Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γω σκεφτόμουν με ικανοποίηση ότι κατι εχει αρχισει και κινείται σε ρομ.. που θα πάει θα βγάλουν και κάποια σωστή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να συμπληρώσω για το προηγούμενό μου ποστ , (για τους νέους φίλους)

όποιος από recovery επιλέξει και την internal storage , μόλις τελειώσει η διαδικασία , φυσικά δεν θα κάνει επανεκκίνηση γιατί θα μείνει στο λογότυπο της LeEco , γιατί σβήσαμε την rom

συνδέουμε το κινητό με το κομπιούτερ βάζουμε μια official rom , αυτή είναι καλή http://g3.letv.cn/155/18/50/letv-hdtv/0/upload/tmp/20151111161606351/X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5503111051E-5.5.031E.zip?b=123456&platid=5&splatid=500 και κάνουμε εγκατάσταση

μετά βάζουμε στο κινητό την rom που θέλουμε και φλασάρουμε με όλα τα wipe εκτός της internal storage

έτσι θα έχουμε "καθαρό" κινητό ,

 

για να το κάνουμε πιο γρήγορο , στο τέλος στο μπλε edit

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6679002#post6679002

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

να συμπληρώσω για το προηγούμενό μου ποστ , (για τους νέους φίλους)

όποιος από recovery επιλέξει και την internal storage , μόλις τελειώσει η διαδικασία , φυσικά δεν θα κάνει επανεκκίνηση γιατί θα μείνει στο λογότυπο της LeEco , γιατί σβήσαμε την rom

συνδέουμε το κινητό με το κομπιούτερ βάζουμε μια official rom , αυτή είναι καλή http://g3.letv.cn/155/18/50/letv-hdtv/0/upload/tmp/20151111161606351/X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5503111051E-5.5.031E.zip?b=123456&platid=5&splatid=500 και κάνουμε εγκατάσταση

μετά βάζουμε στο κινητό την rom που θέλουμε και φλασάρουμε με όλα τα wipe εκτός της internal storage

έτσι θα έχουμε "καθαρό" κινητό ,

 

για να το κάνουμε πιο γρήγορο , στο τέλος στο μπλε edit

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6679002#post6679002

 

Η μπορουμε να τρεξουμε τη νεα ρομ απο στικακι χωρις να την μεταφερουμε στο κινητο.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Σωστό κι αυτό ,

Και το backup της rom στέλνουμε στο usb otg

 

Στάλθηκε από το Le Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

στην evolution 13s λειπει η εφαρμογή ρολόι, την εγκατέστησα από το store, αλλά δεν χτυπά το ξυπνητήρι. θα βαλω αλλη και βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

για το νέο κινητό

LeEco Le Max 2:

Snapdragon 820 : πολύ καλό

64GB , 6GB RAM : τεράστια μνήμη , (οι περισσότεροι μάλλον θα προτιμήσουν , αν είναι αρκετά πιο φθηνό το 32GB με 4GB RAM , όπως το δικό μας)

5.7 ιντσών QHD: το προτιμώ

21 Megapixel : τα πολλά Megapixel δεν τα ξεχωρίζει το μάτι και 10 να ήταν αρκεί ο φακός να είναι πολύ καλός

Android 6.0 Marshmallow : με το που θα ποστάρουν την rom , όλο και θα την μετατρέψουμε και για το δικό μας κινητό (άρχισε καλή κινητικότητα στις rom)

3100mAh μπαταρία : έχουμε εμπειρία , είναι μικρή

γενικά μια χαρά φαίνεται , αν το δούμε όπως λένε στα €340 για την έκδοση με τα 64GB/6GB. θα το αγοράσει όλος ο κόσμος

 

Sorry παιδες που κανω hijack εδω αλλα δεν υπαρχει forum για Letv και θελω να κανω μια ερωτηση μιας και ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω τωρα στις 26

 

Η ρομ που ερχεται ειναι international η μονο κινεζικα? Εχει τουλαχιστον αγγλικα να βολευτουμε μεχρι να βγει καμια αλλη?Στα βιντεακια της παρουσιασης ειδα και αγγλικα

Ta 3100mah ειναι λιγα δεν θα βγαζει τουλαχιστον μερα? Τα 3000mah του χ800 πιστευω ειναι καλα

Ειμαι αναμεσα στα 2 και το σκεφτομαι.

 

Le Max2

 

Le Pro2

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα Κινέζικα κινητά που πουλάν στην Ευρώπη στην rom έχουν Αγγλικά

Στα δικά μας και Αγγλικά,

Στα νέα νομίζω είναι multi lanquage η rom

Ή μπαταρία λίγα τα mah, ελπίζω να κάνει καλή διαχείριση η rom, και να κρατάει μία μέρα με κάποιες ώρες ανοιχτή οθόνη ,

Θα ήθελα το max2, αλλά η τιμή είναι 400 ευρώ.......

 

όλοι έπεσαν με τα μούτρα στην νέα rom του νέου κινητού και παράτησαν την δικιά μας

Ή επόμενη προβλεπω θα είναι πολύ καλή

 

Στάλθηκε από το Le Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα!

Θέλω ένα κινητό που να παίζουν και οι δύο κάρτες 4G (dual sim ) .Κάποιος μου είπε πως το Letv (x800 ) έχει την δυνατότητα αυτή. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει , διαλέξεις ποια sim θα χρησιμοποιείς για ίντερνετ , και με μια κίνηση το αλλάζεις στην άλλη κάρτα να έχει 4g

 

Στάλθηκε από το Le Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Με την 12s δεν είδα διαφορά σε σύγκριση με την στοκ 13s απλά η 12s έχει και κάποια mods π.χ. Lspeed.Οσο για το GPS είμαι υπερευχαριστημένος με όλες τις ρομ γιατί με το προηγούμενο κινητό LG g3 και LG g2 δεν είχα ποτέ ισχυρό σήμα και έχανε σήμα, ενώ με το let x800 ξεκινώ Πειραιά και έως Φλώρινα δεν έχω δει να χάνει σήμα.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με την 12s δεν είδα διαφορά σε σύγκριση με την στοκ 13s απλά η 12s έχει και κάποια mods π.χ. Lspeed.Οσο για το GPS είμαι υπερευχαριστημένος με όλες τις ρομ γιατί με το προηγούμενο κινητό LG g3 και LG g2 δεν είχα ποτέ ισχυρό σήμα και έχανε σήμα, ενώ με το let x800 ξεκινώ Πειραιά και έως Φλώρινα δεν έχω δει να χάνει σήμα.

πάντα είχε καλό gps , το "πρόβλημα" είναι να κλειδώνει σε δευτερόλεπτα και όχι σε 3 - 4 λεπτά σε καθαρό ουρανό , μετά δεν το χάνει εύκολα ,

σε μεγάλο τούνελ ίσως να το χάσει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ο διαδοχος του Letv x800 με απογοητευεσε γιατι εβαλε Mediatek αντι SD 820..

 

Επισης καμια εκδοση δεν παιρνει Micro SDCard και γι αυτον τον λογο θα φαει και ακυρο.. Δεν θελω να παρω το Letv Max Pro 6/64GB για να εχω διαθεσιμο χωρο ειναι Overkill στον χωρο τον κινητων.. Αλλοι δεν εχουν ουτε στα PC τους 6GB Ram.

 

Εφοσον κανεις Wipe internal storage δεν χανεις και TWRP? Εγω μια φορα το εκανα γιατι δεν ηξερα και υστερα εφαγα 4-5 ωρες μεχρι να βρω ακρη για να το σωσω.. Μεγαλη ταλαιπωρια και δεν αξιζει!

Link to comment
Share on other sites

1.Ο διαδοχος του Letv x800 με απογοητευεσε γιατι εβαλε Mediatek αντι SD 820..

 

2.Επισης καμια εκδοση δεν παιρνει Micro SDCard και γι αυτον τον λογο θα φαει και ακυρο..

3. Δεν θελω να παρω το Letv Max Pro 6/64GB για να εχω διαθεσιμο χωρο ειναι Overkill στον χωρο τον κινητων.. Αλλοι δεν εχουν ουτε στα PC τους 6GB Ram.

 

4. Εφοσον κανεις Wipe internal storage δεν χανεις και TWRP? Εγω μια φορα το εκανα γιατι δεν ηξερα και υστερα εφαγα 4-5 ωρες μεχρι να βρω ακρη για να το σωσω.. Μεγαλη ταλαιπωρια και δεν αξιζει!

1. ναι δεν ήταν σοφό

2. αυτό δεν μ΄ενοχλεί πολύ και μια καλή αξιόπιστη κάρτα να πάρουμε είναι ακριβή και χαλάει

3. είναι πράγματι υπερβολή για τώρα και γιαυτό το κινητό , όταν θα εξελιχθούν τα κινητά θα χρειάζεται

4.για την internal storage , αν χαθεί το twrp (δεν το θυμάμαι) , θα μετονομάσουμε την official που έδωσα σε update και θα φλασάρουμε με το stock recovery , μετά βάζουμε το twrp και μετά την rom που θέλουμε

όταν γεμίσει το τηλέφωνό μου θα το κάνω και θα ενημερώσω ακριβώς τα βήματα ...

Ρε παιδιά εμένα με την Indian έχει μειωθεί ή ένταση του ηχείου. Μπορώ να κάνω κάτι;

θα το κοιτάξω

έκανες την ρύθμιση ήχος και ειδοποιήσεις ?

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις;

Ρυθμίσεις, στο sounds and vibration, άνοιξε τους ήχους

 

Στάλθηκε από το Le Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

1. ναι δεν ήταν σοφό

2. αυτό δεν μ΄ενοχλεί πολύ και μια καλή αξιόπιστη κάρτα να πάρουμε είναι ακριβή και χαλάει

3. είναι πράγματι υπερβολή για τώρα και γιαυτό το κινητό , όταν θα εξελιχθούν τα κινητά θα χρειάζεται

4.για την internal storage , αν χαθεί το twrp (δεν το θυμάμαι) , θα μετονομάσουμε την official που έδωσα σε update και θα φλασάρουμε με το stock recovery , μετά βάζουμε το twrp και μετά την rom που θέλουμε

όταν γεμίσει το τηλέφωνό μου θα το κάνω και θα ενημερώσω ακριβώς τα βήματα ...

 

θα το κοιτάξω

έκανες την ρύθμιση ήχος και ειδοποιήσεις ?

 

Ωραια ευχαριστουμε!

 

Στα θετικα του Le max 2 που εκαναν σωστη κινηση ειναι στην οθονη η οποια εγινε 5,7

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, στο sounds and vibration, άνοιξε τους ήχους

 

Στάλθηκε από το Le Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοειται τα χω κανει αυτα. Εβαλα παλι την 11s και επανηλθε ο ηχος. Μαλλον η ινδικη ρομ δεν εχει τους drivers του chipset για τον ηχο του χ800. Μπορουμε να κανουμε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται τα χω κανει αυτα. Εβαλα παλι την 11s και επανηλθε ο ηχος. Μαλλον η ινδικη ρομ δεν εχει τους drivers του chipset για τον ηχο του χ800. Μπορουμε να κανουμε κατι?

 

Κάτι άλλο παίζει γιατί εγώ έχω κανονικά ήχο με οτιδήποτε και αν έχω βάλει. ίσως δεν έκατσε καλά η ρομ. Έκανα όλα τα wipe πλην internal μέσω recovery και μετά εγκατάσταση

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παίζει γιατί εγώ έχω κανονικά ήχο με οτιδήποτε και αν έχω βάλει. ίσως δεν έκατσε καλά η ρομ. Έκανα όλα τα wipe πλην internal μέσω recovery και μετά εγκατάσταση

 

Δεν ειναι οτι δεν εχω καθολου ηχο. Η ποιοτητα και η ενταση ειναι τραγικες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι δεν εχω καθολου ηχο. Η ποιοτητα και η ενταση ειναι τραγικες.

παιδια εχει δικιο ο φιλος ,το ειχα παρατηρησει και γω 2 μερες που την ειχα.εχει πιο χαμηλη ενταση και καθαροτητα ,απο της αλλες ρομ,βεβαια οχι οτι δνε ηταν παλι λειτουργικο το κινητο απλα δεν εχιε την τοσο καλη ποιοτητα που εχει συνηθως..με την 13s evolution,επανηρθε ο ποιοπτικος ηχος κανονικα.

παραπερα απο χτες το πρωι που την εχω..μπαταρια πολυ καλη,οπως και η 11s.wifi εαν οχι καλυτερο,ειναι πιο σταθερο σε μεγαλες αποστασεις.to gps αργει λιγο,αλλα μετα οκ,οπως και οι αλλες ρομ.δεν εχει εφαρμογη ρολοι μεσα,θελει να βαλεις εσυ αλλα δεν δουλεθουν ολες και οπωσδηποτε πρεπει να δωσεις permitions.δεν εχω 4g wind,αλλα ισως να παιζει κατι με την συνδεση μου και οχι με την ρομ,γιατι εβαλα για λιγο την 11s που ειχα κανονικα και παλι δνε επιασα.εφαρμογες με ειδοποιησεις ,οπως fb,viber δουλευουν πολυ καλυτερα και μετα απο ωρα μου χτυπα η ειδοποιηση και το λαμπακι.εχει προεγκατεστημες καποιες καλες εφαρμογες(lspeed,battery guru).γενικα μια σταθερη καλη ρομ,οχι καποια ιδιαiτερη διαφορα με 11s cuoco,12s indian αλλα σιγουρα μπορεις να την εχεις στο κινητο σου.

το θεμα του wifi που μαλλον ειναι καλυτερο,παιζει να εχει να κανει εμ τον νεο κερνελ που χρησιμοποιει.δεν εκανα ιδιατερα τεστ γιατι ημουν στον δρομο ολη μερα χτες αλλα λιγο που το κοιταξα,ναι μου φανηκε καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μου φαίνεται εγκαταλείπω τις ρομ από το χ900. Στη μία δε δουλεύει το ξυπνητήρι, στην άλλη το ηχείο... Δηλαδή η θα με διώξουν από τη δουλειά η δε θα ακούω το τηλ. Θα γυρίσω στις κανονικές για το χ800 και ας βγάζω 2 ώρες sot.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης απο τότε που έβαλα την ινδική όταν βάζω τοu rush και του ιταλου δε μου αναγνωρίζει τη sim. Οπότε αναγκαστικά παντρεύομαι την ινδική για να μη το σπάσω. Υπάρχει κάποιο fix για τον ήχο;;;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης απο τότε που έβαλα την ινδική όταν βάζω τοu rush και του ιταλου δε μου αναγνωρίζει τη sim. Οπότε αναγκαστικά παντρεύομαι την ινδική για να μη το σπάσω. Υπάρχει κάποιο fix για τον ήχο;;;

Αυτό δεν είναι καλό. Έχει δοκιμάσει άλλος να περάσει άλλη ρομ μετά την ινδική?

 

Sent from my X800

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχε συμβεί και σε μένα όταν έβαλα την ινδική μετά δεν αναγνωριζε τις 2 σιμ και μετά από 3 φλασαρισματα τις στοκ 13s συνέχιζε να μην τις βλέπει ευτυχώς επανήλθε με το backup τις στοκ ρομ που το είχα σε ένα otg.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...