Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικα σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας και τον χρονο σας.

 

Πηρα πριν 5 μερες το κινητο απο εξω και τελικα εχω γινει εξπερ στο φλασ και αλλαγη ραμ,

Αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος με τα κινεζικα και απο χθες ασχολουμε με τις ραμ απο ινδια

 

Ακολουθω τον οδηγο του Darth_Revan 30 Μάι. 2015, 17:27 ↑#1289 απο το φορουμ,

 

η ερωτηση μου ειναι οτι οτι και να εκανα δεν μπορω να εγκαταστισω το google play στην συγκεκριμενη εκδοση (K50a40_S112_150610_ROW), τι κανω λαθος??

Ακολουθω τον οδηγο ακριβως απλα βαζω διαφορετικες ραμ με ολα τα αλλα zip na ειναι τα ιδια,

 

Αμα υπαρχει και αλλη λυση ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ θα σας ημουν υποχρεως γιατι ειμαι ολη την ωρα στο κινητο για να βρω λυση και η γυναικα εχει αρχιση και φωναζει.....

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακολουθω το θεμα απο την αρχη του ,εχουν βγει τοσες ρομ και ολες κατι βγαζουν.....εχω αδικο???

Παντως το τηλεφωνο δεν παιζει με τιποτα out of the box.....αν δεν ασχολεισαι με φλασινγκ τοτε την εβαψες με κινδυνο να το μπρικαρεις...

Οσο για την μπαταρια που λες σχεδον ολα τα κινεζικα ετσι ειναι αλλα μην κανουμε την τριχα τριχια....

Δεν λεω,απο hardware σκιζει αλλα αν ειναι να το παρεις και να φλασαρεις 15 ρομ την μερα....τι να το κανεις???

Ναι το τηλέφωνο δεν παίζει out of the box γιατί τα κινεζομαγαζα για δικούς τους "λόγους' δεν βάζουν την ινδική και βάζουν δικές τους γεμάτες spyware. Αλλιώς θα έπαιζε μια χαρά.

 

Εγώ προσωπικά στην τελευταία κινεζική stable δεν είχα θέμα. Δούλευαν όλα. Ακόμα και στην 1540 dev που είμαι δεν υπάρχει κανένα θέμα. Το ίδιο και με τις πολύ σταθερές aosp roms.

 

Ναι το κινητό δεν είναι για πρωταριδες αλλά είναι ένα πολύ καλό κινητό το οποίο μπορεί να σου μάθει και 1-2 πράγματα παραπάνω για rooting και για flashing αν και εφόσον θες να ασχοληθεις (Εγώ έμαθα απειρα πράγματα που θα μου μείνουν για επόμενες συσκευές). Τα θέματα με το touch στο 90% των περιπτώσεων οφείλεται σε κακό tempered glass. Το έχω πάθει και ξέρω, και δεν είμαι μονος.

 

Επίσης για να κανείς hard brick σε αυτό το κινητό το IQ σου πρέπει να είναι κάτω από 30. Σορρυ που το λέω έτσι μειονεκτικά αλλά δεν βλέπω άλλο τρόπο να κανείς brick αυτό το κινητό.

 

Υπάρχουν 3 τρόποι να περάσεις νέα ρομ και αμα ακολουθησεις τις οδηγίες όλα είναι πανευκολα.

 

(Spflashtool για cwm/twrp, fastboot για cwm/twrp, flashify για cwm/twrp)

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρχικα σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας και τον χρονο σας.

 

Πηρα πριν 5 μερες το κινητο απο εξω και τελικα εχω γινει εξπερ στο φλασ και αλλαγη ραμ,

Αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος με τα κινεζικα και απο χθες ασχολουμε με τις ραμ απο ινδια

 

Ακολουθω τον οδηγο του Darth_Revan 30 Μάι. 2015, 17:27 ↑#1289 απο το φορουμ,

 

η ερωτηση μου ειναι οτι οτι και να εκανα δεν μπορω να εγκαταστισω το google play στην συγκεκριμενη εκδοση (K50a40_S112_150610_ROW), τι κανω λαθος??

Ακολουθω τον οδηγο ακριβως απλα βαζω διαφορετικες ραμ με ολα τα αλλα zip na ειναι τα ιδια,

 

Αμα υπαρχει και αλλη λυση ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ θα σας ημουν υποχρεως γιατι ειμαι ολη την ωρα στο κινητο για να βρω λυση και η γυναικα εχει αρχιση και φωναζει.....

 

Ευχαριστω

Κανονικά ή s112 πρέπει να έχει Google play από μαμά.

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

σε ολες τις κινεζικες ραμ δεν εχω κανενα προβλημα με το κινητο, αλλα εχει εγκατεστημενα τοσα πολλα και με τα προγραμματα για ροοτ unistal ολο και κατι παει στραβα στο κινητο και τις παρατησα...

 

η ινδικη δειχνει ολα τελεια αλλα προσαπθω να βαλω google play, meta to perasma της ραμ στην διαρκεια που εβαλα τα εχτρα 2 ζιπ στο κινητο δεν ειχε google play,

τωρα ξανακανω crw flash και θα περασω μονο το ggapps_du.......μπας και δεν μπαινουν μαζι με το su root...

 

γενικα εμαθα πολλα και εγω αλλα αμα ξερει καποιος κατι σιγουρα ή την γνωμη του για καποια ποιο σιγουρη ραμ θα χαρω να ακουσω την συμβουλλη του,

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν σου είναι πιο εύκολο να περάσεις αυτή την row http://www.needrom.com/download/vibeui-row-s121/ με twrp και να ξεμπερδεύεις?2 λεπτά δουλειά
Link to comment
Share on other sites

https://cloud.mail.ru/public/H3sd/VSBUcuwaG

ΜΟΝΟ ENG/RU ως γλώσσα

Translated 1543DEV_A5.1 c minor changes.

What's changed:

1. Russified all that was possible on the basis of developments on the Rusiko A5.1_v1.0.3

2. comb out kitayschina

3. Chinese browser replaced by a dolphin

4. Added video player on s121 (because of the fight with Chinese firmware viruses remain without video player, so ...)

6. preinstalled Ruth and franca

7. Chinese zavirusovanoe FM Radio replaced the normal

8. Added LenovoMusic

9. Replaced setup menu calls a version of 1535dev to return ubrany manufacturer options.

10. Integrated patch blackout throttling of Tehnik_970 (to slow the game nebudut)

11. Integrated Management Processor frequency menu for developers from Tehnik_970

(not the fact that the control of the CPU is completely correct, if you do not know what and why delaette simply do not touch it)

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας και τον χρονο σας.

 

Πηρα πριν 5 μερες το κινητο απο εξω και τελικα εχω γινει εξπερ στο φλασ και αλλαγη ραμ,

Αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος με τα κινεζικα και απο χθες ασχολουμε με τις ραμ απο ινδια

 

Ακολουθω τον οδηγο του Darth_Revan 30 Μάι. 2015, 17:27 ↑#1289 απο το φορουμ,

 

η ερωτηση μου ειναι οτι οτι και να εκανα δεν μπορω να εγκαταστισω το google play στην συγκεκριμενη εκδοση (K50a40_S112_150610_ROW), τι κανω λαθος??

Ακολουθω τον οδηγο ακριβως απλα βαζω διαφορετικες ραμ με ολα τα αλλα zip na ειναι τα ιδια,

 

Αμα υπαρχει και αλλη λυση ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ θα σας ημουν υποχρεως γιατι ειμαι ολη την ωρα στο κινητο για να βρω λυση και η γυναικα εχει αρχιση και φωναζει.....

 

Ευχαριστω

 

Μα αυτή η rom έχει ήδη playstore,δεν χρειάζεται να τα περάσεις!!!!!Μόνο root αφού κάνει όλα τα updates μέχρι την s121 ή βάζεις μέσω twrp απο το needrom απευθείας την s121 έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εχω την androium 2 εδω και 2 εβδομαδες.Αλλα βγηκε androium 5 απ οτι ειδα.Με την 2 ειμαι ευχαριστημενος σε ολα αλλα δεν λεςοχι σε κατι καλυτερο.Η androium 5 πως παει απο μπαταρια?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εχω την androium 2 εδω και 2 εβδομαδες.Αλλα βγηκε androium 5 απ οτι ειδα.Με την 2 ειμαι ευχαριστημενος σε ολα αλλα δεν λεςοχι σε κατι καλυτερο.Η androium 5 πως παει απο μπαταρια?ευχαριστω.

 

Κρατα τη 2.

Δεν εχει και καμια τρελη διαφορα.

Βελτιωσεις σε λιγα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω θα σου προτεινω redmi note 2.

To lenovo to εχει φιλος μου που δεν πολυασχολειτε με ROM κτλ και του βγαζει ολο προβληματα.Το ποιο προσφατο ειναι οι κιτρινες κυλιδες στα δεξια και πανω της οθονης.Το touch κατω της οθονης πιανει οποτε θελει αυτο,ασε που δεν υπαρχει μια σωστη ρομ να βαλεις και ολες εχουν bugs.

Δεν βλεπεις εδω το θεμα ποσες σελιδες εχει????

Μακρυα απο το λενοβο και ειδικα αν δεν ασχολεισε με φλασαρισματα.

ΥΓ δεν θελω ουτε ειναι σκοπος μου να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον,απλα λεω την γνωμη μου .ευχαριστω

 

Φιλε σορυ αλλα ακουγεσαι σαν καποιος που τον εφτυσε μια κοπελα και μετα λεει οτι ολες οι γυναικες ειναι πουτ@νες ,η λενοβο εχει ενα απο τα καλυτερα QC στα κινητα ενω το hardware που εχει ειναι πολυ ,παρα πολυ πανω του μεσου ορου των κατασκευαστων.Υπαρχει θεμα με τις ρομ και εκει εχεις δικιο αλλα ως εκει.

Link to comment
Share on other sites

δεν σου είναι πιο εύκολο να περάσεις αυτή την row http://www.needrom.com/download/vibeui-row-s121/ με twrp και να ξεμπερδεύεις?2 λεπτά δουλειά

 

 

ολα καλα δειχνουν και σε ευχαριστω

ΑΛΛΑ δεν μπαινει σε σελιδες, ψαχνει στο ιντερνετ, κατεβαζει googleplay αλλα οταν παταω να ανοιξει σελιδα μου βγαζει

δεν βρεθηκε εφαρμογη για ανοιγμα διευθυνσης url

Link to comment
Share on other sites

Androium 2 ειναι η 2.0.5

5 ειναι η 5.0 κατι.

 

Τωρα το κινητο ως συσκευη για τα 150Ε που αξιζει ειναι αριστο.

Εγω σαν παραπονο εχω τη καμερα και λιιγο την ποιοτητα κατασκευης.

Link to comment
Share on other sites

Androium 2 ειναι η 2.0.5

5 ειναι η 5.0 κατι.

 

Τωρα το κινητο ως συσκευη για τα 150Ε που αξιζει ειναι αριστο.

Εγω σαν παραπονο εχω τη καμερα και λιιγο την ποιοτητα κατασκευης.

Η Κάμερα του σε τι σε ενοχλεί; Στην τιμή δεν νομίζω να βρεις καλύτερη.

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιο redmi note 2? Διαβαζα και απο εκει και το κντ εχει τραγικοτατη μπαταρια...9 στους 10 λενε ειναι απογοητευμενοι απο αυτο το θεμα. Ασε που σε τι διαφερει απο το κ3 στο θεμα out of the box? Οι κατοχοι αλλαζουν και εκει ρομ σαν τα πουκαμισα και ακομα δεν βγηκε καποια stable που να τους ικανοποιει. Το θρεντ του αν και πολυ νεωτερο θα μπορουσε καλλιστα να περασει το παρον αν δεν ειχε καθαριστει ηδη μια φορα πετωντας οι διαχειριστες παρα πολλες σελιδες. Δεν υποστηριζω κανενα απο τα δυο αλλα να λεμε τα πραγματα οπως ειναι. Τα κινητα για μενα εχουν απο ενα μειονεκτημα και διαλεγεις αυτο που σε ενοχλει λιγοτερο:

Το xiaomi εχει οπως ειπα κακιστη καταναλωση κ ρουφαει πολυ μπαταρια.

Το lenovo εχει καποιες στιγμες θεμα με το toutch που ψιλοκολαει. Αν εκεινη την στιγμη που το κανει σβησεις κ ενεργοποιησεις την οθονη φτιαχνει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα απο το to2c.com ενα μεταλλικο bumper για το κινητο και ενα πισω μερος...αλλα, δεν εχω καταλαβει πως μπαινει!! χεχεχε, αν το εχει δοκιμασει κανεις ας στειλει ενα μνμ.

 

οκ, μπηκε///

Edited by morrison100
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω θα σου προτεινω redmi note 2.

To lenovo to εχει φιλος μου που δεν πολυασχολειτε με ROM κτλ και του βγαζει ολο προβληματα.Το ποιο προσφατο ειναι οι κιτρινες κυλιδες στα δεξια και πανω της οθονης.Το touch κατω της οθονης πιανει οποτε θελει αυτο,ασε που δεν υπαρχει μια σωστη ρομ να βαλεις και ολες εχουν bugs.

Δεν βλεπεις εδω το θεμα ποσες σελιδες εχει????

Μακρυα απο το λενοβο και ειδικα αν δεν ασχολεισε με φλασαρισματα.

ΥΓ δεν θελω ουτε ειναι σκοπος μου να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον,απλα λεω την γνωμη μου .ευχαριστω

 

Γνωμη, χωρις να το εχεις στα χερια σου καν? Ο τροπος που το διατυπωνεις παραπεμπει σε μενος και δυσφημιση ως προς το συγκεριμενο μοντελο "Μακρυα απο το λενοβο και ειδικα αν δεν ασχολεισε με φλασαρισματα." το οποιο ειναι αριστο για τα λεφτα του.....

Τις πολλες σελιδες του θελαμτος τις διαβασες ολες?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Η Κάμερα του σε τι σε ενοχλεί; Στην τιμή δεν νομίζω να βρεις καλύτερη.

 

Εχει υπερβολικα πολυ θορυβο(δε ξερω αν λεγεται θορυβος αυτο που βλεπω)

Οι φωτο ειναι σα να ειναι αλλοιωμενες.

Δυστυχως η φωτογραφικη ειναι χειροτερη απο ενα xperia p που ειχα πριν και ειχε 8αρα.

Ακομα και απο ενα samsung innov8 6 χρονων.που ειχε φοβερη φωτογραφικη ειναι η αληθεια.

Και το ιδιο χαλια ειναι και η μπροστινη αν και οχι τοσο οσο η πισω.

Δε ξερω εαν επεσα σε κακη φουρνια αλλα φωτο οπως αυτες που εχουν στα review,δεν εχω δει.

Ισως φταινε οι συνθηκες που το χρησιμοποιω,μιας και δε βγαζω πολλες εξω με φως και ισως εκει να ειναι το δυνατο του σημειο.

Link to comment
Share on other sites

Το galaxy s5 εχει στο θεμα του 400 σελιδες και 750 το galaxy s4.

Αυτό δεν σημαινει ότι είναι προβληματικα κινητα.

Σημαινει ότι τα εχει αγορασει αρκετος κοσμος και απλα εχει αποριες.

Ότι δεν εχει πουλησει πολύ, δεν κανει και πολλες σελιδες στο thread.

Λογικο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Εχει υπερβολικα πολυ θορυβο(δε ξερω αν λεγεται θορυβος αυτο που βλεπω)

Οι φωτο ειναι σα να ειναι αλλοιωμενες.

Δυστυχως η φωτογραφικη ειναι χειροτερη απο ενα xperia p που ειχα πριν και ειχε 8αρα.

Ακομα και απο ενα samsung innov8 6 χρονων.που ειχε φοβερη φωτογραφικη ειναι η αληθεια.

Και το ιδιο χαλια ειναι και η μπροστινη αν και οχι τοσο οσο η πισω.

Δε ξερω εαν επεσα σε κακη φουρνια αλλα φωτο οπως αυτες που εχουν στα review,δεν εχω δει.

Ισως φταινε οι συνθηκες που το χρησιμοποιω,μιας και δε βγαζω πολλες εξω με φως και ισως εκει να ειναι το δυνατο του σημειο.

 

http://prntscr.com/8vtnym

http://prntscr.com/8vtosm

http://prntscr.com/8vtpg2

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

 

Και στις φωτο σου ειναι ορατο αυτο που λεω αλλα σε μικροτερο βαθμο.

Ισως επειδη το χρησιμοποιω σε λιγοτερο φωτισμο να μου γινεται εντονο το φαινομενο.

Δηλαδη να φταιει το iso.

Μια που εβγαλα τωρα σε φωτεινο σημειο

 

http://i59.tinypic.com/2z71imw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και στις φωτο σου ειναι ορατο αυτο που λεω αλλα σε μικροτερο βαθμο.

Ισως επειδη το χρησιμοποιω σε λιγοτερο φωτισμο να μου γινεται εντονο το φαινομενο.

Δηλαδη να φταιει το iso.

Μια που εβγαλα τωρα σε φωτεινο σημειο

 

ειναι τραβηγμενες με αυτοματες ρυθμισεις

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

ειναι τραβηγμενες με αυτοματες ρυθμισεις

 

Ναι προφανως,δε καθομαι να ρυθμιζω τα παντα ολα.

Εαν το προγραμμα δε μπορει να το κανει μονο του σωστα ε σημαινει οτι πρεπει να ασχοληθουν να το βελτιωσουν λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανως,δε καθομαι να ρυθμιζω τα παντα ολα.

Εαν το προγραμμα δε μπορει να το κανει μονο του σωστα ε σημαινει οτι πρεπει να ασχοληθουν να το βελτιωσουν λιγο.

 

σε αναλυση φουλ hd 1920Χ1080, οι φωτο ειναι καταπληκτικες απο εκει και πανω, βλεπεις πιξελ οπως λες

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

σε αναλυση φουλ hd 1920Χ1080, οι φωτο ειναι καταπληκτικες απο εκει και πανω, βλεπεις πιξελ οπως λες

 

Δε μιλαω για τα πιξελ.

Ακομα και χωρις ζουμ φαινονται λες και εκανες επεξεργασια η τις συμπιεσες πολυ.

Αλλα επαναλαμβανω μονο σε συνθηκες με λιγο πιο χαμηλο φωτισμο απο ηλιο.

Αρκετα πιθανο να εχει να κανει με τις αυτοματες ρυθμισεις και ισως εαν ασχοληθουν να βελτιωσουν το προγραμμα της καμερας να φυγει το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μιλαω για τα πιξελ.

Ακομα και χωρις ζουμ φαινονται λες και εκανες επεξεργασια η τις συμπιεσες πολυ.

Αλλα επαναλαμβανω μονο σε συνθηκες με λιγο πιο χαμηλο φωτισμο απο ηλιο.

Αρκετα πιθανο να εχει να κανει με τις αυτοματες ρυθμισεις και ισως εαν ασχοληθουν να βελτιωσουν το προγραμμα της καμερας να φυγει το θεμα.

Κοιτα κιόλας μην στο κάνει ή ρομ. Από όσο ξέρω κάποιες ρομ συμπιέζουν πολύ τις φωτογραφίες. Το είχε πει και ένας φίλος εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα δειχνουν και σε ευχαριστω

ΑΛΛΑ δεν μπαινει σε σελιδες, ψαχνει στο ιντερνετ, κατεβαζει googleplay αλλα οταν παταω να ανοιξει σελιδα μου βγαζει

δεν βρεθηκε εφαρμογη για ανοιγμα διευθυνσης url

 

https://yadi.sk/d/Wey7rPq5jJuZZ

αυτη την σελιδα στην βγαζει; πατα πανω στο ματακι που γραφει view για να "κατεβει" σε zip η S121 row.

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...