Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε μενα ηλθε η αναβαθμιση...

emoui 4.0.1

b370

android 6 παραμενει νομιζω.

 

τωρα για factory reset... δεν εκανα απολυτως τιποτα.

δεν εχω χασει κατι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

factory reset είναι επιλογή σας αν το κάνετε, δεν υπάρχει πουθενά που να λέει ότι πρέπει να γίνει!

απλά επειδή έχουν υπάρξει κάποια προβλήματα παλιότερα σε ανάλογες αναβαθμίσεις, κάνουμε πριν και μετά την αναβάθμιση factory reset για προληπτικούς λόγους!

αν δεν κάνει κάποιος, δεν σημαίνει ότι θα έχει πρόβλημα!

 

εντυπώσεις από την αναβάθμιση... δείχνει να τρέχει καλά χωρίς προβλήματα, το μόνο που βλέπω είναι ότι ζητάει πολλές άδεις για τις εφαρμογές και με κουράζει μέχρι να τα συντονίσω...

για ότι νεότερο εδώ θα είμαστε!

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι θερμός υποστηρικτής του factory reset, δεν έκανα. Πάει καλύτερα από πριν.

Εύγε huawei.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο hi care ζηταει "να επιτρεπεται στην εφαρμογηη Hicare να πραγματοποιει και να διαχειριζεται τηλεφωνικες κλήσεις"

γνωριζεται τι ακριβως εννοει...;

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...

κι εγω ξαφνιαστηκα που το ειδα εχθες αργα το βραδυ...

σημερα το πρωι εκανα την αναβαθμιση...

Link to comment
Share on other sites

στο hi care ζηταει "να επιτρεπεται στην εφαρμογηη Hicare να πραγματοποιει και να διαχειριζεται τηλεφωνικες κλήσεις"

γνωριζεται τι ακριβως εννοει...;

Αυτο το εχουν εφαρμογες που αποστελεται κωδικος με τηλεφ κληση οπως το viber messenger κλπ.τωρα για το εχει το hicare δεν ξερω.

 

Εμαθα.

Εχει σύνδρομη για υποστηριξη της Huawei.αν ψαξεις το hi care θα το βρεις.

Edited by vasilimertzani
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Στο hicare μου βγάζει " απέτυχε ή λήψη δεδομένων" . Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στο hicare μου βγάζει " απέτυχε ή λήψη δεδομένων" . Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό;

 

Πριν ελθει αναπαντεχα η αναβαθμιση, στην κυριολεξια απο το πουθενα, ειχα δοκιμασει, νομιζω τελος ιουλιου, μεσω hicare, να κανω αναβαθμιση. Στις προσπαθειες μου παντα εβγαζε το μηνυμα " απέτυχε ή λήψη δεδομένων". Οποτε λεω να το αφησεις... Πιθανον να λαβεις την αναβαθμιση "ξαφνικά".

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο το εχουν εφαρμογες που αποστελεται κωδικος με τηλεφ κληση οπως το viber messenger κλπ.τωρα για το εχει το hicare δεν ξερω.

 

Εμαθα.

Εχει σύνδρομη για υποστηριξη της Huawei.αν ψαξεις το hi care θα το βρεις.

 

κι αυτοι συνδρομη;

 

ευχαριστω για την βοηθεια σου vasilimertzani :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει αναβαθμιση σε β317 χειροκινητα. Παιζει μηπως ρολο αυτο;

 

δεν γνωριζω...

εγω το ειχα αφησει οπως το πηρα... Β200

 

ισως καποιος απο τα παιδια εδω να ξερουν καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια διαγραφή το hicare και επανεγκατάσταση μήπως στρώσει.(εναλλακτικά επαναφορά αρχικής εγκατάστασης)
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια διαγραφή το hicare και επανεγκατάσταση μήπως στρώσει.(εναλλακτικά επαναφορά αρχικής εγκατάστασης)

Το hicare είναι της συσκευής. Δεν σβήνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήρθε και στο δικό μου η 370.

Επειδή θέλω καλού κακού να κάνω factory reset άλλα είναι πολύ χρονοβόρο να στήνω απο την αρχή nova, εφαρμογές και ρυθμίσεις, gestures κλπ. , υπάρχει τρόπος; Χωρίς titanium και συναφή , δεν είμαι root

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εχω αγοράσει απο το aliexpress, το πισω μεγαλλικο καπάκι του κινητού για να το αλλάξω διότι εχει γρατζουνιστεί αρκετά το δικό μου. Εφόσον ξεβίδωσα τα βιδάκια δεν κατάφερα να αφεραίσω το παλιό καπάκι διότι κανένας οδηγός στο internet δεν δείχνει πως να το κάνεις αυτο. Εχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Nikos κανε εκκαθάριση δεδομένων.

Σπύρο αν κάνεις αναζήτηση στο YouTube gia p8 disassembly θα βγάλει πολλά.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και γω την 370 ΟΤΑ. Παρατηρώ ότι δεν ανάβει πλέον το led ειδοποιήσεων όταν έχω εισερχόμενο μήνυμα Viber. Έχει κανείς σας παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν άναβε.Μονο με εφαρμογές τυπου lightflow,LED blinker,κλπ

 

 

 

Κανονικά μου λειτουργεί και στη Lollipop αλλά και στη Marshmallow χωρίς τις εφαρμογές που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφέρομαι στο πρόβλημα μόνο στο Viber και αφορά μόνο την ένδειξη led, ηχητική ειδοποίηση έχω.

Στις υπόλοιπες εφαρμογές λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

εγω ενα χρονο τωρα που εχω το κινητο απο την αρχη που το πηρα με την β170 το led για το viber ποτε δεν αναβοσβηνε.Ειδοποιησεις ειχα παντα κανονικα και στην οθονη κλειδωματος,και ηχητικα αλλα παντα χωρις led Στις υπόλοιπες εφαρμογές λειτουργεί κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορεί η ερώτηση να είναι λίγο εκτός θέματος (με βάση τα τελευταία post σχετικά με τις αναβαθμίσεις) αλλά από περιέργεια και μόνο ήθελα να ρωτήσω.

Προτιμάτε τον stock launcher της Huawei ή κάποιον custom τύπου Nova;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τον στοκ.

Δεν βρίσκω ιδιαίτερη χρησιμότητα στο συρτάρι εφαρμογών. Το ίδιο και καλύτερο αποτέλεσμα έχω με τους φακέλους.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προτιμάτε τον stock launcher της Huawei ή κάποιον custom τύπου Nova;

 

Είναι καθαρά θέμα γούστου και τι εξυπηρετεί εσένα προσωπικά. Σίγουρα o Nova έχει περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...