Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα εχω δοκιμασει με το καλωδιο του κινητου & με τον ενα ανταπτορα. Επισης εχω δοκιμασει και με την μπριζα που ηρθε το κινητο(eu charger) και με αλλο μπριζακι που βαζω καλωδιο usb 2.0 και το ανταπτορακι 3.0

 

αν οπως λες το κινητο φορτιζει στο πισι και δεν φορτιζει με την πριζα κ τον ανταπτορα σημαινει οτι η υποδοχη usb δεν εχει προβλημα και το προβλημα ειναι η στην πριζα του κινητου η στο ελληνικο ανταπτορακι γιατι δεν νομιζω οτι σου εχουν χαλασει ολες οι πριζες της δεη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

 

Αφού εγκατέστησα την rom του Ιταλού (015S), και έσβησα το φάκελο calendar, έχω ένα θέμα με τις επαφές. Οταν τις είχα σώσει από το παλαιό τηλέφωνο, πήγε στις μισές επαφές και έβαλε ημερομηνία γενεθλίων το 2036 και έτσι φορτώθηκαν μετά την εγκατάσταση της rom (και πριν σβήσω τον φάκελο calendar). Σε όποια επαφή πάω να σβήσω την ημερομηνία, μύνημα σφάλματος. Απ' ότι είδα, μάλλον στον φάκελλο calendar (που είχα σβήσει) είχε και το αρχείο του calendar storage.

 

Ο μόνος τρόπος να διορθωθεί η κατάσταση είναι να ξαναπεράσω την rom του Ιταλού ή υπάρχει και άλλος τρόπος ? Δεν μπορώ με κάποιο τρόπο να τα αποσυνδέσω μεταξύ τους, δηλαδή να ορίσω ότι σις επαφές δεν θέλω διάφορες ημερομηνίες π.χ. ?

 

Σημειώστε, έχω δορθώσει το αρχικό αρχείο vcf και έχω βγάλει τις ημερομηνίες από τις επαφές που είχαν.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το LeTV Le One σε εξαιρετική τιμή και από διάφορα reviews που είδα φαίνεται πάρα πολύ καλό smartphone.

Αλλά είναι δυνατόν να σκέφτηκαν να βάλουν τέτοια μαύρα bezels δεξιά και αριστερά και καλά για να δίνουν την εντύπωση ότι είναι bezel-less?

Αν ήταν άσπρα αυτά τα μαύρα bezels θα είχε τέλειο design.

 

Αναβαθμίσεις παίρνει ακόμα? στην official τουλάχιστον? Έχει και μικρό μέγεθος για 5.5άρι κινητό. Πολύ καλό. Ίσως αξίζει να προσπεράσω την μαύρη περιμετρική κορνίζα στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το LeTV Le One σε εξαιρετική τιμή και από διάφορα reviews που είδα φαίνεται πάρα πολύ καλό smartphone.

Αλλά είναι δυνατόν να σκέφτηκαν να βάλουν τέτοια μαύρα bezels δεξιά και αριστερά και καλά για να δίνουν την εντύπωση ότι είναι bezel-less?

Αν ήταν άσπρα αυτά τα μαύρα bezels θα είχε τέλειο design.

 

Αναβαθμίσεις παίρνει ακόμα? στην official τουλάχιστον? Έχει και μικρό μέγεθος για 5.5άρι κινητό. Πολύ καλό. Ίσως αξίζει να προσπεράσω την μαύρη περιμετρική κορνίζα στην οθόνη.

αν σου περασουν την 16ς του ιταλουη εστω την 15ς το τηλεφωνο ειναι αψογο,το πουλησα για τοΧ620,βρισκω πολυ καλυτερο το Χ600

Link to comment
Share on other sites

αν σου περασουν την 16ς του ιταλουη εστω την 15ς το τηλεφωνο ειναι αψογο,το πουλησα για τοΧ620,βρισκω πολυ καλυτερο το Χ600

 

Καλύτερο από το X620 ε? Ενδιαφέρον. Να σου πω ρε φίλε, αυτά τα μαύρα bezels περιμετρικά της οθόνης, συνηθίζονται ή είναι ενοχλητικά??

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο από το X620 ε? Ενδιαφέρον. Να σου πω ρε φίλε, αυτά τα μαύρα bezels περιμετρικά της οθόνης, συνηθίζονται ή είναι ενοχλητικά??

 

δεν τα εχω προσεξει καν,ειχε μαυρα μπεζελς?Ναι το χ620 με εχει ταλαιπωρησει απο χθες που το σεταρα,μια πιανει τρελλη ταχυτητα wifi,μια καθολου,περιμενω απαντηση απο το καταστημα αλλοιως θα παει πισω,το Χ600 δεν ειχε τετοιο θεμα

Link to comment
Share on other sites

To θεωρείς καλύτερη επιλογή από redmi note 3 Pro? Ειδικά στα 105 ευρώ που το έχω βρει την έκδοση με 16GB και στα 122 την έκδοση με τα 32GB.
Link to comment
Share on other sites

To θεωρείς καλύτερη επιλογή από redmi note 3 Pro? Ειδικά στα 105 ευρώ που το έχω βρει την έκδοση με 16GB και στα 122 την έκδοση με τα 32GB.

 

Δεν το εχω δει το αλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο από το X620 ε? Ενδιαφέρον. Να σου πω ρε φίλε, αυτά τα μαύρα bezels περιμετρικά της οθόνης, συνηθίζονται ή είναι ενοχλητικά??

 

Κλειστό.

[ATTACH]66053[/ATTACH]

 

Ανοιχτό.

[ATTACH]66054[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Αφού εγκατέστησα την rom του Ιταλού (015S), και έσβησα το φάκελο calendar, έχω ένα θέμα με τις επαφές. Οταν τις είχα σώσει από το παλαιό τηλέφωνο, πήγε στις μισές επαφές και έβαλε ημερομηνία γενεθλίων το 2036 και έτσι φορτώθηκαν μετά την εγκατάσταση της rom (και πριν σβήσω τον φάκελο calendar). Σε όποια επαφή πάω να σβήσω την ημερομηνία, μύνημα σφάλματος. Απ' ότι είδα, μάλλον στον φάκελλο calendar (που είχα σβήσει) είχε και το αρχείο του calendar storage.

 

Ο μόνος τρόπος να διορθωθεί η κατάσταση είναι να ξαναπεράσω την rom του Ιταλού ή υπάρχει και άλλος τρόπος ? Δεν μπορώ με κάποιο τρόπο να τα αποσυνδέσω μεταξύ τους, δηλαδή να ορίσω ότι σις επαφές δεν θέλω διάφορες ημερομηνίες π.χ. ?

 

Σημειώστε, έχω δορθώσει το αρχικό αρχείο vcf και έχω βγάλει τις ημερομηνίες από τις επαφές που είχαν.

 

Τελικά το έλυσα, πηγαίνοντας Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ολες και στο contacts storage έκανα clear data οπότε διαγράφηκαν οι επαφές. Τις ξαναέβαλα κάνοντας import το διορθωμένο vcf, από το οποίο είχα βγάλει τις ημερομηνίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, μετά από αρκετό καιρό έχω το κινητό στα χέρια μου. Απο τις πρώτες εντυπώσεις είμαι πολύ ευχαριστημένος, τα μόνα μειονέκτηματα που μπορώ πω είναι ότι δεν ξετρελάθηκα με την κάμερα και για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κάνει screen mirroring με την Samsung smart TV που δοκίμασα. Υπάρχει καμία εφαρμογή που να βελτιώνει την κάμερα και να λύνει το πρόβλημα με screen mirroring;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, μετά από αρκετό καιρό έχω το κινητό στα χέρια μου. Απο τις πρώτες εντυπώσεις είμαι πολύ ευχαριστημένος, τα μόνα μειονέκτηματα που μπορώ πω είναι ότι δεν ξετρελάθηκα με την κάμερα και για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κάνει screen mirroring με την Samsung smart TV που δοκίμασα.

 

 

Έχει μια επιλογή μέσα στο Developer options σχετικά με το wireless display ,που ανοίγει και άλλες επιλογές . Δες αν το έχεις τσεκαρισμένο. Ίσως βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

 

17s, νομίζω έχει την καλύτερη μπαταρία απ όλες. Καθόλου wakelocks

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λέγε μου τέτοια!!

 

Και η 16s είχε πολύ καλή μπαταρία. 2 αλλαγές που είδα είναι ότι πλέον έχει και 2g επιλογή για δίκτυο εκτός από 3g-4g και κάνοντας swipe στην οθόνη με τρία δάκτυλα βγάζει screenshot

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και η 16s είχε πολύ καλή μπαταρία. 2 αλλαγές που είδα είναι ότι πλέον έχει και 2g επιλογή για δίκτυο εκτός από 3g-4g και κάνοντας swipe στην οθόνη με τρία δάκτυλα βγάζει screenshot

Αυτό με την 2g επιλογή είναι πολύ καλό. Το τελευταίο 3ήμερο ήμουν κάπου, οπου στην Vodafone έπαιζε μόνο το 2g αυτό όχι παντού. Με "πέθανε". Ενώ ένα άλλο απλό σαμσουγκάκι που είχα μαζί μου, που έχει μόνο 2g, έπαιζε πολύ καλύτερα.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω την 11s πως κανω τη μεταβαση στη 17? συμφωνα με τον οδηγο που ειχε ποσταρει καποιος μερικες σελιδες πισω?

σιγουρα εχω αλλη βερσιον twrp αλλα δεν θυμαμαι νουμερο ακριβως. που το τσεκαρω?

 

edit: εχω την 2,8,7,0 γιατι απο οτι θυμαμαι με την επομενη δεν εμπαινε σε ρικαβερι το κινητο

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την 16s και μου έβγαλε το update για την 17. Ωστόσο το κιν μου είναι root και όταν πήγε να κάνει reboot με πέταξε στο recovery. Δε μπορώ να βρω που κατέβηκε η 17... Πρέπει να κάνω κάποια άλλη διαδικασία και όχι το online update? Θα χρειαστεί να κάνουμε πάλι wipes κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την 16s και μου έβγαλε το update για την 17. Ωστόσο το κιν μου είναι root και όταν πήγε να κάνει reboot με πέταξε στο recovery. Δε μπορώ να βρω που κατέβηκε η 17... Πρέπει να κάνω κάποια άλλη διαδικασία και όχι το online update? Θα χρειαστεί να κάνουμε πάλι wipes κλπ;

 

Πέρασε την κατ ευθείαν από πάνω, στο καπάκι φλασαρε το supersu zip, μετά κάνε wipe dalvik /cache και στο τέλος reboot to system

Edit:Ποια 16s έχεις;

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...