Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο 5 μηνες αλλαξα ρομ.Αντροιουμ,ειχα του ιταλου πιο πριν.Πεταει το κινητο.Ευχαριστω ολους στο φορουμ.
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τη γνωμη μου. μετα απο πολλες ρομ ι πιο σταθερη ειναι η androium και ας μη δουλευει το led. ας περιμενουμε το marshmellow για να δοκιμασουμε αλλη.... προς το παρων ANDROIUM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τη γνωμη μου. μετα απο πολλες ρομ ι πιο σταθερη ειναι η androium και ας μη δουλευει το led. ας περιμενουμε το marshmellow για να δοκιμασουμε αλλη.... προς το παρων ANDROIUM :ninja:

Στην ANDROIUM εκτός από το led δε δουλεύει ούτε το wake up με διπλό χτύπημα σωστά;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μηνες αλλαξα ρομ.Αντροιουμ,ειχα του ιταλου πιο πριν.Πεταει το κινητο.Ευχαριστω ολους στο φορουμ.

 

να πω και εγω τη γνωμη μου. μετα απο πολλες ρομ ι πιο σταθερη ειναι η androium και ας μη δουλευει το led. ας περιμενουμε το marshmellow για να δοκιμασουμε αλλη.... προς το παρων ANDROIUM :ninja:

 

Έχει κανεις θεμα με lag στο locksreen με την ANDROIUΜ;

Link to comment
Share on other sites

Στην ANDROIUM εκτός από το led δε δουλεύει ούτε το wake up με διπλό χτύπημα σωστά;

 

Ναι δε το εχει ουτε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

https://m.facebook.com/lenovok3note

Δεν έχω ιδέα από miui, απλά το είδα ενδιαφέρον κ το έβαλα. Πιστεύω ότι υπερβάλει λίγο μιας κ έχω ακούσει ότι ή miui είναι γενικά πολύ βαριά.

 

Την έβαλα και την έβγαλα μου φάνηκε αργή...

Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει που γραφει 50% faster...Αυτο κ μονο δειχνει υπερβολη. Δεν εβγαλες τουλαχιστον κανενα screenshot να την δουμε; double tap k led παιζανε;
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522/page76

Μήνυμα 758

Υπάρχει κανένας γενναίος?

Πάω για Backup και ο Θεός βοηθός.

Θα δοκιμάσω αυτή την παραλαγή.

https://phoenixromnest.wordpress.com/2015/10/15/phoenix-rom-for-lenovo-k3-note/

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=659110&st=8660

https://cloud.mail.ru/public/EG7m/6E22dupBb

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

 

Αντε μιας που το βρήκες για δοκίμασε :rolleyes: Κάνε εσύ το labanimal :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

με cyanogenmod 12.1 εχει βγαλει κανεις ακρη; πριν λιγο καιρο που ειχα ψαξει ειχαν πολλα προβληματακια, εχει δοκιμασει κανεις απο εδω;

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και την έβγαλα μου φάνηκε αργή...

 

Εμενα πάλι μου φανηκε καλή. Και με πλήρη υποστήριξη ελληνικών. Εγώ εβαλα την 5.10.8. Απλά τα πλήκτρα (τα 3 back,menu και το αλλο) μου φανηκε ότι καμια φορά δεν πιάνουν με το πρωτο πάτημα και στο νετ με τον μανισιο browser μου φανηκαν μικροι οι χαρακτηρες.Δεν προσπαθησα να δω αν αλλαζει. Κατα τα αλλα και wifi και 4g ταχυτατα και φωτο με χειροκινητες ρυθμισεις...επίσης επιλεγεις αναμεσα σε 2g 3g 4g. Α και ενα αλλο αρνητικο που δεν εχει call UI και ρυθμιση ανοιχτης οθονης οταν σε βλεπει η καμερα όπως στην 1532 lttlemonade ( η οποια στην 1540 το αφαιρεσαν-ανεπιτρεπτο για μενα).

μου φανηκε παντως ενδιαφερουσα ρομ και θα την κρατησω για λιγο

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τις επαφες τις εχεις στη σιμ?

Δοκιμασε να τις μεταφερεις στο κινητο και να βαλεις απο εκει φωτο.

 

Καλησπέρα οι επαφες μου ειναι όλες στο τηλεφωνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Phoenix ROM (AOSP 5.1.1) μέσω TWRP.

 

Ολα καλά , αισθητικά όπως είναι φυσικό μοιάζει της Androium.

Εχει supersu και gaps, και πάει σφαίρα.

Είναι οτι πιό γρήγορο έχω δοκιμάσει έως τώρα.

Μένει το crash test σε πραγματικές συνθήκες αύριο στη δουλειά.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

παίδες αν μπορεί κάποιος χρήστης να μου πει 2-3 πραγματάκια για το κινητό

θετικά και αρνητικά

Πρώην κάτοχος coolpad f1

η αγορά θα γίνει από vickmall

θέλει αλλαγή ρομ η καλά τα πάει κι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι! Μου το ρουταραν εδω κι μερικες μερες κ εχω κι το supersu μεσα. Παρολο που εσβησα τις ενοχλητικες εφαρμογες (du booster speed, baterry saver, browser κ.α) κι ειχαν σταματησει οι διαφημισεις, ξαφνικα ξεκινησαν παλι κ επισης κατεβαζει κ ασχετες εφαρμογες μονο του το κινητο + το battery saver. Φοραω την vibe 1515.. Επισης οταν ανοιγω μια σελιδα με κατευθυνει μονο του σε κατι αλλες κ οταν πχ εχω ανοιχτη μια σελιδα κ παταω τ κεντρικο γ ν βγω ωστε να ανοιξω πχ το facebook μου σβηνει την σελιδα κ αντε παλι απ την αρχη! Τελος, με αποσυνδεει καμια φορα απο το wifi και εκτος αυτου και με 3g να ειμαι, αν δεν εχω τ κινητο στο χερι δε μ ερχονται ειδοποιησεις messenger κτλ.. Πρεπει να τ ξεκλειδωαω πρωτα. Καμια λυση σε κατι απο ολα αυτα βρε παιδια;;;;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάλι μου φανηκε καλή. Και με πλήρη υποστήριξη ελληνικών. Εγώ εβαλα την 5.10.8. Απλά τα πλήκτρα (τα 3 back,menu και το αλλο) μου φανηκε ότι καμια φορά δεν πιάνουν με το πρωτο πάτημα και στο νετ με τον μανισιο browser μου φανηκαν μικροι οι χαρακτηρες.Δεν προσπαθησα να δω αν αλλαζει. Κατα τα αλλα και wifi και 4g ταχυτατα και φωτο με χειροκινητες ρυθμισεις...επίσης επιλεγεις αναμεσα σε 2g 3g 4g. Α και ενα αλλο αρνητικο που δεν εχει call UI και ρυθμιση ανοιχτης οθονης οταν σε βλεπει η καμερα όπως στην 1532 lttlemonade ( η οποια στην 1540 το αφαιρεσαν-ανεπιτρεπτο για μενα).

μου φανηκε παντως ενδιαφερουσα ρομ και θα την κρατησω για λιγο

Φίλε μου για πες μας Led notifications και διπλό χτύπημα οθόνης για άνοιγμα του κινητού, δουλεύουν;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για πες μας Led notifications και διπλό χτύπημα οθόνης για άνοιγμα του κινητού, δουλεύουν;

 

όχι διπλό χτύπημα δυστυχως δεν δουλευει ούτε για ενεργοποίηση ούτε για απενεργοποίηση οθόνης. Επίσης ενα αλλο αρνητικό είναι ότι μονο η σιμ 1 εχει 3g/4g για την σιμ 2 δεν εχω βρει επιλογές οπότε λογικά δουλευει μονο σε 2g.

Για το led δεν το εχω δοκιμασει ακόμα.

Αλλα μόλις ανακάλυψα ενα bug (αν και πρεπει να το τεσταρω και δεν μπορω τωρα λογω δουλειας). Όταν με παίρνουν τηλ αντί να αναψει το led αναβει ο φακός από πίσω. Αν τελικά είναι Bug είναι πολύ σημαντικό αλλα δεν είδα να αναφερεται στο forum του τυπου. Εκτός αν το έχει κανει έτσι ο τύπος.

Το τέσταρα αρκετές φορές και στις κλησεις αναβοσ΄βηνει ο φακός πίσω και μετά παραμένει ανοιχτός μεχρι να το δεις και στα μνμ δεν εχει λεντακι απο οτι ειδα. Αλλα καλό είναι να ελεγξει και κανας αλλος

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το κινητο απο τα γνωστα κινεζομαγαζα ως δωρο για καποιον. Επειδη ο νεος κατοχος δεν κατεχει απο "πειραγματα" λογισμικου, το κινητο θα ερθει φορτωμενο απο αχρηστα πραγματα ή θα δουλευει σωστα απο την αρχη; Διοτι δε θα ηθελα να ανοιξω την αρχικη συσκευασια για να το φερω στα ισα του.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το κινητο απο τα γνωστα κινεζομαγαζα ως δωρο για καποιον. Επειδη ο νεος κατοχος δεν κατεχει απο "πειραγματα" λογισμικου, το κινητο θα ερθει φορτωμενο απο αχρηστα πραγματα ή θα δουλευει σωστα απο την αρχη; Διοτι δε θα ηθελα να ανοιξω την αρχικη συσκευασια για να το φερω στα ισα του.

 

 

Ετσι και αλλιώς θα είναι ανοιγμένο γιατί κάθε κινεζομάγαζο περνάει rom με ελληνικα root playstore κλπ εκτός αν τους πεις να μην το κάνουνε αλλά η rom θα ειναι μονο στα αγγλικά και στα κινέζικα. Οπότε αναγκαστικά θα πρέ[ει να επεμβεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα! Υπάρχει κάποιο fix για το lock screen lag; Βλέπω σε διαφορα forums οτι το εχουν αρκετοι χρήστες

(όταν δε χρησιμοποιείς το κινητό για αρκετή ώρα και πας να το ξεκλειδώσεις κάνει μερικά δεπτερόλεπτα να ανταποκριθεί)!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιώς θα είναι ανοιγμένο γιατί κάθε κινεζομάγαζο περνάει rom με ελληνικα root playstore κλπ εκτός αν τους πεις να μην το κάνουνε αλλά η rom θα ειναι μονο στα αγγλικά και στα κινέζικα. Οπότε αναγκαστικά θα πρέ[ει να επεμβεις.

 

Καταλαβα. Μπορω να τους πω να περασουν καποια συγκεκριμενη rom ή ειναι στανταρ η επιλογη τους;

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα από κάποια εφαρμογή ή από τον chrome άρχισαν να πετάγονται διαφημίσεις παντού. Στο home screen, στο main menu, παντού. Έβαλε αρκετα antivirus και το air push και δεν βρήκε τίποτα. Πάω για factory reset εκτός αν έχει κανείς να προτείνει κάτι άλλο. Έχω την carbon 2.5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...