Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα λινκ για την 11s με ροοτ και flash μεσω twrp δεν την εχω δοκιμασει οποτε θα δω το βραδυ οποιος αλλος θελει και μπορει ας γράψει εντυπωσεις http://www.letv.re/topic/525-eui-011s-available/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Έχω μια ερώτηση όμως. Στο βήμα 5 λέει ο οδηγός Α. Εφόσον έχουμε την κινεζική ρομ ή Β. Εφόσον έχουμε του ιταλού και θέλουμε να την αναβαθμίσουμε. Δεν έχω καταλάβει εγώ ποια ρομ έχω με βάση τα στοιχεία που έδωσα παραπάνω. Γιατί εφόσον μου λες να ακολουθήσω το 5α βήμα σημαίνει ότι έχω την κινεζική. Πως γίνεται όμως να έχω την κινεζική και να είναι multilanguage και να έχει playstore? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ και πάλι.

 

Καλησπέρα. Η έκδοση που έχεις το πιθανότερο είναι να κάποια custom προσπάθεια της experimental έκδοσης της 7s (5.5.031Ε). Αν είναι η κινέζικη δεν πρέπει να έχεις το Google Play και θα σου ερχόταν αναβάθμιση αυτόματα, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Αλλιώς ακολουθείς τον οδηγό κανονικά. Μετά μπορείς να κατεβάσεις την 11s (κινέζικη) εδώ.

 

Εν αναμονή της 11s από τον Ιταλό (παρεμπιπτόντως η 11s για το X500 αποσύρθηκε πάρα πολύ γρήγορα....) οι αλλαγές στην οποία θα είναι από ότι κατάλαβα κάπαια χαρακτηριστικά στο κλείδωμα/αυτόματο καθάρισμα από το housekeeper,νεα μειωμένη κατανάλωση ενέργειας εφαρμογών (σε Advance Power Saver),βελτιστοποίηση της νυχτερινής μακριάς λειτουργίας αναμονής του κινητού-ελάττωση κατανάλωσης ενέργειας την νύχτα,βελτίωση των εικονιδίων, βελτίωση του wifi και της εφαρμογής μουσικής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Ώρα να καθαρίσω μερικά κινέζικα apps.

 

edit: Τοn έκανα τον οδηγό για το Χ500 και ενώ μου ανοίγει το store κανονικά, μόλις πάω να κατεβάσω κάποια εφαρμογή μου γράφει: Error retrieving information from server [RPC:S-7:AEC-7 XCVW-JDN6-D2FAI]

 

OK Άκυρο το βρήκα. Διέγραψα το google account και το ξανά έβαλα και είναι εντάξει τώρα.

Αν θέλεις, πες στον moderator να βάλει λινκ προς τον οδηγό και στο 1ο μήνυμα του Χ600. :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

ισχυει και ο οδηγος επαναφορας που υπαρχει εκει και για το Χ600?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Xτες γυρισα στην 7ς και βρηκα την υγεια μου απο αποψη μπαταριας , ισως φταιει οτι δεν εβαλα την 10ς με full wipes (δηλαδη wipe και τα data) . Γενικα παντως προτεινω οποιος βαλει την 11 να κανει ολα τα wipe δηλαδη clean install
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όλα οκ με την αναβάθμιση στην 11s εργοστασιακή. Το θεμα μου είναι ότι εφόσον είχα τελειώσει με όλα πήγα να κάνω εγκατάσταση στο play store όπως λέει ο οδηγός στην πρώτη σελίδα του χ500. Αφού έκανα εγκατάσταση μου βγάζει συνεχώς ένα μήνυμα ‘’sorry google play Services has stopped’’ και δεν ανοίγει τίποτα. Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όλα οκ με την αναβάθμιση στην 11s εργοστασιακή. Το θεμα μου είναι ότι εφόσον είχα τελειώσει με όλα πήγα να κάνω εγκατάσταση στο play store όπως λέει ο οδηγός στην πρώτη σελίδα του χ500. Αφού έκανα εγκατάσταση μου βγάζει συνεχώς ένα μήνυμα ‘’sorry google play Services has stopped’’ και δεν ανοίγει τίποτα. Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να βοηθήσει?

 

Δοκίμασε και αυτό τον τρόπο ( θέλει μετάφραση ) http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=6&t=833

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και αυτό τον τρόπο ( θέλει μετάφραση ) http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=6&t=833

 

και που ακριβως παμε γιατι δεν το βρισκω

Link to comment
Share on other sites

και που ακριβως παμε γιατι δεν το βρισκω

 

Πατάς στο Skinuti Google Installer odavde και το κατεβάζεις και μετά ακολουθάς τις οδηγίες .

Link to comment
Share on other sites

Έχω την miui και μου βγάζει wireless update. Αλλά όταν κάνει reboot πάει στο recovery και δεν κάνει τίποτα...δείτε φωτό. Τι κανω;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/12453ffceda998911222c763108076e2.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/e3f7adaa8a179af5937e308440a584f3.jpg

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να σου κάνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως επειδή είναι ported από xiaomi note δεν κάνει;

Δεν πρόκειται να σου κάνει OTA update από την στιγμή που το κινητό δεν είναι xiaomi

Απλά όταν πατάς το update θα σε βάζει στο recovery για να εγκαταστήσεις από εκεί το zip της miui που έχεις κατεβάσει .

Είναι όπως αν έμπαινες εσύ στο recovery αλλά για πιο εύκολα

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά έχει βρει κανείς λύση για το πρόβλημα με τον ήχο της ηχογράφησης και το agc? Έχω βρει εφαρμογές που το απενεργοποιούν αλλά μόνο μέσα σε αυτές, όχι σε όλο το σύστημα /στοκ εφαρμογές (πχ όταν στέλνεις βίντεο στο whatsapp ή στο messenger ο ήχος του βίντεο είναι απαίσιος λόγο του agc. )

 

-Video από την εφαρμογή Cinema FV-5 (απενεργοποιημένο το agc)

 

-Video από την stock εφαρμογή εγγραφής βίντεο (δεν δύναται η απενεργοποίηση του agc)

Edited by Lazarosamsung
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην καινουργια miui που ειναι η 6 κατι δεν θυμαμαι η υπερυθρες δουλευουν μια χαρα δηλαδη το πληκρολογιο που εχει η ρομ.ομως στην 5.12.30 δεν δουλευει.μπορω να περασω καποιο fixaki για να φτιαξει??????
Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα για install μέσω twrp αλλά δεν το δέχεται

Μετονόμασε το αρχείο της ρομ σε update.zip και λογικά θα το δει.

Δες μήπως και είναι κατεστραμμένο το αρχείο

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας τελευταία να παίξει το otetv go στο κινητό μας; Από ότι είδα ο οτε έκανε κάποιες αλλαγές στην εφαρμογή και πλέον παίζει και σε κάποια κινητά που πριν δεν έπαιζε ακόμη και αν είναι ροοτ. Εγώ δοκίμασα σήμερα και τη στιγμή που πάει να παίξει το κανάλι μου πετάει μήνυμα "Υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη".
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά αυτή ή MIUI...δηλαδη σε εσενα δουλευουν ολα κομπλε????? Γιατι την εχω περασει πολλες φορες και ολο μου βγαζει προβληματα και κολαει.δηλαδη βγαζει μαυρη οθονη,δεν λειτουργει η οθονη ,δεν παιρνει τηλεφωνο και τετοια τρελα.κανουμε τιποτα διαφορετικο στο περασμα της ρομ σε σχεση με την προηγουμενη miui???? πρεπει να σβησω την προηγουμενη για να περασω αυτη η κατευθειαν απο πανω απο την παλια miui 5.12.30?????
Edited by fatsionas
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ΣΟΣ! κατι εχει παιξει και ενω ανοιγω συνδεση δεδομενων και σρις δυο καρτες που εχω, δεν συνδεεται στο ιντερνετ!ενω δειχνει σημα Η+ πανω στην μπαρα..οτι σελιδα ανοιγω μου γραφει δεν υπαρχει συνδεση!!τι μπορει να πειραξα ¨??? φοραω την 10ς..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα! ΣΟΣ! κατι εχει παιξει και ενω ανοιγω συνδεση δεδομενων και σρις δυο καρτες που εχω, δεν συνδεεται στο ιντερνετ!ενω δειχνει σημα Η+ πανω στην μπαρα..οτι σελιδα ανοιγω μου γραφει δεν υπαρχει συνδεση!!τι μπορει να πειραξα ¨??? φοραω την 10ς..

επισης προσπαθωντας να μπω στο ρεκοβερυ μοντ, μηπως κανω κανενα wipe ,με βγαζει σε κινεζικο μενου!!που πηγε το αγγλικο???

 

Τελικά έκανα update σε κάποιες εφαρμογές και τέλικα ξεκόλλησε .!! Ερώτηση, υπάρχει κάποια ρομ από cyanogen για Για εμάς?? Έχω ακούσει είναι καλές!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...