Jump to content

Αγορά μηχανής 125cc: Προτάσεις


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση! Χμ βασικα να πω την αληθεια η δυναμη δεν μ ενδιαφερει ιδιαιτερα... Για μεσα στην πολη το θελω να κανω την δουλεια μου... Το innova καλο ειναι αλλα και το sprinter ειναι καλο! Απ'οτι διαβαζω σε forum και τα δυο παρουσιαζουν καποια μικρο-προβληματα (οπως τριξιμο στα πλαστικα και ηλεκτρικα προβληματα...).

 

Εμενα βασικα με ενδιαφερει ενα μηχανακι χωρις να το πειραξω καθολου να μου κρατησει π.χ. 5 χρονια χωρις σημαντικα προβληματα! Ειμαι ακομα 50-50% βεβαια, οποτε συνεχιζω να ακουω γνωμες! Και παλι ευχαριστω!

 

οπως ειπε και ο honda_100 εχει πολυ καλη οικονομια ειναι το ποιο οικονομικοτερο παπι...εγω στην θεση σου θα επερνα το inovva συν οτι δεν βγαζει κανενα προβλημα το καινουργιο παρα μονο(που δεν ειναι προβλημα εαν το προσεχεις)ειναι οτι κοπανανε οι ταχυτητες στις αλλαγες....αλλα ολα τα καινουργια το εχουν..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συν το innova εχει οικονομια στην καταναλωση, και το sprinter σκουριαζει πολυ ευκολα οπως στην εξατμιση αναρτησεις ....;)

 

Αυτο με ανησυχησε καπως περι σκουριας... Λοιπον ενας φιλος μου εχει 3 χρονια ενα Daytona Nova S 100 και δεν εχει σχεδον κανενα προβλημα μεχρι τωρα... Ουτε σκουρια... Μπορει να ετυχε βεβαια... Δεν ξερω...

 

Οσον αφορα την καταναλωση τι στο καλο, και το Sprinter παπι ειναι, δεν ειναι και 1000 κυβικα, οποτε και παλι φθηνο θα ειναι!

 

Ειμαι ακομα 50-50, σε κανα μηνα θα το αγορασω, οποτε αν θελετε μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας! Καινουριο Sprinter ή μεταχειρισμενο Innova?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με ανησυχησε καπως περι σκουριας... Λοιπον ενας φιλος μου εχει 3 χρονια ενα Daytona Nova S 100 και δεν εχει σχεδον κανενα προβλημα μεχρι τωρα... Ουτε σκουρια... Μπορει να ετυχε βεβαια... Δεν ξερω...

 

Οσον αφορα την καταναλωση τι στο καλο, και το Sprinter παπι ειναι, δεν ειναι και 1000 κυβικα, οποτε και παλι φθηνο θα ειναι!

 

Ειμαι ακομα 50-50, σε κανα μηνα θα το αγορασω, οποτε αν θελετε μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας! Καινουριο Sprinter ή μεταχειρισμενο Innova?

 

Για επιφανιακη σκουρια ναι..γιατι και εγω το εχω παθει στο δικο μου αλλα ειναι σε σημεια που δεν φενονται και ειναι ελαχιστη..το μηχανακι μου ειναι απο το 2005 στους δρομους...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Για επιφανιακη σκουρια ναι..γιατι και εγω το εχω παθει στο δικο μου αλλα ειναι σε σημεια που δεν φενονται και ειναι ελαχιστη..το μηχανακι μου ειναι απο το 2005 στους δρομους...

Ενδιαφερον, αρα το προβλημα της σκουριας δεν ειναι ιδιαιτερα σημαντικο...

 

Εσυ BlackX ποιο μοντελο εχεις? Γενικα ειναι καλο? Δεν σου χει βγαλει κανενα σημαντικο προβλημα, ετσι? Εγω καμια 5αετια θελω να μου κρατησει χωρις μεγαλα προβληματα... Μετα βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον, αρα το προβλημα της σκουριας δεν ειναι ιδιαιτερα σημαντικο...

 

Εσυ BlackX ποιο μοντελο εχεις? Γενικα ειναι καλο? Δεν σου χει βγαλει κανενα σημαντικο προβλημα, ετσι? Εγω καμια 5αετια θελω να μου κρατησει χωρις μεγαλα προβληματα... Μετα βλεπουμε...

 

το τριξιμο στα πλαστικα θα το συναντησεις μονο αν αγορασεις παρα πολλεσ γουβες με μεγαλη ταχυτητα,το innova ειναι πολυ οικονομικο,και δν θα σε προβληματισει τα χειμωνιατικα πρωινα να γκαζωνεις κλπ,απλως θα πατησεις μιζα,επισης ειναι πολυ πιο δυνατο απο το daytona,για τα προβληματα που λες,ενας φιλος μ εχει 18.000 και συνεχεια το σκιζει(σουζες παντεσ κλπ)και δν εχει πα8ει τπτ,και σημερα στον μαστορα ηταν ενα παιδι με ενα sprinter 125 και ειχε καποιο προβλημα κ δν λειτουργουσε ο συμπλεκτης τ(κ ειχε μολισ 5.000κμ)....:X

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον, αρα το προβλημα της σκουριας δεν ειναι ιδιαιτερα σημαντικο...

 

Εσυ BlackX ποιο μοντελο εχεις? Γενικα ειναι καλο? Δεν σου χει βγαλει κανενα σημαντικο προβλημα, ετσι? Εγω καμια 5αετια θελω να μου κρατησει χωρις μεγαλα προβληματα... Μετα βλεπουμε...

 

Εχω το daytona dy50r με δισκοφρενο πισω..εμενα δεν μου βγηκε καλο γιατι ειχε παρα πολλα προβληματα οταν το πηρα(εφτεγε ο προηγουμενος ιδιοκτητης)...παντως να ξερεις οτι εχει πολλα υπερ το innova παρα το daytona...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα... Αρχιζω να κλινω προς το Innova σιγα σιγα μ'αυτα που ακουω... Αν και η αληθεια ειναι οτι εχω περιορισμενο budget και πρεπει να βγαλω και το διπλωμα, οποτε θα το σκεφτω... μπορει να καταληξω στο Sprinter μονο για τα λεφτα, θα μου βγει 200-300 ευρω φθηνοτερο...

Αλλα τπτ δεν ειναι ακομα σιγουρο, εχει να πεσει πολυ σκεψη!

 

Ελπιζω μονο να μην μου βγει ακριβοτερο τελικα το Sprinter απο τις ζημιες που θα πληρωνω μακροπροθεσμα... Αλλα νομιζω οτι τουλαχιστον για 3-5 χρονια δεν θα πληρωσω πολλα λεφτα, παρα μονο μικροζημιες... Εξαλλου δεν σκοπευω ουτε να το πειραξω ουτε να το ζορισω, οποτε πιστευω να ειναι ΟΚ!

 

Σας ευχαριστω πολυ παντως για τις απαντησεις παιδια... Ειναι πολυτιμες...

Link to comment
Share on other sites

Οποιο και να παρεις δε θα χεις κανενα προβλημα .. Το πολυ πολυ καμια λαμπα να αλλαξεις.. Απλα το ιννοβα ειναι κατι πιο επωνυμο και ισως αργοτερα εχει πιο πολυ αξια και να μπορεις να το δωσεις πιο ευκολα αν χρειαστει..
SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια σκεφτηκα να παρω κανα κροσσακι μεσσαιο οχι το μινι για να κανω καμια βολτιτσα τα σαββατοκυριακα σε βουνα και τετοια καμια ιδεα εχετε??βρηκα καποια καινοθρια με 600 700 ευρω 150 cc
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε ακουσει τιποτα για το gsx-r 125? το εχω δει σε μερικα sites και στα ελληνικα ελεγε οτι θα κυκλοφορησει το δευτερο εξαμηνο του 2008(αν θυμαμε καλα εχουμε 2009 :p).....μακαρι να κυκλοφορησει
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε ακουσει τιποτα για το gsx-r 125? το εχω δει σε μερικα sites και στα ελληνικα ελεγε οτι θα κυκλοφορησει το δευτερο εξαμηνο του 2008(αν θυμαμε καλα εχουμε 2009 :p).....μακαρι να κυκλοφορησει

 

Και να κυκλοφορησει...μια απογοητευση θα ειναι σαν το R125.

Για το 2010 λενε οτι θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Και να κυκλοφορησει...μια απογοητευση θα ειναι σαν το R125.

Για το 2010 λενε οτι θα βγει.

 

Το R125 γιατι ειναι απογοητευση?μια χαρα μηχανακι ειναι εχει δυναμη οχι τρελει αλλα τσουλαει πολυ καλα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Το R125 γιατι ειναι απογοητευση?μια χαρα μηχανακι ειναι εχει δυναμη οχι τρελει αλλα τσουλαει πολυ καλα...

 

Γιατι με τα μισα λεφτα περνει καποιος ακριβως την ιδια ιπποδυναμη.

Και με τα 138 κιλα του και την λιγη δυναμη που εχει χανει οποιοδηποτε χαρακτηριστικο εχει μια supersport μηχανη.

Ασε που με 500 ευρα παραπανω περνει κανεις RS125 και θα εχει και 36 αλογα και οχι 15.+ οτι το ενα θα ειναι Aprilia και το αλλο Yamaha.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με τα μισα λεφτα περνει καποιος ακριβως την ιδια ιπποδυναμη.

Και με τα 138 κιλα του και την λιγη δυναμη που εχει χανει οποιοδηποτε χαρακτηριστικο εχει μια supersport μηχανη.

Ασε που με 500 ευρα παραπανω περνει κανεις RS125 και θα εχει και 36 αλογα και οχι 15.+ οτι το ενα θα ειναι Aprilia και το αλλο Yamaha.

 

+1 στον madloufo:D:D:D:D

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
Απο αυτα τα 3 μηχανακια που αναφερω πανω στον τιτλο ποιο ειναι ποιο αξιοπιστο και ποιο γρηγορο ? Η τιμη δεν με νοιαζει με ενδιαφερει μονο ποιο ειναι ποιο γρηγορο και ποιο αξιοπιστο..:!:
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα τα 3 μηχανακια που αναφερω πανω στον τιτλο ποιο ειναι ποιο αξιοπιστο και ποιο γρηγορο ? Η τιμη δεν με νοιαζει με ενδιαφερει μονο ποιο ειναι ποιο γρηγορο και ποιο αξιοπιστο..:!:

 

πιο γρηγορο ειναι το x πιο αξιοπιστο παλι δεν ξερω το x εχει και πολλες επιλογες στην βελτιωση εχει και το innova αλλα λιγοτερες:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας παίδες,

πρίν από λίγο καιρό μου έκλεψαν το μηχανάκι μου και τώρα σκέφτομαι για αγορά καινούριου.Το θέμα είναι οτι δούλεψα το προηγούμενο καλοκαίρι και έχω μαζέψει 2000 Ευρώ τα οποία μου έμειναν. Περιμένω προτάσεις για κατηγορίες :

 

1. ON-OFF

2.SuperSport

 

Δέν θέλω μεταχειρισμένο αλλά καινούργιο και δέν θέλω παπάκια γιατί μου έβγαλαν την πίστη.Εδώ και καιρό έχω ένα Yamaha F1 πειραγμένο και μου έχει φάει τά λέφτα για επισκευές κ.τ.λ. Να και link για φότο: http://www.bikepics.com/pictures/2004373/

 

Περιμένω προτάσεις,

Μανώλης.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες,

πρίν από λίγο καιρό μου έκλεψαν το μηχανάκι μου και τώρα σκέφτομαι για αγορά καινούριου.Το θέμα είναι οτι δούλεψα το προηγούμενο καλοκαίρι και έχω μαζέψει 2000 Ευρώ τα οποία μου έμειναν. Περιμένω προτάσεις για κατηγορίες :

 

1. ON-OFF

2.SuperSport

 

Δέν θέλω μεταχειρισμένο αλλά καινούργιο και δέν θέλω παπάκια γιατί μου έβγαλαν την πίστη.Εδώ και καιρό έχω ένα Yamaha F1 πειραγμένο και μου έχει φάει τά λέφτα για επισκευές κ.τ.λ. Να και link για φότο: http://www.bikepics.com/pictures/2004373/

 

Περιμένω προτάσεις,

Μανώλης.

 

φιλε με 2000€ μονο παπι μποπεις να αγορασεις με 3000€ και κατι ακομα υπαρχουν επιλογες;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε με 2000€ μονο παπι μποπεις να αγορασεις με 3000€ και κατι ακομα υπαρχουν επιλογες;)

 

Oκ ας πούμε για 3,000 Ευρώ τι βρήσκω ;:dizzy::dash:

Link to comment
Share on other sites

Oκ ας πούμε για 3,000 Ευρώ τι βρήσκω ;:dizzy::dash:

 

CBF 125i 2380€, CBR 125Ri 2990€, CBR 125Ri HRC 3390€, kawasaki D-TRACKER 125 3480€, kawasaki KLX 125R 3280€,suzuki DR 125SM 3395€, yamaha WR 125R 3750€, yamaha WR 125X 4020€, yamaha XT 125R 3180€, yamaha XT 125X 3430€, yamaha YBR 125 2230€

Link to comment
Share on other sites

CBF 125i 2380€, CBR 125Ri 2990€, CBR 125Ri HRC 3390€, kawasaki D-TRACKER 125 3480€, kawasaki KLX 125R 3280€,suzuki DR 125SM 3395€, yamaha WR 125R 3750€, yamaha WR 125X 4020€, yamaha XT 125R 3180€, yamaha XT 125X 3430€, yamaha YBR 125 2230€

 

ok ευχαριστώ....:D:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ο τιτλος τα λεει ολα

 

Εχω ενα 50αρι αυτοματο αλλα δεν...

 

Ενδιαφερομαι για νεο ειτε 100αρι , ειτε 125αρι παλι αυτοματο.

 

Τι με συμβουλευεται (σε λογικα πλαισια τιμης ομως παντα)

 

Προς το παρον ξερω τα fly (εχω οδηγησει κιολας που καλουλικα ητανε) αλλα μηπως να παρω κατι αλλο?

:X
Link to comment
Share on other sites

αυτόματο ειναι? και γιατι οχι piaggiofly?

ιδια λεφτα σχεδον ειναι

 

αληθεια τι τελη εχουν τα 100 και τα 125αρια?

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...