Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα γίνω φανατικός σου fan φανατικέ! :)

Σίγουρα θα βοηθήσει και άλλους αυτό.

Σε ευχαριστώ!

 

:dance:

 

Καλήμερα σε όλους τους κατόχους, ενς ιδιώτης πουλάει το p8 στα 265 κουτί ακόμα μρ ζελατίνα κ σε αυτα τα λευτα δεν πιστευω να υπάρχει κάτι καλύτερο,όμως θέλω να ξέρω μήπως υπαρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πχ εκδόσεις απο κινά η κατι τέτοιο,μαζι υπαρχει κ αποδειξη αγοράς με 23 μίνες σκομα εγγύηση,για πειτε μου την γνωμη σας,ευχαριστώ

 

Κάτσε τώρα γιατί βλέπω γράφεις ότι είσαι Ιταλία.

Αν αυτά που γράφεις είναι για Ιταλία, θα έλεγα να δεις την απόδειξη και να ρωτήσεις την εκεί αντιπροσωπία τι γίνεται.

Αν είναι για Ελλάδα, η τιμή είναι φανταστική. Μισοτιμής στο δίνει, οπότε τσίμπα το! Αρκεί να είναι για ευρωπαϊκή αγορά (GRA-L09) και όχι για Άπω Ανατολή.

Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό. Αξίζει και το τελευταίο ευρώ που θα δώσεις.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:dance:

 

 

 

Κάτσε τώρα γιατί βλέπω γράφεις ότι είσαι Ιταλία.

Αν αυτά που γράφεις είναι για Ιταλία, θα έλεγα να δεις την απόδειξη και να ρωτήσεις την εκεί αντιπροσωπία τι γίνεται.

Αν είναι για Ελλάδα, η τιμή είναι φανταστική. Μισοτιμής στο δίνει, οπότε τσίμπα το! Αρκεί να είναι για ευρωπαϊκή αγορά (GRA-L09) και όχι για Άπω Ανατολή.

Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό. Αξίζει και το τελευταίο ευρώ που θα δώσεις.

 

Ναι όντως ξέχασα να αναφέρω το πιο σημαντικό.Από ιταλία θα το πάρω,Μπορώ να το δω πάνω στο κουτί αυτό που λες?

:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι τον γράφει τον τύπο του τηλεφώνου. Το πιο σιγουρο ομως ειναι το imei φιλε μου. Τους παίρνεις ενα τηλέφωνο και όμορφα κσι ωραία ρωτάς αν το συγκεκριμένο imei καλύπτεται απο εγγύηση, λογω αγοράς μεταχειρισμενης συσκευής. Αυτοί, απο το imei βλέπουν αν η συσκευή είναι Ευρωπαϊκή ή οχι. Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ευχάριστα νέα, βλέπω. Αν και είναι ακόμη σε beta λένε για την καλύτερη rom του Ρ8 έως τώρα. Ούτε τα fc του google maps, ούτε η αυξημένη κατανάλωση της κυψέλης.

Προσωπικά, θα περιμένω τις stable εκδόσεις. Έχω βαρεθεί τα πειράματα και με το Ρ8 λέω να πάω "by the book"

Τουλάχιστον αυτό λέω έως τώρα. Αν μου την βαρέσει θα δούμε ..... :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

................

Απίθανη συσκευή. Και μόνο που έχει εξαιρετική κάμερα, με οπτικό σταθεροποιητή, χωρίς γουρλωμένο μάτι που έχουν οι υπόλοιποι ντεμέκ "προηγμένοι", λέει πολλά για το επίπεδο του κατασκευαστή!!!

 

Τα είπες όλα σε 1,5 γραμμή! :cool:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω custom rom μπορω να βαλω τη B350?

 

Αν αγορασω εναν φορτιστη για γρηγορη φορτιση θα δω διαφορα στο χρονο? Λεω να παρω αυτον http://www.amazon.de/dp/B00TJEZ4U4/ref%3Dtwister_B00U185QSM%3F_encoding%3DUTF8%26psc%3D1&usg=ALkJrhgVQiyYtxkLK1ZmobqffF5CWIszcQ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

κι εγω ειμαι στην Β200.. πως κατεβαινουμε στην 170?

δεν γινεται κατεβαζοντας το αρχειο να παμε στο καινουριο?

εχουμε σχολια για μπαταρια? διαβασα καποια forum αλλα δεν ειδα καμμια αναφορα...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση. οχι οτι εχς και παραπονο στην 200.. αλλωστε δεν μπορω να βρω καπου στα forum τις διαφορες των χρηστων.. εσυ τι ειδες???
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Tην Β350 την φοράω εδώ και τρείς μέρες και είναι εξαιρετική. Είχα Β200, κατέβηκα σε Β170, έβαλα την ΟΤΑ Β191 και στην συνέχεια την ΟΤΑ Β350. Έκανα φορμάτ, το έστησα από την αρχή και τώρα τα Antutu στις 51000 τα έχει για πλάκα. Απίθανη συσκευή. Και μόνο που έχει εξαιρετική κάμερα, με οπτικό σταθεροποιητή, χωρίς γουρλωμένο μάτι που έχουν οι υπόλοιποι ντεμέκ "προηγμένοι", λέει πολλά για το επίπεδο του κατασκευαστή!!!

 

καλησπερα !! μπορειτε να στειλετε λινκ για την Β350 ! η το λινκ που εβαλες στην 170 και πηρες τα ΟΤΑ ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !! μπορειτε να στειλετε λινκ για την Β350 ! η το λινκ που εβαλες στην 170 και πηρες τα ΟΤΑ ...

http://forum.xda-developers.com/android/development/upgrade-android-5-1-1-p8-t3251887

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο δεν ειναι οφισιαλ ομως .. η κανω λαθος ?..

και παιρνας αυτο και μετα παει στο B350 με ΟΤΑ ?

Link to comment
Share on other sites

Official stable δεν έχει βγει ακόμη. Ειναι beta έκδοση αλλά απ' οτι λένε είναι άψογη.

 

Βασικά ειναι 3 φλασαρισματα, απ' οτι καταλαβαινω.

1. Κανεις downgrade στην Β170.

2. Φλασαρεις την ΟΤΑ, Β191

Και

3. Φλασαρειςτην ΟΤΑ Β350

 

Αν δεν τα λεω σωστά να με διορθώσει καποιος που το εχει κάνει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες. Την έκανα χτες τη διαδικασία. Οι διαφορές που έχω δει είναι καλύτερη μπαταρία και έχω την εντύπωση ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες. Την έκανα χτες τη διαδικασία. Οι διαφορές που έχω δει είναι καλύτερη μπαταρία και έχω την εντύπωση ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες.

 

Καλημέρα!

 

Ακόμη καλύτερη φωτογραφία? Πόσο πια? :lol:

Πλάκα - πλάκα μόνον ένα κλικ ψυχρότερο λευκό θα τις ήθελα. Αλλιώς είναι τέλειες! :p

 

Μπαταρία, εφόσον δεν υφίσταται το bug με την αναμονή της κυψέλης, λογικό είναι να είναι ακόμη καλύτερη. Η ήδη πολύ καλή! ;)

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

σε βιντεο πως τα παει??

 

Μετά την αναβάθμιση στην Β350, ή γενικά?

Αν ρωτάς γενικά, ψάξε λίγο πιο πίσω στο νήμα. Εχει αναφερθεί πολλές φορές.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται, αγορασα τον Auckey φορτιστη και ειδα μεγαλη διαφορα στον χρονο φορτισης. Συνολικα για να φορτισει απο το 7% μεχρι 100% θελει περιπου μιαμιση ωρα.
Link to comment
Share on other sites

Δώσε και ένα link όμως. Ποιον aukey?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/dp/B00TJEZ4U4/ref%3Dtwister_B00U185QSM%3F_encoding%3DUTF8%26psc%3D1&usg=ALkJrhgVQiyYtxkLK1ZmobqffF5CWIszcQ

 

Φαινεται μεγαλος , αλλα ειναι απιστευτα μικρος. Ο μισος απο τον Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να φορτίζει γρήγορα μιας και είναι 2,4 αμπερ σε αντίθεση με τον huawei που είναι 1 αμπερ. Το θέμα είναι ότι δεν κάνει και τόσο καλό στην μπαταρία σου να τη φορτίζεις με τόσο "δυνατό" φορτιστη
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν το τηλέφωνο και κατ' επέκταση η μπαταρία δεν είναι φτιαγμένα να υποστηρίζουν ταχεία φόρτιση τοτε σίγουρα καλό δεν κάνεις.

Προσωπικά το βαζω για φόρτιση καθε δεύτερο βράδυ (βγάζω 2 καθαρές μέρες και περισσεύουν και κατι ψιλολογια) και το βγαζω το πρωί που θα σηκωθώ. Το εχω πανω σε εναν φορτιστή 800mA απο Motorola.

 

Πιστεύω οτι μια στο τόσο που θα βιάζεσαι δεν θα προξενεί πρόβλημα στην μπαταρία. Μην το πάρεις ομως σύστημα. Εκτός αν δεν σε πειράζει ν' αλλάξεις σχετικά γρήγορα μπαταρία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

ολα καλα με την Β350. το μονο περιεργο ειναι οτι στην ενδειξη του 2G ή 3G, το σηματακι ειναι παντα εκει εστω και αν δεν εχω ανοιχτα τα δεδομενα. σαν υπενθυμιση ειναι ενα πραγμα του τι δικτυο εχω.. δεν μπαινεις στο ιντερνετ αλλα ειναι περιεργο..

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...