Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ προτιμώ τού Rusch. Καλύτερη μπαταρία από την 10s του Ιταλού. Κινέζικη δεν έχω βάλει ποτέ.

 

συμγωνω για την μπαταρια ,εινα αρκετα καλη..αλλα αυτο το gps kai wifi ,ποτε ποτε ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν καπου οι κινεζικες ρουταρισμενες η τις ρουταρεις καθε φορα που φλασαρεις?

 

τις ρουτάρω καθε φορά.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο? Δωσε καποιο λινκ.

Στην αρχικη σελιδα υπαρχει οδηγος για root και twrp recovery

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414612

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, τι εννοείται ρουταρισμενη rom, γιατί από την αρχή έκανα ρουτ το τηλέφωνο απο εκει και πέρα περνάω εκτός τις rom του Ιταλού και μια Flyme, που έκανα μια δοκιμή και ποτέ δεν διερωτήθηκα αν είναι ρουτ η rom ή όχι και περνάνε μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, τι εννοείται ρουταρισμενη rom, γιατί από την αρχή έκανα ρουτ το τηλέφωνο απο εκει και πέρα περνάω εκτός τις rom του Ιταλού και μια Flyme, που έκανα μια δοκιμή και ποτέ δεν διερωτήθηκα αν είναι ρουτ η rom ή όχι και περνάνε μια χαρά.

 

 

Ρουταρισμενη ειναι η ρομ που επιτρεπει στο χρηστη να επεμβει στο λογισμικο και να το τροποποιησει οπως ξερει και θελει -να αφαιρεσει τις κατα τη γνωμη του αχρειαστες εφαρμογες π.χ. ή να περασει μια καστομ ρομ σε αντικατασταση αυτης που εχει με τη λογικη οτι θα φερει το τηλεφωνο στα προσωπικα μετρα και επιθυμιες.

Π.χ η flyme που περασες εσυ ειναι καστομ ρομ φτιαγμενη για το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμενη ειναι η ρομ που επιτρεπει στο χρηστη να επεμβει στο λογισμικο και να το τροποποιησει οπως ξερει και θελει -να αφαιρεσει τις κατα τη γνωμη του αχρειαστες εφαρμογες π.χ. ή να περασει μια καστομ ρομ σε αντικατασταση αυτης που εχει με τη λογικη οτι θα φερει το τηλεφωνο στα προσωπικα μετρα και επιθυμιες.

Π.χ η flyme που περασες εσυ ειναι καστομ ρομ φτιαγμενη για το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ, ξαναρώτησα γιατί δεν έπιανε. Τελικά ήταν δικό τους πρόβλημα αλλά με ταλαιπώρησαν. Τώρα το μόνο που μένει να καταλάβω είναι αν δουλεύει και στα 800 mhz...
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ, ξαναρώτησα γιατί δεν έπιανε. Τελικά ήταν δικό τους πρόβλημα αλλά με ταλαιπώρησαν. Τώρα το μόνο που μένει να καταλάβω είναι αν δουλεύει και στα 800 mhz...

Νομίζω ότι δεν θα δουλέψει στα 800 σε ποια περιοχή μένεις?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα. Γνωρίζω πως στα 800 είναι οι περισσότερες κεραίες στην επαρχία. Είδα στα links που έχει ο Ιταλός στη σελίδα του έχει και ένα που λέει για την ενεργοποίηση της μπάντας. Δεν έχω καταφέρει να το κατεβάσω. Από άλλες οδηγίες βρήκα το *#*#9439#*#* που ενεργοποιεί ένα μενού που είναι όμως στα κινέζικα και δε μπορώ να καταλάβω τι κάνει και άρα αν ισχύει..
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα. Γνωρίζω πως στα 800 είναι οι περισσότερες κεραίες στην επαρχία. Είδα στα links που έχει ο Ιταλός στη σελίδα του έχει και ένα που λέει για την ενεργοποίηση της μπάντας. Δεν έχω καταφέρει να το κατεβάσω. Από άλλες οδηγίες βρήκα το *#*#9439#*#* που ενεργοποιεί ένα μενού που είναι όμως στα κινέζικα και δε μπορώ να καταλάβω τι κάνει και άρα αν ισχύει..

 

Με ενδιαφέρει πολυ να μπορέσουμε να ξεκλειδωσουμε την μπαντα.....

Ζω στην Λερο και λογο τις δουλειάς μου γνωρίζω οτι πλέον η Vodafone και η wind έχουν πλέον κοινές κεραίες και στο 4g δουλεύοντας στην 800αρα....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

με την 09s και την 010s,είτε είχα ενεργοποιημένο το CDMA 800 είτε χωρίς έπιανε δοκιμασμένο στην θεσσαλονική και οποια ρομ να φορας αν υποστηρίζει 4g η περιοχή θα πιάνει,π.χ. τωρα στο ηρακλειο κρητης δεν υπάρχει 4g wind

 

Όσες φορές και να το δοκιμάσω το ίδιο βλέπω είτε ειναι ενεργοποιημένο το CDMA 800 απο το πληκτρολόγιο(*#*#9439#*#*)

στην θεσσαλονίκη ειχα 4G και λεω είχα γιατί τώρα είμαι ηράκλειο κρήτης και εδώ δεν εκπέμπει 4G

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πετράκος δοκίμασε αυτό που έγραψα να μας πεις αν κάνει κάτι.. Επίσης τι ρομ έχεις;

 

Δεν το εχω ακομα το τηλ αλλα το περιμενω!!!

Ψαχνομαι ομως γιατι ειχα το ιδιο προβλημα και στο προηγουμενο honor6

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το δοκιμασω και θα πω..

Έχω δει κάποιες θήκες flip με παράθυρο είναι ενεργό ? έχει πάρει κάποιος?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και να το δοκιμάσω το ίδιο βλέπω είτε ειναι ενεργοποιημένο το CDMA 800 απο το πληκτρολόγιο(*#*#9439#*#*)

στην θεσσαλονίκη ειχα 4G και λεω είχα γιατί τώρα είμαι ηράκλειο κρήτης και εδώ δεν εκπέμπει 4G

Σαββατοκύριακο το πέρασα Ηράκλειο, φίλος με wind με κινητό galaxy 4s έπιανε κανονικά 4g και μεσα κι εκτός πόλης

Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκύριακο το πέρασα Ηράκλειο, φίλος με wind με κινητό galaxy 4s έπιανε κανονικά 4g και μεσα κι εκτός πόλης

 

Για να το λες θα ήρθε, γιατί οταν το ειχα δοκιμάσει αρχές Ιανουαριου δεν ειχα και ρωτησα την wind και ειχαν πει τοτε δοκιμαστικά μονο στήν χερσόνησο.Θα το δω και επανέρχομαι.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επιβαιβεωνω και εγω οτι χωρις κωδικο πιανει κανονικά wind 4g με 11ς ..τοσο καιρό δεν μου δουλευε λογω σφαλματος της εταιριας, δεν μου ειχαν ενεργοποιήσει το LTE
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα λειτουργούν τρεις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, οι εταιρείες COSMOTE, WIND και VODAFONE. Τα δίκτυα τους χρησιμοποιούν ζώνες συχνοτήτων περί τα

800 MHz, 900 MHz, 1800 ΜΗz, 2100 MHz και 2600 ΜΗz.

Οι εταιρείες στην Ελλάδα υποστηρίζουν και την banda LTE20 (800MHz)

 

Αν στην περιοχή μας πιάνουμε 4g , δεν χρειαζόμαστε την 800ρα

τον κωδικό *#*#9439#*#* , τον χρησιμοποιούν αυτοί που δεν πιάνουν 4g , και προσπαθούν να πιάσουν στα 800 , αν υπάρχει τέτοια κεραία - σήμα στην περιοχή τους

 

Πολλά Κινέζικα κινητά, και το δικό μας δεν μπορούν να ξεκλειδώσουν LTE20 (800MHz) , στην περιοχή μου δεν μ ενοχλεί αυτό έχω lte 4g

(αντίθετα π.χ. με την Asus Zenfone που καλύπτει όλες τις μπάντες του 4g. FDD-LTE: (WW version) 2100MHz(1)/1900MHz(2)/1800MHz(3)/1700MHz AWS(4)/850MHz(5)/2600MHz(7)/900MHz(8)/800MHz(20) )

 

Και εδώ δεν τα κατάφεραν για την μπάντα των 800 : http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/guide-unlock-aditional-bands-qualcomm-t2877031

 

Δεν νομίζω να απαιτεί μια διαφορετική κεραία κάτω από χαμηλές συχνότητες των 1GHz για να πιάνουμε την 800ρα

 

Ίσως χρειαζόμαστε κάποια στοιχεία που λείπουν σε NON-HLOS.bin για band20 (ένα αρχείο στην rom που πρέπει να μπει η παραδοχή για να βλέπει την συχνότητα)

 

στα σημεία που οι κεραίες 4g θα είναι στα 800mhz, δε θα έχουμε σήμα 4g

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=420979

 

στην Θεσσαλονίκη και όχι μόνο φυσικά το κινητό μας πιάνει 4g και δεν χρειαζόμαστε την 800ρα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει , και μάλλον δεν βγήκε κάτι ακόμη , γιατί δεν χρησιμοποιείς κάποιο άλλο ?

Π.χ. Handcent sms

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...