Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες εδώ http://www.needrom.com/download/letv-x600-twrpadb-driver-easy-way/

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παιδιά βοήθεια...Προφανώς δεν το χω και πολύ. Ακολούθησα τα βήματα και στο κινητό μου η οθόνη εμφανίζει team win recorevery project v2.8.7.0

και ένα ανοιχτό λουκέτο που γράφει TWRP και μετά κινέζικα κουμπιά...

Edited by virus_79
Link to comment
Share on other sites

έχω από χτες το βράδυ την 7S. Όλα καλά μέχρι τώρα και αισθητά πιο καλή μπαταρία.

Με την 6S είχα σοβαρό θέμα με ξαφνικές επανακινήσεις του κινητού , χωρίς κάποιο λόγο . Μην ασχοληθείτε καν......

Με την 5S δεν είχα κάποιο πρόβλημα με επανακινήσεις , πάντως.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Για τα δύο zip που αναφέρεις και εγώ με google translate βρήκα τι κάνουν . Το πρώτο ανοιγοκλείνει το κινητό με διπλό tap στην οθόνη και το δευτερό κλείνει το κινητό αν κάνεις tap στην status bar . Τα περνάς αντιγράφωντας τα στο κινητο τα zip και τα κάνεις install απο το recovery .

 

Από που τα κατεβάζουμε? Ένα link? Το πρώτο ανοίγει με διπλό ταπ και το δεύτερο κλείνει με διπλό ταπ?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Οι ερωτησεις ειναι απλες,1)αλλαξαμε πχ το ρικοβερυ στ αγγλικα,μετα βαζουμε την ρομ στον αποθηκευτικο χωρο και κανουμε εγκατασταση,ερωτηση,κανουμε wipes απο την 5s στην 7s?Πρεπει να βαλουμε την 6 πριν την 7?Τα δυο ζιπ για τα εξτρα πως και ποτε τα βαζουμε?Πολλοι θα βοηθηθουν με αυτες τις απαντησεις....οποιος δεν βαριεται απαντα,οχι σε μια ομως,θα μπερδευτουμε,σε ολες.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλε ειμαι κωλοφαρδος απο οτι φαινεται καθως μπηκα στο σαητ των ΕΛΤΑ σημερα και ειδα οτι χθες εφτασε στο Κεντρο διαλογης Αττικης

και σημερα το πρωι στο Ελτα της περιοχης μου. Οποτε φανταζομαι σημερα-αυριο θα παω να το παρω:cool:

 

Φίλε ειδες που σου το είπα;; Δεν είσαι κωλοφαρδος απλα ο άλλος φίλος έκανε λάθος.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εχει κ 2 αλλα ζιπ αυτα πως τα περναμε?καλο θα ηταν ενας που γνωριζει να εφτιαχνε εναν οδηγο απλο για τους ασχετους,και μην αρχισετε αν δεν ηξερες να μην το επαιρνες

 

Τα παιρνας με το ίδιο τρόπο που περνάς και την 7s. Απλά αφού κάνεις install την 7s μετά κάνεις install αυτά τα δύο αρχεία. Ας με διορθώσει κάποιος αν λέω κάτι λάθος και καλό θα ήταν να γράψει κάποιος έναν σωστό και απλό οδηγό για όλα τα παιδιά που θέλουν να αλλάξουν την ρομ τους. Έτσι θα λυθούν όλες οι απορίες και δεν θα επαναλαμβάνονται οι ίδιες ερωτήσεις από όλους μας.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Οχι κωλοφαρδος ειναι,15 ατομα ειχαμε ενδειξη οτι ειχε ερθει 12 μερες πριν μπει στην χωρα,διαβασε σε ολα τα τοπικ,χαμος εγινε
Link to comment
Share on other sites

Πατά το power μέχρι να κλείσει. Μετά ψάξε μερικές σελίδες πίσω ένα ποστ του pik για να αλλάξει το theme του recovery στα αγγλικά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Εντάξει με τα αγγλικά. Είμαι σε recovery mode και καταλαβαίνω αυτά βλέπω... :-).

Όλα καλά. Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by virus_79
Link to comment
Share on other sites

Οχι κωλοφαρδος ειναι,15 ατομα ειχαμε ενδειξη οτι ειχε ερθει 12 μερες πριν μπει στην χωρα,διαβασε σε ολα τα τοπικ,χαμος εγινε

 

Επειδη φιλε ασχολουμαι και το παρακολουθω το θεμα σου ξαναλεω οτι αυτην την περιοδο περιπου 8-9 μερες μετα την αφιξη στην Ελλαδα έρχονται τα κινητά στο σπίτι. Δεν είναι κωλοφαρδος. Γιαυτό και του είπα οτι θα παραλάβει σήμερα απο προχθες

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Οι ερωτησεις ειναι απλες,1)αλλαξαμε πχ το ρικοβερυ στ αγγλικα,μετα βαζουμε την ρομ στον αποθηκευτικο χωρο και κανουμε εγκατασταση,ερωτηση,κανουμε wipes απο την 5s στην 7s?Πρεπει να βαλουμε την 6 πριν την 7?Τα δυο ζιπ για τα εξτρα πως και ποτε τα βαζουμε?Πολλοι θα βοηθηθουν με αυτες τις απαντησεις....οποιος δεν βαριεται απαντα,οχι σε μια ομως,θα μπερδευτουμε,σε ολες.

Μάλιστα....αν και ακούγεσαι κάπως, θα γράψω ότι γνωρίζω.

Γενικά για MTK επεγεργαστές .....

1. Περνάμε πάντα πρώτα Αγγλικό recovery

2. Κάνουμε back up την ήδη υπάρχουσα ρομ μέσα από το recovery , έτσι ώστε ότι και να γίνει , να μπορέσουμε να επανέρθουμε.

3. Τοποθετούμε το ζιπ της ρομ , στο τηλέφωνο

4. Μπουτάρουμε το κινητό στο recovery , κάνουμε wipe ,και μετά install το ζιπ της ρομ.

5. Κάνουμε επανεκκίνηση και έχουμε την νέα ρομ περασμένη.

 

...................

Δεν χρειάζεται να βάλεις την 6 πριν την 7....

Βάλε πρώτα την ρομ , και μετά ασχολείσου με τα ζιπ , γιατί αλλιώς μπερδευεσαι....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,δεν ειμαι καθολου καπως,το εχω ζητησει πολλες φορες κ οχι μονο για μενα,οποτε τα δυο ζιπ ποτε?

 

Μετα την ROM

 

βαλε τα στο queue να τα κανει στο καπακι. Αν εχεις το κινητο ηδη σεταρισμενο με account και εφαρμογες wipe δεν χρειάζεται.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λόγο πρότεινα να μπει ένας οδηγός sticky στο πρώτο post, διότι υπάρχουν παιδιά που δεν ξέρουν το άθλημα.

sarri cool φίλε όλα θα τα λύσουμε.

Στο τηλέφωνο αφού περάσεις την rom έχει επιλογή για να γυρίσεις στο αρχικό μενού του recovery η να κάνει boot το τηλέφωνο στο recovery

Εκεί και πριν ξεκινήσεις το τηλέφωνο με την νέα rom για πρώτη φορά κανείς ξανά install και του βάζεις οποίο zip θες. Είτε είναι για φτιάξιμο ήχου, είτε κάμερας είτε οτιδήποτε.

Αφού λοιπόν κάνει install ότι έβαλες ξεκίνας το τηλέφωνο.

Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος

Πάντως εγώ στο coolpad με MTK 6592 οπότε βάζω κάποια rom έτσι το κάνω

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Τα zip περνιούνται μετά την ρομ ακολουθώντας την ίδια διαδικασία χωρίς wipes. Δεν είναι απαραίτητο να τα περάσετε εκτός αν θέλετε αυτά που προσφέρουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, αγορασε το κινητο ενας φιλος και μου ειπε οτι απο τα 2 σπικερ δουλευει μονο το ενα. Ετσι ειναι το φυσιολογικο ή εχει θεμα;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, αγορασε το κινητο ενας φιλος και μου ειπε οτι απο τα 2 σπικερ δουλευει μονο το ενα. Ετσι ειναι το φυσιολογικο ή εχει θεμα;;

 

To ενα ειναι μικροφωνο το αλλο ειναι ηχειο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εκανα οπως ειπατε,εχω την 7s τωρα,ερωτηση,μερικες εφαρμογες οπως ρολοι μαιλ feedback,ειναι πρασινα αντροιντ,δεν εχουν εγκατασταθει λεει,επισης πως ενεργοποιω το. Double tap κ το κλεισιμο?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εκανα οπως ειπατε,εχω την 7s τωρα,ερωτηση,μερικες εφαρμογες οπως ρολοι μαιλ feedback,ειναι πρασινα αντροιντ,δεν εχουν εγκατασταθει λεει,επισης πως ενεργοποιω το. Double tap κ το κλεισιμο?

 

Και εγώ την πέρασα χθες αλλά δεν βλέπω πουθενά πράσινα αντρόιντ, οι εφαρμογές που λες ανοίγουν κανονικά.

Μήπως να ξαναφλασάρεις την rom?

Για το Double tap πας Settings- Accessibility και ενεργοποιείς Double tap to brighten screen

Link to comment
Share on other sites

Επισης βλεπω οτι απο 6 γιγα ο αποθηκευτικος χωρος εμεινε λιγοτερο απο 2 ειναι λογικο αυτο?κρατω το ζιπ της ρομ μεσα η το σβηνω?
Link to comment
Share on other sites

Εγω το κραταω..δεν ξερεις τι γινεται καμια φορα...

Εχει παρει κανενας usb c-type otg καλωδιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eπισης ψαχνω μεταλλικη θηκη,αλουμινιου πχ.

Θα υπαρχει προβλημα στο σημα?

Για το xiaomi mi3 που ειχα μου το μπλοκαρε εντελως

Link to comment
Share on other sites

Επισης βλεπω οτι απο 6 γιγα ο αποθηκευτικος χωρος εμεινε λιγοτερο απο 2 ειναι λογικο αυτο?κρατω το ζιπ της ρομ μεσα η το σβηνω?

 

Το zip της ρομ μπορείς να το σβήσεις . Επίσης αν έχεις πάρει backup μπορείς να το αντιγράψεις στο PC και μετά να το σβήσεις από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στο λαπτοπ ηδη,οποτε να το σβησω απο την μνημη του κινητου? Τι διαφορες βλεπετε στην 7 εσεις? Edited by sarri1938
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρει καποιος χωρίς ροοτ και TWRP υπάρχει πρόβλημα στο να τα περάσει μετά ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχω στο λαπτοπ ηδη,οποτε να το σβησω απο την μνημη του κινητου? Τι διαφορες βλεπετε στην 7 εσεις?

 

Δοκίμασες επανεκκίνηση ? Για τα πρασινα android που λες.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...