Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σου βγάζει αυτήν εδώ την οθόνη;απο πάνω πατάς found dialer settings.

και πάλι ευχαριστώ αλλά στην επιλογή found δεν υπάρχει τίποτα και με το κουμπί μενού δεν κάνει κάτι-κινέζοι:mad:

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και πάλι ευχαριστώ αλλά στην επιλογή found δεν υπάρχει τίποτα και με το κουμπί μενού δεν κάνει κάτι-κινέζοι:mad:

 

Έχεις πειραγμένη rom για αυτό. Η καλύτερη λύση θα ήταν να έβαζες μια γνήσια 1604 vibeui, ή αν θες ελληνικά οπωσδήποτε την γνήσια ινδική row. Από custom k κάποια του Ιταλού θα σου έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο που δινει 4g... Δεν εχει πιασει ποτε ομως... Το κινητο το εχει η κοπελα μου.. ιδια συμβολαια ιδιες καρτες εγω πιανω 4g κανονικα με οτι αλλο κινητο εχω το k3note οχι...

 

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Παίρνεις τον πάροχο σου και του λές να σου ενεργοποιήσει το 4g. Εγώ αυτό έκανα και αμέσως μετά απο reboot του κινητου έπιασε 4g.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει link για την 1540 του cuoco διαθέσιμο?

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Κοιτσ, αν πραγματικα φοβασαι μην το πειραζεις.

Αστο στην ακρη, βαλε κανα 500αρικο στην ακρη και παρε ενα σαμμυ, να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Εμενα παντως θα με ετρωγε η περιεργεια.

Πληροφοριακα, εγω το πηρα για την κορη μου. Το λιωνει ολη μερα και ειναι πολυ χαρουμενη για την επιλογη που εκανα. Οταν το πηρα παντως εκανα ολες τις αναβαθμισεις χωρις δευτερη σκεψη. Τωρα γιατι φοβασαι, μονο εσυ ξερεις.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

Thanks nininikos.

Ήταν να μην πάρω φόρα όχι ένα update αλλά 3 μου έβγαλε, τα έκανα όλα. Έχω την αίσθηση δεν θέλω να προτρέχω ότι είναι πολύ καλύτερo από πριν, η πλοήγηση γρήγορη καμία σχέση με πριν και το touch πιο ευαίσθητο, θα το δουλέψω μερικές μέρες αλλά νομίζω τρέχει πολύ καλύτερα. Να ρωτήσω κάτι άλλο, όταν το τηλέφωνο σας δεν έχει ανοιχτές εφαρμογές πόσα GB από την μνήμη του είναι ελεύθερα?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που σε επεισα. Πρεπει να εχεις την 427 τωρα. Κι εγω την ιδια αποψη εχω, οτι αυτη η ρομ ειναι αστερι.

Για την ραμ δεν μπορω να βοηθησω, γιατι απο την ωρα που της το εδωσα της κορης μου, δεν με αφηνει να το πιασω στα χερια μου. Ουτε καν να της το ρουταρω, που σημειωτεον ειναι πανευκολο και στο συνιστω. Εχω ρουταρει αλλα Κ3 που εχω φερει για φιλους.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που σε επεισα. Πρεπει να εχεις την 427 τωρα. Κι εγω την ιδια αποψη εχω, οτι αυτη η ρομ ειναι αστερι.

Για την ραμ δεν μπορω να βοηθησω, γιατι απο την ωρα που της το εδωσα της κορης μου, δεν με αφηνει να το πιασω στα χερια μου. Ουτε καν να της το ρουταρω, που σημειωτεον ειναι πανευκολο και στο συνιστω. Εχω ρουταρει αλλα Κ3 που εχω φερει για φιλους.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ναι την 427 έχω, όσο για το ''ρουτάρισμα'' ναι το έχω στο μυαλό μου απλά τώρα δεν έχω πολύ χρόνο, μπορείς να μου δώσεις ένα σύνδεσμο με οδηγίες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι την 427 έχω, όσο για το ''ρουτάρισμα'' ναι το έχω στο μυαλό μου απλά τώρα δεν έχω πολύ χρόνο, μπορείς να μου δώσεις ένα σύνδεσμο με οδηγίες?

 

Θα στο κάνει μόνο του

http://kinguserapk.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,είμαι κάτοχος εδώ και μια εβδομάδας του κινητού και σήμερα που πήγα να σβήσω μια εφαρμογή κόλλησε,αφαίρεσα την μπαταρία,ξανά κόλλησε,την έβγαλα και πάλι και από τότε δεν ανοίγει με τίποτα,κάποιος σας παρακαλώ να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπική εμπειρία ενός έτους με το κινητάκι, το μόνο που έχω να πω είναι: ΚΟΡΥΦΗ για τα χρήματά του...

Το είχα απο την αρχή με του Ιταλού και τώρα επίσης με marshmallow 6.0 custom του Cuoco92 (Ιταλού) και απλά δεν παίζεται.

Απλά λόγω ζαχαρώματος εδώ και αρκετούς μήνες του ZUK Z1 (και βασικό λοφω της CM) το αγόρασα και άφησα στην ακρη το μικρό τερατάκι K3 Note.

Προετείνω λοιπόν πριν κάποιος πει, με τις κινεζικες ρομ, αρνητικά σχολια για το K3 να βάλει άφοβα τη ρομ του Ιταλού και να ξαναποστάρει. :happy:

 

Cuoco92 K3 Mod forum

και βάλτε της ΜΜ_6.0_1611

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπική εμπειρία ενός έτους με το κινητάκι, το μόνο που έχω να πω είναι: ΚΟΡΥΦΗ για τα χρήματά του...

Το είχα απο την αρχή με του Ιταλού και τώρα επίσης με marshmallow 6.0 custom του Cuoco92 (Ιταλού) και απλά δεν παίζεται.

Απλά λόγω ζαχαρώματος εδώ και αρκετούς μήνες του ZUK Z1 (και βασικό λοφω της CM) το αγόρασα και άφησα στην ακρη το μικρό τερατάκι K3 Note.

Προετείνω λοιπόν πριν κάποιος πει, με τις κινεζικες ρομ, αρνητικά σχολια για το K3 να βάλει άφοβα τη ρομ του Ιταλού και να ξαναποστάρει. :happy:

 

Cuoco92 K3 Mod forum

και βάλτε της ΜΜ_6.0_1611

 

Εγώ φοράω ακόμη την carbon 2.5 και είμαι ευχαριστημένος, ωστόσο τη βαρέθηκα και λέω να την αλλάξω σιγά σιγά. Αφού λες οτι είναι τόσο καλή η 1611 του ιταλού, θα τη δοκιμάσω. Με CWM μπαίνει ή θέλει TWRP? Οδηγό εγκατάστασης που βρήκες; Thnx. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εγώ φοράω την Original s427 και το θέμα που έχω, είναι ότι καταναλώνει το 1,6GB της μνήμης και αφήνει μόνο 400ΜΒ. Τα θεωρώ λίγα, γιατί ώρες - ώρες λαγκάρι Έχει κανείς καμιά λύση; Του Ιταλού τι ποσοστό αφήνουν;
Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπική εμπειρία ενός έτους με το κινητάκι, το μόνο που έχω να πω είναι: ΚΟΡΥΦΗ για τα χρήματά του...

Το είχα απο την αρχή με του Ιταλού και τώρα επίσης με marshmallow 6.0 custom του Cuoco92 (Ιταλού) και απλά δεν παίζεται.

Απλά λόγω ζαχαρώματος εδώ και αρκετούς μήνες του ZUK Z1 (και βασικό λοφω της CM) το αγόρασα και άφησα στην ακρη το μικρό τερατάκι K3 Note.

Προετείνω λοιπόν πριν κάποιος πει, με τις κινεζικες ρομ, αρνητικά σχολια για το K3 να βάλει άφοβα τη ρομ του Ιταλού και να ξαναποστάρει. :happy:

 

Cuoco92 K3 Mod forum

και βάλτε της ΜΜ_6.0_1611

 

Ή 1611 που ειναι γιατί βλέπω μέσα την 1604. Να υποθέσω εγκατάσταση την 1604 και μετά αναβάθμιση OTA σε 1611!!!

Επίσης γίνεται εγκατάσταση μέσω twp (εύκολη δηλαδή ) και όχι φλας κλπ

Link to comment
Share on other sites

Η 1604 ειναι η τελευταια LL. Απο εκει και περα ειναι MM. Εγω ειμαι με αυτη και ακομα δεν αλλαζω μονιμα σε καποια αλλη. Δοκιμαζω και βλεπουμε. Παντως οι row οποτε τις δοκιμασα μου φανηκαν αργες μετα απο φορτωμα εφαρμογων και χρηση. Σημειωτεον οτι εχω εγκατεστημενες απο εμενα 110 εφαρμογες χρηστη οπως αναγραφει το titanium και lag μηδενικο. Η μνημη οταν κλεισουν ολες οι εφαρμογες με τον απλο τυπικο τροπο ειναι 1gb. Ποσο πιο ευχαριστημενος να ειμαι με ρομ και κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Η 1604 ειναι η τελευταια LL. Απο εκει και περα ειναι MM. Εγω ειμαι με αυτη και ακομα δεν αλλαζω μονιμα σε καποια αλλη. Δοκιμαζω και βλεπουμε. Παντως οι row οποτε τις δοκιμασα μου φανηκαν αργες μετα απο φορτωμα εφαρμογων και χρηση. Σημειωτεον οτι εχω εγκατεστημενες απο εμενα 110 εφαρμογες χρηστη οπως αναγραφει το titanium και lag μηδενικο. Η μνημη οταν κλεισουν ολες οι εφαρμογες με τον απλο τυπικο τροπο ειναι 1gb. Ποσο πιο ευχαριστημενος να ειμαι με ρομ και κινητο;

 

Μόλις βγήκε και 1622 stable MM. Να δούμε πόσο καλή θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις link να δοκιμασουμε; Την ετοίμασε κανείς zip για twrp;

 

Στο xda την είδα. Λογικά θα βγει και στο needrom σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

official

http://www.needrom.com/download/vibeui-1604-dev-oficial/

custom

http://greeshan.ucoz.com/news/proshivka_vibeui_3_0_dlja_lenovo_k3_note_versii_1604_st/2016-02-10-296

http://thekillernote.com/Thread-Phoenix-Vibe-1604-ST-ROM-for-Lenovo-K3Note

 

δυστυχώς δεν μπορώ να βρω πλέον του Cuoco που χρησιμοποιώ αλλά δεν νομίζω να υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές. Του Ρώσου την είχα δοκιμάσει τότε και μου φάνηκε ΟΚ.

Το μόνο που δεν πάει καλά είναι το hotspot και στου Ιταλού και στου Ρώσου. Δεν μοιράζει internet. Διορθώνεται όπως έχω διαβάσει και εδώ και αλλού αλλά δεν έχω κάνει τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την 427 έχω, όσο για το ''ρουτάρισμα'' ναι το έχω στο μυαλό μου απλά τώρα δεν έχω πολύ χρόνο, μπορείς να μου δώσεις ένα σύνδεσμο με οδηγίες?

 

Θα σου προτεινα να το κανεις ετσι

 

Φτανει να εχεις βασικες γνωσεις φλασαρισματος και να εγκαταστησεις τον σωστο Vcom driver.

Και να μην εχεις ομως, προτεινω να αποκτησεις. Θα σου χρειαστουν σιγουρα, ειτε με αυτη την συσκευη, ειτε με την επομενη.

Link to comment
Share on other sites

Ή 1611 που ειναι γιατί βλέπω μέσα την 1604. Να υποθέσω εγκατάσταση την 1604 και μετά αναβάθμιση OTA σε 1611!!!

Επίσης γίνεται εγκατάσταση μέσω twp (εύκολη δηλαδή ) και όχι φλας κλπ

 

http://www.needrom.com/download/cuoco92-1611-3-5-vibeui/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. Ο γιος μου εχει ενα lenovo k3 note εκδοση android 5.0 Στην καρτελα "Σχετικα με το τηλεφωνο", δεν μου βγαζει ενδειξη αναβαθμιση συστηματος. Ξέρετε τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...