Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την αντιγραφή αρχείων σε pc (windows 10 αν έχει σημασία). Συνδέω τη συσκευή μέσω usb και ενώ ανοίγει κανονικά την εξερεύνηση αρχείων και βλέπω τι περιέχει το τηλέφωνο, μετά από λίγο κολλάει η εξερεύνηση αρχείων των windows. Το ίδιο γίνεται κι όταν πάω να κάνω αντιγραφή, ξεκινάει την αντιγραφή των φωτογραφιών αλλά μετά από λίγο κολλάει και δεν αντιγράφει πλέον. Προσπάθησα με όλες τις επιλογές από τη σύνδεση usb του lenovo k3 αλλά και πάλι τα ίδια. Πως μπορώ να αντιγράψω τις φωτογραφίες της συσκευής;;

Ελπίζω το ερώτημά μου να ήταν σαφές και να μου δώσετε μια λύση γιατί δεν το κατέχω και πολύ το άθλημα!

Σας ευχαριστώ!

βάλε ένα usb stick στο κινητό και κάνε εκεί αντιγραφή ότι θέλεις.Και μετά τα περνάς στον υπολογιστή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιο απλα με το Airdroid κατεβαζεις την εφαρμογή στο κινητο και στο p.c. κάνεις σύνδεση και στα δυο με εμαιλ και κωδικό και κάνεις μεταφορά αρχείων και φωτογραφιών
Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα να περάσεις μια ρομ που να είναι κομπλέ , με ελληνικά και playstore. εδώ http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50/ μπορείς να βρεις όποια ρομ θέλεις. πρόσεχε μόνο να καταλάβεις καλά τη διαδικασία εγκατάστασης ρομ και οπωσδήποτε πρώτα να πάρεις ένα backup τη ρομ που έχεις.

 

Καλησπέρα, μου έφερε ένας συγγενής το εν λόγο κινητό το οποίο έχει ιούς από ότι μου είπε και επίσης θέλει να του αφαιρέσω τα κινέζικα.

Επειδή στο εν λόγο link βρήκα περίπου 246 rom για το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχετε να προτείνεται κάποια σχετικά απλή;;;

Το κινητό το χειρίζεται άτομο αρκετά μεγάλης ηλικίας οπότε δεν μας ενδιαφέρουν πολλά μπλιμπλίκια.

 

Ευχαριστώ. :)

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μια ερωτηση.Πριν καιρο μου εβγαλε ειδοποιηση για update σε 1622 official android 6.0 .Ειναι καλη η εκδοση 6 σε αυτο το κινητο?? Την εχει δοκιμασει κανεις την official??

 

Καμια απαντηση εδω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έφερε ένας συγγενής το εν λόγο κινητό το οποίο έχει ιούς από ότι μου είπε και επίσης θέλει να του αφαιρέσω τα κινέζικα.

Επειδή στο εν λόγο link βρήκα περίπου 246 rom για το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχετε να προτείνεται κάποια σχετικά απλή;;;

Το κινητό το χειρίζεται άτομο αρκετά μεγάλης ηλικίας οπότε δεν μας ενδιαφέρουν πολλά μπλιμπλίκια.

 

Ευχαριστώ. :)

θα πρότεινα αυτήν http://www.needrom.com/download/cuoco92-s427/

είναι πλήρως μεταγλωτισμένη στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

θα πρότεινα αυτήν http://www.needrom.com/download/cuoco92-s427/

είναι πλήρως μεταγλωτισμένη στα ελληνικά

 

Θα τη δοκιμάσω.

Ευχαριστώ. :)

Edited by dpolal

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα αυτόματα στην S424 του ιταλού και το κινητό υπερθερμενεται..βγάζει κολήματα και η μπαταρία τελειώνει μέσα σρ 3-4 ώρες. Ψηνεις ομελέτα, κυριολεκτικά!

Σκέφτομαι να τη βγάλω.Εχει δοκιμάσει κανει την S427 του ιταλού ή υπάρχει κάποια αλλή να δοκιμάσω σε android 6;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την s424 του Ιταλού και δεν παρουσιάζει τα προβλήματα που λες.Μάλλον κάποια εφαρμογή σου κάνει drain την μπαταρία.

Aν θες δοκιμάσε να την περάσεις πάλι με full wipe όμως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την s424 του Ιταλού και δεν παρουσιάζει τα προβλήματα που λες.Μάλλον κάποια εφαρμογή σου κάνει drain την μπαταρία.

Aν θες δοκιμάσε να την περάσεις πάλι με full wipe όμως.

 

Τη εφαρμογή Hello του facebook μου δείχνει πως '"τραβά'' πολύ μπαταρία.Αλλά και πάλι, όταν την κλέινω το ίδιο συμβαίνει...

Πέρασα ττην S427.Θα αναφέρω τις εντυπώσεις σε κανα δύο μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την SLICK-S427-ROW_by_SHENGE τελικά που την βρήκα πολύ ελαφριά, απλή και πλήρως εξελληνισμένη και μέχρι τώρα που το δοκιμάζω έχω μείνει πολύ ευχαριστημένως. :)

Ζεσταίνεται μεν το κινητό αλλά όχι υπερβολικά.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την SLICK-S427-ROW_by_SHENGE τελικά που την βρήκα πολύ ελαφριά, απλή και πλήρως εξελληνισμένη και μέχρι τώρα που το δοκιμάζω έχω μείνει πολύ ευχαριστημένως. :)

Ζεσταίνεται μεν το κινητό αλλά όχι υπερβολικά.

 

Ελπίζω να μην ψηνεις ομελέτα, όπως έκανε σε μένα η s424.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την SLICK-S427-ROW_by_SHENGE τελικά που την βρήκα πολύ ελαφριά, απλή και πλήρως εξελληνισμένη και μέχρι τώρα που το δοκιμάζω έχω μείνει πολύ ευχαριστημένως. :)

Ζεσταίνεται μεν το κινητό αλλά όχι υπερβολικά.

 

αν ζεσταίνεται πρέπει να τρώει και μπαταρία. αυτά τα 2 που λες δλδ, ελαφριά-ζέσταμα, δεν πάνε μαζί

Αν γίνουνε τα κινητά εμφυτεύματα πως θα τα αλλάζουμε κάθε χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

δες τρία post πιο πάνω

 

Ευχαριστώ πολύ! την κατεβάσαμε, την εγκαταστήσαμε κ πλέον παίζει super!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Παλιος αναγνωστης του forum, μελος πλεον!

 

Μια γρήγορη ερωτηση μήπως και βρω λύση στο καιννουριο μου Κ3 (Τ3S) :

Χρησιμοποιω 2 καρτες (whatsup & cu) και ασχετα με την θεση τους (1η - 2η) έχω την cu να δουλεύει σε roaming mode. Δεν με χαλαει αφου δεν χρεώνει παραπανω , αλλα δεν μπορω να έχω tethering στον φορητο (δεν μοιράζει internet ειτε με καλώδιο είτε ως wifi spot) ενω "βλεπω" δικτυο στο κινητο (εχω ανοιχτο το data roaming).

Εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα ???

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!

Link to comment
Share on other sites

http://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/336899-updated-how-re-enable-tethering-kitkat-new-method-t-mobile-without-root.html

 

Μονο με το sql που λεει εχει τυχη το εγχειρημα. Με τα free που δοκιμασα εγω τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Παλιος αναγνωστης του forum, μελος πλεον!

 

Μια γρήγορη ερωτηση μήπως και βρω λύση στο καιννουριο μου Κ3 (Τ3S) :

Χρησιμοποιω 2 καρτες (whatsup & cu) και ασχετα με την θεση τους (1η - 2η) έχω την cu να δουλεύει σε roaming mode. Δεν με χαλαει αφου δεν χρεώνει παραπανω , αλλα δεν μπορω να έχω tethering στον φορητο (δεν μοιράζει internet ειτε με καλώδιο είτε ως wifi spot) ενω "βλεπω" δικτυο στο κινητο (εχω ανοιχτο το data roaming).

Εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα ???

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!

 

Μόλις δοκίμασα με κάρτα Broaband Wind ως wifi spot και δούλεψε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε καποια παληκαρια κολαγε το τατσ απο την δεξια πλευρα τι λυση δοθηκε εαν γνωριζει καποιος μενω υποχρεος
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην ψηνεις ομελέτα, όπως έκανε σε μένα η s424.

 

αν ζεσταίνεται πρέπει να τρώει και μπαταρία. αυτά τα 2 που λες δλδ, ελαφριά-ζέσταμα, δεν πάνε μαζί

 

Όχι, δεν αντιμετωπίζω υπερβολική ζέστη.

Την 424 την έβαλα στην αρχή αλλά για πολύ λίγο καθότι μου έβγαζε μηνύματα για αναβάθμιση που δεν μπορούσε να γίνει. (μερικές σελίδες ποιό πίσω είδα μία απάντηση που πρότειναν την 427)

Το κινητο το φόρτισα τελευταία φορά το Σάββατο το απόγευμα που έκανα τις δοκιμές και το είχα στην μπρίζα και τώρα που γράφω το πόστ είναι στο 27%.

Εκτός από λίγο παίδεμα και δοκιμές που έκανα την Κυριακή το μεσημέρι έκτοτε έμεινε σε αναμονή και έβγαλε σχεδόν 2 μέρες.

Καλά είναι νομίζω. :)

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Παλιος αναγνωστης του forum, μελος πλεον!

 

Μια γρήγορη ερωτηση μήπως και βρω λύση στο καιννουριο μου Κ3 (Τ3S) :

Χρησιμοποιω 2 καρτες (whatsup & cu) και ασχετα με την θεση τους (1η - 2η) έχω την cu να δουλεύει σε roaming mode. Δεν με χαλαει αφου δεν χρεώνει παραπανω , αλλα δεν μπορω να έχω tethering στον φορητο (δεν μοιράζει internet ειτε με καλώδιο είτε ως wifi spot) ενω "βλεπω" δικτυο στο κινητο (εχω ανοιχτο το data roaming).

Εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα ???

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!

 

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6568843#post6568843

Υπάρχει και λίνκ για το θέμα στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε καποια παληκαρια κολαγε το τατσ απο την δεξια πλευρα τι λυση δοθηκε εαν γνωριζει καποιος μενω υποχρεος

 

Με αλλαγη οθονης μιας και ειναι παιδικη ασθενεια. .http://m.aliexpress.com/item/32545942319.html?productId=32545942319&productId=32545942319&adminSeq=221423744&shopNumber=1357038&detailNewVersion=1&productSubject=100-Original-LCD-For-Lenovo-K3-Note-K50-T5-LCD-Display-Touch-Screen-Assembly-With-Frame&shortkey=7FFVFfay&addresstype=600&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Link to comment
Share on other sites

παίδες εχω να μπω πολύ καιρό στο τοπικ και πείρε το μάτι μου την miui 8 rom αξίζει τι λέτε ? την έχει δοκιμάσει κανείς? το double tap to wake δουλεύει?
Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγη οθονης μιας και ειναι παιδικη ασθενεια. .http://m.aliexpress.com/item/32545942319.html?productId=32545942319&productId=32545942319&adminSeq=221423744&shopNumber=1357038&detailNewVersion=1&productSubject=100-Original-LCD-For-Lenovo-K3-Note-K50-T5-LCD-Display-Touch-Screen-Assembly-With-Frame&shortkey=7FFVFfay&addresstype=600&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

 

Ευχαριστω πολυ εριξα αμμεσα παραγγελια κριμα να το βγαλω στην συνταξη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...