Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι ειχανε θεμα να κανουν tethering με την vodafone ας δοκιμασουν αυτη την εφαρμογη, καπου διαβασα οτι το λυνει! Το εχω κ εγω το προβλημα αλλα για λιγες μερες δεν εχω την σιμ της voda...

https://goo.gl/ciBakU

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβάζοντας τις προδιαγραφές του τηλεφώνου σε διάφορα sites, είδα ότι έχει wifi direct. Όσο κι αν το έψαξα, δεν το βρήκα. Τελικά έχει ή δεν έχει; Κι αν όχι, υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσει; Ή άλλη μέθοδος για p2p μεταφορά αρχείων;
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τις προδιαγραφές του τηλεφώνου σε διάφορα sites, είδα ότι έχει wifi direct. Όσο κι αν το έψαξα, δεν το βρήκα. Τελικά έχει ή δεν έχει; Κι αν όχι, υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσει; Ή άλλη μέθοδος για p2p μεταφορά αρχείων;

 

Πηγαίνεις ρυθμισεις-wlan-πανω τερμα δεξια στις 3 τελιτσες και το βρίσκεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την sensation εχω, αλλα εχεις δικιο, ειδα screenshot μου παλιοτερο ετσι οπως μου ηρθε απο to2c και εγραφε 3g κανονικα. Οποτε ειναι θεμα ρομ...

Ευχαριστω!

Ακομα παντως δεν μπορω με την sensation να ανεβασω screenshot στο φορουμ, μου βγαζει this PNG image has the incorrect file extension

Στην sensation έχει κανονικά 3g 4g σύμβολο κανονικά.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια εφαρμογη πλοηγήσει εχουμε ;Εχω βαλει Maps Sygic v15.3.4 και δεν ανοιγει καθολου.Καπου ειχα διαβασει οτι η εφαρμογες αυτες εχουν προβλημμα με τα κινεζικα κινητα...
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από T_assos >

Διαβάζοντας τις προδιαγραφές του τηλεφώνου σε διάφορα sites, είδα ότι έχει wifi direct. Όσο κι αν το έψαξα, δεν το βρήκα. Τελικά έχει ή δεν έχει; Κι αν όχι, υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσει; Ή άλλη μέθοδος για p2p μεταφορά αρχείων;

Πηγαίνεις ρυθμισεις-wlan-πανω τερμα δεξια στις 3 τελιτσες και το βρίσκεις.

Το έχω κοιτάξει αυτό φίλε μου, αλλά δεν υπάρχει τίποτα εκεί. Όταν το κάνω αυτό με τις τελίτσες, μου βγάζει τις εξής επιλογές: Add network, Saved networks, Refresh και Advanced. Μπαίνοντας μέσα σε αυτές τις επιλογές, δεν έχει πάλι wifi direct. Μήπως είναι θέμα λογισμικού που που έχει περάσει το vickmall;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως γνωριζει κανενας πως λυνεται το προβλημα ERR_CONNECTION_REFUSED και οταν πανε τα app να συνδεθουνε και πολλες σελλιδες στον ιστο ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια εφαρμογη πλοηγήσει εχουμε ;Εχω βαλει Maps Sygic v15.3.4 και δεν ανοιγει καθολου.Καπου ειχα διαβασει οτι η εφαρμογες αυτες εχουν προβλημμα με τα κινεζικα κινητα...

 

HERE Δωρεάν από το Play Store

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dhere+maps&pcampaignid=APPU_1_xAK1VaLpI4ryULjKjYgK

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα Sygic v15.3.4 δουλεύει άψογα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με gps και κινέζικο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ Lenovo A916, lenovo-golden-warrior-s8-a7600 και Lenovo K3 K30-W ποιο θα προτιμούσατε συγκριτικά με επιδόσεις του καθένα και τα λεφτά τους; Είναι πιο πολύ για ιντερνετ ;
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ Lenovo A916, lenovo-golden-warrior-s8-a7600 και Lenovo K3 K30-W ποιο θα προτιμούσατε συγκριτικά με επιδόσεις του καθένα και τα λεφτά τους; Είναι πιο πολύ για ιντερνετ ;

Τα είχα όλα όσα ανέφερες, k3 note βέβαια χωρίς δεύτερη κουβέντα!!

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από T_assos >

Διαβάζοντας τις προδιαγραφές του τηλεφώνου σε διάφορα sites, είδα ότι έχει wifi direct. Όσο κι αν το έψαξα, δεν το βρήκα. Τελικά έχει ή δεν έχει; Κι αν όχι, υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσει; Ή άλλη μέθοδος για p2p μεταφορά αρχείων;

Πηγαίνεις ρυθμισεις-wlan-πανω τερμα δεξια στις 3 τελιτσες και το βρίσκεις.

Το έχω κοιτάξει αυτό φίλε μου, αλλά δεν υπάρχει τίποτα εκεί. Όταν το κάνω αυτό με τις τελίτσες, μου βγάζει τις εξής επιλογές: Add network, Saved networks, Refresh και Advanced. Μπαίνοντας μέσα σε αυτές τις επιλογές, δεν έχει πάλι wifi direct. Μήπως είναι θέμα λογισμικού που που έχει περάσει το vickmall;

 

με την ινδικη row εμενα ειναι στα συνθετα (advanced) 4ο ή 5ο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή αντιμετωπίζουν και άλλοι εκτός από μένα πρόβλημα με την αφή βρήκα κάτι που μου το επίλυσε σε πολυ μεγαλο βαθμό όχι 100 τοις εκατό αλλά πάρα πολύ. Ή λύση είναι στο facebook lenovo k3 note /posts/706606159448842.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ του lenovo και του meizu m2 note.

Μηπως ετυχε κανεις να ξερει ποιο εχει καλυτερη καμερα, ποιο βγαζει καλυτερες φωτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή αντιμετωπίζουν και άλλοι εκτός από μένα πρόβλημα με την αφή βρήκα κάτι που μου το επίλυσε σε πολυ μεγαλο βαθμό όχι 100 τοις εκατό αλλά πάρα πολύ. Ή λύση είναι στο facebook lenovo k3 note /posts/706606159448842.

 

Για γίνε λίγο πιο σαφής. Στείλε screenshot καλύτερα ή καντο copy paste.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή αντιμετωπίζουν και άλλοι εκτός από μένα πρόβλημα με την αφή βρήκα κάτι που μου το επίλυσε σε πολυ μεγαλο βαθμό όχι 100 τοις εκατό αλλά πάρα πολύ. Ή λύση είναι στο facebook lenovo k3 note /posts/706606159448842.

 

Αυτό εννοείς φαντάζομαι;

 

http://i.imgur.com/VtvadPO.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς φαντάζομαι;

 

http://i.imgur.com/VtvadPO.png

 

Ναι αυτό εννοώ . πριν το κάνω μου ήταν αδύνατο να γράφω με το τηλ. Σε όρθια θέση τώρα γράφω....

Link to comment
Share on other sites

Και μενα αρχισε να κανει τα κολπα με την αφη.εχω στοκ οπως ηρθε απο το to2c. Εκανα τα εξης και φαινεται να μην εμφανιζεται ως τωρα.

1. Απεγκατασταση του νοβα launcher.δεν ειχα θεματα πριν το βαλω και ειδικοτερα σημερα το εκανα system app οποτε ισως καποια συσχετιση υπαρχει.πριν με στοκ launcher κανενα θεμα.

2. Ειχα βαλει τις τελευταιες 2 μερες τον bsplayer σε landscape και αυτο απ οτι ειδα επιδεινωσε το προβλημα.γενικα παθαινει κοκομπλοκο με το rotation η συσκευη απ οτι καταλαβα.

3. Εκανα τη λυση που εδωσε ο φιλος πιο πανω.

 

Θα ενημερωσω αν υπαρξει καποια αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι ιδέα μου ή το κινητό αποδίδει χειρότερα στα παιχνίδια σε σχέση με άλλες συσκευές που έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι ιδέα μου ή το κινητό αποδίδει χειρότερα στα παιχνίδια σε σχέση με άλλες συσκευές που έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά;

 

Επειδή παίζω και εγω ενα πολύ βαρύ παιχνίδι, (injustice: gods among us) και το τρέχει τέλεια, νομίζω οτικάτι άλλο σου φταίει. Τι ROM έχεις?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κατεβασω την ινδικη rom απο εδω και οταν το ξεζιπαρω μου βγαζει οτι ειναι 0 bytes δηλαδη άδειο

οταν ειναι ζιπαρισμενο δειχνει οτι ειναι 1,06 GB.

υπαρχει καπου αλλού να την κατεβασω για δοκιμη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια εφαρμογη πλοηγήσει εχουμε ;Εχω βαλει Maps Sygic v15.3.4 και δεν ανοιγει καθολου.Καπου ειχα διαβασει οτι η εφαρμογες αυτες εχουν προβλημμα με τα κινεζικα κινητα...

 

Εμένα το Sygic με την Sensetion που φοράω, μου δουλεύει μια χαρά. :confused:

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κατεβασω την ινδικη rom απο εδω και οταν το ξεζιπαρω μου βγαζει οτι ειναι 0 bytes δηλαδη άδειο

οταν ειναι ζιπαρισμενο δειχνει οτι ειναι 1,06 GB.

υπαρχει καπου αλλού να την κατεβασω για δοκιμη?

 

Λοιπον φίλε εγω την πέρασα μέσω flash tools.

 

Δίνω μερικά λινκ:

 

ROM: https://cloud.mail.ru/public/7RTL/N474YBKte

Οδηγός: http://androidxda.com/flas...one-flash-tool

SP FLASH: http://androidxda.com/smart-phone-flash-tool (τελευταία έκδοση)

USB DRIVERS: http://rootjunkysdl.com/ge...4_internal.exe

 

Σημαντικο SOS : όταν μπείς στο SP FLASH TOOLS Μην ξεχάσεις να τικάρεις τα δυο παρακάτω: Options->Download, Checked "DA DL all with Checksum" for USB and EMMC checksum

 

Αν θες ψάξε λιγο στο νετ να βρείς και αλλους USB drivers μήπως αυτοί δεν δουλεύουν σωστά.

 

Αφού κάνεις εγκατάσταση την rom, πριν κανεις τις ΟΤΑ αναβαθμίσεις, κάνε και τα ακόλουθα:

Γράψε στον dialer ####682# θα σου βγάλει ένα πινακάκι εκεί διάλεξε GR δλδ Ελλάδα. Το κινητό θα κάνει μόνο του επανεκκίνηση και μόλις ανοίξει δεν θα υπάρχει πλέον bloatware και ή τοποθεσία του κινητού θα είναι Ελλάδα. Για να το επιβεβαιώσεις Γράψε ξανά στον dialer ####5993# και θα δεις ότι στο τέλος του λογισμικού γράφει gr.

 

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...