Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ενα μισαωρο θα χουμε την 07s του ιταλου....περιμενω να την ανεβασει να κανω δοκιμη.

 

Την παίρνουμε και την περνάμε με TWRP απευθειας υποθέτω και θα διατηρήσει τα παντα; Για εμάς που έχουμε την 6s του Ιταλού μιλαω.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την παίρνουμε και την περνάμε με TWRP απευθειας υποθέτω και θα διατηρήσει τα παντα; Για εμάς που έχουμε την 6s του Ιταλού μιλαω.

 

Λογικα ναι μιας και με TWRP κανεις dirty flash εκτος αν εχεις κανενα script για format data (που δεν νομιζω)

 

Για καλο και για κακο, ενα nandroid backup δεν ειναι ασχημο. Αμα πετυχει η αναβαθμιση το σβηνεις μετα. 10 λεπτα ειναι σε εμενα με 5GB user data + 3GB system

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την παίρνουμε και την περνάμε με TWRP απευθειας υποθέτω και θα διατηρήσει τα παντα; Για εμάς που έχουμε την 6s του Ιταλού μιλαω.

 

την ιδια απορια εχω κι εγω.Λογικα απευθειας με twrp

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι το pro έχει LTE Cat 9?? 4G++ δεν είναι αυτό; Όχι ότι υπάρχει παντού κάλυψη, αλλά υπάρχει περίπτωση να δοκιμαστεί από κάποιον κάτοχο;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω την 07s του ιταλού.

Nikosoti κι εμενα είχε πάρει το μάτι μου lte cat 9 εδώ που είμαι πάντως αποκλείεται να βρω τέτοιο δίκτυο.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

O @v@gelis ειτε προσπαθει να μαζευψει το σαγονι απο αυτο που εχει στα χερια του και δεν το πιστευει, είτε του γλιστρησε απο τα χερια. Η σιγη δεν εξηγειται αλλιως απο χθες :p

 

Χαχχα, καπως ετσι είναι Φιλιππε.

Τι να πω? Εκπληκτικη συσκευή, από μια εταιρια που με εχει αφησει αφωνο από αυτά που δινει (στην τιμη που τα δινει). Ανετα εδινα και 500 για αυτή τη συσκευή.

Μια παρα πολύ καλη οθονη, ακουστικο διχως distortions, καλο σημα (gsm, wifi χωρις αποσυνδεσεις) κι απομενει να δω μπαταρια (αλλα τα πρωτα δειγματα φανερωνουν καλη αυτονομια).

Η καμερα του είναι ανωτερη από το απλο, προφανως χρησιμοποιει άλλο αλγοριθμο..

Δε ζεσταίνεται καθολου, το ταλαιπωρησα αρκετα και δεν ειδα να κανει περιεργα ο 810 :)

Τωρα τρώγομαι για το μαξ, καραδοκώ να το δω σε καλη τιμη (ένα 350αρι το 32αρι είναι ο,τι πρεπει) και θα χτυπηθεί αμεσα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχχα, καπως ετσι είναι Φιλιππε.

Τι να πω? Εκπληκτικη συσκευή, από μια εταιρια που με εχει αφησει αφωνο από αυτά που δινει (στην τιμη που τα δινει). Ανετα εδινα και 500 για αυτή τη συσκευή.

Μια παρα πολύ καλη οθονη, ακουστικο διχως distortions, καλο σημα (gsm, wifi χωρις αποσυνδεσεις) κι απομενει να δω μπαταρια (αλλα τα πρωτα δειγματα φανερωνουν καλη αυτονομια).

Η καμερα του είναι ανωτερη από το απλο, προφανως χρησιμοποιει άλλο αλγοριθμο..

Δε ζεσταίνεται καθολου, το ταλαιπωρησα αρκετα και δεν ειδα να κανει περιεργα ο 810 :)

Τωρα τρώγομαι για το μαξ, καραδοκώ να το δω σε καλη τιμη (ένα 350αρι το 32αρι είναι ο,τι πρεπει) και θα χτυπηθεί αμεσα :lol:

 

Το Max ρε Βαγγέλη ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ - και στο λεω εγω που εχω χερια κουπια. Κατι μου λέει επισης οτι μπορει να ανανεωσε το Χ600 με metal unibody και fingerprint, αλλα περιμενει να σκασει το Pro2/Max2 με 820, fingerprint και πιθανο + αλλα καλουδια παλι σε τιμη μπομπα.

 

Τελος καλο το Hardware αλλα πρεπει να δουμε με τι ρυθμους θα δωσει την 6.0 γιατι ειναι ακομα νεα εταιρια και αν απλα βγαζει και τα παραταει οσο καλο και αν ειναι το hardware χωρις software δεν λεει

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατεστησα την 07 του ιταλου.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και εγώ την 7S του Ιταλού, πιστεύω πως αν περάσω την 7 πάνω από την 6 θα είναι μια χαρά. Όπως πέρασα την 6 πάνω από την 4. Οποίος την περάσει πρώτος ας ενημερώσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις εγκατεστησα την 07 του ιταλου.

Πως ειναι να την περασω ;;;

Link to comment
Share on other sites

Τάκη την περνάς κανονικά πάνω από την 6 του ιταλού και δεν χάνεις τίποτα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατεστησα την 07 του ιταλου.

 

πήρες backup την προηγούμενη,τι επέλεξες στα αρχεία στο twrp?αν τα επιλέξω ολα βγαίνουν πάνω απο 10gb και δεν αναγνωρίζει usb otg

Link to comment
Share on other sites

Το Max ρε Βαγγέλη ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ - και στο λεω εγω που εχω χερια κουπια. Κατι μου λέει επισης οτι μπορει να ανανεωσε το Χ600 με metal unibody και fingerprint, αλλα περιμενει να σκασει το Pro2/Max2 με 820, fingerprint και πιθανο + αλλα καλουδια παλι σε τιμη μπομπα.

 

Τελος καλο το Hardware αλλα πρεπει να δουμε με τι ρυθμους θα δωσει την 6.0 γιατι ειναι ακομα νεα εταιρια και αν απλα βγαζει και τα παραταει οσο καλο και αν ειναι το hardware χωρις software δεν λεει

 

Εμένα μου αρέσουν οι πληθωρικες συσκευές κι αν βάλεις ότι έχει και μικρά bezels θα είμαι μια χαρά. :)

Για τις αναβαθμίσεις καλά τα λες, αλλά επειδή αναμένεται να πουλήσουν πολύ τα one, pro , θεωρώ ότι θα υπάρχουν κι αρκετές καστομιες όσο περνά ο καιρός. Πχ ο Ιταλός κάνει καλή δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασατε από πάνω και όλα τα κράτησε έτσι;

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασατε από πάνω και όλα τα κράτησε έτσι;

 

Ναι κανονικά την περνάς από πάνω χωρίς wipe κι όλα μένουν όπως τα είχες .

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το pro έχει χειροκίνητες ρυθμίσεις για φώτο πχ ρύθμιση κλείστρου;; Φτάνει σε επίπεδα τις φώτο του lg g4 και galaxy s6 ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν οι πληθωρικες συσκευές κι αν βάλεις ότι έχει και μικρά bezels θα είμαι μια χαρά. :)

Για τις αναβαθμίσεις καλά τα λες, αλλά επειδή αναμένεται να πουλήσουν πολύ τα one, pro , θεωρώ ότι θα υπάρχουν κι αρκετές καστομιες όσο περνά ο καιρός. Πχ ο Ιταλός κάνει καλή δουλειά...

 

Βουρ στον πατσα τοτες Max 128GB :lol:

 

Αμα βγαλουν κατι σε AOSP θα ειναι εξαιρετικη προταση το Pro και το Max

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βουρ στον πατσα τοτες Max 128GB :lol:

 

Αμα βγαλουν κατι σε AOSP θα ειναι εξαιρετικη προταση το Pro και το Max

 

αν βγει aosp καληνυχτα καλο ξημερωμα ονειρα γλυκα και καλον υπνο,καλη ξεκουραση.

 

:lol: :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρείτε τις aosp καλύτερες;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει πολλές ρυθμίσεις επιπλεον το 7.

 

Έννοεις στις φώτο;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρείτε τις aosp καλύτερες;;;

 

Ποιο "καθαρες" και παραμετροποιησιμες. Πολλες φορές οι μαμα ROM εχουν χρησιμες εφαρμογές (οπως η προαναφερθησα Music) αλλα συνηθως μπορεις να τα προσθέσεις σε μια AOSP και αυτα και να εχεις το απολυτο ελαφρυ και γρηγορο συστημα.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες,

Εφαρμογή για search σε αρχεία και τις εφαρμογές υπαρχει; (όπως στην miui)

Επίσης εφαρμογή όπως η security σε miui για καθαρισμό, antivirus, έλεγχο των του πλανου/ογκου δεδομένων κινητήρα κλπ υπαρχει;

Όσο έγραφα τα παραπάνω του έκανα ένα τεστ στο AnTuTu έβγαλε σχεδόν 62000,αλλά μετα καιει συνεχόμενα το led με κόκκινο χρωμα, του έκανα restart αλλά συνεχίσει να είναι αναμμενο. Δεν βρίσκω και κάπου επιλογές για το led.

 

 

Ούτε παραγγελία να το έκανες τελικά!

 

Με την 07s προστέθηκε housekeeping που κάνει οσα ζητάς (καθαρισμo, junk files, scanning, deep scanning) εφαρμογή ελέγχουν όγκου δεδομένων και αποκλεισμός χρήσης αν τα ξεπερνάς ενώ και για εμένα που παραπονιομουν για τον παραγομενo ηχο του player και την απουσία EQ, προστέθηκε Dolby Atmos EQ παρακαλώ!

 

Πάμε πολύ καλά και με το support από τον Ιταλό μέχρι στιγμής. Για να δούμε ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...