Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να είναι στις εφαρμογές σου. Αν δε βρίσκεις την εφαρμογή ψάξε στη μπάρα των συντομεύσεων.

 

Σε μένα δεν υπάρχει ως συντόμευση, εκεί που βρίσκεται ο φακός, αριθμομηχανή, τηλεκοντρόλ κλπ (πατώντας το κάτω αριστερό κουμπί δηλαδή).

Κατεβασα μια εφαρμογή πυξίδας, που πρότεινε ο tora33 και δουλεύει, έλεγα μήπως υπάρχει κάτι προεγκατεστημένο στη ROM.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@tora33

Εμένα δεν δουλεύει καμία από τις 2 εφαρμογές. Εσένα είναι οκ?

to 11888 πολύ καλά με την ρύθμιση, έχω κρατημένες 2 πρόσφατες κλίσεις (edit: σταθερό που ανήκει στην wind, όχι στον οτε , δεν το αναγνώρισε)

το Ελληνικό Caller ID , τελευταία όχι , ξε τίκαρα τώρα την επιλογή Dual SIM, θα το δοκιμάσω τώρα .....(edit : το ίδιο με το επάνω, αναμενόμενο, στοιχεία από το 11888 παίρνει)

το 11888 , είναι του οτε μάλλον και cosmote, ίσως, μόνο δικές του κλήσεις αναγνωρίζει, θα το ψάξω

 

έβαλα αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.callerid

βρήκε το σταθερό μου που δεν το έχω στις επαφές του κινητού μου

θα κρατήσω και τα τρία , υπάρχουν πολλές τέτοιες εφαρμογές , δεν ξέρω ποια είναι πιο πλήρης

 

Σε μένα δεν υπάρχει ως συντόμευση, εκεί που βρίσκεται ο φακός, αριθμομηχανή, τηλεκοντρόλ κλπ (πατώντας το κάτω αριστερό κουμπί δηλαδή).

Κατεβασα μια εφαρμογή πυξίδας, που πρότεινε ο tora33 και δουλεύει, έλεγα μήπως υπάρχει κάτι προεγκατεστημένο στη ROM.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

όσοι έχουν την 6s , λένε ότι υπάρχει , κοίταξε το παραπάνω ποστ μου πάλι

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

to 11888 πολύ καλά με την ρύθμιση, έχω κρατημένες 2 πρόσφατες κλίσεις (edit: σταθερό που ανήκει στην wind, όχι στον οτε , δεν το αναγνώρισε)

το Ελληνικό Caller ID , τελευταία όχι , ξε τίκαρα τώρα την επιλογή Dual SIM, θα το δοκιμάσω τώρα .....(edit : το ίδιο με το επάνω, αναμενόμενο, στοιχεία από το 11888 παίρνει)

το 11888 , είναι του οτε μάλλον και cosmote, ίσως, μόνο δικές του κλήσεις αναγνωρίζει, θα το ψάξω

 

έβαλα αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.callerid

βρήκε το σταθερό μου που δεν το έχω στις επαφές του κινητού μου

θα κρατήσω και τα τρία , υπάρχουν πολλές τέτοιες εφαρμογές , δεν ξέρω ποια είναι πιο πλήρης

 

 

όσοι έχουν την 6s , λένε ότι υπάρχει , κοίταξε το παραπάνω ποστ μου πάλι

 

Φίλε tora33 έκανα αυτά που λες, έχει κι άλλες συντομεύσεις ππάνω, πλην του φακού κι έχει κι ένα τελευταίο κουμπί με τελίτσες, που ανοίγει το control center, που ούτε εκεί έχει πυξιδα.

Επίσης όταν πάω στις εφαρμογές, η μοναδική πυξίδα που βλέπω, είναι η compass pro, που μόλις εγκατέστησα.

Link to comment
Share on other sites

α) βασικα εχω ενα θεματακι με την recovery!! ειναι περασμενη αλλα σε κινεζικα! οταν παω να περασω την αλλη μου βγαζει σφαλμα!

β) επισης την ρομ την πεταω ετσι οπως ειναι ζιπαρισμενη μεσα στο κινητο (δεν χρειαζεται να την ξεζιπαρω)? και την πεταω οπου να ναι ή σε καποιο συγκεκριμενο φακελο?

Σχετικά με το TWRP για αλλαγή γλώσσας υπάρχει αυτό το βιντεάκι. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα app για να αλλάξουμε το πράσινο χρώμα του led ειδοποιησεων; Όσα και να δοκιμασα πάντα πράσινο παραμένει. Φοραω cuoco 6s
Link to comment
Share on other sites

@SCORPIONE69, όλα καλά φίλε , μιας και έβαλες την εφαρμογή

Καλησπέρα παίδες!! Ξέρουμε τι γίνεται με ένα θεματακι που είχε τεθεί για τους 2 πυρηνες του επεξεργαστή που ήταν σε sleep mode;;;

http://www.letv.re/topic/416-qualcomm-810-dryer-model-8-cores-fully-open-35m/

εγώ δεν το πειράζω

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@SCORPIONE69, όλα καλά φίλε , μιας και έβαλες την εφαρμογή

 

http://www.letv.re/topic/416-qualcomm-810-dryer-model-8-cores-fully-open-35m/

εγώ δεν το πειράζω

 

Μήπως υπάρχουν και διαφορετικές rom 6s τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχουν και διαφορετικές rom 6s τελικά?

χαχα, αυτή που βάζουν τα Κινεζομάγαζα (μερικές φορές δεν τις βάζουν σωστά) και εμείς που βάζουμε την αυθεντική

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

χαχα, αυτή που βάζουν τα Κινεζομάγαζα (μερικές φορές δεν τις βάζουν σωστά) και εμείς που βάζουμε την αυθεντική

 

Από vickmall το πήρα, με εγκατεστημένη την 6s, μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Τι να πω...

Edited by SCORPIONE69
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα.. Πήγα να βάλω την ρομ του Ιταλού ακολούθησα κανονικά τις οδηγίες που δώσατε έφτασα μέχρι το βήμα με το "WIPE" το έκανα και μετά πήγα να κάνω install την ρομ δεν υπήρχε πουθενά όμως το έκανα Reboot και πλέον δεν βρίσκω ούτε την το φάκελο sdcard που υποτίθεται ότι βάζεις την ρομ.. Είμαι καινούργιος και δε ξέρω καλά από αυτά.. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Από vickmall το πήρα, με εγκατεστημένη την 6s, μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Τι να πω...

μια χαρά είναι

Παιδιά έχω πρόβλημα.. Πήγα να βάλω την ρομ του Ιταλού ακολούθησα κανονικά τις οδηγίες που δώσατε έφτασα μέχρι το βήμα με το "WIPE" το έκανα και μετά πήγα να κάνω install την ρομ δεν υπήρχε πουθενά όμως το έκανα Reboot και πλέον δεν βρίσκω ούτε την το φάκελο sdcard που υποτίθεται ότι βάζεις την ρομ.. Είμαι καινούργιος και δε ξέρω καλά από αυτά.. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

έκανες σε recovery , reboot=>recovery ?

θυμάσαι αν έκανες wipe και την internal storage ? ελπίζω να μην το έκανες κατα λάθος

όταν το συνδέεις στον υπολογιστή σου , η απο την επιφάνεια εργασίας του κινητού σου πατώντας το Διαχείριση αρχείων , βλέπεις μόνο λίγους φακέλους ?

αν εξαφανίστηκε μόνο η rom απο το κινητό , βάλτην πάλι όπως την κατέβασες χύμα στο κινητό

(κάνε και με το 7zip τον έλεγχο αν είναι κατεστραμμένο το αρχείο της rom .zip)

δώσε μας πληροφορίες

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα recovery και όλα καλώς είναι όπως πριν. Ευτυχώς δεν έκανα wipe και την internal storage. Όμως προσπάθησα να ξανά βάλω την 10s έκανα πάλι απ την αρχή τα βήματα και με το που κάνω ξανά wipe το data, dalvik cache και cache πάλι δε βρίσκω την ρομ που είχε το τηλέφωνο για να αντικατασταθεί με την 10s. Να πω εδώ ότι η έκδοση που έχω είναι η 5.0.006s(Stable) αν βοηθάει κάπου αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα recovery και όλα καλώς είναι όπως πριν. Ευτυχώς δεν έκανα wipe και την internal storage. Όμως προσπάθησα να ξανά βάλω την 10s έκανα πάλι απ την αρχή τα βήματα και με το που κάνω ξανά wipe το data, dalvik cache και cache πάλι δε βρίσκω την ρομ που είχε το τηλέφωνο για να αντικατασταθεί με την 10s. Να πω εδώ ότι η έκδοση που έχω είναι η 5.0.006s(Stable) αν βοηθάει κάπου αυτό.

ο οδηγός λέει :

κάνουμε: Reboot=>Recovery (για να μπορέσει να δει σωστά την rom) το έκανες στο recovery ? δηλαδή , πατάς το Reboot και μετά το Recovery

στο install ψάχνεις την 10s , όχι την ρομ που είχε το τηλέφωνο (στον οδηγό λέει :πατάμε το Install , βρίσκουμε την rom (είναι χαμηλά στο τέλος)

την 10s θα ψάξεις ,

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα recovery και όλα καλώς είναι όπως πριν. Ευτυχώς δεν έκανα wipe και την internal storage. Όμως προσπάθησα να ξανά βάλω την 10s έκανα πάλι απ την αρχή τα βήματα και με το που κάνω ξανά wipe το data, dalvik cache και cache πάλι δε βρίσκω την ρομ που είχε το τηλέφωνο για να αντικατασταθεί με την 10s. Να πω εδώ ότι η έκδοση που έχω είναι η 5.0.006s(Stable) αν βοηθάει κάπου αυτό.

Bάζεις χύμα στο κινητό το ΖΙΡ της 10s. Από το recovery κάνεις τα wipes εκτος του internal και μετά στο install (πάντα μέσα στο recovery) βρισκεις το zip της 10s και το εγκαθιστάς. Δεν βρίσκεις κάποια άλλη rom. Απ' οτι κατάλαβα έχεις ήδη πάρει backup την 6s.

Edited by yianngia
LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

ο οδηγός λέει :

κάνουμε: Reboot=>Recovery (για να μπορέσει να δει σωστά την rom) το έκανες στο recovery ? δεν απάντησες

 

Όχι αυτό το βήμα που λέει:

Μπαίνουμε στο TWRP recovery,

(με κλειστό το κινητό , πατάμε ταυτόχρονα και παρατεταμένα τα : αριστερά τον Ήχο έντασης+ και δεξιά το on/off)

κάνουμε: Reboot=>Recovery (για να μπορέσει να δει σωστά την rom)

Δεν το έκανα διότι είχε ήδη μπει το κινητό στο TWRP recovery από πιο μπροστά χωρίς να κλείσω την συσκευή. Δηλαδή πρέπει με το που κλείσει το προγραματάκι απ τον υπολογιστή να ξεσυνδέσω το κινητό να το κλείσω και να μπει σε recovery πατώντας τα κουμπιά που λέει παραπάνω για να γίνει το reboot; Αυτό το βήμα δε το είχα καταλάβει να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

μπαίνεις σε recovery με το πρόγραμμα Ο.Κ. είσαι σε recovery ,

κάνεις στο recovery , πάλι , Reboot=>Recovery (πολλές φορές χρειάζεται , όχι πάντα)

μετά wipes

και install ψάχνεις την 10s , αυτήν που έβαλες στο κινητό σου για εγκατάσταση , την X1_X800-ROW-v2.6-CUOCO92-5.5.0010S

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

μπαίνεις σε recovery με το πρόγραμμα Ο.Κ. είσαι σε recovery ,

κάνεις στο recovery , πάλι , Reboot=>Recovery (πολλές φορές χρειάζεται , όχι πάντα)

μετά wipes

και install ψάχνεις την 10s

 

Καλώς θα το ψάξω πάλι. Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς θα το ψάξω πάλι. Ευχαριστώ πολύ :)

σε recovery μπαίνουμε με 2 τρόπους η με τον συνδιασμό των 2 κουμπιών όταν είναι κλειστό το κινητό , η

με πρόγραμμα προ εγκατεστημένο που έχουμε στο κινητό (αν δεν έχουμε, π.χ. αυτό , https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot )

αν δεν κάνουμε σε recovery , Reboot=>Recovery , υπάρχει πιθανότητα να μην μπορέσει να κάνει εγκατάσταση της rom , δεν την βλέπει σωστά κάποιες φορές

κάνεις factory reset

και install , βρίσκουμε την rom (είναι χαμηλά στο τέλος, με κύλιση scol)

Καλή επιτυχία, και καλωσόρισες στην παρέα μας

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς θα το ψάξω πάλι. Ευχαριστώ πολύ :)

καλημέρα,λοιπον το ίδιο είχα και εγω σαν αρχάριος το πρόβλημα ηταν στο twrp του couoco92 (LETV X800 TWRP) οταν εκανα απο twrp recovery reboot ξανα μεσα σε recovery τοτε τα εβλεπε ολα,

μετα ο φιλος tora33 ανεβασε ενα άλλο twrp του couoco92 (X800-TWRP-GS-2.8.7.0) και απο τοτε ολα καλα.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Dear fans, new year, once again I wish you all a Happy New Year.

http://bbs.letv.com/thread-1471176-1.html?extra=page%3D1

 

In the new year, EUI team will bring you new EUI6.0 , so the time of release and the policy will be adjusted:

 

 

(1) Since the engineers EUI6.0 fully developed , so the upgrade version of the time period from the previous month to two months, updated version of the adjustment , push the specific time will be announced;

 

(2) after the Spring Festival Experience version (42E) users will upgrade to the unified stable version (11S) above, and 45E experience version will stop pushing .

:lol::lol::lol:

επομενη αναβαθμιση σε κανα διμηνο

Link to comment
Share on other sites

Dear fans, new year, once again I wish you all a Happy New Year.

http://bbs.letv.com/thread-1471176-1.html?extra=page%3D1

 

In the new year, EUI team will bring you new EUI6.0 , so the time of release and the policy will be adjusted:

 

 

(1) Since the engineers EUI6.0 fully developed , so the upgrade version of the time period from the previous month to two months, updated version of the adjustment , push the specific time will be announced;

 

(2) after the Spring Festival Experience version (42E) users will upgrade to the unified stable version (11S) above, and 45E experience version will stop pushing .

:lol::lol::lol:

επομενη αναβαθμιση σε κανα διμηνο

Τι σου κάνει εντύπωση με τους Κινέζους, έχουν μόνιμα αργίες πολυήμερες, Έχω κάνει κάτι παραγγελίες από Κίνα θήκες για τα κινητά από τις 25-1 -2016 και η μια χάθηκε λόγω γιορτών και η άλλη είναι ακόμη στο ταχυδρομείο της Κίνας. Οπότε δυο μήνες γι’ αυτούς δεν είναι τίποτα.

Τον Σεπτέμβρη μια εβδομάδα εθνική εορτή όλα κλειστά, τα Χριστούγεννα καμία εβδομάδα ακόμη, αρχή του Φλεβάρη 15 ημέρες λόγω πρωτοχρονιάς και τώρα τα πάντα κλειστά.

Link to comment
Share on other sites

Με τις παραγγελίες αλλο θεμα πάλι λογο πρωτοχρονιάς,1 Φεβρουαρίου αγορά στελνω εχθες mail και λενε ειναι στο σερβίς για αναβάθμιση λογισμικού,τοτε τι πληρωνουμε 30ευρω για γρήγορη αποστολη;;οποτε να πληρωσουμε φετος το μοντελο του 2017 και μολις βγει εεεε δεν θα το παραλάβουμε;;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Πρώτον να σας ευχαριστήσω για την βοήθεια που με δώσατε μπόρεσα και εγκατέστησα την 10s του Ιταλού. Τώρα έχω ένα θέμα με την SIM μου. Βάζω την SIM στην slot 2 που είναι η πιο μεγάλη θέση και ενώ την βάζω και δείχνει ότι έβαλα SIM μέσα δε διαβάζει το δίκτυο γράφει "No service". Τι μπορώ να κάνω για να φτιαχτεί αυτό; Επίσης από τα 32gb μνήμης πλέον διαθέσιμα είναι μόνο τα 15,27gb. Φταίει ο φάκελος του backup που είναι καμιά 6,5gb; Να τον περάσω στον υπολογιστή και να το σβήσω από το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Πρώτον να σας ευχαριστήσω για την βοήθεια που με δώσατε μπόρεσα και εγκατέστησα την 10s του Ιταλού. Τώρα έχω ένα θέμα με την SIM μου. Βάζω την SIM στην slot 2 που είναι η πιο μεγάλη θέση και ενώ την βάζω και δείχνει ότι έβαλα SIM μέσα δε διαβάζει το δίκτυο γράφει "No service". Τι μπορώ να κάνω για να φτιαχτεί αυτό; Επίσης από τα 32gb μνήμης πλέον διαθέσιμα είναι μόνο τα 15,27gb. Φταίει ο φάκελος του backup που είναι καμιά 6,5gb; Να τον περάσω στον υπολογιστή και να το σβήσω από το κινητό;

 

καλημερα.σελιδα 121 δες για την σιμ.ναι διεγρατα απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...