Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τι ρομ φίλε?ενεργοιηπησες το 4g με τον κωδικο?

 

με την 09s και την 010s,είτε είχα ενεργοποιημένο το CDMA 800 είτε χωρίς έπιανε δοκιμασμένο στην θεσσαλονική και οποια ρομ να φορας αν υποστηρίζει 4g η περιοχή θα πιάνει,π.χ. τωρα στο ηρακλειο κρητης δεν υπάρχει 4g wind

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Την βοήθεια σας θέλω μία και δεν είμαι ειδικός στο άθλημα..Εδώ και Αρκετό καιρό όταν άνοιξει είτε wi fi είτε data το τηλέφωνο γονατίζει -κολαει από τις διαφημίσεις που πετάγονται με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δουλεύω καθόλου..Πως μπορώ να τα μπλοκαρω να αναδύονται??Έχω εγκαταστήσει antivirus ( avast) και είναι ενημερωμένο και δεν αναγνωρίζει κάποιον ιό.Να σημειωθεί ότι δεν έχω μπει ποτέ σε περίεργα και ανασφαλή sites καθως δεν παίζω και παιχνίδια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Την βοήθεια σας θέλω μία και δεν είμαι ειδικός στο άθλημα..Εδώ και Αρκετό καιρό όταν άνοιξει είτε wi fi είτε data το τηλέφωνο γονατίζει -κολαει από τις διαφημίσεις που πετάγονται με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δουλεύω καθόλου..Πως μπορώ να τα μπλοκαρω να αναδύονται??Έχω εγκαταστήσει antivirus ( avast) και είναι ενημερωμένο και δεν αναγνωρίζει κάποιον ιό.Να σημειωθεί ότι δεν έχω μπει ποτέ σε περίεργα και ανασφαλή sites καθως δεν παίζω και παιχνίδια.

ποια rom έχεις ?

αν έχεις τη rom που βάζουν τα Κινεζομάγαζα , ίσως φταίει αυτό , παρατηρήθηκε σε πολλές συσκευές

με εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν θα λυθεί , γιατί η εφαρμογή που το προκαλεί ίσως είναι προεγκατεστημένη στην rom

δοκίμασε σε recovery με όλα τα wipe εκτός της internal να βάλεις μια rom

εφαρμογές που μπλοκάρουν διαφημίσεις , adaway , adfree κ.α.

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αναμενόμενη 12s δεν είναι marshmallow όπως λενε οι κινέζοι κατέβασα την 12s του x500 για να δω το build.prop και είναι 5.0.2
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

στο χ500 δεν έδωσαν την 11s , από την 10s έδωσαν την 12s , μάλλον στο Χ500 κάνουν δοκιμές την marshmallow , (όπως έκανε η xiaomi στο mi3) , μάλλον είναι νωρίς για marshmallow

 

σκέψεις

πρώτα θα βγάλει η LeEco το νέο κινητό με marshmallow ,

και μετά από 1 με 2 μήνες θα την δώσουν στα παλιά κινητά

στην αρχή με marshmallow θα έχουμε μερικά προβλήματα π.χ. δεν θα τρέχουν κάποιες από τις εφαρμογές μας ..... (το ζω στο mi3 , ακόμη να την δώσουν στα άλλα κινητά, περιμένουν να πουλήσουν το mi5 πρώτα)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδεια ειμαι ετοιμος να αγορασω το τηλ αλλα εχω ενα δίλημμα αναμεσα στο τηλ που εχετε και στο mi note pro!!

εχετε δει καποιος και τα δυο ωστε να μου πει μια γνωμη?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδεια ειμαι ετοιμος να αγορασω το τηλ αλλα εχω ενα δίλημμα αναμεσα στο τηλ που εχετε και στο mi note pro!!

εχετε δει καποιος και τα δυο ωστε να μου πει μια γνωμη?

mi note pro , Marshmallow (Android 6.0.1) , με μικρά λαθάκια (bugs) ,

έχει μια διαδικασία για να την φλασάρεις , η επόμενη μπαίνει εύκολα από την συσκευή με εφαρμογή της miui (αναβάθμιση) η από recovery ,

τα specs τα ξέρεις

εδώ περιμένεις απάντηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6631316#post6631316

κοίταξε και εδώ , https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/111-Mi-Note-Pro-Leo/

mi note pro vs Letv x800, https://www.google.gr/webhp?gfe_rd=cr&ei=TY5mVuXaErCz8wek_pTYBw#q=mi+note+pro+vs+Letv+x800

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν το τηλ που ειχα ηταν ενα huawei honor 6 το οποιο δεν ειχε την 800αρα μπαντα στο 4g και δεν μπορουσα να εχω 4g στην περιοχη μου (ειμαι και ζω στην Λερο).

υπαρχει καποιος να ζει σε νησι και να μας πει εαν εχει σημα 4g?

Υπαρχει τροπος να μπορεσουμε να προσθεσουμε μπαντες στο 4g?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν το τηλ που ειχα ηταν ενα huawei honor 6 το οποιο δεν ειχε την 800αρα μπαντα στο 4g και δεν μπορουσα να εχω 4g στην περιοχη μου (ειμαι και ζω στην Λερο).

υπαρχει καποιος να ζει σε νησι και να μας πει εαν εχει σημα 4g?

Υπαρχει τροπος να μπορεσουμε να προσθεσουμε μπαντες στο 4g?

Στο Ηρακλειο κρητης με cosmote εχω 4g ενώ με wind οχι(μου ειπαν δοκιμαστικά εκπέμπει μονο χερσόνησο).

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Στο Ηρακλειο κρητης με cosmote εχω 4g ενώ με wind οχι(μου ειπαν δοκιμαστικά εκπέμπει μονο χερσόνησο).

 

και εδω με την cosmote δεν υπαρχει προβλημμα αλλα με την vodafone που εχω εγω και με την wind υπάρχει πρόβλημα !!!!

στο xda γραφουν οτι στο mi note pro που σκευτομουν να παρω (αλλα μαλλον δεν θα παρω λογο sar) μπορεις να προστεσεις οποια μπαντα θελεις γνωριζει καποιος εαν μπορουμε να το κανουμε και στο χ800?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω διαγραψει καταλαθος το calendar storage στην ρομ του ιταλου 11S. Αν μπορει καποιος ας ανεβασει το apk γιατι δεν μπορει να λειτουργησει το ημερολογιο. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω διαγραψει καταλαθος το calendar storage στην ρομ του ιταλου 11S. Αν μπορει καποιος ας ανεβασει το apk γιατι δεν μπορει να λειτουργησει το ημερολογιο. Ευχαριστω.

 

Δεν εχει βγάλει 11s ο couoco92

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω διαγραψει καταλαθος το calendar storage στην ρομ του ιταλου 10S. Αν μπορει καποιος ας ανεβασει το apk γιατι δεν μπορει να λειτουργησει το ημερολογιο. Ευχαριστω.

Ναι , η 10s είναι του Ιταλού αλλά και του Rusch να έχεις το ίδιο είναι

για να την τρέξεις , ρυθμίσεις=>εφαρμογές=>ημερολόγιο=>scoll χαμηλά =>Εκκίνηση

 

με root explorer =>system=>app =>calendar

 

η έτοιμο , κατέβασέ το

http://www.easybytez.com/0y07xuewmap9 , πρέπει να δώσεις δικαιώματα

 

το καλύτερο είναι να περάσεις πάλι την rom απο recovery με τα 2 wipe , dalvik cache , και το cache (και να μην κάνεις τα wipe δεν πειράζει) , ξέρεις, δεν θα χάσεις τίποτα , μόνο τις μικρές αναβαθμίσεις του Ιταλού

 

και θα έλθουν πάλι οι αναβαθμίσεις απο την εφαρμογή system updates

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έκανα την αγορά στα 255€ με ενα κουπόνι...

Τωρα απο που θα αγοράσω μια θήκη flip και απο που?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έκανα την αγορά στα 255€ με ενα κουπόνι...

Τωρα απο που θα αγοράσω μια θήκη flip και απο που?

Εγώ ψωνίζω από Aliexpress γιατί το βρίσκω πολύ ασφαλές και πολύ καλές τιμές.

http://www.aliexpress.com/af/letv-one-pro-x800-case.html?ltype=wholesale&d=y&origin=n&isViewCP=y&catId=0&initiative_id=AS_20160327022017&SearchText=letv+one+pro+x800+case

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,ποια ρομ θεωρήτε οτι ειναι η πιο σωστη μεχρι τωρα?

αποτι εχω καταλαβει οι πιο πολλοι εχετε γυρισει την 10s?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,ποια ρομ θεωρήτε οτι ειναι η πιο σωστη μεχρι τωρα?

αποτι εχω καταλαβει οι πιο πολλοι εχετε γυρισει την 10s?

 

Δεν εχουμε και πολλες επιλογες η αυτη η τα κινεζικα.:lol::lol::lol::lol::lol:

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και το λογο.

 

Ο ιταλός couoco92 εχει το λογότυπο του στις ρυθμίσεις, βάζει ενα σωρό apk που δεν τα χρησιμοποιώ εχει κατι λιγα κινέζικα και έρχεται μια rom 1.52gb.Ετσι βαζω τήν stock με root αφαιρώ τα κινέζικα εχω προσθέσει στο Letv-google-new.zip τα προγράμματα που χρησιμοποιώ και τον Asus launcher,ετσι εχω το κινητό στα μετρα μου.

edit:επίσης και του Rusch καλή όπως αναφέρει ο φίλος πάνω.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ο ιταλός couoco92 εχει το λογότυπο του στις ρυθμίσεις, βάζει ενα σωρό apk που δεν τα χρησιμοποιώ εχει κατι λιγα κινέζικα και έρχεται μια rom 1.52gb.Ετσι βαζω τήν stock με root αφαιρώ τα κινέζικα εχω προσθέσει στο Letv-google-new.zip τα προγράμματα που χρησιμοποιώ και τον Asus launcher,ετσι εχω το κινητό στα μετρα μου.

edit:επίσης και του Rusch καλή όπως αναφέρει ο φίλος πάνω.

 

Υπαρχουν καπου οι κινεζικες ρουταρισμενες η τις ρουταρεις καθε φορα που φλασαρεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...