Jump to content

[Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλώδιο που έχεις είναι type c και από τις 2 μεριές;

 

Ναι. Μπαίνει στην Type-C υποδοχή του φορτιστή και δίνει κανονικά 3A. Εφόσον πάρεις αυτόν τον φορτιστή, ή άλλον που να έχει Type-C υποδοχή, θα πάρεις και C-to-C καλώδιο.

 

Ο φορτιστής να κοιτάξεις να έχει πιστοποίηση τουλάχιστον Quickcharge 2.0 (QC2.0). Αυτός έχει QC3.0 όπως βλέπεις, οπότε σε καλύπτει και μελλοντικά.

 

Υπόψιν, τη γρήγορη φόρτιση την καταλαβαίνεις όταν είσαι χαμηλά (κάτω από το 50%). Από εκεί και πάνω το κινητό περιορίζει από μόνο του το ρεύμα που τραβά για να μην κάνει ζημιά στην μπαταρία. Αυτό θα το δεις και όταν το φορτίζεις στο σπίτι.

Edited by aphonos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ ευχαριστώ. Όσον αφορα για μικρό καλώδιο βρήκα αυτό http://www.amazon.co.uk/Upgraded-TeckNet-Transfer-Chromebook-Supported/dp/B0130BAH1M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1454071699&sr=8-1&keywords=%5BUpgraded+V1.1%5D+TeckNet%C2%AE+USB+3.0+Type+C+%28USB-C%29+to+Type+A+%28USB-A%29+15CM+%280.49+feet%29+Fast+Chargi

 

Αλλα δεν ξέρω αν είναι συμβατό. Έστειλα μειλ στην εταιρεία και περιμένω απάντηση.

 

Και κάτι τελευταίο, από το amazon μπορούμε να ψωνίσουμε κανονικά; το γερμανικό τα φέρνει πιο γρήγορα;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Όσον αφορα για μικρό καλώδιο βρήκα αυτό http://www.amazon.co.uk/Upgraded-TeckNet-Transfer-Chromebook-Supported/dp/B0130BAH1M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1454071699&sr=8-1&keywords=%5BUpgraded+V1.1%5D+TeckNet%C2%AE+USB+3.0+Type+C+%28USB-C%29+to+Type+A+%28USB-A%29+15CM+%280.49+feet%29+Fast+Chargi

 

Αλλα δεν ξέρω αν είναι συμβατό. Έστειλα μειλ στην εταιρεία και περιμένω απάντηση.

 

Και κάτι τελευταίο, από το amazon μπορούμε να ψωνίσουμε κανονικά; το γερμανικό τα φέρνει πιο γρήγορα;

 

Αυτό είναι A-to-C. Δεν είπαμε ότι θέλεις C-to-C;

Από το Amazon πήρα και το 950XL και όλα τα περιφερειακά (από ιταλικό και γερμανικό) και περιέργως δεν με έκοψε λόγω capital controls. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Το γερμανικό τα στέλνει σε μια μέρα αν τα έχει διαθέσιμα. Και έχει και επιλογή στα αγγλικά, δεν χρειάζεται να μπλέκεις με Google Translate.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάλι. Θέλω και το a to c.

 

A-to-C έχεις ήδη. Για να πάρεις το maximum στη φόρτιση θέλεις C-to-C (με την προϋπόθεση ότι ο φορτιστής σου έχει θύρα Type C).

Link to comment
Share on other sites

A-to-C έχεις ήδη. Για να πάρεις το maximum στη φόρτιση θέλεις C-to-C (με την προϋπόθεση ότι ο φορτιστής σου έχει θύρα Type C).

 

 

 

Θέλω και δεύτερο εφεδρικό. Επίσης με αυτόν τον φορτιστή μπορώ να φορτίσω φαντάζομαι και με micro Usb καλώδιο που έχω το 640;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε που θα βρουμε λευκο original back cover για το lumia 950 xl?

Εγώ έχω πάρει στο δικό μου Lumia 640XL λευκό, μιας και το αγόρασα σε μαύρο, από κατάστημα Nokia στην Πάτρα που είμαι, με κόστος 12 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι A-to-C. Δεν είπαμε ότι θέλεις C-to-C;

Από το Amazon πήρα και το 950XL και όλα τα περιφερειακά (από ιταλικό και γερμανικό) και περιέργως δεν με έκοψε λόγω capital controls. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Το γερμανικό τα στέλνει σε μια μέρα αν τα έχει διαθέσιμα. Και έχει και επιλογή στα αγγλικά, δεν χρειάζεται να μπλέκεις με Google Translate.

καλησπερα

μολις σημερα τα παρηγγειλα και μου εβγαλε σε 15 μερες. Ειναι λογικο??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μολις σημερα τα παρηγγειλα και μου εβγαλε σε 15 μερες. Ειναι λογικο??

 

Γιατί να μην είναι; Τότε θα το έχουν διαθέσιμο. Το γράφει και πριν παραγγείλεις, κοίτα το άλλη φορά πριν κάνεις την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα αλλα δεν μπορεσα να το βρω. Πάντως οταν αλλαξα σε express παραδοση, ο χρονος μειωθηκε τις 5 ημερες.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ποια micro SD προτεινετε για το Lumia 950 ; η Samsung pro τι λέει;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή επιλογή, όπως και γενικότερα είναι καλή επιλογή οι κάρτες με ταχύτητα εγγραφής πάνω από 30MB/s (σημαντικό στοιχείο για την σωστή εγγραφή βίντεο με ανάλυση 1080p και πάνω). Το μόνο που με χαλάει με Samsung, Toshiba και Lexar είναι ότι δεν προσφέρουν εγγύηση εφ' όρου ζωής...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή επιλογή, όπως και γενικότερα είναι καλή επιλογή οι κάρτες με ταχύτητα εγγραφής πάνω από 30MB/s (σημαντικό στοιχείο για την σωστή εγγραφή βίντεο με ανάλυση 1080p και πάνω). Το μόνο που με χαλάει με Samsung, Toshiba και Lexar είναι ότι δεν προσφέρουν εγγύηση εφ' όρου ζωής...

 

 

 

Οκ , ευχαριστώ. Την παρήγγειλα ήδη.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Για το 950 έχω παραγγείλει αυτό

 

http://www.amazon.de/gp/product/B01697BKHY?ref_=pe_386171_37038021_TE_3p_dp_1

΄

Θα βρω και μια flip cover για τις εξορμήσεις σε θάλλασα βουνα και είμαι οκ...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μηπως ξερει καποιος που μπορω να αγορασω μαυρο καπακι για να αλλαξω το ασπρο που εχει το Lumia 950XL; Edited by niotheros
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μηπως ξερει καποιος που μπορω να αγορασω μαυρο καπακι για να αλλαξω το ασπρο που εχει το Lumia 950XL;

 

 

 

Πανε σε καποιο Nokia Care,γυρω στα 10€ κανει το καπακι.Αλλαξα προσφατα στο 535 μου.

 

Καλησπερα,θα ηθελα να προτεινετε μια καλη καρτουλα μνημης.16GB κατα προτιμηση και class 10.Μεχρι 15€ ποια αξιζει;

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πανε σε καποιο Nokia Care,γυρω στα 10€ κανει το καπακι.Αλλαξα προσφατα στο 535 μου.

 

Καλησπερα,θα ηθελα να προτεινετε μια καλη καρτουλα μνημης.16GB κατα προτιμηση και class 10.Μεχρι 15€ ποια αξιζει;

Kingston με 45MB/s στα 12€ απο πρώην Nokia care! Φυσικά class 10 με 16GB.

Edit: Μια και είσαι απο Θεσσαλονίκη ειναι στον Εύοσμο το Carephone Vodafone! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πανε σε καποιο Nokia Care,γυρω στα 10€ κανει το καπακι.Αλλαξα προσφατα στο 535 μου.

 

Καλησπερα,θα ηθελα να προτεινετε μια καλη καρτουλα μνημης.16GB κατα προτιμηση και class 10.Μεχρι 15€ ποια αξιζει;

 

Δεν εχει φιλε μου δυστυχως ..Ειναι σχετικα καινουριο μοντελο και δεν εχουν φερει..Τουλαχιστον σε 4 που ρωτησα εγω

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Kingston με 45MB/s στα 12€ απο πρώην Nokia care! Φυσικά class 10 με 16GB.

Edit: Μια και είσαι απο Θεσσαλονίκη ειναι στον Εύοσμο το Carephone Vodafone! ;)

 

 

 

Ειμαι Χαριλαου ομως,θα παω να δω ομως στο Nokia Care στην Ιωνος Δραγουμη.Για ευοσμο δεν νομιζω να παω

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι Χαριλαου ομως,θα παω να δω ομως στο Nokia Care στην Ιωνος Δραγουμη.Για ευοσμο δεν νομιζω να παω

Κοντά μένουμε βλέπω! Εγώ πάω εκεί διότι εχει σχεδόν τα πάντα να στα δώσει εκείνη τη στιγμή! Επίσης την ίδια κάρτα μνήμης την έχει και σε 32GB στα 18€!!! Δεν ξέρω στη Δραγουμη αν θα βρεις άμεσα και σε τι τιμή! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα χαζο-Belkin και πανάκριβα είναι και πίσω από τις εξελίξεις. Για φορτιστή αυτοκινήτου προτείνω αυτόν. Quickcharge 3.0, με δυο θύρες, μία USB Type-C 3A και μία USB Type-A 2.4A, ό,τι πρέπει για το 950/XL. Τον έχω και λειτουργεί άψογα. H Belkin θα ξυπνήσει να βάλει Quickcharge, όταν βάλει Quickcharge το iPhone.

 

Προσοχή, αν πάρετε φορτιστή Quickcharge που έχει βύσμα USB Type-A, να ξέρετε ότι θα δώσει μέχρι 2.4A. Για 3A χρειάζεται απαραιτήτως USB Type-C (και στις δυο πλευρές του καλωδίου).

 

καλησπερα

τελικα παρελαβα τον φορτιστη που προτεινες και το καλωδιο της tronsmart. Ολα οκ. Απλα μια ερωτηση : ειναι λογικο ο φορτιστης και το κινητο να ψιλοζεσταινονται κατα την φορτιση? Στην αρχη μεχρι τα 50%? Δεν καινε, αλλα ειναι λιγακι ζεστα..

Επισης εχεις κατι να προτεινεις κατι για φορτιστη σπιτιου? Μονο τον ανταπτορα για ταξιδια...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κάρτα. Κάνει για το Lumia 640xl? http://www.e-shop.gr/kingston-sdca10-16gb-16gb-micro-sdhc-class-10-uhs-i-with-adapter-p-PER.550898

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή η κάρτα. Κάνει για το Lumia 640xl? http://www.e-shop.gr/kingston-sdca10-16gb-16gb-micro-sdhc-class-10-uhs-i-with-adapter-p-PER.550898

Η αυτή; http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/mnimes-card-readers/micro-sd/karta-mnimis-microsd-16gb-c10-verbatim/prod5131287pp/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...