Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από υπερθέρμανση πώς τα παει?

 

Αν εννοείς το x800 με GPS πλοήγηση για 5 ώρες δεδομένα ανοιχτά και πριν τελειώσει η μπαταρία φόρτιση ταυτόχρονα όλη την ώρα στον ήλιο στο ταμπλό εκεί ζεσταίνεται.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Για τον επεξεργαστή μιλάω γιατι πολλά έχουν γραφτεί για αυτόν στο θέμα της υπερθεμανσηςυπερθέρμανσης

 

Παλικάρι εγώ πάντως που αλλάζω συχνά κινητά και είχα για πολλούς μήνες το lg flex2 και για ένα μήνα το htc m9 θεωρώ ότι η ο 810 ΔΕΝ υπερθερμένεται περισσότερο από τον 808 που έχει το g4. Στο flex2 κάποιες φορές ήταν πολύ ενοχλητική η εμφάνιση του throttling, να "πέφτουν" δηλαδή οι αποδόσεις πχ ενός παιχνιδιού όταν ανέβαζε θερμοκρασία. Στο htc m9 όμως όσο και να τον ζόρισα δεν μου παρουσίασε το παραμικρό, οπότε δεν θεωρώ ότι το πρόβλημα του 810 είναι τόσο μεγάλο απλά έχει γίνει τεράστιος ντόρος...

 

Στο gearbest το έχει presale κάτω από 200 ευρώ οπότε μιλάμε για value for money, επίσης αναφέρει κανονικά τις B3/B7 μπάντες στο 4G.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση. Για μένα που είμαι άσχετος με Flashαρισμα και αλλαγή Rom και όλα αυτά τα ωραία που λέτε (αλλά δεν καταλαβαίνω!) κάνει αυτό το τηλέφωνο? Δηλαδή να το ανοίξω, να βάλω μια κάρτα και να το δουλέψω χωρίς πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση. Για μένα που είμαι άσχετος με Flashαρισμα και αλλαγή Rom και όλα αυτά τα ωραία που λέτε (αλλά δεν καταλαβαίνω!) κάνει αυτό το τηλέφωνο? Δηλαδή να το ανοίξω, να βάλω μια κάρτα και να το δουλέψω χωρίς πρόβλημα!

 

Αν δεν σε πειραζει που δεν εχει ελληνικα ναι.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Για τον επεξεργαστή μιλάω γιατι πολλά έχουν γραφτεί για αυτόν στο θέμα της υπερθεμανσηςυπερθέρμανσης

 

Απο την στιγμή που το x800 έχει τον sd810 ισχύουν αυτά που είπα παραπάνω.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

[/color]

δηλαδή δεν έχει ούτε καν ελληνικά?? :confused:

 

Τα κινεζομάγαζα το στέλνουν με international rom, (συνήθως του περίφημου Ιταλού), οπότε θα έχεις και ελληνικά ... όταν με το καλό μάθεις 5-10 πραγματάκια θα φλασάρεις και μόνος σου τις νεώτερες ρομ, εφόσον υπάρχει λόγος προς τούτο, αν δηλ. έχει επέλθει κάποια σημαντική καλυτέρευση σε κρίσιμες παραμέτρους ... συνηθέστατα, οι ρομ από βέρσιον σε βέρσιον ελάχιστα διαφέρουν μεταξύ τους, οπότε αν είσαι απλός χρήστης και δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα, τότε απλά θα καθήσεις στα αυγά σου ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου... Είπα κι εγώ ούτε ελληνικά δεν έχει!!! Αν χρειαστεί κάτι φαντάζομαι θα μπορέσει κάποιος από το φόρουμ να βοηθήσει για απλά πράγματα...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου... Είπα κι εγώ ούτε ελληνικά δεν έχει!!! Αν χρειαστεί κάτι φαντάζομαι θα μπορέσει κάποιος από το φόρουμ να βοηθήσει για απλά πράγματα...

Όπως και να είναι όταν τους ζητήσεις να έχει Ελληνικά ή θα σου βάλουν την International rom η οποία έχει Ελληνικά ή του Ιταλού που και αυτή έχει Ελληνικά ,οπότε όπως το παίρνεις του βάζεις την sim και παίζει μια χαρά όπως όλα τα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

θελω να ρωτησω για το θεμα της οθονης, αληθεια σπαει τοσο ευκολα;η απλα ετυχε σε ορισμενες παρτιδες και εχει γινει τοσο μεγαλο θεμα; απο αυτα που διαβαζω μια φορα να σου πεσει ακομα και με θηκη υπαρχει κινδυνος να σπασει για πλακα... για πειτε αποψεις γιατι ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

θελω να ρωτησω για το θεμα της οθονης, αληθεια σπαει τοσο ευκολα;η απλα ετυχε σε ορισμενες παρτιδες και εχει γινει τοσο μεγαλο θεμα; απο αυτα που διαβαζω μια φορα να σου πεσει ακομα και με θηκη υπαρχει κινδυνος να σπασει για πλακα... για πειτε αποψεις γιατι ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω

 

ευχαριστω

 

Καλημέρα, νομίζω πως οποιοδήποτε τηλέφωνο με αυτό το βάρος και αυτό το μέγεθος οθόνη είναι εύκολο να σπάσει η οθόνη αν πέσει με κάποια γωνιά το τηλέφωνο σε σκληρό πάτωμα και όχι σε χαλί.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω για την γυναίκα μου. Το έχει κανενας κινέζος in stock και κατω απο 200?

 

http://www.igogo.es/al-por-mayor-baratos-letv.html

 

Μετά τις 10 Ιουνίου.

'Αλλα κινητά, προπαραγγελίες που είχα πάρει, μου τα έστειλε, νωρίτερα 2 εβδομάδες, πρίν την επίσημη κυκλοφορία τους.

Οπότε, μπορεί να έχει στοκάρει πρίν "ανεβάσει ρολά" στις 10 του μήνα.

Edited by b1tmaster0_
Link to comment
Share on other sites

http://www.igogo.es/al-por-mayor-baratos-letv.html

 

Μετά τις 10 Ιουνίου.

'Αλλα κινητά, προπαραγγελίες που είχα πάρει, μου τα έστειλε, νωρίτερα 2 εβδομάδες, πρίν την επίσημη κυκλοφορία τους.

Οπότε, μπορεί να έχει στοκάρει πρίν "ανεβάσει ρολά" στις 10 του μήνα.

Έχεις αγοράσει απο εδω; Σκέφτομαι να παρω ενα ανθεκτικό κινητό για τον ανιψιό μου το oukitel k4000 pro και ειδα το έχει σε καλή τιμή.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτησούλες και όποιος γνωρίζει απαντάει

1) το πιο σημαντικό αφορά το ενδεχόμενο η παρτίδα που έρχεται να είναι ελλατωματική. Και εξηγώ: είμαι κάτοχος του Newman N2 το οποίο το είχα αγοράσει όταν είχε τιμή στα 100 δολλάρια μετά από νέο στοκάρισμα από ένα κινεζομάγαζο που δε θυμάμαι. Και τελικά το κινητό είχε πολλά θέματα παρά το καλό hardware. Και αναρωτιέμαι τώρα εγώ μήπως προκύψει ελλατωματική παρτίδα γιατί η τιμή για αυτο το hardware είναι χώμα.

2) σε κάποια κινεζομάγαζα αναγράφει πως υποστηρίζει mhl. Είναι αλήθεια αυτό? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Αν και στη λίστα των συσκευών που υποστηρίζουν mhl δεν αναγράφεται πουθενά η συσκευή

3) από community τι λέει? Θα έχουμε υποστήριξη για τις επόμενες εκδόσεις android?

4) θα έχουμε 4G? σε όλα τα μαγαζιά λέει πως υποστηρίζει 1800/2100/2600MHz

5) και αυτό με την οθόνη? δηλαδή υπάρχει ενδεχόμενο να πέσει από το ένα μέτρο και να σπάσει?

 

Αυτά τα ολίγα! :p Σας ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νομίζω πως οποιοδήποτε τηλέφωνο με αυτό το βάρος και αυτό το μέγεθος οθόνη είναι εύκολο να σπάσει η οθόνη αν πέσει με κάποια γωνιά το τηλέφωνο σε σκληρό πάτωμα και όχι σε χαλί.

Όχι δεν ισχύει πάντα αυτό ας πούμε το δικό μου meizu έκανε τρελή κούρσα και τελικά κατέληξε πάνω στο πόδι του τραπεζιού και δεν έπαθε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Χρειάζομαι την βοήθειά σας. εχω το Letv x800 και το χρησιμοποιω ως δικαρτο με την καρτα του whatsup στο slot1. το πρόβλημά μου ειναι με την εφαρμογή του whatsup η οποια δεν μπορει να επιβεβαιωσει τον αριθμο μου και ως εκ τουτου δεν μου εμφανιζει τα υπολοιπο του χρονου ομιλιας , τα λεπτα ομιλιας τα sms και τα ΜΒ. αφαιροντας την δεύτερη καρτα απο το slot2 και κανοντας επανεκκινηση η εφαρμογη του whatsup λειτουργει κανονικα. ειναι προβλημα της εφαρμογης? ειναι προβλημα του τηλεφωνου? να σημειωσω οτι το τηλεφωνο και με τις 2 καρτες λειτουργει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αγοράσει απο εδω; Σκέφτομαι να παρω ενα ανθεκτικό κινητό για τον ανιψιό μου το oukitel k4000 pro και ειδα το έχει σε καλή τιμή.

 

Εχω πάρει δεκάδες φορές (πάνω απο 20-30).

Οι τιμές του είναι απο τις καλύτερες.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Ο χρόνος αποστολής του προϊόντος, είναι 2-3 μέρες το πολύ, μέχρι τώρα.

Ο χρόνος παράδωσης, αφορά τα ταχυδρομεία 1,5 - 3 εβδομάδες, χωρίς εορτές ενδιάμεσα.

 

Το καλό είναι οτι λειτουργεί με πόντους. Οπότε, 1ον, έχει καλές τιμές, και 2ον, κάνεις και συνεχώς αγορές και μαζεύεις πόντους, για να τους χρησιμοποιήσεις σε επόμενη αγορά. Κάθε προϊόν, έχει ενα μέγιστο ποσοστό, απο έκπτωση με πόντους.

Επίσης, δίνει πόντους, εάν κάνεις σχόλιο για το προϊόν που πήρες και το αναρτήσουν/δούν άλλοι (10-20 πόντους)

Ακόμα ,

Οταν έχεις γενέθλεια (το βάζεις στη καρτέλα εγγραφής) σου στέλνει :

1) 1000πόντους (20$),με διορία εξαργύρωσης 5 μέρες πρίν και 5 μετά τα γενέθλιά σου. Μπορείς να τους κρατήσεις στη καρτέλα σου, για μελοντικές αγορές. Δεν χάνονται. Απλά πρέπει να τους εξαργυρώσεις σε ορισμένο διάστημα.

2) Ειδικό λουπόνι έκπτωσης, για επόμενη αγορά.

3) Extra προσφορές. Λ.Χ : 10€ έκπτωση για 100€, 30€ εκπτωση για 300€ κλπ....

 

Εαν το προϊόν υπάρχει στην Ευρωπαϊκή αποθήκη, ΔΕΝ χρεώνεσαι μεταφορικά (~6.5 - 14€, ανάλογα το πακέτο).

--------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Εαν βάλεις κουπόνι προσφοράς, η έκτωση, αφορά στη τιμή που είναι σβησμένη (η μεγαλύτερη) και όχι στη τιμή της προσφοράς μαγαζιού (την έντονη. οπότε, μπορεί να έρθει ακριβότερα απ' ότι η κανονική τιμή (προσφορά μαγαζιού).

Οι πόντοι, μπορούν να μπούν extra.

 

Για την ώρα, μόλις αυτή την εβδομάδα, μου ήρθαν 2 Cubot H2 μαύρα, 1 Cubot Η2 χρυσό, 1 Cubot Χ15 και 1 Oukitel K10000.

 

Οχι δεν είναι δικά μου. Κάνω παραγγελίες σε συναδέλφους.

Αλλά απο ΟΛΑ οσα μου έχουν έρθει απο αυτό το μαγαζί, τα κουτιά μπορεί ναι είναι ελαφρώς χτυπημένα, αλλα οι συσκευές μέσα είναι σε άριστη

κατάσταση.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Τα Η2, τα είχε στείλει, πρίν τη Μεγάλη Ευδομάδα. Ενώ η ημερομηνία διάθεσής τους απο τη Cubot, ήταν τέλος του μήνα.

Αλλα μεσολάβησε το Πάσχα και άργησαν...λιγουλάκι.

Που σημαίνει, οτι τέτοιες αποθήκες, στοκάρουν και διανέμουν νωρίτερα απο την ημερομηνία διάθεσης, τις προ-παραγγελίες.

 

Στο τέλος του μήνα, θα παραγγείλω και το LeTV X800 σε τρελαμένο συνάδελφο.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Το μόνο μειονέκτημα, είναι οτι για κάρτες και PayPal, (εαν δεν μπορέσεις άμεσα με τη κάρτα που έχεις) πρέπει να κάνεις τη πίσω πόρτα (διπλό λογαριασμό) για να προσπεράσεις τα Capital Controls. Με ότι extra προμήθεια έπεται αυτής της πράξης (3,6% + 0.60€).

Εαν δεν γνωρίζεις πώς, googl-άρισέ το.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Προσωπικά, μετά απο αυτό το μαγαζί, βλέπω τα υπόλοιπα, απλά σαν επιβεβαίωση ...καλύτερης τιμής (Chinavasion, Minideal, To2c...)

Κάποια Wise και Gearbest, έχουν πολύ κακή φήμη.

Και πραγματικά, ενώ μπορεί να έχουν ελαφρώς καλύτερη ή ίδια τιμή, συνάδελφοι που πήραν απο αυτά (ας πρόσεχαν) τους ήρθαν άλλα-ντάλων.

Μίνι προτζέκτορας αντί κανονικός, Λευκό κινητό αντί μαύρο κλπ...

Μέχρι τώρα, το igogo δεν (μου) έχει κάνει λαδιά....Μέχρι τώρα.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Εαν πάς απο αυτό το μαγαζί, σου εύχομαι να μη συναντήσεις πρόβλημα.

Αλλα δεν νομίζω να το ματανοιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα igogo ,everbuying & gearbest ειναι το ιδιο μαγαζι.

 

Εαν αληθεύει, ευχαριστώ για την επισήμανση.

 

Αλλά το Gearbest, έχει χειρότερες κριτικές απο το άλλο.

Λές το Gearbest να το διαχειρίζεται o ...πιτσιρικάς? :p

Ή απλά ήμουν τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

Η γκατεμιά σε όλο το μεγαλείο της...Λοιπόν,είχα το Χ800 με την πλαστική θήκη (διαφανές) από το vickmall..έπεσε μια φορά κάτω και έσπασε η οθόνη.Μέχρι να μιλήσω με το μαγαζί να παραγγείλουμε την οθόνη, να την περάσουμε πέρασε τρεις μήνες ενώ είχα βάλει στο κινητό την flip-flop της LETV.Το κινητό τους τρεις μήνες μέχρι να βάλω την καινούργια οθόνη δεν μου είχε πέσει ούτε μια φορά..Την επόμενη μέρα της τοποθέτησης ( κόστος μαζί με εργασία 70-80 ευρώ - αν θυμάμαι καλά)κάνω μια απότομη κίνηση πέφτει το κινητό με την πρόσοψη (ανοίγει η flip-flop κατά το πέσιμο) και ξανασπάει η οθόνη..εγκεφαλικό!!!!!!θέλω την βοήθειά σας...Υπάρχει μαγαζί να παραγγείλω μόνος μου την οθόνη?υπάρχει αυθεντική και ιμιτασιόν????

 

Είναι τρομερή η ευαισθησία της οθόνης..Μόλις κάνω την επόμενη αλλαγή της οθόνης δεν ξαναβάζω τίποτα για θήκη..!!χαχαχα!@!@!@!δεν υπάρχει αυτό!!

Edited by halkis_13
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο παπάς με την ευαίσθητη οθόνη πρέπει να σταματήσει. Εμένα έχει πέσει σε όλα τα είδη εδάφους, άσφαλτο, σανίδι, χαλί από διάφορα ύψη και δεν έχει πάθει τίποτα. Πλαστική θήκη μην βάζετε, χειροτερεύει την κατάσταση σε περίπτωση πτώσης. Ακόμα και flip case να είναι με σιλικόνη. Εγώ έχω σιλικονένια αλλά όχι ultra thin, περασμένη η οθόνη με paintbull 9h και tempered glass. Αν έβρισκα και θήκη που να διπλασιαζε το μέγεθος του κινητού από καουτσούκ θα την έπαιρνα όπως είχα και σε προηγούμενα τηλέφωνα.

 

Sent from my X800

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...