Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι μενα τοσο εκαιγε η συγκεκριμενη και κραταγε μετα βιας 1 μερα το κινητο, για αυτο αλλαξα ρομ. Κατεβασε το wakelock detector να δεις τι στην τρωει αν και εγω δεν ειχα βγαλει ακρη.:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας

Αυτή τη νέα ROM την έχει δοκιμάσει κανείς?

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-one-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock-222.html#post7643362

 

Kαι μενα τοσο εκαιγε η συγκεκριμενη και κραταγε μετα βιας 1 μερα το κινητο, για αυτο αλλαξα ρομ. Κατεβασε το wakelock detector να δεις τι στην τρωει αν και εγω δεν ειχα βγαλει ακρη.:p

 

nai αλλα δουλευε και ξαφνικα εγινε .

τωρα ποια rom εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Την 17s που στην 1η φορτιση,που οκ δεν χρησιμοποιησα συχνα το κινητο,μου εβγαλε 2,5 μερες. Αλλα αν εκανα την ιδια χρηση με την 11 θα εφευγε παλι σε 1 μερα η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Την 17s που στην 1η φορτιση,που οκ δεν χρησιμοποιησα συχνα το κινητο,μου εβγαλε 2,5 μερες. Αλλα αν εκανα την ιδια χρηση με την 11 θα εφευγε παλι σε 1 μερα η μπαταρια

 

nai αλλα εγω δεν το χρησιμοποιω όλη μερα παραμονο για τηλεφωνα , και ενω δουλευε και κρατουσε 2 ημερες ,τωρα ουτε ημερα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Αυτή τη νέα ROM την έχει δοκιμάσει κανείς?

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-one-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock-222.html#post7643362

 

δεν ειναι καινούρια ρομ ειναι πακετο με γλωσσες και διαφορα που το φλασσαρεις πανω στην ρομ του ιταλου

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

nai αλλα εγω δεν το χρησιμοποιω όλη μερα παραμονο για τηλεφωνα , και ενω δουλευε και κρατουσε 2 ημερες ,τωρα ουτε ημερα

εγω με την 11ς που την ειχα καιρο δεν ειχα τέτοιο πρόβλημα κατι αλλο γινεται..

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καινούρια ρομ ειναι πακετο με γλωσσες και διαφορα που το φλασσαρεις πανω στην ρομ του ιταλου

 

Προσοχή!!! : Πρέπει να φλασαριστεί πάνω στην μαμίσια 17S και όχι σε άλλη rom του Ιταλού

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Εχω την 11s και οταν βάζω την κάμερα να τραβάει video μετα απο 90" κλείνει μόνη της και βγάζει αυτο το μήνυμα: no action has been made in the last 90 seconds. the camera will go into power save mode automatically.

Πηγα και στο power save και την εξαιρεσα απο εκει αλλα παλι τα ίδια...

Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι για να τραβάει συνεχόμενα video..?

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως η 17ς stock δεν εκατσε καθολου καλα :blink: Το wifi κανει disconnect , το gps δεν δουλευει καθολου μονο που και που για κανενα λεπτο , η μπαταρια δεν κραταει ουτε μερα (με ελαφρια χρηση wifi μονο ) απο κει που κραταγε 1,5 - 2 σιγουρα και σημερα το επικο δεν δουλευουν πλεον τα capacitive buttons :lol::lol: Ξερει κανεις αν ο ιταλος εχει βγαλει δικια του version για καποια απ τις android 6 ρομ για να μην γυρναω στις 5 ?
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως η 17ς stock δεν εκατσε καθολου καλα :blink: Το wifi κανει disconnect , το gps δεν δουλευει καθολου μονο που και που για κανενα λεπτο , η μπαταρια δεν κραταει ουτε μερα (με ελαφρια χρηση wifi μονο ) απο κει που κραταγε 1,5 - 2 σιγουρα και σημερα το επικο δεν δουλευουν πλεον τα capacitive buttons :lol::lol: Ξερει κανεις αν ο ιταλος εχει βγαλει δικια του version για καποια απ τις android 6 ρομ για να μην γυρναω στις 5 ?

 

βαλε την 17ς lite του dilnix και θα εισαι μια χαρα εγω την εχω κανα δυο βδομάδες και ειναι πολυ καλη και μικρη. δεν εχει ελληνικα ομως μονο με morelocale οτι κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα από ένα νέο και απελπισμένο μέλος.

Παρέλαβα από Κίνα αλλά το τηλέφωνο είναι στο mute όποιες ρυθμίσεις και αν προσπαθήσω. Το reset δε βοήθησε.

Κάποιος που να γνωρίζει κάποια λύση στο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα από ένα νέο και απελπισμένο μέλος.

Παρέλαβα από Κίνα αλλά το τηλέφωνο είναι στο mute όποιες ρυθμίσεις και αν προσπαθήσω. Το reset δε βοήθησε.

Κάποιος που να γνωρίζει κάποια λύση στο πρόβλημα;

 

τι mute? το πλαινο κουμπι αριστερα ειναι πανω?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι στο αθόρυβο, δεν ακούγεται ringtone στις εισερχόμενες κλήσεις, δεν ακούγεται ήχος στα sms. Σαν να έχω επιλέξει τo silent mode υπάρχει το σύμβολο του mute στο notification bar, παρά το ότι ρυθμίζω στο maximum volume το ringtone.

Έστειλα mail στον Κινέζο και μου πρότεινε reset αλλά δεν είδα φως.

 

Κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι στο αθόρυβο, δεν ακούγεται ringtone στις εισερχόμενες κλήσεις, δεν ακούγεται ήχος στα sms. Σαν να έχω επιλέξει τo silent mode υπάρχει το σύμβολο του mute στο notification bar, παρά το ότι ρυθμίζω στο maximum volume το ringtone.

Έστειλα mail στον Κινέζο και μου πρότεινε reset αλλά δεν είδα φως.

 

Κάποια ιδέα;

 

αυτο που σου ειπα το κοιταξες?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι στο αθόρυβο, δεν ακούγεται ringtone στις εισερχόμενες κλήσεις, δεν ακούγεται ήχος στα sms. Σαν να έχω επιλέξει τo silent mode υπάρχει το σύμβολο του mute στο notification bar, παρά το ότι ρυθμίζω στο maximum volume το ringtone.

Έστειλα mail στον Κινέζο και μου πρότεινε reset αλλά δεν είδα φως.

 

Κάποια ιδέα;

 

Το παιδι αναφερεται στο κουμπι που εχει το τηλεφωνο(silent toggle) στη πανω αριστερη μερια του . Μηπως ειναι κατεβασμενο?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεστε στα 2 κουμπιά (το ένα δυναμώνει τον ήχο, το άλλο χαμηλώνει) που βρίσκονται στην αριστερή πλευρά; Δοκίμασα και με αυτά να ανεβάσω το volume στο ringtone αλλά το τηλέφωνο εξακολουθεί να είναι σε αθόρυβη λειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεστε στα 2 κουμπιά (το ένα δυναμώνει τον ήχο, το άλλο χαμηλώνει) που βρίσκονται στην αριστερή πλευρά; Δοκίμασα και με αυτά να ανεβάσω το volume στο ringtone αλλά το τηλέφωνο εξακολουθεί να είναι σε αθόρυβη λειτουργία.

 

Πάνω από αυτά έχει άλλο ένα κουμπάκι. Σήκωσε το προς τα πάνω

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok, λύθηκε το πρόβλημα. Δεν είχα προσέξει ότι υπάρχει αυτό το κουμπάκι στην αριστερή πλευρά.

Και πάνω που ετοιμαζόμουν να το στείλω πίσω.

Ευχαριστώ πολύ, παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μα**κια και προσπαθωντας να περασω την 17s εκανα κατα λαθος wipe internal memory ..... εχω μονο το twrp 3.0 τωρα. Τι μπορω να κανω? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μα**κια και προσπαθωντας να περασω την 17s εκανα κατα λαθος wipe internal memory ..... εχω μονο το twrp 3.0 τωρα. Τι μπορω να κανω? Ευχαριστω εκ των προτερων

 

ε φλασαρε μια του ιταλου 11ς ας πουμε και μετα ξαναπερνας twrp και ξαναμανα..

Link to comment
Share on other sites

ε φλασαρε μια του ιταλου 11ς ας πουμε και μετα ξαναπερνας twrp και ξαναμανα..

 

πως την περναω στο κινητο? δε μ το αναγνωριζει στο pc ετσι οπως ειναι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...