Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ φίλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω τζαμακι για να ενεργοποιησω το touchplus ;

 

ebay :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ali express.

Το τσουζουν λίγο όμως στην τιμή.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μου έσκασε μύτη η 6.0.

...και πως λέω στη γυναίκα τώρα για factory reset, θα με κράξει!

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Μου έσκασε μύτη η 6.0.

...και πως λέω στη γυναίκα τώρα για factory reset, θα με κράξει!

 

απο την αλλη αν κολλήσει καποια φάση στο huawei logo στο boot και τα χάσει ολα εκει να δεις :lol:

φαντάσου ακόμη και η ιδια Huawei λέει συνιστάτε factory reset

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και αυτό που παράγγειλα εγώ στα 15usd

http://flosmall.com/products/huawei-p8-original-touchplus-smart-screen-protection

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο νήμα του P8 lite ότι κάποιος είχε μονόκαρτη την συσκευή και άλλαξε Rom και το έκανε δίκαρτο. Ξέρεις κάποιος αν γίνεται και στο P8;
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο θεμα Camera της συσκευης μας εχετε να προτεινετε καποια εφαρμογη δοκιμασμενη για καλυτερα αποτελεσματα?? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι θέλετε την 6, αν κατεβάσετε την εφαρμογή hicare από το playstore και αφού την ανοίξετε επιλέξετε "Ελλάδα", μετά θα σας βγάλει την ενημέρωση OTA για android 6 (και την ελληνική μάλιστα)!

 

Σε μένα ήταν εξαρχής εγκατεστημένη η συγκεκριμένη εφαρμογή. Την ανοίγω, κάνω αναβάθμιση της εφαρμογής στην τελευταία έκδοση, στις ρυθμίσεις ήταν επιλεγμένη η Ελλάδα, αλλα πάλι μου λέει πως δεν υπάρχει αναβάθμιση. Μπαίνω Play Store, αναζητώ την εφαρμογή και μου δείχνει πως δεν την έχω εγκατεστημένη!!! Την κατεβάζω, (είναι η ίδια με αυτή που είχα ήδη) αλλα πάλι δεν βγάζει ενημέρωση για αναβάθμιση....

 

Τι διάολο γίνεται...;;;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο θεμα Camera της συσκευης μας εχετε να προτεινετε καποια εφαρμογη δοκιμασμενη για καλυτερα αποτελεσματα?? :rolleyes:

Ότι αγορά την φωτογραφία η μαμά εφαρμογή της Huawei είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί εκεί έξω (στο Android 6.0 μιλάω πάντα)

Ότι αφορά video υπάρχει ένα θέμα όμως

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα ήταν εξαρχής εγκατεστημένη η συγκεκριμένη εφαρμογή. Την ανοίγω, κάνω αναβάθμιση της εφαρμογής στην τελευταία έκδοση, στις ρυθμίσεις ήταν επιλεγμένη η Ελλάδα, αλλα πάλι μου λέει πως δεν υπάρχει αναβάθμιση. Μπαίνω Play Store, αναζητώ την εφαρμογή και μου δείχνει πως δεν την έχω εγκατεστημένη!!! Την κατεβάζω, (είναι η ίδια με αυτή που είχα ήδη) αλλα πάλι δεν βγάζει ενημέρωση για αναβάθμιση....

 

Τι διάολο γίνεται...;;;

Τη build έχεις? Μήπως είσαι branded?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με προεγκατεστημενη την hicare την βρηκε την αναβαθμιση.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Τη build έχεις? Μήπως είσαι branded?

 

Όταν το πήρα απο skroutzομάγαζο ήταν branded, απο Vodafone ολλανδίας αν θυμάμαι καλά. To έκανα debrand, κατεβάζωντας την έκδοση B200 Nordic Region (δεν είχε βγεί τότε η Ελληνική έκδοση) και εγκατάσταση μέσω τοπικής αναβάθμισης. Όλα πήγαν κομπλέ.

 

Μήπως να βάλω ξανά την Β200 την Ελληνική; Λέτε να μην έγινε καλά το debrand? Πάντως τα σήματα της VF έφυγαν απο την εκκίνηση και κλείσιμο της συσκευής.

 

Που μπορώ να βρώ μια πλήρης διαδικασία για clean debrand?

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη πρώτη φίλε μου

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

επειδη δεν ειμαι γνωστης... εννοεις την hicare που εχει σημα μια καρδια και γραφει εκει cares;

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα απο skroutzομάγαζο ήταν branded, απο Vodafone ολλανδίας αν θυμάμαι καλά. To έκανα debrand, κατεβάζωντας την έκδοση B200 Nordic Region (δεν είχε βγεί τότε η Ελληνική έκδοση) και εγκατάσταση μέσω τοπικής αναβάθμισης. Όλα πήγαν κομπλέ.

 

Μήπως να βάλω ξανά την Β200 την Ελληνική; Λέτε να μην έγινε καλά το debrand? Πάντως τα σήματα της VF έφυγαν απο την εκκίνηση και κλείσιμο της συσκευής.

 

Που μπορώ να βρώ μια πλήρης διαδικασία για clean debrand?

Το debrand το έκανες ακολουθώντας τον οδηγό του πρώτου ποστ? Ή απλά πέρασες την nordic?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές με τη νέα έκδοση. Το κινητό έχει άλλο αέρα. Καμία σχέση με τη 5.0.1.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τη γραμμη πλοήγησης μπορουμε να την κανουμε αποκρυψη?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα απο skroutzομάγαζο ήταν branded, απο Vodafone ολλανδίας αν θυμάμαι καλά. To έκανα debrand, κατεβάζωντας την έκδοση B200 Nordic Region (δεν είχε βγεί τότε η Ελληνική έκδοση) και εγκατάσταση μέσω τοπικής αναβάθμισης. Όλα πήγαν κομπλέ.

 

Μήπως να βάλω ξανά την Β200 την Ελληνική; Λέτε να μην έγινε καλά το debrand? Πάντως τα σήματα της VF έφυγαν απο την εκκίνηση και κλείσιμο της συσκευής.

 

Που μπορώ να βρώ μια πλήρης διαδικασία για clean debrand?

 

πως εκανες debrand (άκρος σημαντικό)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

επειδη δεν ειμαι γνωστης... εννοεις την hicare που εχει σημα μια καρδια και γραφει εκει cares;

 

Ναι ,αυτό εννοώ

Link to comment
Share on other sites

με τον οδηγο debrand μπορουμε να το μετατρεψουμε απο gra-cl00 σε gra-l09??

 

Όχι!

Μιλάμε για τελείως άλλη συσκευή που το μόνο που έχει κοινό με το gra-l09 είναι η εμφάνιση. 99.99% θα καταλήξεις με ένα ωραίο τουβλάκι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το debrand το έκανες ακολουθώντας τον οδηγό του πρώτου ποστ? Ή απλά πέρασες την nordic?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Είχα ακολουθήσει κάποιες οδηγίες απο ένα post εδώ στο φόρουμ, αλλα ήταν ιδιαίτερα απλό. Έχουμε κάποιο link με την σωστή διαδικασία debrand έτσι ώστε να το ξανακάνω σωστά αυτη την φορά;

 

Με ένα σχετικό search βρήκα αυτό το post στο xda. (http://forum.xda-developers.com/android/development/clean-debranding-p8-gra-l09-t3210658) Είναι οκ αυτός ο οδηγός για clean debrand? Επίσης λέει για debrand με την έκδοση Β170. Εγώ έχω την Β200 τώρα. Να το κάνω?

Edited by lambis_7

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακολουθήσει κάποιες οδηγίες απο ένα post εδώ στο φόρουμ, αλλα ήταν ιδιαίτερα απλό. Έχουμε κάποιο link με την σωστή διαδικασία debrand έτσι ώστε να το ξανακάνω σωστά αυτη την φορά;

 

Με ένα σχετικό search βρήκα αυτό το post στο xda. (http://forum.xda-developers.com/android/development/clean-debranding-p8-gra-l09-t3210658) Είναι οκ αυτός ο οδηγός για clean debrand? Επίσης λέει για debrand με την έκδοση Β170. Εγώ έχω την Β200 τώρα. Να το κάνω?

 

 

Το debrand το έκανες ακολουθώντας τον οδηγό του πρώτου ποστ? Ή απλά πέρασες την nordic?

 

 

Υπάρχει λινκ στο πρώτο ποστ του νήματος.

 

Αν έκανες αυτά που λέει τότε είσαι ΟΚ.

Την Β200 πως την πέρασες? Σου ήρθε ΟΤΑ ή την πέρασες χερουλάτα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λινκ στο πρώτο ποστ του νήματος.

 

Αν έκανες αυτά που λέει τότε είσαι ΟΚ.

Την Β200 πως την πέρασες? Σου ήρθε ΟΤΑ ή την πέρασες χερουλάτα?

 

Δεν ακολούθησα αυτο τον οδιγό σίγουρα. Κάποιον άλλον πιο απλό. Έχω την εντύπωση πως για το debrand είχα περάσει την Β170 και η Β200 ήρθε ΟΤΑ. Αλλα δεν είμαι και σίγουρος. έχει περάσει καιρός απο τότε.

 

Αν ακολουθήσω αυτόν τον οδηγώ, περάσω την Β170 που δίνει στο λινκ ή την Β200 απο εδώ(http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/gra-l09.htm) την 2η που αφορά την Ελλάδα (τωρα έχω περασμενη την πρωτη) θα είμαι οκ λες;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακολούθησα αυτο τον οδιγό σίγουρα. Κάποιον άλλον πιο απλό. Έχω την εντύπωση πως για το debrand είχα περάσει την Β170 και η Β200 ήρθε ΟΤΑ. Αλλα δεν είμαι και σίγουρος. έχει περάσει καιρός απο τότε.

 

Αν ακολουθήσω αυτόν τον οδηγώ, περάσω την Β170 που δίνει στο λινκ ή την Β200 απο εδώ(http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/gra-l09.htm) την 2η που αφορά την Ελλάδα (τωρα έχω περασμενη την πρωτη) θα είμαι οκ λες;

Κάνε αυτό που λέει στο ποστ #1008 και γραψε τι έγινε.

Πάντως αν σου ήρθε ΟΤΑ η Β200 λογικά είσαι οκ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...