Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω εισαι Γιωργο. https://mega.nz/#!FsVzVIDT!a9h7CQtthY3goKeByzBwSeNv7_9C1sHXkrxBnuetpMU Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εγω μιλαω για την 13s evolution..παλιότερα ειχα δοκιμασει τη 8s,ηταν μια χαρα εκτος μια ασυμβατοτητα στην καμερα..τωα διαβαζω εχει νεο κερνελ.

Surprisingly, Leeco 13s has released version of its firmware stable for LeTV Max X900. It was assumed that with the presentation of the 12s to the terminals of the Indian market were to devote exclusively to upgrade to Android 6.0, but some have had to review and have released this new version.

The fact that the changelog is quite short, but only for the new kernel should be worth upgrading our terminals:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,δοκιμασα απο χτες τη ρομ 12ς.ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!για το wifi ειδικα, φορτωσε σελιδες( αργα βεβαια)σε αποσταση 60 μετρα απο το ρουτερ.......το GPS ΑΨΟΓΟ,μενει να δω κ μπαταρια..μακραν η καλυτερη μεχρι τωρα!!!:)
Link to comment
Share on other sites

ωραία Γιάννη ,

άρα το Χ800 και Χ900 , φοράνε τον ίδιο kernel

δοκίμασε πάλι το gps με το gps test (σε πόσο χρόνο θα γράψει αριστερά επάνω 3D Fix),

μέσα στο σπίτι , κοντά σε μπαλκονόπορτα , να δούμε σε πόσα δευτερόλεπτα κλειδώνει

πριν την δοκιμή , να κάνεις επανεκκίνηση το κινητό

παιδια εγω μιλαω για την 13s evolution..παλιότερα ειχα δοκιμασει τη 8s,ηταν μια χαρα εκτος μια ασυμβατοτητα στην καμερα..τωα διαβαζω εχει νεο κερνελ.

Surprisingly, Leeco 13s has released version of its firmware stable for LeTV Max X900. It was assumed that with the presentation of the 12s to the terminals of the Indian market were to devote exclusively to upgrade to Android 6.0, but some have had to review and have released this new version.

The fact that the changelog is quite short, but only for the new kernel should be worth upgrading our terminals:

δώσε site , αυτό είναι για το Χ900 http://evolutionletvx900.blogspot.gr/

λοιπον,δοκιμασα απο χτες τη ρομ 12ς.ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!για το wifi ειδικα, φορτωσε σελιδες( αργα βεβαια)σε αποσταση 60 μετρα απο το ρουτερ.......το GPS ΑΨΟΓΟ,μενει να δω κ μπαταρια..μακραν η καλυτερη μεχρι τωρα!!!:)

όταν την εγκατέστησα , δεν βρήκε γρήγορα δορυφόρους

την έβαλα πάλι εχθές , και κλείδωσε αρκετά γρήγορα ,

σήμερα πάλι αργεί να βρει δορυφόρους , ποιο γρήγορα όμως από την official

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

5 με 8 δεύτερα Γιωργο.

Γιαννη , να υποθέσω και το wifi , είναι άψογο ,

 

Άρα το X800 και X900 , έχουν τον ίδιο kernel, τα ίδια αρχεία για gps και wifi, αλλά διαφορετική συμπεριφορά ,

 

Στάλθηκε από το Le Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τα ιδια κ στο δικο μου:)

την πέρασα πάλι , επανήλθε , αν και το Χ900 μάλλον κλειδώνει και σε εσωτερικό χώρο ,

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

http://evolutionletvx900.blogspot.gr/

αυτό εννοώ και γω, μπορουν να μπουν οι ρομ και στο χ800 με μια αλλαγή στο ζιπ.

Link to comment
Share on other sites

δώσε site , αυτό είναι για το Χ900 http://evolutionletvx900.blogspot.gr/

http://evolutionletvx900.blogspot.gr/

αυτό εννοώ και γω, μπορουν να μπουν οι ρομ και στο χ800 με μια αλλαγή στο ζιπ.

το ίδιο site είναι , ποια είναι η αλλαγή του .zip ?

Ναι ποτε δεν είχα πρόβλημα με wifi και

gps.

για το wifi στο Χ800 , αν σε μια περιοχή πιάνει 7 ρούτερ , άλλο τηλέφωνο πιάνει 17 , δεν ενοχλεί , την αιτία δεν ξέρουμε

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο site είναι , ποια είναι η αλλαγή του .zip ?

 

Open Evolution .zip with 7zip and edit this file: META-INF/COM/GOOGLE/ANDROID/UPDATER-SCRIPT with notepad++

 

The assert line it/s model to install, and you need change all "max1" for "x1": "max1" it/s X900 and "x1" it/s X800

 

assert(getprop("ro.product.device") == "max1" || getprop("ro.build.product") == "max1" ||

abort("This package is for \"max1\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".");

 

Then save changes and updated zip file, and install with TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Open Evolution .zip with 7zip and edit this file: META-INF/COM/GOOGLE/ANDROID/UPDATER-SCRIPT with notepad++

 

The assert line it/s model to install, and you need change all "max1" for "x1": "max1" it/s X900 and "x1" it/s X800

 

assert(getprop("ro.product.device") == "max1" || getprop("ro.build.product") == "max1" ||

abort("This package is for \"max1\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".");

 

Then save changes and updated zip file, and install with TWRP.

τέτοια κόλπα τα έκανα παλιά https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6579-zopo-zp980-c2-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BD-miui-rom/

 

την εγκατέστησα χωρίς αλλαγές , όπως το κατέβασα (δεν έβλεπε τις sim, βάλε - βγάλε , τις είδε)

έχει nova launcher , είναι root κ.λ.π. τα gapps ξεχωριστή εγκατάσταση

το gps άψογο ,

το wifi το ίδιο με τις δικές μας ,

πολύ καλή και αυτή

δεν είναι multi , έχει Αγγλικά

θα αποφασίσω αργότερα ποια απο τις δύο Χ900 θα κρατήσω

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να επαναλαβω οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η συσκευη δουλευει οπως πρεπει!σχετικα με το wifi ,με εχει εκπληξει η αποσταση στην οποια πιανει.ποτε μα ποτε με οσες ρομ εχω δοκιμασει δεν επιανε σε τοση αποσταση.απο το μαγαζι μου σε ευθεια ειναι το καφενειο στα 60μ περιπου...Ε πιανει!!!!!ΤΟ gps Απαικτο,η ρομ τσουλαει μια χαρα,μπαταρια με πλοηγηση,4g,σερφαρισμα κ γενικα ζορισμα εχω 54% με 2.5 ωρες οθονη!!!!ΒΑΛΤΕ ΤΗ!

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην την εχω back up ακομα κ αν βγει η marschmallow.(του ιταλου την εστειλα...)

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΣΥΣΚΕΥΗ EXEI ΣΩΣΤΟ λειτουργικο:):)(ετοιμος να το σκοτωσω ημουν)

Link to comment
Share on other sites

τέτοια κόλπα τα έκανα παλιά https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6579-zopo-zp980-c2-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BD-miui-rom/

 

την εγκατέστησα χωρίς αλλαγές , όπως το κατέβασα (δεν έβλεπε τις sim, βάλε - βγάλε , τις είδε)

έχει nova launcher , είναι root κ.λ.π. τα gapps ξεχωριστή εγκατάσταση

το gps άψογο ,

το wifi το ίδιο με τις δικές μας ,

πολύ καλή και αυτή

δεν είναι multi , έχει Αγγλικά

θα αποφασίσω αργότερα ποια απο τις δύο Χ900 θα κρατήσω

 

ναι.δεν χρειαζεται αλλαγη τιποτα στην τελευταια ο mars γραφει οτι εχει σβησει ολη την γραμμη ασφαλειας οποτε μπαινει κατευθειαν.ειδες εαν εχει αλλο κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

ναι.δεν χρειαζεται αλλαγη τιποτα στην τελευταια ο mars γραφει οτι εχει σβησει ολη την γραμμη ασφαλειας οποτε μπαινει κατευθειαν.ειδες εαν εχει αλλο κερνελ?

Τον ίδιο με τον δικο μας

 

 

Sent from my X900+ using Tapatalk

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να επαναλαβω οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η συσκευη δουλευει οπως πρεπει!σχετικα με το wifi ,με εχει εκπληξει η αποσταση στην οποια πιανει.ποτε μα ποτε με οσες ρομ εχω δοκιμασει δεν επιανε σε τοση αποσταση.απο το μαγαζι μου σε ευθεια ειναι το καφενειο στα 60μ περιπου...Ε πιανει!!!!!ΤΟ gps Απαικτο,η ρομ τσουλαει μια χαρα,μπαταρια με πλοηγηση,4g,σερφαρισμα κ γενικα ζορισμα εχω 54% με 2.5 ωρες οθονη!!!!ΒΑΛΤΕ ΤΗ!

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην την εχω back up ακομα κ αν βγει η marschmallow.(του ιταλου την εστειλα...)

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΣΥΣΚΕΥΗ EXEI ΣΩΣΤΟ λειτουργικο:):)(ετοιμος να το σκοτωσω ημουν)

Για ποιο link μιλάμε? Γιατί ψιλομπερδευτηκα.

 

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με μπερδεψατε, για ποιο λινκ μιλατε? Επισης εγω που εχω 11s του rush θα πρεπει να κανω factory reset? Edited by le_bron
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο link μιλάμε? Γιατί ψιλομπερδευτηκα.

 

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://docs.google.com/uc?id=0BwxryTxXnpbKdjhkcFlPSHdta2M&export=download

αυτη η ρομ! η ινδικη 12ς απο το Χ900!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι για πείτε διαδικασία, φαντάζομαι σαν να περνάς καινούρια ρομ είναι αλλά ποια gapps περάσατε;

ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Κ GAPPS K ROOT

Link to comment
Share on other sites

4g με wind πιανετε με αυτην την ρομ,την 12s?εμενα δεν πιανει,τουλαχιστον εδω που ειμαι τωρα,που δεν θυμαμαι εαν επιανε πριν
Link to comment
Share on other sites

4g με wind πιανετε με αυτην την ρομ,την 12s?εμενα δεν πιανει,τουλαχιστον εδω που ειμαι τωρα,που δεν θυμαμαι εαν επιανε πριν

Με wind στην Θεσσαλονικη ναι

 

Άσχετα τι γράφει παρακάτω με το Χ800 και 4g γράφω το ποστ

Έχω την rom του Χ900, θα το διορθωσω αργότερα

 

Sent from my X900+ using Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

https://docs.google.com/uc?id=0BwxryTxXnpbKdjhkcFlPSHdta2M&export=download

αυτη η ρομ! η ινδικη 12ς απο το Χ900!!

 

Χρειάζεται να τροποποιήσουμε το αρχείο που αναφέρθηκε προηγουμένως ή είναι έτοιμη για εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...