Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια ειναι η 15s; Αυτή που φοράει;

 

Αυτή που σου έδωσε ο φίλος είναι η MIUI, είναι custom βασισμένη σε rom από xiaomi.

Και εγώ περίπου στη θέση σου ήμουν χτες και προτίμησα το EUI που είναι custom roms με βάση την official rom της LEtv/ecco.

Έμενα το κινητό φόραγε την 4s multi και ακλούθησα κατά γράμμα τον οδηγό που μπορείς να βρεις στην 1η σελίδα(ευχαριστώ τον Lazarosamsung) με μονή αλλαγή ότι μετά την recovery 2,8 πέρασα την 3,0 μέσα από το recovery με install.

 

Το κινητό πετάξει!!!! Είναι απίστευτο για τα λεφτά του... Προέρχομαι από το mx5 και μπορώ να πω ότι δεν με προβλημάτισε καθόλου!!! Δεν έχω παρατηρήσει κάτι να μην δουλεύει.

Αφού με έβαλε σε σκέψεις να αγοράσω καμία ναυαρχίδα letv και να παρατήσω το Oneplus 3 που έχω παραγγέλλει. xaxa

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που σου έδωσε ο φίλος είναι η MIUI, είναι custom βασισμένη σε rom από xiaomi.

Και εγώ περίπου στη θέση σου ήμουν χτες και προτίμησα το EUI που είναι custom roms με βάση την official rom της LEtv/ecco.

Έμενα το κινητό φόραγε την 4s multi και ακλούθησα κατά γράμμα τον οδηγό που μπορείς να βρεις στην 1η σελίδα(ευχαριστώ τον Lazarosamsung) με μονή αλλαγή ότι μετά την recovery 2,8 πέρασα την 3,0 μέσα από το recovery με install.

 

Το κινητό πετάξει!!!! Είναι απίστευτο για τα λεφτά του... Προέρχομαι από το mx5 και μπορώ να πω ότι δεν με προβλημάτισε καθόλου!!! Δεν έχω παρατηρήσει κάτι να μην δουλεύει.

Αφού με έβαλε σε σκέψεις να αγοράσω καμία ναυαρχίδα letv και να παρατήσω το Oneplus 3 που έχω παραγγέλλει. xaxa

 

Κτ'αρχάς έγραψα ότι φοράει EUI το κινητό ήδη.

Δε βλέπω κάποιον οδηγό στην 1η σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

Κτ'αρχάς έγραψα ότι φοράει EUI το κινητό ήδη.

Δε βλέπω κάποιον οδηγό στην 1η σελίδα...

 

Και έμενα το ίδιο είχε σου λέω!!

Έμενα είχε την 4s εσένα έχει την 2s.

 

Ακλούθησε το link : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6560975#post6560975

 

για να κατεβάσεις την 15s : http://www.letv.re/topic/1072-bb72-le-1-eui-58-15s/

 

για να κατεβάσεις την tw recovery 3.00 : http://www.letv.re/topic/497-twrp-300-0/ πέρασε την από το install αφού περάσεις την 2,8 συμφώνα με τον οδηγό.

 

κάνε και τα 4 wipe που λέει. Αν δεις ότι κάτι δεν δουλεύει καλά ξαναπέρνα την.

 

Αυτά έκανα εγώ και το τηλέφωνο φύσει!!!

 

Απλα να ξερεις οτι δεν υπαρχει 100% μεταφραση. Υπαρχουν καποια Αγγλικα μεσα. Δεν ενοχλουν καθολου.

Edited by andreasstou19
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

Επειδή το έχω βρεί στα 110€ από Κίνα, θέλω να ρωτήσω εάν αυτή η συσκευή κάνει για κάποιον που δεν ασχολείται με αλλαγές rom και τα συναφή, μιας και θα το πάρω για την σύζυγο ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

Επειδή το έχω βρεί στα 110€ από Κίνα, θέλω να ρωτήσω εάν αυτή η συσκευή κάνει για κάποιον που δεν ασχολείται με αλλαγές rom και τα συναφή, μιας και θα το πάρω για την σύζυγο ;

 

Δεν κάνει. Η rom που στέλνουν τα κινεζομαγαζα ειναι γεμάτες προβλήματα(κύριο και μεγαλύτερο το WIFI).

Δυστυχώς γιαυτο είναι τόσο χαμηλές οι τιμές, γιατί δεν προσφέρουν outofthebox εμπειρία.

Αν μπορεί το κατάστημα να σου βάλει την 15s του Ιταλού, τότε αξίζει.

Πάντως η διαδικασία είναι πολύ απλή. Θα σου έλεγα να το πάρεις. Δεν χρειάζεται να φοβάσαι τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και τις πληροφορίες, θα το σκεφτώ για την αγορά, μιας και προσωπικά δεν έχω ούτε το χρόνο αλλά ούτε και την διάθεση να ασχολούμαι με custom rom κτλ, με ενδιαφέρει να είναι έτοιμο out fo the box, μήπως έτσι στα γρήγορα υπάρχει καμιά αξιόπιστη πρόταση στο 100άρικο ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την 800 άρα της Wind την υποστηρίζει;

Εδώ στους Αγίους Θεοδωρους που είμαι διακοπές δεν έχω ούτε 2G

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την 800 άρα της Wind την υποστηρίζει;

Εδώ στους Αγίους Θεοδωρους που είμαι διακοπές δεν έχω ούτε 2G

 

 

Όχι από ότι βλέπω στα χαρακτηριστικά του. Για τους έχοντες Wind είναι μειονέκτημα.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Όχι από ότι βλέπω στα χαρακτηριστικά του. Για τους έχοντες Wind είναι μειονέκτημα.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

Οπότε τέλος τα letv όπως και τα xiaomi για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και τις πληροφορίες, θα το σκεφτώ για την αγορά, μιας και προσωπικά δεν έχω ούτε το χρόνο αλλά ούτε και την διάθεση να ασχολούμαι με custom rom κτλ, με ενδιαφέρει να είναι έτοιμο out fo the box, μήπως έτσι στα γρήγορα υπάρχει καμιά αξιόπιστη πρόταση στο 100άρικο ;

 

 

κοιταξε το oukitel 6000 pro .....γυρω στα 130 ειναι , το εχω λιγο καιρο και οσοι αλλοι το εχουν στο σχετικξο νημα ειναι πολυ ευχαριστημενοι !!! πολυ καλη ποιοτητα δεν ξαιρουμε την αντοχη του στο χρονο φυσικα αλλα οπως μου ειπαν για το προηγουμενο απλο 6000 ειχε βγει σκυλι !!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434663

Edited by aitos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.

το πηρα και εγω χθες στα χερια μου και προσπαθω να περασω την 15s.

στην αρχη δοκιμασα με την TWRP 2_8_6 και μου κολλησε στο logo letv. δοκιμασα να την ξαναπερασω γιατι διαβασα οτι σε πολλους δεν πιανει με την πρωτη φορα.

την δευτερη φορα εβαλα την TWRP 3.0 και κατα την εγκατασταση σταματαει σε ενα σημειο και μου γραφει με κοκκινα γραμματα 'zip signature veritication failed" και δεν προχωραει.

ξαναεκανα wipe κτλ, πολλες φορες αλλα παλι το ιδιο, κολλαει εκει και δεν προχωραει.

καμια ιδεα καποιος τι μπορει να συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκαν 2 κινητά,το ένα ήταν για ένα φίλο στον οποίο δυστυχώς,προέκυψε σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα και δεν μπορεί να το πάρει.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται pm.

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.

το πηρα και εγω χθες στα χερια μου και προσπαθω να περασω την 15s.

στην αρχη δοκιμασα με την TWRP 2_8_6 και μου κολλησε στο logo letv. δοκιμασα να την ξαναπερασω γιατι διαβασα οτι σε πολλους δεν πιανει με την πρωτη φορα.

την δευτερη φορα εβαλα την TWRP 3.0 και κατα την εγκατασταση σταματαει σε ενα σημειο και μου γραφει με κοκκινα γραμματα 'zip signature veritication failed" και δεν προχωραει.

ξαναεκανα wipe κτλ, πολλες φορες αλλα παλι το ιδιο, κολλαει εκει και δεν προχωραει.

καμια ιδεα καποιος τι μπορει να συμβαινει.

Την twrp 3 την περνάς από recovery με install?

 

Στάλθηκε από το x600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκαν 2 κινητά,το ένα ήταν για ένα φίλο στον οποίο δυστυχώς,προέκυψε σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα και δεν μπορεί να το πάρει.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται pm.

Το κινητό δόθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Την twrp 3 την περνάς από recovery με install?

 

Στάλθηκε από το x600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ. Το έφτιαξα

Ξανακατεβασα το αρχείο της ρομ.

Ναι με install απο recovery την πέρασα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το εχει το gearbest το μοντελο με τα 32 gb στα 120 ευρω και το τσιμπησα. Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη.

 

 

κοιταξε το oukitel 6000 pro .....γυρω στα 130 ειναι , το εχω λιγο καιρο και οσοι αλλοι το εχουν στο σχετικξο νημα ειναι πολυ ευχαριστημενοι !!! πολυ καλη ποιοτητα δεν ξαιρουμε την αντοχη του στο χρονο φυσικα αλλα οπως μου ειπαν για το προηγουμενο απλο 6000 ειχε βγει σκυλι !!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434663

 

Επισης το gear best εχει το αριστο xiaomi redmi 3 στα 116 ευρω. Κοιταξε το και αυτο.

Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Το εχει το gearbest το μοντελο με τα 32 gb στα 120 ευρω και το τσιμπησα. Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη.

 

Ειναι πολυ καλο κινητο,στην τιμη αυτη μην το συζητας

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλο κινητο,στην τιμη αυτη μην το συζητας

Για αυτο και το αγορασα. Ελπιζω να μη ζοριστω με τις custom rom, γιατι με την μαμισια απο οτι βλεπω απο το φορουμ, δεν ειναι stable.

Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο και το αγορασα. Ελπιζω να μη ζοριστω με τις custom rom, γιατι με την μαμισια απο οτι βλεπω απο το φορουμ, δεν ειναι stable.

 

αν εμαθα εγω να τις αλλαζω που ειμαι ασχετος ....κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

αν εμαθα εγω να τις αλλαζω που ειμαι ασχετος ....κανενα προβλημα

 

Επειδη θα το εχω για πρωτο μου τηλεφωνο (το blackberry ζ10 μου καλο, χρυσο αλλα δεν εχει ολες τις εφαρμογες που θελω) ελπιζω με λιγο customization να ειναι σταθερο και να μην μου κανει νερα και η μπαταρια του να κραταει σχετικα καλα (την κλασικη μερα πλεον με χρηση)

εδω και το λινκ για οποιον ενδιαφερεται http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_236004.html?wid=21

Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εδώ http://m.banggood.com/Letv-One-X600-5_5-Inch-32GB-ROM-3GB-RAM-MTK6795-Octa-Core-Dual-4G-Smartphone-p-986200.html λίγο πιο ακριβό το λευκό και ακόμα λίγο πιο ακριβό αλλά αρκετά φθηνότερο (από το gearbest) το γκρι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εδώ http://m.banggood.com/Letv-One-X600-5_5-Inch-32GB-ROM-3GB-RAM-MTK6795-Octa-Core-Dual-4G-Smartphone-p-986200.html λίγο πιο ακριβό το λευκό και ακόμα λίγο πιο ακριβό αλλά αρκετά φθηνότερο (από το gearbest) το γκρι.

 

Η παραγγελια εφυγε χθες τα χαραματα με Ολλανδικο (?) ταχυδρομειο απο gear best. Ελπιζω σε δυο βδομαδες εστω να το εχω. Δεν παραγγειλα ουτε θηκη ουτε τιποτα αλλο. Καπου ειδα οτι το le 1 ερχεται με ζελατινα πανω απο την εταιρια. Ελπιζω να ισχυει, γιατι ποιος περιμενει παλι αλλο τοσο να ρθει η ζελατινα απο Κινα. Τωρα σε θεματα εγγυησης υποθετω κανουμε το σταυρο μας μην τυχει κατι ε?

Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.παιδες με την http://www.letv.re/topic/1072-bb72-le-1-eui-58-15s/ υπαρχει double tap για ξυπνημα οθονης ??σε προηγουμενη του ιταλου 11s υπηρχε....
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια εφυγε χθες τα χαραματα με Ολλανδικο (?) ταχυδρομειο απο gear best. Ελπιζω σε δυο βδομαδες εστω να το εχω. Δεν παραγγειλα ουτε θηκη ουτε τιποτα αλλο. Καπου ειδα οτι το le 1 ερχεται με ζελατινα πανω απο την εταιρια. Ελπιζω να ισχυει, γιατι ποιος περιμενει παλι αλλο τοσο να ρθει η ζελατινα απο Κινα. Τωρα σε θεματα εγγυησης υποθετω κανουμε το σταυρο μας μην τυχει κατι ε?

 

Αν ειναι ζελατίνα και όχι tempered glass καλύτερα να παραγγείλεις tempered glass, θα σου χρειαστεί

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...