Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tελικά άμα περάσει κάποιος τη τελευταία official 1520 μπορεί μετά να κάνει επιστροφή στη 1511 πχ που δίνουν τα κινεζομάγαζα αναίμακτα η θα το μπρικάρει?

Με flash tools, περνας οτι θελεις, οποτε θελεις, δεν υπαρχει προβλημα "επιστροφης".

 

(Το λεω απο προγενεστερη εμπειρια με αλλο μοντελο, 99,9% ειναι ετσι και με αυτο).

 

δεν το βρήκα αλλά κατέβασα την εφαρμογή switch network type από το play και όλα καλά είναι αυτό που έψαχνα.
Η εφαρμογη αυτη καθως και συναφης οπως η "2G-3G OnOff", δεν αλλαζουν μεταξυ 2G και 3G, στην ουσια σε πηγαινουν στα mobile network settings, οπου οι ρυθμισεις της lenovo σε αυτο το μοντελο, δεν εχουν επιλογη 2G με 3G, εχουν μονο εναλλαγη αυτοματου 2G/3G με 4G.

Αν μπορουσαμε να διαλεξουμε μονο 2G (χωρις 3G), θα γλυτωναμε μπαταρια.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα σήμερα την 1520 που είναι μόνο ΕΝ/CN και ήθελα τουλάχιστον στις google εφαρμογές Ελληνικά. Από τους Ρώσος είδα ότι με αυτήν την εφαρμογή αλλάζει σε πολλές γλώσσες. Το δοκίμασα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ απλό επιλέγεις language, country set και έτοιμο!
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία και ξαναβαλτη και συνδεσε το πάλι. Βάλε download στο sp flash tools.

 

το δοκιμασα. τιποτα. δεν ανοιγει. παιδια θα χρειαστω ολη τη βοηθεια σας!

Edited by spapioan2
Link to comment
Share on other sites

Με flash tools, περνας οτι θελεις, οποτε θελεις, δεν υπαρχει προβλημα "επιστροφης".

 

(Το λεω απο προγενεστερη εμπειρια με αλλο μοντελο, 99,9% ειναι ετσι και με αυτο).

 

Η εφαρμογη αυτη καθως και συναφης οπως η "2G-3G OnOff", δεν αλλαζουν μεταξυ 2G και 3G, στην ουσια σε πηγαινουν στα mobile network settings, οπου οι ρυθμισεις της lenovo σε αυτο το μοντελο, δεν εχουν επιλογη 2G με 3G, εχουν μονο εναλλαγη αυτοματου 2G/3G με 4G.

Αν μπορουσαμε να διαλεξουμε μονο 2G (χωρις 3G), θα γλυτωναμε μπαταρια.

 

Και όμως φιλέ μου με αυτή την εφαρμογή βάζεις μόνο 2g ή μόνο 3g και για τις δυο κάρτες το οποίο δεν υπάρχει στις ρυθμισεις του κινητού. Δοκιμασμένο γκαραντή, μόλις μπορέσω θα ανεβασω screen shot αλλά καλύτερα μπορείτε να το δοκιμάσετε και εσείς οι ίδιοι.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Και όμως φιλέ μου με αυτή την εφαρμογή βάζεις μόνο 2g ή μόνο 3g και για τις δυο κάρτες το οποίο δεν υπάρχει στις ρυθμισεις του κινητού. Δοκιμασμένο γκαραντή, μόλις μπορέσω θα ανεβασω screen shot αλλά καλύτερα μπορείτε να το δοκιμάσετε και εσείς οι ίδιοι.

Την ειδα την εφαρμογη πριν γραψω, σαν περιγραφη, δεν την δοκιμασα, και λεει οτι απλα παει στα settings.

Ισως παλι να λεμε για διαφορετικη εφαρμογη, καλυτερα δωσε λινκ στο στορ για σιγουρια.

Αν κανει αυτο που λες, ειναι οτι πρεπει! Ενημερωσε μας φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Την ειδα την εφαρμογη πριν γραψω, σαν περιγραφη, δεν την δοκιμασα, και λεει οτι απλα παει στα settings.

Ισως παλι να λεμε για διαφορετικη εφαρμογη, καλυτερα δωσε λινκ στο στορ για σιγουρια.

Αν κανει αυτο που λες, ειναι οτι πρεπει! Ενημερωσε μας φιλε.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.softxperience.android.switchnetworktype

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα νεος και εγω θα ηθελα την βοηθεια σας. Καταρχην να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος απο την συσκευη οτι ειναι απιστευτη. Εχω ομως καποια προβληματα με την γνωστη ρομ απο το vickmall και για παραδειγμα νε το viber οτι και να κανω οτι και αν εχω ρυθμησει δεν ερχονται τα μηνυματα αν δεν ειναι το κινητο σε λειτουργεια δηλαδη σε κατασταση αναμονης δεν ερχονται. Απο τα υπολοιπα που γραφονται δεν θα αναφερθω. Απο αυτα που διαβασα καταλαβα οτι ειναι καλυτερο να βαλω την 1520 και να κανει αναβαθμισεις κανονικα και να μεταφρασω οτι μπορω με καποιο προγραμμα. Αυτο λοιπον που θελω να ρωτησω μιας και ασχετος ειναι πως μπορω να το κανω αυτο; απο την κατασταση που ειναι αυτη τι στιγμη το κηνιτο και δευτερον να το τολμησω η θα κλαιω μετα; Σας ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Παρελαβ σημερα απο to2c μετα απο 5 μερες αφου το παρηγγειλα. Ημουν κατοχος του s650 σρα ειχα μια ιδεα για lenovo και δεν διαψευστηκα. Παρα πολυ καλο και με 2 μονο κινεζιες που εβαλε το καταστημα οι οποιες δεν ενοχλουν.Το μονο που με απασχολει ειναι πως δεν μπορω να περασω εφαρμογες στην εξωτερικη sd οπως συνεβη με το s650 Μηπως ξερετε αν φταιει γενικα το lollipop που δεν γινεται η τελικα η συσκευη. Υπαρχει τροπος να λυθει το θεμα χωρις ρουταρισμα;
Link to comment
Share on other sites

. Εχω ομως καποια προβληματα με την γνωστη ρομ απο το vickmall και για παραδειγμα νε το viber οτι και να κανω οτι και αν εχω ρυθμησει δεν ερχονται τα μηνυματα αν δεν ειναι το κινητο σε λειτουργεια δηλαδη σε κατασταση αναμονης δεν ερχονται. .

 

Δώσε "permisions managements" από το apps στο viber.Aν εχεις ενεργοποιήσει την βοηθεια εξοικονόμησης ενέργειας κλείστο και ενεργοποίησε την εξοικονόμηση στην κατασταση αναμονής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσους βαθμούς βγάζει στό antutu?

 

......45000:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα. Μου ηρθε το πρωι με NL post στο Μοναχο, Γερμανια. Μολις 13 μερες. Πολυ εξυπηρετικο το vickmall. Ειχα διαλεξει DHL αλλα με συμβουλεψαν να διαλεξω NL post για να γλιτωσω τα εξοδα τελωνειου, κι ετσι εγινε. Πολυ καλες εντυπωσεις απ τη συσκευη, ταχυτατο και η καμερα πολυ καλη. Το ζητησα με οριτζιναλ ρομ, και εχω δρομο μπροστα μου. Εχω να ασχοληθω με ρομ και ρουτ απ το x10mini.Play store δεν εχει και δε βρηκα ακομη καποιο να λειτουργει. Θα τσεκαρω στο youtube πως γινεται η εφαρμογη του nilkin tempered και θα προσπαθησω να το βαλω. Οταν το φτιαξω στα μετρα μου θα βαλω το p780 στο ebay. Διαβαζω ολες τις σελιδες και επανερχομαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Παρελαβ σημερα απο to2c μετα απο 5 μερες αφου το παρηγγειλα. Ημουν κατοχος του s650 σρα ειχα μια ιδεα για lenovo και δεν διαψευστηκα. Παρα πολυ καλο και με 2 μονο κινεζιες που εβαλε το καταστημα οι οποιες δεν ενοχλουν.Το μονο που με απασχολει ειναι πως δεν μπορω να περασω εφαρμογες στην εξωτερικη sd οπως συνεβη με το s650 Μηπως ξερετε αν φταιει γενικα το lollipop που δεν γινεται η τελικα η συσκευη. Υπαρχει τροπος να λυθει το θεμα χωρις ρουταρισμα;
σου ηρθε σε 5 μερες?πως τοσο γρηγορα?απο αποθηκη στην ελλαδα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, αυτο ειχα δει, λεει στην περιγραφη:

"This app/shortcut opens directly the settings app of mobile network settings to switch between "2G" and "allow 3G" networks (e.g. to save battery). A direct switch is sadly not possible."

οποτε σε πηγαινει στις ιδιες ρυθμισεις του κινητου, δεν κανει εναλλαγη 2G.

Παρολα αυτα, μολις το δοκιμασα και εχεις δικιο!

Τι εννοω?

Διαλεγοντας 2G εκει, μετα στις ρυθμισεις του κινητου δειχνει "null' και οχι 3G/2G auto. Επιπλεον, αυτο που επιβεβαιωνει οτι δουλευει, ειναι οτι επανασυνδεεται η κεραια στα δικτυα καθε φορα που αλλαζεις σε 2g και πισω!

Αψογος :-)

 

Πόσους βαθμούς βγάζει στό antutu?

46 μισο σε μενα, το ειχα γραψει παλαιοτερα. Σε αλλους βγαζει 45+, θα χει να κανει με τι τρεχει στο background πιθανον.

 

...Εχω ομως καποια προβληματα με την γνωστη ρομ απο το vickmall και για παραδειγμα νε το viber οτι και να κανω οτι και αν εχω ρυθμησει δεν ερχονται τα μηνυματα αν δεν ειναι το κινητο σε λειτουργεια δηλαδη σε κατασταση αναμονης δεν ερχονται.

Μονο σαν αναφορα, στην 1520 το viber δουλευει κυριλε χωρις καποιο πειραγμα.

 

Καλησπερα κι απο μενα. .... Οταν το φτιαξω στα μετρα μου θα βαλω το p780 στο ebay. Διαβαζω ολες τις σελιδες και επανερχομαι.

Καλοριζικο!

Και εγω απο Ρ780 ηρθα, το χαρισα στην φιλεναδα που την υπερκαλυπτει.

Καλη συνεχεια, θα το καταευχαριστηθεις :-)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό απο to2c.Επειδή 5 χρόνια είχα το Xperia 10mini :P μπορώ να ζητήσω να μου ρουτάρουν το τηλέφωνο και να σβήσουν όλες τις κινεζιές;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

Αρχικά ευχαριστώ πολυ για όλες τις πληροφορίες όλα τα παιδιά που ασχολούνται τόσο!

Έχω ψηθεί πάρα πολύ να πάρω το κινητό, αλλά επειδή είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω απο κινεζοsite έχω μερικές απορίες.

Εφόσον υπάρχει η επιλογή να το πάρω έτοιμο rootaρισμενο δεν μπορώ να τους πω να μου βάλουν την official 1520;; (δε με αφορά καθόλου να έχω ελληνικά, τουλάχιστον σε πρώτη φάση)

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να εγκαταστήσω με τίποτα το playtime. Καμία ιδέα παιδιά? Σήμερα το πήρα με ορίτζιναλ ρομ.
Link to comment
Share on other sites

το viber οτι και να κανω οτι και αν εχω ρυθμησει δεν ερχονται τα μηνυματα

 

Εχει μια εφαρμογή safe center αν θυμάμαι καλά με μια πράσινη ασπίδα απο εκεί αλλάζεις δικαιώματα σε εφαρμογές, αρκετά καλό

Βάλε autostart δικαίωμα σε ότι θες να μπορεί να δουλέψει απο πίσω χωρίς να το ξεκινήσει πχ

Viber

Hangouts

Skype

Accuweather

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Sos..

Αναγκαστηκα να φτασω σε σημειο να περασω την Official Rom συμφωνα με το kogi.gr

http://i60.tinypic.com/io2agn.jpg

Ανοίξτε το κινητό, πατώντας VOLUME DOWN + POWER για να μπείτε σε Meta Mode.

Συνδέστε το USB και τα Windows θα αναγνωρίσουν τη συσκευή και θα εγκαταστήσουν τους drivers.

Αφού εγκαταστηθούν οι drivers, πατήστε συνεχόμενα το POWER μέχρι να κλείσει η συσκευή[/i].

στο βημα 4.2 παταω να ανοιξει το κινητο κ ειναι κινεζικα....

ποιο πρεπει να διαλεξω;

Edited by Dionioann
ανεβασμα φωτο
Link to comment
Share on other sites

σου ηρθε σε 5 μερες?πως τοσο γρηγορα?απο αποθηκη στην ελλαδα?

Κι εμενα μου φανηκε πολυ παραξενο γιστι εχω παραγγειλει καμια 10αρια τα οποια ηρθαν μετα απο 20 μερες. Οχι απο κινα ηρθε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

Αρχικά ευχαριστώ πολυ για όλες τις πληροφορίες όλα τα παιδιά που ασχολούνται τόσο!

Έχω ψηθεί πάρα πολύ να πάρω το κινητό, αλλά επειδή είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω απο κινεζοsite έχω μερικές απορίες.

Εφόσον υπάρχει η επιλογή να το πάρω έτοιμο rootaρισμενο δεν μπορώ να τους πω να μου βάλουν την official 1520;; (δε με αφορά καθόλου να έχω ελληνικά, τουλάχιστον σε πρώτη φάση)

 

Αν δε σε νοιαζουν τα ελληνικα προχωρα με την original rom...ειτε αυτη ειναι η 1516 ή 1520 ή και καποια ακομα παλιοτερη απο αυτες δε σε νοιαζει γιατι το κινητο θα μπορει να παρει αυτοματα τις αναβαθμισεις, μιας και θα ειναι με original rom.

Αν το θες root πρεπει να το ζητησεις αλλα τονισε τους οτι το θες root με την original rom...

Επισης ζητα να σου περασουν το Playstore γιατι στην Κινα δεν το δουλευουν και δεν ειναι προεγκατεστημενο.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε νοιαζουν τα ελληνικα προχωρα με την original rom...ειτε αυτη ειναι η 1516 ή 1520 ή και καποια ακομα παλιοτερη απο αυτες δε σε νοιαζει γιατι το κινητο θα μπορει να παρει αυτοματα τις αναβαθμισεις, μιας και θα ειναι με original rom.

Αν το θες root πρεπει να το ζητησεις αλλα τονισε τους οτι το θες root με την original rom...

Επισης ζητα να σου περασουν το Playstore γιατι στην Κινα δεν το δουλευουν και δεν ειναι προεγκατεστημενο.

 

Δηλαδή στο ποιματάκι που γράφουν όλοι εγώ το τροποποιώ λίγο και τους λέω οτι θέλω να μου το κάνουν root, να μου βγάλουν οτι κινέζικο υπάρχει, και να μου βάλουν original rom μόνο με αγγλικά και κινέζικα;

Αξίζει να παιδευτώ και να το κάνω μόνος μου ή δεν υπάρχει λόγος; Μπορώ να τους εμπιστευτώ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...