Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tooljim13 σίγουρα δεν είναι ήδη ρουταρισμένο το κινητό σου? Το έχεις τσεκάρει αυτό?

Σαφως και το εχω τσεκαρει.Δεν ειμαι root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω τη 1512, οπως μου ηρθε απο vickmall EU warehuse...ηταν ρουτ...δεν ξερω αν ειχε το twrp, αλλα το περασα ετσι για να υπαρχει...

 

αλλα δεν εχω καθολου bloatware!! οσο για την μπαταρια, ειμαι με 3G toylaxiston 1O ωρες την μερα, οποτε δεν μποω να πω κατι για το αν αντεχει...απλως δεν αντεχει να βγαλει την μερα...

 

Εγω το πηρα απο EU warehuse του gearbest και δυστυχως δεν ηταν root παροτι το ζητησα και δυστυχως εχει φουλ bloatware οπως ανεφερα. θα μπορουσες να μου εξηγησεις πως περασες το twrp για να ρουταρω κι εγω το δικο μου :O

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ είχα και tempered glass που μάλλον δεν κάνει δουλειά σε τίποτα άλλο εκτός από γρατζουνιές και κρούσεις.

Σε σένα έσπασε εκείνη την ώρα? Το κατάλαβες δηλαδή επιτόπου ή άνοιξε μετά? Προσπαθώ να θυμηθώ αν έκανα κάτι παρόμοιο.

 

Το θέμα είναι τι γίνεται μετά την αλλαγή? Τόσο εύκολα που σπάει, παίζει να ξαναγίνει.

 

Το έβγαλα από την τσέπη μου μετά από 5 λεπτά και κατάλαβα ότι εκείνη την ώρα έγινε. Βέβαια μετά έφαγε απειρες τούμπες και το ράγισμα επεκτάθηκε. Για αυτό δεν την αλλάζω, γιατί θα ξανασπάσει σε μια εβδομάδα... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να το αγοράσει ένας φίλος, απο που προτείνετε να το παραγγείλουμε;Το δικό μου το είχα πάρει απο vickmall αλλά απο ότι βλέπω είναι στα 160 ευρώ και είπα να ρωτήσω μήπως υπαρχει καλύτερη τιμή με γρήγορο shipping απο κάπου αλλού.

Εγω το πήρα από εδώ http://www.dealsmachine.com/best_245697.html .124 ευρω συν περιπου δεκα ευρω για μεταφορικά. Είναι εγγυημένο site έχω κάνει πολλές αγορές και δεν έχω κανένα παράπονο.

Edited by tasos012
Link to comment
Share on other sites

Σαφως και το εχω τσεκαρει.Δεν ειμαι root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω το πηρα απο EU warehuse του gearbest και δυστυχως δεν ηταν root παροτι το ζητησα και δυστυχως εχει φουλ bloatware οπως ανεφερα. θα μπορουσες να μου εξηγησεις πως περασες το twrp για να ρουταρω κι εγω το δικο μου :O

νομιζω ενα απλο search sto googlle και μου εβγαλε την απντηση...νομιζω ενα σαιτ androidudu, καπως ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Για την androium 5.0.6 δεν ξέρω με σιγουριά γιατί δεν την πέρασα ακόμα, θα το κάνω τις επόμενες ημέρες (μπορεί και σήμερα αν προλάβω). Είμαι με την 2.1.3 που για ΟΤΑ είχε εφαρμογή OTA-updater. Έχει τέτοια και η 5.0.6? Αν ναι, από εκεί θα γίνεται το update. Βγάζει ειδοποίηση να κατεβάσεις το update file και το φλασάρεις μέσα από την εφαρμογή. Σε πάει μόνη της, κάνει και reboot και είσαι οκ.

 

Καλησπέρα. Παρέλαβα το Lenovo K3 Note. 'Εχει την VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5. Θέλω να το ρουτάρω και να του βάλω την Aium_5_Beta4.2.zip. Μπορείτε να με καθοδηγήσετε, πως γίνεται, γιατί είμαι άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησα να κανω ξανα root σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/.

Το είχα ξανακάνει αλλά έχασα το root. Λοιπόν όλα πήγαν καλά μέχρι τελους με τον οδηγό.Όμως όταν έβαλα το root checκer , και κανά δυο άλλες εφαρμογές που χρείζονται root να ελέγξω μου έδειξε ότι δεν είναι root .Και δεν καταλαβαίνω τί πήγε στραβά. Η rom έιναι η 1520 του vickmal .Καμια ιδέα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα το Lenovo K3 Note. 'Εχει την VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5. Θέλω να το ρουτάρω και να του βάλω την Aium_5_Beta4.2.zip. Μπορείτε να με καθοδηγήσετε, πως γίνεται, γιατί είμαι άσχετος.

Δες 2 σελίδες πίσω το ποστ 6093 του psarogen, έχει λινκ για πιο πρόσφατη έκδοση της androium.

Επιχείρησα να κανω ξανα root σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/.

Το είχα ξανακάνει αλλά έχασα το root. Λοιπόν όλα πήγαν καλά μέχρι τελους με τον οδηγό.Όμως όταν έβαλα το root checκer , και κανά δυο άλλες εφαρμογές που χρείζονται root να ελέγξω μου έδειξε ότι δεν είναι root .Και δεν καταλαβαίνω τί πήγε στραβά. Η rom έιναι η 1520 του vickmal .Καμια ιδέα κανεις;

Όταν είχα τη 1520 του vickmall το root checker μου έλεγε ότι δεν είμαι ρουτ όμως ήμουν. Μήπως συμβαίνει το ίδιο και σε σένα?

Link to comment
Share on other sites

Δες 2 σελίδες πίσω το ποστ 6093 του psarogen, έχει λινκ για πιο πρόσφατη έκδοση της androium.

 

Όταν είχα τη 1520 του vickmall το root checker μου έλεγε ότι δεν είμαι ρουτ όμως ήμουν. Μήπως συμβαίνει το ίδιο και σε σένα?

 

Την έκδοση την είδα και την έχω σε αρχείο. Τη διαδικασία, πως περνιέται στο τηλέφωνο αν θέλει να πεί κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση την είδα και την έχω σε αρχείο. Τη διαδικασία, πως περνιέται στο τηλέφωνο αν θέλει να πεί κάποιος.

Θεωρω οτι ψαχνεις βρίσκεται εδώ μέσα. Πιστεύω κατανοεις ότι είναι πολύ δύσκολο να εξηγούμε στον καθένα ξεχωριστά.

 

Πρέπει να έχεις cwm ή TWRP στο κινητο την οποια θα βάλεις είτε με το flashify (Αν εχεις root) ειτε με την διαδικασία fastboot ειτε με το spflash tools. Κανε αυτο πρωτα και μετά είναι ευκολο.

 

Τα αρχεία που θες βρίσκονται στο index thread του xda. Ο οδηγος για το spflashtool βρίσκεται εδώ στο forum

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Απο androium 2.1.3 περασα την 5 και την 1540 του cuoco για δοκιμη.

Λιγο τις κρατησα και τις 2 για να δω ποια θα αφηνα.

Η αληθεια ειναι οτι η androium ειναι πιο σβελτη και ελαφρια.λιγοτερες εφαρμογες μεσα.επιτελους βγαλανε και τον Launcher που ειχε η 2.

Καλη μου φανηκε και του cuoco παντως.

Link to comment
Share on other sites

Απο androium 2.1.3 περασα την 5 και την 1540 του cuoco για δοκιμη.

Λιγο τις κρατησα και τις 2 για να δω ποια θα αφηνα.

Η αληθεια ειναι οτι η androium ειναι πιο σβελτη και ελαφρια.λιγοτερες εφαρμογες μεσα.επιτελους βγαλανε και τον Launcher που ειχε η 2.

Καλη μου φανηκε και του cuoco παντως.

Του cuoco εχει θεματα η τελευταια. Μην την βαλετε αν δεν θέλετε μπελάδες. Το clock crashaαρει και τα google play services εχουν ενα προβλημα και θέλουν ξανά εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Του cuoco εχει θεματα η τελευταια. Μην την βαλετε αν δεν θέλετε μπελάδες. Το clock crashaαρει και τα google play services εχουν ενα προβλημα και θέλουν ξανά εγκατάσταση.

 

Α ευχαριστω γιατι ημουν ετοιμος να τη ξαναπερασω.

Πολυ ωραια παντως η androium 5.

Εχει βελτιωσεις στα σημεια σε σχεση με τη 2,δηλαδη αυτο που χρειαζοταν.

Αλλα ειναι αρκετα λιτη και ελεγα να περασω του cuoco να εχω το vibeui.

Αλλα εφοσον εχει θεματα μενω οπως εχω...

Link to comment
Share on other sites

Του cuoco εχει θεματα η τελευταια. Μην την βαλετε αν δεν θέλετε μπελάδες. Το clock crashaαρει και τα google play services εχουν ενα προβλημα και θέλουν ξανά εγκατάσταση.

 

Εγώ παντως δεν συναντησα προβληματα μεχρι στιγμης απο Ιταλο 1540

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως δεν συναντησα προβληματα μεχρι στιγμης απο Ιταλο 1540

Oύτε εμένα κρασάρει το ρολόι και μια χαρά με google apps. Απλά νομίζω ότι η LTT ήταν ίσως πιο σβέλτη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σορρυ σας εχω ζαλισει λιγο αλλα οταν ειχα αλλαξει την ρομ το ειχα κανει με το spflashtooll εβαλα την ινδική και ολα ηταν οκ ασχετα που κολλάει πηγα τωρα να δοκιμασω να βαλω την androium παλι με το ιδιο πρόγραμμα αλλα ειναι διαφορετικη η ρομ και δεν βρίσκω το scater file που μου ζηταει μηπως μπορει να μου εξηγήσει κάποιος αν δεν του κανει κόπος??? Ευχαριστώ και σορρυ ξανά

 

 

Υγ: δεν ειμαι ροοτ;)

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σορρυ σας εχω ζαλισει λιγο αλλα οταν ειχα αλλαξει την ρομ το ειχα κανει με το spflashtooll εβαλα την ινδική και ολα ηταν οκ ασχετα που κολλάει πηγα τωρα να δοκιμασω να βαλω την androium παλι με το ιδιο πρόγραμμα αλλα ειναι διαφορετικη η ρομ και δεν βρίσκω το scater file που μου ζηταει μηπως μπορει να μου εξηγήσει κάποιος αν δεν του κανει κόπος??? Ευχαριστώ και σορρυ ξανά

 

 

Υγ: δεν ειμαι ροοτ;)

 

Μην κάνεις ότι σου έρθει.. Θα το brickareis το κινητό..

Και δεν είσαι ροοτ και πήγεις να βάλεις την androium με sp flash tool..

Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό, βήμα βήμα..

Our Demo-Krasi Has Been Hacked...:X
Link to comment
Share on other sites

Oύτε εμένα κρασάρει το ρολόι και μια χαρά με google apps. Απλά νομίζω ότι η LTT ήταν ίσως πιο σβέλτη

 

Εγώ έβαλα στο 0.5 ta animations sto developer menu και ειναι πολυ γρήγορο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σορρυ σας εχω ζαλισει λιγο αλλα οταν ειχα αλλαξει την ρομ το ειχα κανει με το spflashtooll εβαλα την ινδική και ολα ηταν οκ ασχετα που κολλάει πηγα τωρα να δοκιμασω να βαλω την androium παλι με το ιδιο πρόγραμμα αλλα ειναι διαφορετικη η ρομ και δεν βρίσκω το scater file που μου ζηταει μηπως μπορει να μου εξηγήσει κάποιος αν δεν του κανει κόπος??? Ευχαριστώ και σορρυ ξανά

 

 

Υγ: δεν ειμαι ροοτ;)

 

Το androium περναει με TWRP

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα αυτην την θηκη και ειναι οτι καλυτερο, εχω παρει (ειναι η τριτη) http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=5158&page=1

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Oύτε εμένα κρασάρει το ρολόι και μια χαρά με google apps. Απλά νομίζω ότι η LTT ήταν ίσως πιο σβέλτη

 

Καλησπέρα σορρυ σας εχω ζαλισει λιγο αλλα οταν ειχα αλλαξει την ρομ το ειχα κανει με το spflashtooll εβαλα την ινδική και ολα ηταν οκ ασχετα που κολλάει πηγα τωρα να δοκιμασω να βαλω την androium παλι με το ιδιο πρόγραμμα αλλα ειναι διαφορετικη η ρομ και δεν βρίσκω το scater file που μου ζηταει μηπως μπορει να μου εξηγήσει κάποιος αν δεν του κανει κόπος??? Ευχαριστώ και σορρυ ξανά

 

 

Υγ: δεν ειμαι ροοτ;)

Δηλαδή βαλατε gmail και play music καο δεν σας βγαζει error?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βαλατε gmail και play music καο δεν σας βγαζει error?

 

εμενα κρασαρανε και τα δυο, και ετσι αλαξα ρομ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βαλατε gmail και play music καο δεν σας βγαζει error?

 

Το gmail μου κρασαρει και μένα αλλά δεν με πειράζει γιατί το έχω συνδέσει με hotmail. Το music δεν μου κρασαρει

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

εμενα κρασαρανε και τα δυο, και ετσι αλαξα ρομ

 

Δηλαδή βαλατε gmail και play music καο δεν σας βγαζει error?

 

AA gmail δε χρησιμοποιώ πέρα από android λογαριασμό οπότε δε το είχα ελέγξει και νόμιζα εννοούσατε το google play. Όντως δε παίζει το gmail

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...