Jump to content

[Microsoft Lumia] Φήμες και μελλοντικά μοντέλα


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά εγώ αυτό βλέπω πως λένε ότι θα σταματήσει. Νομίζω πως η ιστορία με τα Surface είναι κάτι σαν η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Τι θα φτιάξουν ένα smartphone super hi end καλύτερο και του HP x3 με 1000 € για λίγους και θα είναι όλα καλά όπως το παραμύθι; οχι γιατί το είδαμε με το 950 (ναυαρχίδα) πολύ καλό κινητό και σε μισό χρόνο από 650€ αν θυμάμαι καλά τώρα είναι 250€ και δεν το παίρνει κανείς γιαυτό θα πέσει πολύ ακόμα και δεν ξέρω ποιος θα το πάρει. Το ξέρω από τώρα ότι διαφωνείς αλλά το παιχνίδι το έχασε η MS εδώ και καιρό στις συσκευές κάτω από 7"

 

Σύμφωνα με πληροφορίες που λέγεται ότι έρχονται από υπάλληλο της Microsoft, η εταιρεία σκοπεύει να σταματήσει τις πωλήσεις των Lumia smartphones μέσα στον Δεκέμβριο

 

Εγώ δεν λέω ότι θα πετύχει (ή όχι) αλλα τι θέλει να κάνει.

Όπως λες κι εσύ (ο υπάλληλος συγκεκριμένα) τα Lumia θα σταματήσουν. Όχι τα Windows mobile όπου η ιδια η ns έχει προαναγγείλει ότι κάτι ετοιμάζει. Και σου λέω από τώρα πως δεν την νοιάζει αν θα πετύχουν τα surface phones ως συσκευή (να κερδίσουν από τις πωλήσεις) αλλά για να προσέξει τον κόσμο στα Windows mobile και μετά ας αγοράζουν πχ και lg. Το κραχτη δημιουργούν. Δες στα ταμπλετ πόσες συσκευές ξεφύτρωσαν με το λειτουργικό της.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 322
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και το θυμήθηκα, η συγκεκριμένη κίνηση είναι συνέχειας του παρακάτω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=439816

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό καταργεί τα Lumia! Θα φτιάξει δικια της συσκευή η οποια δεν θα έχει τα προβλήματα των Lumia με τα 10αρια. Ακόμα κι αυτά που είναι υποτιθέμενα συμβατά με τα 10! Θα δώσει εκεί και το firmware και όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε τώρα με τα Lumia, θα εξαλειφθούν! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό καταργεί τα Lumia! Θα φτιάξει δικια της συσκευή η οποια δεν θα έχει τα προβλήματα των Lumia με τα 10αρια. Ακόμα κι αυτά που είναι υποτιθέμενα συμβατά με τα 10! Θα δώσει εκεί και το firmware και όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε τώρα με τα Lumia, θα εξαλειφθούν! ;)

Και μετά η πριγκίπισσα παντρεύτηκε το αγροτόπαιδο και κάνανε πολλούς απογόνους!

Θα φτιάξει δικιά της συσκευή...; Τα λουμια ποιανού είναι βρε εβρις; Κατέβα από το σύννεφο...

Link to comment
Share on other sites

Και μετά η πριγκίπισσα παντρεύτηκε το αγροτόπαιδο και κάνανε πολλούς απογόνους!

Θα φτιάξει δικιά της συσκευή...; Τα λουμια ποιανού είναι βρε εβρις; Κατέβα από το σύννεφο...

Έχουν ίχνη από Nokia! ;) Η ονομασία άλλαξε μόνο...

Το 650 ήταν το τελευταίο εξ αυτών!

Σύννεφα υπάρχουν για όλους! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κανένα ίχνος δεν έχουν,πέρα από το όνομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γι αυτό καταργεί τα Lumia! Θα φτιάξει δικια της συσκευή η οποια δεν θα έχει τα προβλήματα των Lumia με τα 10αρια. Ακόμα κι αυτά που είναι υποτιθέμενα συμβατά με τα 10! Θα δώσει εκεί και το firmware και όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε τώρα με τα Lumia, θα εξαλειφθούν! ;)

 

Κάπου το έχεις κάνει λίγο σενάριο στο μυαλό σου.

Τα λες πολύ όμορφα(χωρίς ειρωνείες)αλλά είναι δικό σου απόσταγμα όλο αυτό,που έχει μικρή σχέση με την πραγματικότητα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανένα ίχνος δεν έχουν,πέρα από το όνομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάπου το έχεις κάνει λίγο σενάριο στο μυαλό σου.

Τα λες πολύ όμορφα(χωρίς ειρωνείες)αλλά είναι δικό σου απόσταγμα όλο αυτό,που έχει μικρή σχέση με την πραγματικότητα.

Ποια είναι η πραγματικότητα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πραγματικότητα;

 

Δεν την ξέρουμε ακόμα,αλλά απέχει αρκετά από αυτό που λες.

τα Surface,θα είναι η συνέχεια,έχει γραφτεί εδώ πολλές φορές και θα φανεί αν γίνει και πράξη.

Τα υπόλοιπα για ασυμβατότητες,firmaware και τα ρέστα,είναι δικά σου λόγια.

Και ένα τελευταίο.

Τα Lumia είναι της Microsoft.Τα αγόρασε από την Nokia Και end of story.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξέρουμε ακόμα,αλλά απέχει αρκετά από αυτό που λες.

τα Surface,θα είναι η συνέχεια,έχει γραφτεί εδώ πολλές φορές και θα φανεί αν γίνει και πράξη.

Τα υπόλοιπα για ασυμβατότητες,firmaware και τα ρέστα,είναι δικά σου λόγια.

Και ένα τελευταίο.

Τα Lumia είναι της Microsoft.Τα αγόρασε από την Nokia Και end of story.

Ναι, γι αυτό είμαστε γεμάτοι προβλήματα με τα 10! Ενώ στα 8.1 δεν είχες τόσα πολλά θέματα με το λειτουργικό! Δεν είμαι και τόσο μακριά νομίζω! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι αυτό είμαστε γεμάτοι προβλήματα με τα 10! Ενώ στα 8.1 δεν είχες τόσα πολλά θέματα με το λειτουργικό! Δεν είμαι και τόσο μακριά νομίζω! ;)

 

Άσχετο το ένα με το άλλο.

Είναι δικό σου συμπέρασμα.

Και είμαστε και εκτός θέματος,οπότε φτάνει ως εδώ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, αλλά θα βγει ρε παιδιά επιτέλους ποτέ, το ρημάδι το Surface ???

Πήγαμε για ένα χρόνο στο iPhone 6, βγαίνει το 7 και ακόμα . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, αλλά θα βγει ρε παιδιά επιτέλους ποτέ, το ρημάδι το Surface ???

Πήγαμε για ένα χρόνο στο iPhone 6, βγαίνει το 7 και ακόμα . . .

Παραμένει φήμη και είναι για το 2017 όχι τώρα!

Στις φήμες είναι και η εγκατάλειψη των Lumia!

Ο συνδυασμός από τις δύο φήμες ταιριάζει. Οπότε κατ' εμέ μάλλον θα πραγματοποιηθούν και οι δύο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, αλλά θα βγει ρε παιδιά επιτέλους ποτέ, το ρημάδι το Surface ???

Πήγαμε για ένα χρόνο στο iPhone 6, βγαίνει το 7 και ακόμα . . .

 

Προσωπική μου αίσθηση είναι πως κάπου αρχες του '17 θα έχουμε νέα του....

Το ζητούμενο όμως είναι τι περιμένεις από το surface phone.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ετοιμάσουν και κάτι καλό στο λειτουργικό δεν έχει νόημα να βγάλει το Surface Phone και απλά να το κάψει... Αν το λειτουργικό δεν έχει εφαρμογές, native υποστήριξη για πενάκι, να επιτρέψει η σταθερότητα των 8.1 κτλ κτλ τι να το κάνω το Surface... Τι θα ήταν η σειρά Note χωρίς τις εφαρμογές που υποστηρίζουν πένα και όλο το store του Android? Μια παντόφλα με πένα...

 

Καλύτερα να μην το βγάλει καθόλου γιατί θα στιγματίσει και ένα brand που έχει ανέβει πολύ μετά τις επιτυχίες των Surface Pro 3/4 και Surface Book και προσωπικά θέλω να συνεχίσει να προσφέρει στην αγορά ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε tablet/PC...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου αίσθηση είναι πως κάπου αρχες του '17 θα έχουμε νέα του....

Το ζητούμενο όμως είναι τι περιμένεις από το surface phone.

 

Θα σου και εγώ την γνώμη μου....λογικά θα είναι κάτι μεγάλο σαν μέγεθος (5,5) με πολύ καλά σπεκς ίσως ακόμα πολύ καλή κάμερα αν δεν χάλασε η συνταγή μετά την αποχώριση του μπαμπά του pureview και όμορφο του στυλ 650. αλλά θα είναι για λίγους γιατί βλέπω τιμή κοντά στα 1000€ και για κάποιον που δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις ας πούμε για office,continuum και business γενικά και οχι για pokemon! αν βλέπω επιτυχία;;; όχι γιατί το Win10 σχεδόν 1 χρόνο μετά είναι ακόμα φτωχο και ο ψαγμένος με λεφτά θα πάρει iPhone/galaxy…s8 (σίγουρα θα βγει το s8 μέχρι τότε) αρα θα δούμε την πορεία του 950 σε επανάληψη

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο ότι το Surface Phone θα το βγάλουν με την έλευση και της Redstone 2. Εκεί θα δούμε πολύ καλύτερα πράγματα πιστεύω.

Ούτε είναι τυχαία και η ίδια η Redstone 2! Κάτι έπρεπε να ήξεραν και την έβγαλαν!

Θα σου και εγώ την γνώμη μου....λογικά θα είναι κάτι μεγάλο σαν μέγεθος (5,5) με πολύ καλά σπεκς ίσως ακόμα πολύ καλή κάμερα αν δεν χάλασε η συνταγή μετά την αποχώριση του μπαμπά του pureview και όμορφο του στυλ 650. αλλά θα είναι για λίγους γιατί βλέπω τιμή κοντά στα 1000€ και για κάποιον που δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις ας πούμε για office,continuum και business γενικά και οχι για pokemon! αν βλέπω επιτυχία;;; όχι γιατί το Win10 σχεδόν 1 χρόνο μετά είναι ακόμα φτωχο και ο ψαγμένος με λεφτά θα πάρει iPhone/galaxy…s8 (σίγουρα θα βγει το s8 μέχρι τότε) αρα θα δούμε την πορεία του 950 σε επανάληψη

1000€ το Surface Phone; Από πού προκύπτει αυτό;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο ότι το Surface Phone θα το βγάλουν με την έλευση και της Redstone 2. Εκεί θα δούμε πολύ καλύτερα πράγματα πιστεύω.

Ούτε είναι τυχαία και η ίδια η Redstone 2! Κάτι έπρεπε να ήξεραν και την έβγαλαν!

 

1000€ το Surface Phone; Από πού προκύπτει αυτό;

 

Θα σε ρωτήσω χωρίς καμία υπόνοια ειρωνείας,αλλά αυτά που γράφεις εσύ από πού προκύπτουν;

Στο windows central οι φήμες ας πούμε σου "λένε" την τιμή.

Αυτά που γράφεις,δεν τα εχει πουθενά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω κι εγώ την μαντεψιά μου.....

Θα έρθουν 2 ή τρεις το πολύ συσκευες, μία με μεγαλύτερη οθόνη και μία μικρότερη, μικρες διαφορες στο hw, (μια επανάληψη των 950-950xl περίπου), απο hw θα είναι τούμπανα (και βάλε.....) τα υλικά κατασκευής θα είναι τοπ, θα έχουν τα γνωστά καλούδια (pureview, clear black, continuum κλπ) και θα έχουν 1-2 νέα χαρακτηριστικά για λίγο ντόρο (πχ πενάκι το μεγάλο)

τιμές κανένα 900αρι το μεγάλο και 200 κάτω το μικρότερο.

Μπαμ με την έννοια που λένε κάποιοι δεν βλέπω. Ο ρόλος του θα είναι να πέσουν κάποια βλέμματα παραπάνω μήπως και αντιστρέψει το κλίμα. Ένα σπρώξιμο δηλαδή. Μέχρι τότε θα έχουν προστεθεί 3-4 εφαρμογές λόγω ενοποίησης και βλέπουμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο ότι το Surface Phone θα το βγάλουν με την έλευση και της Redstone 2. Εκεί θα δούμε πολύ καλύτερα πράγματα πιστεύω.

Ούτε είναι τυχαία και η ίδια η Redstone 2! Κάτι έπρεπε να ήξεραν και την έβγαλαν!

 

1000€ το Surface Phone; Από πού προκύπτει αυτό;

 

Από την αναλογια που θα είναι στην κατηγορία high end και με το παράδειγμα των Surface tablets. θυμήσου πόσο είχε και το 950xl όταν βγήκε. αν θυμάμαι καλά 750€ αρα το Surface αναμένεται καλύτερο αρα ακριβότερο.

Βρε evris τι σχέση έχει να βγάλει η ms red stone 2,3,4 όταν θα είναι ένα οικοσυστήματα χωρίς εφαρμογές; Αφού και εσύ έχεις γκρίνιαξει κατά καιρούς για τις εφαρμογές γιατί βλέπεις λαμπερό το μέλλον αφού βλέπεις ότι δεν τσουλάει τώρα που σιγά σιγά πάει να κλείσει ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι πως είναι μαντεψιές όπως είπες.

Ούτε καν για τις εφαρμογές δεν μπορείς να πεις σίγουρα.

Είμαστε ήδη πολύ καιρό στο περίμενε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι πως είναι μαντεψιές όπως είπες.

Ούτε καν για τις εφαρμογές δεν μπορείς να πεις σίγουρα.

Είμαστε ήδη πολύ καιρό στο περίμενε.

 

Να σου πω την αλήθεια, εγώ δεν περιμένω κάτι. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος και γουστάρω πολύ την συσκευή μου και το λειτουργικό της. Προσοχή, δεν λέω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο από τα άλλα. Απλά εμένα με ικανοποιεί και μου αρέσει πολύ. Δεν έχω κάποια έλλειψη που να λέω "πότε θα έρθει"....

Υ.Γ. Εννοείται πως θα μαντεύουμε. Ανακοινώσεις θα έχουμε όταν θα υπάρξει κάτι επίσημο (αν υπάρξει δηλαδή). Θυμήσου τι γίνεται όταν ανακοινώνουν κάτι επίσημο και έρχεται μετά από μήνες.....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω κι εγώ την μαντεψιά μου.....

Θα έρθουν 2 ή τρεις το πολύ συσκευες, μία με μεγαλύτερη οθόνη και μία μικρότερη, μικρες διαφορες στο hw, (μια επανάληψη των 950-950xl περίπου), απο hw θα είναι τούμπανα (και βάλε.....) τα υλικά κατασκευής θα είναι τοπ, θα έχουν τα γνωστά καλούδια (pureview, clear black, continuum κλπ) και θα έχουν 1-2 νέα χαρακτηριστικά για λίγο ντόρο (πχ πενάκι το μεγάλο)

τιμές κανένα 900αρι το μεγάλο και 200 κάτω το μικρότερο.

Μπαμ με την έννοια που λένε κάποιοι δεν βλέπω. Ο ρόλος του θα είναι να πέσουν κάποια βλέμματα παραπάνω μήπως και αντιστρέψει το κλίμα. Ένα σπρώξιμο δηλαδή. Μέχρι τότε θα έχουν προστεθεί 3-4 εφαρμογές λόγω ενοποίησης και βλέπουμε.

 

Ωραία πες ότι έχει δίκιο και συμφωνώ και εγώ αλλά ξέρεις τι δεν μπορώ και ούτε θέλω να καταλάβω γιατί πρέπει να γίνει αυτό να αντιστρέψει το κλίμα; γιατι όχι πριν 1,5 χρόνο που είχε 4-5% από την αγορά; τις έλειπε το γλαμουρ όνομα Surface Phone; γιατί δεν το πάλεψε να φέρει κοντά τις developers με το που έβγαλε τα win10 να έχει ο κόσμος με τι να δουλεύει το κινητό και όχι να βγάλει κινητά που τα παρατάει ο κόσμος να πάνε στο android επειδή έχουν εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πες ότι έχει δίκιο και συμφωνώ και εγώ αλλά ξέρεις τι δεν μπορώ και ούτε θέλω να καταλάβω γιατί πρέπει να γίνει αυτό να αντιστρέψει το κλίμα; γιατι όχι πριν 1,5 χρόνο που είχε 4-5% από την αγορά; τις έλειπε το γλαμουρ όνομα Surface Phone; γιατί δεν το πάλεψε να φέρει κοντά τις developers με το που έβγαλε τα win10 να έχει ο κόσμος με τι να δουλεύει το κινητό και όχι να βγάλει κινητά που τα παρατάει ο κόσμος να πάνε στο android επειδή έχουν εφαρμογές.

 

Όπως είπες κι εσύ, έφτασε 3-4% και devs δεν είδε. Οπότε έκανε κάτι άλλο. Προσπάθησε να γεμίσει τον πλανήτη με w10 δίνοντάς τα δωρεά (pc). Μέχρι και πειρατές έγιναν νόμιμοι.... Αυτή ήταν μία αρκετά έξυπνη κίνηση και απαιτούσε γενναιότητα (σκέψου πόσα έχασε απο το δωρεάν....) Όταν τα ποσοστά γίνουν συντριπτικά και οι εφαρμογές του store μπουν στη ζωή της πλειοψηφίας, τότε θα πάρει μπρος και το store.Κι αυτό το λέω με βεβαιότητα. Τότε το μεγάλο μείον του mobile θα έχει σβηστεί. Άρα λοιπόν η ms διάλεξε άλλον δρόμο από αυτόν που εσύ κι εγώ θα της προτείναμε και που δεν βλέπω να πετύχαινε.

Μόνο ο χρόνος θα πει αν έπραξε ορθά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, εγώ δεν περιμένω κάτι. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος και γουστάρω πολύ την συσκευή μου και το λειτουργικό της. Προσοχή, δεν λέω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο από τα άλλα. Απλά εμένα με ικανοποιεί και μου αρέσει πολύ. Δεν έχω κάποια έλλειψη που να λέω "πότε θα έρθει"....

Υ.Γ. Εννοείται πως θα μαντεύουμε. Ανακοινώσεις θα έχουμε όταν θα υπάρξει κάτι επίσημο (αν υπάρξει δηλαδή). Θυμήσου τι γίνεται όταν ανακοινώνουν κάτι επίσημο και έρχεται μετά από μήνες.....

 

Εγώ δεν είμαι ικανοποιημένος,αλλά σε αυτό συμβάλουν οι εφαρμογές.

Δηλαδή αυτές έχω να περιμένω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Φήμες και μελλοντικά μοντέλα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...