Jump to content

[Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xiaomi Mi 20000mAh Mobile Power Bank Quick Charging

 

Ότι καλύτερο κυκλοφορεί... Με Quick Charge μάλιστα και δύο USB εξόδους για να φορτίζεις κι άλλη συσκευή...

 

Το συγκεκριμένο υποστηρίζει Quick Charge 2.0 στην είσοδο μόνο (για να φορτίζεις το ίδιο δηλαδή) και όχι στις 2 USB εξόδους.

Με QC 2.0 και σε είσοδο και σε έξοδο υπάρχει το Xiaomi 10000mAh Both-way QC2.0 Quick Charge Type-C Power Bank

To ride abroad redressing human wrongs, To speak no slander, no, nor listen to it,

To honor his own word as if his god's, To lead sweet lives in purest chastity,

To love one maiden only, And worship her by years of noble deeds...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανένας τον ασύρματο φορτιστή dt-903 ή dt-904?

Ενδιαφέρομαι να τον πάρω από έξω γιατί εδώ δεν υπάρχει.

Αν τον έχει κάποιος φορτίζει επαρκώς γρήγορα?

Δεν θέλω συνέχεια να ζορίζω την μπαταρία με το fast charging του μαμά φορτιστή του 950. Η μπαταρία βράζει μιλάμε

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας τον ασύρματο φορτιστή dt-903 ή dt-904?

Ενδιαφέρομαι να τον πάρω από έξω γιατί εδώ δεν υπάρχει.

Αν τον έχει κάποιος φορτίζει επαρκώς γρήγορα?

Δεν θέλω συνέχεια να ζορίζω την μπαταρία με το fast charging του μαμά φορτιστή του 950. Η μπαταρία βράζει μιλάμε

Μήπως έχεις πρόβλημα με τη μπαταρία και δεν το ξέρεις; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας τον ασύρματο φορτιστή dt-903 ή dt-904?

Ενδιαφέρομαι να τον πάρω από έξω γιατί εδώ δεν υπάρχει.

Αν τον έχει κάποιος φορτίζει επαρκώς γρήγορα?

Δεν θέλω συνέχεια να ζορίζω την μπαταρία με το fast charging του μαμά φορτιστή του 950. Η μπαταρία βράζει μιλάμε

Aπό όλους τους ασύρματους φορτιστές που έχω αγοράσει έχω καταλήξει στον παλιό μου. Μάλιστα έχω πάρει και 2ο για να βρίσκεται.

http://www.skroutz.gr/s/5136364/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-EP-P100I.html

Είναι από τους λίγους που ζεσταίνει ελάχιστα εώς καθόλου το κινητό. Με κάποιους άλλους έβραζε.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πρόβλημα με τη μπαταρία και δεν το ξέρεις; ;)

Τι πρόβλημα να έχω? Η ms τα ******* και στην anniversary.

 

Aπό όλους τους ασύρματους φορτιστές που έχω αγοράσει έχω καταλήξει στον παλιό μου. Μάλιστα έχω πάρει και 2ο για να βρίσκεται.

http://www.skroutz.gr/s/5136364/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-EP-P100I.html

Είναι από τους λίγους που ζεσταίνει ελάχιστα εώς καθόλου το κινητό. Με κάποιους άλλους έβραζε.

 

Παράγγειλα τον dt-903 από Αγγλία.

Δεν με ενδιαφέρει να είναι σούπερ γρήγορη η φόρτιση όπως με μερικούς samsung ή aftermarket wireless chargers.

Αν φορτίζει στις 2,5 ώρες για μένα είναι οκ.

 

To πρόβλημά μου είναι ότι κάθε φορά που συνδέω το κινητό για φόρτιση με τον κανονικό φορτιστή με usb-c, η μοναδική προφανώς λειτουργία του είναι η γρήγορη φόρτιση. Η μπαταρία λογικό είναι να ζεσταίνεται. Πιστεύω ότι με αυτόν τον τρόπο η μπαταρία θα βγει σύντομα ΠΕ (που λέγαμε και στο στρατό :lol:).

Edited by impreza_sti
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας τον ασύρματο φορτιστή dt-903 ή dt-904?

Ενδιαφέρομαι να τον πάρω από έξω γιατί εδώ δεν υπάρχει.

Αν τον έχει κάποιος φορτίζει επαρκώς γρήγορα?

Δεν θέλω συνέχεια να ζορίζω την μπαταρία με το fast charging του μαμά φορτιστή του 950. Η μπαταρία βράζει μιλάμε

 

Παράγγειλα τον dt-903 από Αγγλία.

Δεν με ενδιαφέρει να είναι σούπερ γρήγορη η φόρτιση όπως με μερικούς samsung ή aftermarket wireless chargers.

Αν φορτίζει στις 2,5 ώρες για μένα είναι οκ.

 

To πρόβλημά μου είναι ότι κάθε φορά που συνδέω το κινητό για φόρτιση με τον κανονικό φορτιστή με usb-c, η μοναδική προφανώς λειτουργία του είναι η γρήγορη φόρτιση. Η μπαταρία λογικό είναι να ζεσταίνεται. Πιστεύω ότι με αυτόν τον τρόπο η μπαταρία θα βγει σύντομα ΠΕ (που λέγαμε και στο στρατό :lol:).

 

Δεν ξέρω για τον NOKIA DT-903, εγώ έχω τον Microsoft DT-904 και κάνει αυτό που ζητάς.

 

Επίσης για "πιο νορμάλ φόρτιση" χρησιμοποίησε έναν φορτιστή με αποσπώμενο καλώδιο από προηγούμενο Lumia με 1,5Α ή με 2Α αν έχεις, βάλτου το καλώδιο φόρτισης και δεδομένων usb type-c που έχουν τα 950/950 XL στην συσκευασία τους και θα δεις αισθητή διαφορά στην θερμότητα καθώς θα φορτίζει πιο αργά.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τον NOKIA DT-903, εγώ έχω τον Microsoft DT-904 και κάνει αυτό που ζητάς.

 

Επίσης για "πιο νορμάλ φόρτιση" χρησιμοποίησε έναν φορτιστή με αποσπώμενο καλώδιο από προηγούμενο Lumia με 1,5Α ή με 2Α αν έχεις, βάλτου το καλώδιο φόρτισης και δεδομένων usb type-c που έχουν τα 950/950 XL στην συσκευασία τους και θα δεις αισθητή διαφορά στην θερμότητα καθώς θα φορτίζει πιο αργά.

 

Η πάρε ενα ανταπτορακι με 1-2 ευρω απο mini usb σε type - c και με οποιονδηποτε φορτιστη κανεις την δουλεια σου

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τον NOKIA DT-903, εγώ έχω τον Microsoft DT-904 και κάνει αυτό που ζητάς.

 

Επίσης για "πιο νορμάλ φόρτιση" χρησιμοποίησε έναν φορτιστή με αποσπώμενο καλώδιο από προηγούμενο Lumia με 1,5Α ή με 2Α αν έχεις, βάλτου το καλώδιο φόρτισης και δεδομένων usb type-c που έχουν τα 950/950 XL στην συσκευασία τους και θα δεις αισθητή διαφορά στην θερμότητα καθώς θα φορτίζει πιο αργά.

 

Η πάρε ενα ανταπτορακι με 1-2 ευρω απο mini usb σε type - c και με οποιονδηποτε φορτιστη κανεις την δουλεια σου

 

Ευχαριστώ παλικάρια.

Μάλλον για το εξωτερικό πιο νορμάλ φορτιστή + το καλώδιο δεδομένων θα κάνει την δουλειά μέχρι να έρθει o ασύρματος.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...Θα ήθελα να μου προτείνεται tampered glass για το 950xl που να μην εχει θέμα με το proximity sensor...Γιατί έκανα απόπειρα απο Πλαισιο ενα της Sentio ,πολύ καλή εφαρμογή,αλλα καλυπτε τον sensor και δεν δουλευε το double tap και μαύριζε η οθόνη στην κληση...!!!
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι, θήκη Mozo από την ιστοσελίδα τους έχει αγοράσει κανείς; Σκέφτομαι να αγοράσω με το λευκό δέρμα για το 950, απλά δεν πιστεύω να έχω κανα πρόβλημα με την πληρωμή και αποστολή Ελλάδα, μια και είναι ευρωπαϊκή εταιρεία.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι, θήκη Mozo από την ιστοσελίδα τους έχει αγοράσει κανείς; Σκέφτομαι να αγοράσω με το λευκό δέρμα για το 950, απλά δεν πιστεύω να έχω κανα πρόβλημα με την πληρωμή και αποστολή Ελλάδα, μια και είναι ευρωπαϊκή εταιρεία.

Πλέον ό,τι αγορά έχω κάνει, έχει περάσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τη μαύρη πριν καμιά δεκαριά μέρες από amazon.co.uk 32€ τελική για το 950XL χωρίς κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις, θα δοκιμάσω και στο amazon, απ'οτι φαίνεται είναι αρκετά φθηνότερα.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε για την παρακάτω

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37790&cat=4

Κι αυτή

http://www.e-shop.gr/sandisk-ultra-micro-sdxc-128gb-adapter-sd-sdsqunc-128g-gn6ma-p-PER.576954

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...Θα ήθελα να μου προτείνεται tampered glass για το 950xl που να μην εχει θέμα με το proximity sensor...Γιατί έκανα απόπειρα απο Πλαισιο ενα της Sentio ,πολύ καλή εφαρμογή,αλλα καλυπτε τον sensor και δεν δουλευε το double tap και μαύριζε η οθόνη στην κληση...!!!

 

Εγώ πήρα ένα της x-one για το 950 και είναι πολύ καλό, έχει τρύπα και για το μικρόφωνο κάτω, 2.5d, 9H. Double tap, iris scanner και proximity δεν έχω θέμα,όλα καλά δουλεύουν. Ψιλό δαχτυλιές αφήνει όπως σε όλα τα τζάμια.

Από αντοχή δε ξέρω να σου πω τι λέει αλλά καλό φαίνεται, έχει και βιντεάκια στο youtube που τεστάρουν αντοχή για άλλα μοντέλα.

Στη συσκευασία είχε πανάκι υγρό καθαρισμού, πανάκι στεγνό αλλά όχι μίας χρήσης, σαν αυτό που έχουν τα γυαλιά, αυτοκόλλητα για τη σκόνη και αυτοκόλλητα οδηγούς. Γενικά η συσκευασία ήταν πολύ προσεγμένη από άποψη ποιότητας οπότε υποθέτω και το τζάμι θα είναι καλό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

edit

Από μία αναζήτηση που έκανα δεν το βρίσκω για το XL το Χ-one αλλά έχει ένα άρθρο στο windowscentral για σένα :p

http://www.windowscentral.com/best-tempered-glass-screen-protectors-lumia-950-xl

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασά σήμερα,αλλά είχα ήδη παραγγείλει της Nissin και περιμένω...Ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σου
KTLK
Link to comment
Share on other sites

 

η πρώτη δεν είναι micro sd.

εγώ πάντως θα πήγαινα σε αυτή

 

ή αυτή

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Κώστα έχω την εντύπωση πως η κάρτα μνήμης που έχεις στο πρώτο link δεν θα χωρέσει στο 950! :ninja:

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχω την εντύπωση πως η κάρτα μνήμης που έχεις στο πρώτο link δεν θα χωρέσει στο 950! :ninja:

 

Βασικά για ένα 830 είναι αλλά δεν την πρόσεξα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...Θα ήθελα να μου προτείνεται tampered glass για το 950xl που να μην εχει θέμα με το proximity sensor...Γιατί έκανα απόπειρα απο Πλαισιο ενα της Sentio ,πολύ καλή εφαρμογή,αλλα καλυπτε τον sensor και δεν δουλευε το double tap και μαύριζε η οθόνη στην κληση...!!!

Μόλις μου ήρθε το nilkin amazing H+ pro (0.2mm). Όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τον NOKIA DT-903, εγώ έχω τον Microsoft DT-904 και κάνει αυτό που ζητάς.

 

Επίσης για "πιο νορμάλ φόρτιση" χρησιμοποίησε έναν φορτιστή με αποσπώμενο καλώδιο από προηγούμενο Lumia με 1,5Α ή με 2Α αν έχεις, βάλτου το καλώδιο φόρτισης και δεδομένων usb type-c που έχουν τα 950/950 XL στην συσκευασία τους και θα δεις αισθητή διαφορά στην θερμότητα καθώς θα φορτίζει πιο αργά.

 

 

Ηρθε ο ασυρματος φορτιστης dt-903

Συνδεθηκε με τον υπολογιστη που δινει 2A και σε μια ωρα πηγε απο το 64% στο 89%

Το τηλεφωνο και το pad φορτισης ομως εβραζαν. Ενδιαμεσα σταματουσε η φορτιση και ξαναρχιζε. Προσπαθησα να το συνδεσω μεσω bluetooth και ενω η συζευξη ηταν ενεργη, το προγραμμα "Μικροεφαρμογες" δεν βλεπει τον φορτιστη.

 

Τωρα το φορτιζω απο εξωτερικο φορτιστη τοιχου που δινει 2 A, ολα βραζουν και φορτιση ελαχιστη. Ανεβηκε η μπαταρια 4% και η φορτιση σταματησε. Το ξαναβαζω πανω και αναβοσβηνει γρηγορα δηλωνοντας προβλημα. :mad:

Εχει γεμισει ο τοπος απο αναφορες για προβλημα στην ασυρματη φορτιση του 950 με την anniversary. Υπερθερμανση και ελαχιστη φορτιση.

 

Ξενερωσα εντελως και με την τελευταια καμερα και τα χαλια χρωματα και τωρα αυτο.

Οι μερες της anniversary ειναι μετρημενες. Θα κανω downgrade. Εφυγα απο το android γιατι καθε φορα επρεπε να κανω μεταπτυχιακο για να εχω τηλ με σωστη ρομ.

Παλι τα ιδια.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο ασυρματος φορτιστης dt-903

Συνδεθηκε με τον υπολογιστη που δινει 2A και σε μια ωρα πηγε απο το 64% στο 89%

Το τηλεφωνο και το pad φορτισης ομως εβραζαν. Ενδιαμεσα σταματουσε η φορτιση και ξαναρχιζε. Προσπαθησα να το συνδεσω μεσω bluetooth και ενω η συζευξη ηταν ενεργη, το προγραμμα "Μικροεφαρμογες" δεν βλεπει τον φορτιστη.

 

Τωρα το φορτιζω απο εξωτερικο φορτιστη τοιχου που δινει 2 A, ολα βραζουν και φορτιση ελαχιστη. Ανεβηκε η μπαταρια 4% και η φορτιση σταματησε. Το ξαναβαζω πανω και αναβοσβηνει γρηγορα δηλωνοντας προβλημα. :mad:

Εχει γεμισει ο τοπος απο αναφορες για προβλημα στην ασυρματη φορτιση του 950 με την anniversary. Υπερθερμανση και ελαχιστη φορτιση.

 

Ξενερωσα εντελως και με την τελευταια καμερα και τα χαλια χρωματα και τωρα αυτο.

Οι μερες της anniversary ειναι μετρημενες. Θα κανω downgrade. Εφυγα απο το android γιατι καθε φορα επρεπε να κανω μεταπτυχιακο για να εχω τηλ με σωστη ρομ.

Παλι τα ιδια.

 

Είχα πει σε προηγοούμενο post, ότι ο καλύτερος ασύρματος φορτιστής που πέρασε από τα χέρια μου ήταν ο samsung του note 3. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την anniversary και την ασύρματη φόρτιση. Για την κάμερα δυστυχώς θα συμφωνήσω.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Είχα πει σε προηγοούμενο post, ότι ο καλύτερος φορτιστής που πέρασε από τα χέρια μου ήταν ο samsung του note 3. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την anniversary και την ασύρματη φόρτιση. Για την κάμερα δυστυχώς θα συμφωνήσω.

 

Εννοεις τον ενσυρματο φορτιστη τοιχου?

 

Για μενα οι φορτιστες του 808 (ac50 νομιζω) και ο ac10 της nokia.

Ειδικα ο δευτερος παροτι στα χαρτια θεωρειται μικρος, μπορει να φορτισει οτιδηποτε σε πολυ αποδεκτους χρονους χωρις να ιδρωσει! Απλα ειναι μονο usb micro.

Δυστυχως εχω χασει αυτον του 808 για να τον δοκιμαζα με τον dt903

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τον ενσυρματο φορτιστη τοιχου?

 

Για μενα οι φορτιστες του 808 (ac50 νομιζω) και ο ac10 της nokia.

Ειδικα ο δευτερος παροτι στα χαρτια θεωρειται μικρος, μπορει να φορτισει οτιδηποτε σε πολυ αποδεκτους χρονους χωρις να ιδρωσει! Απλα ειναι μονο usb micro.

Δυστυχως εχω χασει αυτον του 808 για να τον δοκιμαζα με τον dt903

 

Γιατί δεν το φορτίζεις με τον μαμά φορτιστή. Σφαίρα φόρτιση, 0%->100% σε 1:10....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...