/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1/samsung-65/samsung-g920f-galaxy-s6-32gb-black-eu

Link to comment
Share on other sites

Το 90% των note 4 που πέρασαν από τα χέρια μου (άλλαξα καμιά δεκαριά - άρρωστος χομπιστας γαρ) είχαν διπλή ταινία. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση όλα αυτά να ήταν χρησιμοποιημενα, refurbished κλπ κλπ, όπως πολύ λανθασμένα συντηρουνται μπόλικοι αστικοι μύθοι εδώ στο φορουμ...

Ο έλεγχος στο τελωνείο δεν πείθει σαν σενάριο, αλλά από την εμπειρία μου δεν υπάρχει περίπτωση τα περισσότερα από αυτά να ήταν used κάπου, κάπως, κάποτε...

Για τα branded την άποψή μου την είπα.

Γιατι ειχαν ομως διπλη ταινια φιλε?

 

Και απο την στιγμη που ειχαν διπλη ταινια δεν σου μπαινουν υποψιες?

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου για τα καταστήματα του skroutz είναι ότι κατά 99.9% θα είναι μεταχειρισμένο.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου για τα καταστήματα του skroutz είναι ότι κατά 99.9% θα είναι μεταχειρισμένο.

 

Λάθος λέξη...ανακατασκευη θα Είναι...βέβαια Και Αυτό Ένα είδος μεταχειρισμένου Είναι Αλλά....

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λάθος λέξη...ανακατασκευη θα Είναι...βέβαια Και Αυτό Ένα είδος μεταχειρισμένου Είναι Αλλά....

Δεν θα το ελεγε στο phone info παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου για τα καταστήματα του skroutz είναι ότι κατά 99.9% θα είναι μεταχειρισμένο.

Η άποψη σου είναι τελείως αυθαίρετη και δεν βασίζεται σε πραγματικά στοιχεία. Είναι απλή υπόθεση, χωρίς ουσιαστικά κριτήρια.

Λάθος λέξη...ανακατασκευη θα Είναι...βέβαια Και Αυτό Ένα είδος μεταχειρισμένου Είναι Αλλά....

Πως είναι δυνατόν να προλαβαινουν να ανακατασκευαζονται ΤΟΣΕΣ συσκευές ΤΟΣΟ γρήγορα, αμέσως μετά την κυκλοφορία τους;

Και πως γίνεται η αντιπροσωπία να μη γνωρίζει τίποτα γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο θα το εχω αυριο σε ασπρο.θα ενημερωσω τι ειναι!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

αυτο θα το εχω αυριο σε ασπρο.θα ενημερωσω τι ειναι!

Πιστευω οτι θα είναι ΟΚ,το μαγαζί αυτό είναι σωστό 99%;)

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη σου είναι τελείως αυθαίρετη και δεν βασίζεται σε πραγματικά στοιχεία. Είναι απλή υπόθεση, χωρίς ουσιαστικά κριτήρια.

 

Η άποψη μου δεν είναι καθόλου αυθαίρετη.

Για να το λέω έχω βάσεις στηρίγματα και αποδείξεις.

Τώρα αν Εσύ έχεις δική σου άποψη Καλά κάνεις και την έχεις.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Με αυτα που διαβαζουμε εδω μεσα περι skroutz θα μας τρελανουν,Η μονη φορα που εχω πετυχει διπλη ταινια σε συσκευη ηταν σε ενα Nokia N97 το οποιο οντος ηταν και χρησιμοποιημενο απο τοτε ολα μια χαρα με ζελατινες μονη ταινια ασφαλειας και παντα με την σωστη rom πανω.Να προσεχετε απο ποια καταστηματα αγοραζεται συσκευες μην κοιτατε παντα το ποιο φτηνο μαγαζι το οποιο ειναι πρωτο πρωτο π.χ το birdphone η kaizershop οπως επισης ενα ποιο προσφατο το Stechi ειναι αψογοι επαγγελματιες δεν γινεται να τους περνει η μπαλα ολους.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι, θα προτιμησω το eshop για πολλους λογους.

Αρχικα, γιατι εχει καταστημα Θεσσ/νικη που μπορεις να πας και να το παρεις κ πριν πληρωσεις να το τσεκαρεις οτι ειναι οκ το κουτι. Δευτερον, εχει αμεση αντικατασταση συσκευης λογω οτι εχει σερβις ενα καταστημα τους και παιρνεις επιτοπου καινουργια και τελος, εχω παρει παρα πολλα απο τα eshop και δεν ειχα ποτε προβλημα και παντα οτι χρειαζομουν, το ειχα.

 

Χιλιες φορες να δωσω 670 ευρω και να ειναι ολα καλα και να εχω και το after sale, παρα να περναω τετοιες καταστασεις απο τα διαφορα καταστηματα του σκρουτζ..

http://www.e-shop.gr/kinito-samsung-galaxy-s6-g920-32gb-black-gr-p-TEL.002676

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, διαβάζοντας εδώ μέσα για το θέμα του branded ,προβληματιστηκα για ένα συμβάν που είχα παλαιότερα με κινητό από γνωστό σκρουτζομαγαζο. Το κινητό το ήταν ένα galaxy s3. Ενώ το πήρα και το "ξεσφραγισα ",μετά από 3 εβδομάδες ήρθε αναβάθμιση OTA. Την έκανα και αμέσως μετά το κινητό κλείδωσε. .Δεν μου αναγνωριζε καμία κάρτα sim. Και σε 3 μέρες εγώ έπρεπε να φύγω Γερμανία. Όπως καταλαβαίνετε ποτέ δεν έβγαλα άκρη με το κατάστημα, καθώς μου ζητούσαν να στείλω πίσω το κινητό. Κάτι που δεν έκανα γιατί έπρεπε να πάω εξωτερικό. Τους ζητούσα έστω να μου πουν που είναι κλειδωμένο αλλά τίποτα .και διαβάζοντας τώρα αυτά, έριξα μία ματιά στο κουτί του. Και όντως είχε 2 αυτοκόλλητα. Γι αυτό προσοχή. ..http://docs.google.com/file/d/0B1VuXZ1GT1NjSjdpdkFlcmZCb0E/edit?usp=docslist_api Edited by sakis671989
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...