Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γρήγορη ματιά στην rom 10s του Ιταλού (βασισμένη στην επίσημη 5.5.0010S)

1.Έχουμε ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος , πράσινο led με ήχο

(χωράν μόνο 2 ειδοποιήσεις , αν πάρουμε παραπάνω από δύο, πατάμε παρατεταμένα σε μία και εμφανίζεται η Τρίτη )

2.Σε επιφάνεια εργασίας , αν με το δάκτυλο την σύρουμε προς τα πάνω , μπαίνουμε στις κλήσεις

3.Launcher Letv stock (Asus και Google Launcher δεν τις έβαλε)

4.Μπλόκο στις διαφημίσεις ( γιαυτό δεν έβαλε την εφαρμογή adaway) στις ρυθμίσεις=>περισσότερα

5.Πληκτρολόγιο : Προστέθηκε το Blackberry (δεν μ’ άρεσε , γούστα )

6.Μπορούμε να σβήσουμε εφαρμογές συστήματος , απεγκατέστησα το Blackberry , (το κάναμε και με το titanium backup και με https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&hl=tr)

7.Πρόσθεσε την εφαρμογή TypeApp για πολλαπλά emails , όλα σε ένα (υπάρχει στο play store)

8.Wifi , όπως και στην official 10s καλύτερο από τις προηγούμενες

9. καλή , αναμενόμενη η rom , μείξη official με καλές πινελιές του cuoco και της ομάδας του

 

και ομωσ την εκανα μαλλον γιατι μου ζηταει να βαλω to zip new os.Πωσ μπορω να ριξω ενα zip μεσα στο κινητο αφου μπαινει σε recovery;

να συμπληρώσω

βλέπει το restore της rom , αν έκανες backup ?

to recovery , βλέπει usb otg ?

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γρήγορη ματιά στην rom 10s του Ιταλού (βασισμένη στην επίσημη 5.5.0010S)

1.Έχουμε ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος , πράσινο led με ήχο

(χωράν μόνο 2 ειδοποιήσεις , αν πάρουμε παραπάνω από δύο, πατάμε παρατεταμένα σε μία και εμφανίζεται η Τρίτη )

2.Σε επιφάνεια εργασίας , αν με το δάκτυλο την σύρουμε προς τα πάνω , μπαίνουμε στις κλήσεις

3.Launcher Letv stock (Asus και Google Launcher δεν τις έβαλε)

4.Μπλόκο στις διαφημίσεις ( γιαυτό δεν έβαλε την εφαρμογή adware)

5.Πληκτρολόγιο : Προστέθηκε το Blackberry (δεν μ’ άρεσε , γούστα )

6.Μπορούμε να σβήσουμε εφαρμογές συστήματος , απεγκατέστησα το Blackberry , (το κάναμε και με το titanium backup)

7.Πρόσθεσε την εφαρμογή TypeApp για πολλαπλά emails , όλα σε ένα (υπάρχει στο play store)

8.Wifi , όπως και στην official 10s

9. καλή , αναμενόμενη η rom , μείξη official με καλές πινελιές του cuoco και της ομάδας του

 

 

να συμπληρώσω

βλέπει το restore της rom , αν έκανες backup ?

to recovery , βλέπει usb otg ?

 

εμενα το μονο που θα με τραβηξει ειναι αν εχει μεγαλη διαφορα στην μπαταρια....αν δεις πες..με την 42ε ολα δουλευουν..η μπαταρια καλυτερη απο 6ς.και δεν καταφερα να κανω εκεινο την ρομ που λεγαμε...to md5 δεν το εβρισκε...

Link to comment
Share on other sites

εμενα το μονο που θα με τραβηξει ειναι αν εχει μεγαλη διαφορα στην μπαταρια....αν δεις πες..με την 42ε ολα δουλευουν..η μπαταρια καλυτερη απο 6ς.και δεν καταφερα να κανω εκεινο την ρομ που λεγαμε...to md5 δεν το εβρισκε...

για την μπαταρία με την δεύτερη πλήρη φόρτιση ,

αλλά θυμάμαι ότι η 10s ήταν ίδια με την 42e (θα φανεί)

είπα στο παραπάνω ποστ μου :

4.Μπλόκο στις διαφημίσεις ( γιαυτό δεν έβαλε την εφαρμογή adaway)

το adaway υπάρχει στις ρυθμίσεις=>περισσότερα=>spam blocker=>το τρέχουμε, επανεκκίνηση

στα Περισσότερα υπήρχε και υπάρχει το battery calibration

το system app unistall , να αλλάξουμε γραμματοσειρά ....

(3,41'' , ώρα για ύπνο .... )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρία με την δεύτερη πλήρη φόρτιση ,

αλλά θυμάμαι ότι η 10s ήταν ίδια με την 42e (θα φανεί)

είπα στο παραπάνω ποστ μου :

4.Μπλόκο στις διαφημίσεις ( γιαυτό δεν έβαλε την εφαρμογή adaway)

το adaway υπάρχει στις ρυθμίσεις=>περισσότερα=>spam blocker=>το τρέχουμε, επανεκκίνηση

στα Περισσότερα υπήρχε και υπάρχει το battery calibration

το system app unistall , να αλλάξουμε γραμματοσειρά ....

(3,41'' , ώρα για ύπνο .... )

 

wifi εκανε καμια διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

wifi εκανε καμια διαφορα?

wifi το ίδιο και gps κλειδώνει λίγο πιο αργά ,

μάλλον , η αυτονομία λίγο καλύτερη (νωρίς είναι ακόμη για αποτελέσματα, μετά από την δεύτερη πλήρη φόρτιση .....)

όπως ξέρουμε την official 10s, δεν μπορεί να παρέμβει , είναι προίκα της official 10s

η αγωνία μας για την rom του Ιταλού , ήταν μόνο για το τι νέο θα βάλει στις ρυθμίσεις=> περισσότερα

edit

αύριο τελειώνει στην Κίνα η πρωτοχρονιά τους , αν έχουν τον ίδιο ρυθμό η beta και η σταθερή rom , σε λίγες ημέρες θα έχουμε νέα beta

στην σταθερή 10s ξέρουμε υπήρχε μια αστοχία , είδαμε δύο 10s ......

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω στην 9S περιμένω να δω αν θα βγει κάτι καλύτερο, πιθανόν καμμιά marshmallow.

Τάκη προβλέπω ότι η 11s θα είναι πολύ καλή , δεν βιάζομαι για marshmallow

θα είναι καινούργια και οι πρώτες θα έχουν προβλήματα , το ζω στο xiaomi mi3 με marshmallow ,

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τάκη προβλέπω ότι η 11s θα είναι πολύ καλή , δεν βιάζομαι για marshmallow

θα είναι καινούργια και οι πρώτες θα έχουν προβλήματα , το ζω στο xiaomi mi3 με marshmallow ,

 

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο

Με αυτά που έγραψες μάλλον πρέπει να περιμένω την 10S stable, καλά κατάλαβα ;;;

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο

Με αυτά που έγραψες μάλλον πρέπει να περιμένω την 10S stable, καλά κατάλαβα ;;;

Αυτήν έχουμε τώρα Τάκη , περιμένουμε την 11s, η την beta 43e , ελπίζω να μην αργήσουν, είμαι περίεργος για τις αλλαγές που θα κάνουν

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τότε που έβαλα την 10 του Rush έχω πρόβλημα με τη σιμ. Το σήμα είναι ασταθές και το πισωγύρισμα στην 9 του Ιταλού δεν διόρθωσε το πρόβλημα. Την 10 μάλλον το βράδυ θα την περάσω αλλά δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Το WiFi δεν έχει θέμα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίχτηκε?
Link to comment
Share on other sites

και ομωσ την εκανα μαλλον γιατι μου ζηταει να βαλω to zip new os.Πωσ μπορω να ριξω ενα zip μεσα στο κινητο αφου μπαινει σε recovery;

Θα μπεις στο twrp, θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή. Στο twrp πατάς reboot to recovery. Αφού κάνει reboot θα μπορείς να δεις την εσωτερική μνήμη του κινητού από τον υπολογιστή. Περνάς στην μνήμη του κινητού σου την τελευταία ρομ του Ιταλού και φλασάρεις από twrp. ;)

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τότε που έβαλα την 10 του Rush έχω πρόβλημα με τη σιμ. Το σήμα είναι ασταθές και το πισωγύρισμα στην 9 του Ιταλού δεν διόρθωσε το πρόβλημα. Την 10 μάλλον το βράδυ θα την περάσω αλλά δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Το WiFi δεν έχει θέμα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίχτηκε?

δεν νομίζω να είναι θέμα roms , ίσως κάτι πιο απλό

βγάλε την sim και καθάρισέ την με ένα πανάκι μπας και κάνει καλύτερη επαφή !!!! (βγάζοντας και βάζοντας την sim , ίσως φιλοτιμηθεί )

αν δεν έβλεπε την sim , ξέρουμε το κόλπο , αλλά δεν είσαι σαυτήν την περίπτωση

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι άγιο είχα αλλά πριν 10 λεπτά μου έπεσε στην άσφαλτο από περίπου 1 μέτρο και δεν έπαθε τίποτα.

Λες το paintbull να είχε αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

αν είναι αυτό , έκανες καλή αγορά

με την sim , τα ίδια ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ότι και να το έσωσε , ήσουν τυχερός

Πάντως από τότε που έβαλα την 10 του Rush έχω πρόβλημα με τη σιμ. Το σήμα είναι ασταθές και το πισωγύρισμα στην 9 του Ιταλού δεν διόρθωσε το πρόβλημα. Την 10 μάλλον το βράδυ θα την περάσω αλλά δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Το WiFi δεν έχει θέμα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίχτηκε?

το έλυσες ?

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα. Έχω σήμα. Απλά φαίνεται να χάνετε χωρίς λόγο για λίγο ή όταν πάω σε μέρος χωρίς σήμα δεν επανέρχεται γρήγορα όταν βρίσκεται σε μέρος με σήμα. Πριν την 10 του Rush δεν είχα τέτοια θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα. Έχω σήμα. Απλά φαίνεται να χάνετε χωρίς λόγο για λίγο ή όταν πάω σε μέρος χωρίς σήμα δεν επανέρχεται γρήγορα όταν βρίσκεται σε μέρος με σήμα. Πριν την 10 του Rush δεν είχα τέτοια θέματα.

 

Και εμένα το κάνει αυτό απο την αρχή αλλα ναι δεν είναι ενοχλητικό

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο twrp, θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή. Στο twrp πατάς reboot to recovery. Αφού κάνει reboot θα μπορείς να δεις την εσωτερική μνήμη του κινητού από τον υπολογιστή. Περνάς στην μνήμη του κινητού σου την τελευταία ρομ του Ιταλού και φλασάρεις από twrp. ;)

 

Εισαι ωραιος μαστορα! Την επομενη φορα που θα κανω και εγω τετοια βλακεια (γιατι εχω κανει και εψαχνα επι 4-5 ωρες) θα ξερω τι να κανω ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο twrp, θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή. Στο twrp πατάς reboot to recovery. Αφού κάνει reboot θα μπορείς να δεις την εσωτερική μνήμη του κινητού από τον υπολογιστή. Περνάς στην μνήμη του κινητού σου την τελευταία ρομ του Ιταλού και φλασάρεις από twrp. ;)

 

εγινε η δουλεια σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη .Rom ποια να βαλω για καλυτερο wifι

Link to comment
Share on other sites

................... .Rom ποια να βαλω για καλυτερο wifι

flyme καινούργια δεν έχουμε , το wifi νομίζω είναι ίδιο τώρα απ΄όσο θυμάμαι , με τις παρακάτω

 

του cuoco η του rusch

το wifi είναι το ίδιο , προίκα από την official (το gps γενικά της 10s είναι λίγο χειρότερο από την προηγούμενη)

μ'άρεσε περισσότερο του Ιταλού η 10s , τώρα αυτήν έχω , μέχρι να βγει κάποια καινούργια

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή η συσκευή είναι πλέον αρκετά δημοφιλής, καλό θα ήταν να συγκεντρώσουμε κάποιες χρήσιμες πληροφορίες στο πρώτο post για να υπάρχει όλη η σημαντική πληροφορία συγκεντρωμένη σε ένα μέρος και να μην επαναλαμβανόμαστε. Ενημερώστε με σχετικά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η συσκευή είναι πλέον αρκετά δημοφιλής, καλό θα ήταν να συγκεντρώσουμε κάποιες χρήσιμες πληροφορίες στο πρώτο post για να υπάρχει όλη η σημαντική πληροφορία συγκεντρωμένη σε ένα μέρος και να μην επαναλαμβανόμαστε. Ενημερώστε με σχετικά...

Γιάννη , δώσε μας κανα δυο μέρες να ψάξουμε στα ποστ μας για τα χρήσιμα

 

αυτό που χρειάζονται όσοι πάρουν το κινητό είναι

1. Αν καταλάθος από recovery με wipe σβήσουμε τον εσωτερικό χώρο , και δεν βρίσκουμε το αρχείο .zip της rom τί κάνουμε ?

στο πρώτο ποστ αυτής της σελίδας

2. πως να κάνουν εγκατάσταση μιας rom (ότι κάνουμε σε όλα τα android ) , μεμονωμένα υπάρχουν πολλά , ίσως το πιο κομπλέ είναι αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6511581#post6511581

αν αναλάβει κάποιος να το ολοκληρώσει Ο.Κ. , αν όχι θα το κάνω αντιγραφή και επικόλληση σε ένα παρακάτω ποστ γράφοντας δυο λόγια για και τους οδηγούς

3. Αν δεν διαβάζει την κάρτα sim (από androidiani.com)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6512097#post6512097

4. στο recovery μετά από λίγη ώρα δεν μπορώ να σύρω το swipe to unlock (κλειδώνει - κολλάει το κινητό)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6541086#post6541086

5. ποιες roms υπάρχουν για το κινητό μας ?

flyme OS

http://www.letv.re/forum/56-flyme-os/

EUI

ΑγκλοΚινέζικη http://forum.xda-developers.com/android/development/letv-x800-ruschrom-1-0-25e-t3224702

multi http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

διάφορες roms (πρώτα το συζητάμε εδώ και μετά κατεβάζουμε , ο Wandy77 δεν έχει το κινητό μας και ανεβάζει όποια rom βρίσκει)

http://www.letv.re/forum/16-le-pro-x800x800/

 

όποιος βρει καλά που ειπώθηκαν η ξέρει κάτι και δεν αναφέρθηκε ......

ας το αναφέρει για να μπουν στην νέα επιτέλους πρώτη σελίδα του θέματος

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη , δώσε μας κανα δυο μέρες να ψάξουμε στα ποστ μας για τα χρήσιμα

 

Έχετε όσο χρόνο θέλετε... :rolleyes:

 

Ήδη αυτά που μου έδωσες μπήκαν στο πρώτο post. Για ότι είναι μου λέτε... ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...