Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΧΙ και στο πρώτο έχει επιλογή για γκρι στην ίδια τιμή. Τέλος πάντων δεν τους έχω εμπιστοσύνη, οπότε είδα στο minideal σε γκρι να το έχουν 163€ το 32αρι πάντα. Λέει on stock αλλά εγώ τους έστειλα mail για να μου επιβεβαιώσουν ότι πράγματι είναι σε stock. Επίσης τους είπα να είναι rooted, να έχει την τελευταία Rom που κυκλοφορεί (τα ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν), και να είναι free από κινέζικα apps. Πρέπει να τους αναφέρω τίποτα επιπλέον?

Από το τηλ εκεί από ΠΣ μόνο γκρι.

Στο λέω γιατί από εκεί το έχω αγοράσει.

Τώρα αν θα έρθει πως θα έρθει αν θα μπλεξω ή όχι θα έχετε νέα μου σε λίγο καιρό ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

133$ gearbest.

Πραγματική κλοπή

Το κινητο το έχουν πάρει φίλοι πριν μήνες 200 και πάνω και πάλι λένε αξίζει τα λεφτά του. Εγώ 160 είχα πάρει το 32αρι.

Δεν έχει αντίπαλο σε αυτή την τιμή. Και τα 16 γιγα δεν είναι τόσο τραγικά.

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο με αυτό το site είναι ότι το έχει ακριβώς το ίδιο με 2 τιμές

1. http://en.jd.com/product/897442.html 149,90 euro

2. http://en.jd.com/product/993704.html 178,25 euro

 

Δεν ξέρω τι παίζει. Αν κάποιος μπορεί να καταλάβει ας μας πει.

Θα τους στείλω mail να μου απαντήσουν πια είναι η διάφορα αν και δεν είμαι σίγουρος πότε και αν θα μου απαντήσουν.

Τι άλλο λέτε να τούς ρωτήσω ή να τους αναφέρω για την παραγγελία?

Το πρώτο το πήρα εγώ από κει και μάλιστα με κουπόνι 40$, μου βγήκε 123$ και είναι άψογο.

Έχε υπόψη πως το jd είναι κάτι σαν το aliexpress δηλαδή έχει διάφορους πωλητές.

Edited by nico4gr
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο το πήρα εγώ από κει και μάλιστα με κουπόνι 40$, μου βγήκε 123$ και είναι άψογο.

Έχε υπόψη πως το jd είναι κάτι σαν το aliexpress δηλαδή έχει διάφορους πωλητές.

Και αμα στραβωσει κατι τι γινεται με το jd?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσεις με PayPal έχεις την προστασία του. Θεωρητικά δίνει και το jd προστασία αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη ή αποτελεσματική είναι.
Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσεις με PayPal έχεις την προστασία του. Θεωρητικά δίνει και το jd προστασία αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη ή αποτελεσματική είναι.

οκ αυτο εννοω με την εγγυηση για το κινητο σε περιπτωση προβληματος

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/0B21y7GJ5u_6cTmg0RjZ0VjlORnM/view

απο το ρωσικο forum του letv x600

αυτο λεει οτι φτιαχνει το mute switch ......

οποιος δοκιμασει ας μας πει...

Link to comment
Share on other sites

αυτος λεει οτι ειναι για ολλες....

κοιταξα το ζιπ και το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορει να σου κανει ζημια στο τηλ.....

απλα αν το και εχεις ας πουμε miui αναφερε αν δουλευει η οχι...

Link to comment
Share on other sites

αυτος λεει οτι ειναι για ολλες....

κοιταξα το ζιπ και το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορει να σου κανει ζημια στο τηλ.....

απλα αν το και εχεις ας πουμε miui αναφερε αν δουλευει η οχι...

 

δουλευει σε MIUI ! :)

ωραιο ευρημα! ;)

 

μακαρι να υπηρχε κατι για το double tap.

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι το zip του mute button δουλεύει και σε aosp ultimate!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι το zip του mute button δουλεύει και σε aosp ultimate!!!!

Πάμε για ir !!!!:cool:

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Το mute, οι ir και το slow motion (έστω κολλημένο στο 4x) δουλεύουν κανονικά στην έκδοση του Ιταλού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες,στην Official ROM της εταιριας(που εχει μονο κινεζικα κ αγγλικα) δουλευουν ολα οπως πρεπει?? ειναι καλυτερα να μεινει με αυτη τη ROM καποιος, αν δεν τον ενοχλει να ειναι στα αγγλικα ολα??

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Poliths2014,

Η γνώμη μου είναι, εάν ξέρεις Αγγλικά, να κρατήσεις την εργοστασιακή ROM και:

 

1. Κάνεις ROOT το κινητό και περνάς TWRP.

 

2. Πας στο http://opengapps.org/, επιλέγεις:

Platform: ARM64

Android: 5.0

Variant: Aroma

και κατεβαίνει το FULL πακέτο GApps.

 

3. Reboot σε TWRP και install to πακέτο GApps που κατέβασες. Κατά την

εγκατάσταση επιλέγεις μόνο τα Apps που σε ενδιαφέρουν. Μπορείς να

επαναλάβεις την διαδικασία αργότερα αν θες να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις

άλλα Apps (Πάντα μιλάω για τα Apps του GApps πακέτου που κατέβασες).

 

4. Εγκαθιστάς το TouchPal keyboard ή όποιο άλλο keyboard σου αρέσει και το

κάνεις Default (Θα καταλάβεις το γιατί στο επόμενο βήμα).

 

5. Πας στο Google Play, εγκαθιστάς το

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp.pro&hl=en

το τρέχεις και κάνεις απεγκατάσταση (Βάζοντάς τες σε Recycle Bin) τις παρακάτω εφαρμογές:

ANT HAL Service

ANT Radio Service

ANT+ Plugins Service

App Store

Baidu IME for Letv

Browser

Feedback

Game Center

LeCloud

LeSports

LeTV

Letv Account

LIVE

Sogou input method for Letv

UEI Android Services SDK(LeTV)

UEI Android Services SDK(LeTV)

Weather

και αυτές που δεν μπορώ να τις γράψω στα Κινέζικα και σου δίνω φώτο στα συνημμένα.

 

6. Κάνεις Reboot και βλέπεις ότι οι κινεζιές έχουν εξαφανιστεί. Αν κάποια δεν έχει φύγει, την ξανακάνεις απεγκατάσταση στο Recycle bin της παραπάνω εφαρμογής και ξανά Reboot. Τώρα έχει φύγει σίγουρα.

 

7. Το μόνο κινέζικο που έχει μείνει είναι η αριστερή οθόνη και το Home κουμπί του EUI Launcher. Εγκαθιστάς τον 360 Launcher ή όποιο άλλο Launcher σου αρέσει και καθάρισες.

 

* Όταν βγαίνει καινούργια ROM (Π.χ. 5.0.009S) δεν την κάνεις αυτόματα update μέσα από το Update των Settings του κινητού. Την κατεβάζεις από το Internet και την βάζεις μέσα από το TWRP επιλέγοντας μόνο Install.

 

** Υπάρχει περίπτωση κατά την αναβάθμιση να χαθεί το ROOT και να ξαναμπούν 3-4 κινέζικες εφαρμογές από αυτές που είχες βγάλει προηγούμενα. Δεν τρέχει τίποτα. Σύνδεση το κινητό στο PC και ROOT ξανά (1-2 λεπτό δουλειά) και αφαίρεση των Κινέζικων εφαρμογών όπως πριν (Άλλα 2-3 λεπτά).

 

Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι αξίζουν 5 λεπτά από το χρόνο σου (Κάθε φορά που βγαίνει Official ROM) προκειμένου να έχεις την αυθεντική σταθερή ROM όπου όλα λειτουργούν όπως πρέπει.

 

Έχω κάνει τρεις αναβαθμίσεις με τον παραπάνω τρόπο μέχρι τώρα στο δικό μου Χ600 και το κινητό είναι σταθερότατο, πάει σφαίρα και όλα δουλεύουν. Δεν μπήκα στον πειρασμό να περάσω μία από τις άλλες ROM (Ιταλού, AOSP κτλ.) μιας και με τις άλλες όλο και κάτι προκύπτει (έστω και μικρό) από ότι διαβάζω στα Forums.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

http://Kinezies.jpg

Edited by Stagiros
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για τον οδηγο

εχει υποστηριξη απο μαμα?

πως φευγει αυτη η εφαρμογη που υπαρχει στο κεντρικο πληκτρο στη home οθονη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και εγώ για τον χρήσιμο οδηγό. Και εμένα δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά, όλα τα τηλέφωνα μου έως τώρα τα δουλεύω στα αγγλικά. Να σε ρωτήσω κάτι, το παρήγγειλα από minideals και μου είπαν πως θα βάλουν κάποια custom Rom, εγώ μετά μπορώ αφού έρθει να βάλω την εργοστασιακή και να ακολουθήσω τον οδηγό σου ή να τους πω εξαρχής να αφήσουν την εργοστασιακή Rom?
Link to comment
Share on other sites

Poliths2014,

Η γνώμη μου είναι, εάν ξέρεις Αγγλικά, να κρατήσεις την εργοστασιακή ROM και:

 

1. Κάνεις ROOT το κινητό και περνάς TWRP.

 

2. Πας στο http://opengapps.org/, επιλέγεις:

Platform: ARM64

Android: 5.0

Variant: Aroma

και κατεβαίνει το FULL πακέτο GApps.

 

3. Reboot σε TWRP και install to πακέτο GApps που κατέβασες. Κατά την

εγκατάσταση επιλέγεις μόνο τα Apps που σε ενδιαφέρουν. Μπορείς να

επαναλάβεις την διαδικασία αργότερα αν θες να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις

άλλα Apps (Πάντα μιλάω για τα Apps του GApps πακέτου που κατέβασες).

 

4. Εγκαθιστάς το TouchPal keyboard ή όποιο άλλο keyboard σου αρέσει και το

κάνεις Default (Θα καταλάβεις το γιατί στο επόμενο βήμα).

 

5. Πας στο Google Play, εγκαθιστάς το

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp.pro&hl=en

το τρέχεις και κάνεις απεγκατάσταση (Βάζοντάς τες σε Recycle Bin) τις παρακάτω εφαρμογές:

ANT HAL Service

ANT Radio Service

ANT+ Plugins Service

App Store

Baidu IME for Letv

Browser

Feedback

Game Center

LeCloud

LeSports

LeTV

Letv Account

LIVE

Sogou input method for Letv

UEI Android Services SDK(LeTV)

UEI Android Services SDK(LeTV)

Weather

και αυτές που δεν μπορώ να τις γράψω στα Κινέζικα και σου δίνω φώτο στα συνημμένα.

 

6. Κάνεις Reboot και βλέπεις ότι οι κινεζιές έχουν εξαφανιστεί. Αν κάποια δεν έχει φύγει, την ξανακάνεις απεγκατάσταση στο Recycle bin της παραπάνω εφαρμογής και ξανά Reboot. Τώρα έχει φύγει σίγουρα.

 

7. Το μόνο κινέζικο που έχει μείνει είναι η αριστερή οθόνη και το Home κουμπί του EUI Launcher. Εγκαθιστάς τον 360 Launcher ή όποιο άλλο Launcher σου αρέσει και καθάρισες.

 

* Όταν βγαίνει καινούργια ROM (Π.χ. 5.0.009S) δεν την κάνεις αυτόματα update μέσα από το Update των Settings του κινητού. Την κατεβάζεις από το Internet και την βάζεις μέσα από το TWRP επιλέγοντας μόνο Install.

 

** Υπάρχει περίπτωση κατά την αναβάθμιση να χαθεί το ROOT και να ξαναμπούν 3-4 κινέζικες εφαρμογές από αυτές που είχες βγάλει προηγούμενα. Δεν τρέχει τίποτα. Σύνδεση το κινητό στο PC και ROOT ξανά (1-2 λεπτό δουλειά) και αφαίρεση των Κινέζικων εφαρμογών όπως πριν (Άλλα 2-3 λεπτά).

 

Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι αξίζουν 5 λεπτά από το χρόνο σου (Κάθε φορά που βγαίνει Official ROM) προκειμένου να έχεις την αυθεντική σταθερή ROM όπου όλα λειτουργούν όπως πρέπει.

 

Έχω κάνει τρεις αναβαθμίσεις με τον παραπάνω τρόπο μέχρι τώρα στο δικό μου Χ600 και το κινητό είναι σταθερότατο, πάει σφαίρα και όλα δουλεύουν. Δεν μπήκα στον πειρασμό να περάσω μία από τις άλλες ROM (Ιταλού, AOSP κτλ.) μιας και με τις άλλες όλο και κάτι προκύπτει (έστω και μικρό) από ότι διαβάζω στα Forums.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

http://Kinezies.jpg

Δύο ερωτήσεις.ισχύει και για το x500 αυτό ?

Πως κάνουμε ροοτ .μπορείς να το γράψεις αναλυτικά?

Το κινητό κανείς ροοτ ή την ροομ ? Εχω του ιταλού με ροοτ και TWRP. Μπορώ και κατεβασω την εργοστασιακή και να κάνω από που γραφείς?

Edited by pankan1s
Link to comment
Share on other sites

Προς: gesamfunai

Η εφαρμογή φεύγει ακολουθώντας τα βήματα 5 και 7 του οδηγού.

 

Προς: agelop

Εγώ τους είπα και μου το στείλανε με την unrooted εργοστασιακή. Αν σου το στείλουν με custom rooted, τότε πάλι δεν αλλάζει και τίποτα. Απλά ακολουθείς τον οδηγό από το βήμα 2 ή 3 και κάτω.

 

Προς: pankan1s

Αφού έχεις του Ιταλού που είναι ήδη με TWRP και Rooted μπορείς να κατεβάσεις την εργοστασιακή, να την εγκαταστήσεις.

!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Με το που θα βάλεις την εργοστασιακή, θα χαθεί το Root και το TWRP και θα πρέπει να το ξανακάνεις. Θα συμβεί αυτό που περιγράφεται στον οδηγό:

"** Υπάρχει περίπτωση κατά την αναβάθμιση να χαθεί το ROOT και να ξαναμπούν 3-4 κινέζικες εφαρμογές από αυτές που είχες βγάλει προηγούμενα. Δεν τρέχει τίποτα. Σύνδεση το κινητό στο PC και ROOT ξανά (1-2 λεπτό δουλειά)."

 

Τα 1-2 λεπτά ισχύουν αν έχεις κατεβάσει από πρίν όλα τα απαραίτητα αρχεία που χρειάζονται για το Rooting και το TWRP για την συγκεκριμένη συσκευή (Χ500) και μόνο.

 

Google και θα τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Προς: gesamfunai

Η εφαρμογή φεύγει ακολουθώντας τα βήματα 5 και 7 του οδηγού.

 

Προς: agelop

Εγώ τους είπα και μου το στείλανε με την unrooted εργοστασιακή. Αν σου το στείλουν με custom rooted, τότε πάλι δεν αλλάζει και τίποτα. Απλά ακολουθείς τον οδηγό από το βήμα 2 ή 3 και κάτω.

 

Προς: pankan1s

Αφού έχεις του Ιταλού που είναι ήδη με TWRP και Rooted μπορείς να κατεβάσεις την εργοστασιακή, να την εγκαταστήσεις.

!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Με το που θα βάλεις την εργοστασιακή, θα χαθεί το Root και το TWRP και θα πρέπει να το ξανακάνεις. Θα συμβεί αυτό που περιγράφεται στον οδηγό:

"** Υπάρχει περίπτωση κατά την αναβάθμιση να χαθεί το ROOT και να ξαναμπούν 3-4 κινέζικες εφαρμογές από αυτές που είχες βγάλει προηγούμενα. Δεν τρέχει τίποτα. Σύνδεση το κινητό στο PC και ROOT ξανά (1-2 λεπτό δουλειά)."

 

Τα 1-2 λεπτά ισχύουν αν έχεις κατεβάσει από πρίν όλα τα απαραίτητα αρχεία που χρειάζονται για το Rooting και το TWRP για την συγκεκριμένη συσκευή (Χ500) και μόνο.

 

Google και θα τα βρεις.

Έβαλα την γνήσια.το TWRP δεν χάθηκε...ή γνήσια ροομ θέλει ροοτ μόνο.επειδή άλλος μου τα έβαλε μπορείς να μου πεις πως κάνω ροοτ την εργοστασιακη ροομ.μπορεί αυτό που ρωταω να είναι κάτι πολύ απλό αλλά θα ήθελα να μου πεις.ξαναλεω πως το TWRP υπάρχει και μπορείς να μπεις σε recovery mod κανονικά.αλλά ή room θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την γνήσια.το TWRP δεν χάθηκε...ή γνήσια ροομ θέλει ροοτ μόνο.επειδή άλλος μου τα έβαλε μπορείς να μου πεις πως κάνω ροοτ την εργοστασιακη ροομ.μπορεί αυτό που ρωταω να είναι κάτι πολύ απλό αλλά θα ήθελα να μου πεις.ξαναλεω πως το TWRP υπάρχει και μπορείς να μπεις σε recovery mod κανονικά.αλλά ή room θέλει root.
ερώτηση.το rooting και το TWRP είναι μαζί μέσα από την εγκατάσταση του ανάλογου αρχείου μέσω του pc?
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες που εχουν οι ρομ του ιταλου ειναι απο asus κινητα?γιατι καποιες εφαρμογες λεει οτι δεν δουλευουν σωστα στο κινητο μας
Link to comment
Share on other sites

pankan1s,

 

Εγκατάσταση TWRP και Rooting δεν είναι το ίδιο πράγμα ούτε ένα ενιαίο αρχείο. Ο φίλος σου έβαλε την ROM ή με το TWRP με το οποίο ήρθε το κινητό ή με το Flash Tool (Μη με ρωτήσεις τι είναι το Flash Tool :rolleyes:).

 

Θα σου πω τι έκανα στο δικό μου Χ600. Αν εσύ έχεις το Χ500 θα πρέπει να κάνεις κάτι παρόμοιο αλλά με αρχεία κατάλληλα για το δικό σου κινητό.

 

1. Κατέβασα και εγκατέστησα USB Drivers για windows κατάλληλα για το κινητό μου. Αν θυμάμαι καλά το αρχείο λεγόταν κάτι σε "AdbDriverInstaller.exe" και το έβαλα σε Windows 8.

 

2. Έκανα ένα φάκελο στο C: με όνομα LeTVΧ600 και εκεί μέσα έριξα χύμα τα αρχεία που βρήκα για Rooting & TWRP Installation για το Χ600 (Δεν θυμάμαι από που τα κατέβασα. Αν ψάξεις το παρόν νήμα στην αρχή του κάποιος θα τα έχει σε link).

 

3. Μέσα στο C:\LeTVX600 λοιπόν έφτασα να έχω τα εξής αρχεία:

adb.exe

AdbWinapi.dll

AdbWinUsbApi.dll

fastboot.exe

recovery.bat (Αυτό είναι που τρέχει και εκτελεί όλες τις διαδικασίες)

recovery.img (Αυτό το image είναι που περιέχει το TWRP)

Φάκελος "TWRP" που περιέχει υποφάκελο "theme" που περιέχει αρχείο ui.zip.

SuperSU2.49.zip

 

4. Σύνδεσα το κινητό με το USB καλώδιο στο PC και έκανα Enable to USB Debugging.

Settings -> Advanced settings -> Developer Options -> USB debugging

 

5. Αντέγραψα το SuperSU2.49.zip και το φάκελο TWRP χύμα μέσα στην SDCARD του κινητού. Αυτός ο φάκελος είναι για να εμφανίζει το interface του TWRP στα Αγγλικά. Αλλιώς όταν μπεις σε TWRP θα τα βλέπεις όλα Κινέζικα. Αν βρεις πιο καινούργιο recovery.img που να περιέχει το TWRP με default Αγγλικά, τότε δεν χρειάζεται ο παραπάνω φάκελος.

 

5. Έκλεισα την σύνδεση του PC στο δίκτυο και απενεργοποίησα προσωρινά ότι Antivirus πρόγραμμα είχα.

 

6. Άνοιξα στα Windows 8 μια Command Prompt με δικαιώματα διαχειριστή και έκανα cd μέσα στο φάκελο C:\LeTVX600.

 

7. Εκτέλεσα το recovery.bat και πάτησα enter όσες φορές μου ζητήθηκε άδεια να συνεχίσει να τρέχει το script. Κάποια στιγμή το τηλέφωνο έκλεισε, μπήκε σε Fast Boot mode, έκανε διάφορα άλλα και τελικά μπήκε στο TWRP Recovery.

 

8. Μέσα από το TWRP λοιπόν εγκατέστησα με install το SuperSU2.49.zip.

Αυτό το βήμα είναι που έκανε το Rooting.

 

9. Έκανα Reboot και όλα τέλεια.

 

* Αν όπως λες, έβαλες την εργοστασιακή ROM και το TWRP παρέμεινε ως είχε και μπορείς να μπεις σε αυτό και να βλέπεις το Interface του στα Αγγλικά, τότε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να εγαταστήσεις μέσα από το TWRP το SuperSU2.49.zip.

 

** Σε κάθε περίπτωση όμως, για να είσαι καλυμμένος όταν θα κάνεις update την εργοστασιακή ROM, φρόντισε να βρεις και να έχεις φυλαγμένα κάπου τα αρχεία που αναφέρω παραπάνω (Για το Χ500 βέβαια) ώστε αν αντικατασταθεί το TWRP με το εργοστασιακό recovery.img να μπορείς να το επαναφέρεις και να αποκτήσεις Root πάλι.

Edited by Stagiros
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ..τέλειο απλά.Σε ευχαριστώ παρά πολύ για όσα μου εμαθες.που είχες την υπομονή να μου τα εξηγήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...